Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 28.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фондова борса?нови  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано27.01.04 12:41



Някой да има координатите на Русенска Фондова Борса? И в града и в нета. Абе за нета ми върши работа и софийската или пловдивската.
Интересуват ме акциита на "Спарки" АД. Това русенска фирма ли е или само имат завод тука?




Тема Re: Фондова борса?нови [re: TAfricanski]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано27.01.04 12:49



Мисля че бъркаш фондова със стокова борса. Фондова борса има само в София. Стокови борси има в София, Пловдив и Русе. Не знам за акциите на Спарки - мисля че става дума за някакъв конгломерат от фирми (имат заводи и във Варна и Ловеч). Вероятно е софийска, макар че възможно е русенския Спарки да се води регистриран тук не знам.

Освен това е твърде вероятно акциите на тази компания да не се търгуват на фондовата борса, нищо че се води АД. Просто трябва да се провери аз не съм запознат.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Сбъркал съм.нови [re: gat3way]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано27.01.04 12:56



Ами значи ги бъркам. Нищо не разбирам от това, ама баба ми има акции от Спарки. Собственикът там сега ги изкупува на номинална стойност. И исках да намеря малко инфо.




Тема Re: Сбъркал съм.нови [re: TAfricanski]  
АвторБCП (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 14:25



"Sparky ELTOS" е Ловешка фирма. Произвеждат флексове бормашини и др.



Тема Мерси.нови [re: БCП]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.01.04 16:51



Не знаех, че е ловешка. Все пак знам какво произвеждат.




Тема Re: Мерси.нови [re: TAfricanski]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано28.01.04 20:35



Утре ако не ти е късно ще ти дам инфо за тая фирма.Ако е Ловешка де.

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Фондова борса?нови [re: TAfricanski]  
Автор Florian ()
Публикувано28.01.04 21:40



Мисля, че Спарки не е публично дружество и не се листва на Българската Фондова Борса. То и да се листваше - каква полза - обемите там са страшно малки - България е много далеч от развитите фондови пазари

А баба ти да не би да има акции от масовата приватизация?

Нова година - нов късмет!


Тема Re: Фондова борса?нови [re: TAfricanski]  
АвторEл.тexниk (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:25



Извинявайте. Не давайте мнения без да сте наясно за какво става дума. Не бъдете на всяка манджа мерудия.
Става дума за ФОНДОВА БОРСА!
Такава има само в София:


Но на Вас не ви трябва фондовата борса. Физически лица там не пускат. Не че някой няма да ви пусне на портала. На фондовата борса търгуват само инвестиционни посредници. Така че Вие трябва да си намерите такъв и да си продадете акциите чрез него. Съответно да изберете онзи които ви взема най-ниска комисионна. Няма да давам уроци по финанси. Прочетене избрани глави от Закона за публичното предлагане на ценни книжа.
Сега малко повече за "СПАРКИ ЕЛТОС" АД, гр. Ловеч.

Понеже е тъпа java, не мога да дам пълния адрис до информацията за дружеството. През "Публични дружества и други емитенти" и след това по буква "С" стигаме до "СПАРКИ ЕЛТОС" АД, гр. Ловеч. Разглеждайки подробно нещата виждаме, че дружеството е вписано в регистър "публични дружества и други емитенти". "Не знам какво значи това."
И още нещо. Не е необходимо едно дружество да е публично, за да се търгува на Фондовата борса. Там се търгуват и непублични дружества. Да не говорим, че от началото на 2004 г. Агенция за приватизация продава и ООД-та.



Тема Търгово предложениенови [re: TAfricanski]  
АвторEл.Texниk (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 13:35



Малко уточнение. Вероятно тук става дума за обратно изкупуване на акции чрез търгово предложение и вероятно бъдещо затваряне на дружеството (има се предвид, че ще стане непублично).
В този случай се процедира така:
комисията по финансов надзор

одобрява това търгово предложение. В него някъде трябва да пише еди-кой си (в случая мажоритарния акционер), чрез еди-кой си инвестиционен посредник изкупувам акциите от еди-кое си дружество на еди каква си цена. Тук може да се консултирате с НАРЕДБА № 13 за търгово предлагане за закупуване и замяна на акции.
Но процедурата е: отиваш при посочения посредник даваш депозитарната разписка и вземаш парите и си щастлив.



Тема Благодаря! [re: Eл.Texниk]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано31.01.04 16:54



Мерси. То било много сложно. За 50 лв. става въпрос. Не си струва да се посвещавам в това.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.