Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 28.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: manu]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано31.01.04 22:58



ППП Това не е към разказа а към Ману

Лелееее Ману кефиш ме бе Русенецо.....брей ,че дълго изречения ,че и една романтична насока на разказа ни дават.Сто процентов РУСЕНЕЦ
Обаче в друг град да ви кажа не съм чувала думите "гезме" и "стъргало"

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: gena1]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано31.01.04 23:20



.....помисли ,че като съм сама това значи нещо.Мичето--Ох извенявай но имам среща на лайното......
П.С.
гезмето беше извесно 60-70 години на миналия век,когато спираха двежениетона превозни сретства след 21 часа на улица 9 септември.

стъргалото не съм много сигурен някаде 80-90 години,на същата улица тогава.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: redsuzi]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано31.01.04 23:35



...с един познат,който обеща да.......-дали не преигравам?- помисли си Мичето.Я по добре да завъртя разговора към......



ПП Лелееее redsuzi,
ама за коя улица говориш бе? Не съм млада като Тошето изобщо пък на не се сещам бе хора ...коя беше "9 ти септември"??????
Тая ,която от гарата води до паметника на Сободата ли?

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: gena1]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано31.01.04 23:51



Тема която не е към разказа.
Аз пък сега не зная наименованията на улиците за което моля да бъда извенен.
Та от гарата до паметника се казваше Георги Димитров.
От паметника Алыша до старата поща и пожарна ако има такава сега
се казваше 9 септември.
А гезмето започваше от халите и завършваше до слаткарница Златните рибки.
Това е.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: redsuzi]  
Автор TpakTopuc (непознат )
Публикувано01.02.04 00:02



е чакай де , то тя улицата от паметника Альоша до старата поща не е ли Александровска ? А и отсечката от Халите до Златните рибки май пак е по тази улица. А 9 септември не я знам , аз знам улицата 6-ти септември каде е :)



Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: TpakTopuc]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано01.02.04 00:27



А " Златните рибки" не е ли абе "Макдоналдс" ,който прочетох ,че бил затворен.И сега какво има там един господ знае.
Ама се получи малееееее
Олееее момчета развалихме си разказа бе.Какво ли стана сега с Мичето? Божеееее пък горкия Душко го зае..........ме съвсем бе

Добре де ....продължавам разказа:

Душко понамести очилата 6 диоптра и си помисли:
-Да взема да хапна аз едно шкембе ......пък тая Миче да си ходи при......

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: gena1]  
Автор manu (беден)
Публикувано01.02.04 02:29



Девойчето вървеше по гезмето в Русе и си мислеше: "Какво ли е това "гезме", по което вървя, да му се невиди, пусто да опустее?!"

Изведнъж пред него се изпречи млад, широкоплещест, брадат господин, в очите на който се четеше: "Добре, че минах по стъргалото по това време! Я, какво мини-жупче стърже самичко!" и изтърва вестника си "Утро" точно в краката му.

“Боже, тоя за такъв лапни шаран ли ме мисли бе? - помисли си момето. “Кой нормален мъж сваля мацки с "Утро"? Поне да беше “Дунавска правда”!

Двамата се наведоха почти едновременно и главите им се допряха, а ръцете им се срещнаха; Душко - защото така се казваше момчето, срещна погледа на Мичето - така се казваше момичето и измърмори, сякаш се оправдаваше:

- Ох, какъв съм отнесен, Миче , ама да не мислиш , че не мога да виждам на повече от два метра, не ми гледай 6-те диоптъра! Аз просто се притесних, като те видях...

Мичето, шашната, че този Адонис знаеше името й, едва не припадна в ръцете му, докато мачкаше "Утрото" с пръстите си, които го бяха докопали първи. “Не знам какво става и как става, обаче ми харесва!” - Тази мисъл се въртеше в главата на Мичето. “Какво да направя , че този пич (нищо, че Душко беше с 6 диоптера - той си беше ПИЧ ) да не помисли, че като съм сама, това значи нещо. Затова каза:

- Ох, извинявай, но имам среща на лайното...
- А аз си мислех, че си излязла по гезмето... И се зачудих: гезмето беше извесно 60-70 години на миналия век, когато спираха двежението на превозни сретства след 21 часа на улица 9 септември. Аз ходех преди на стъргалото - не съм много сигурен - някаде 80-90 години, на същата улица тогава. Все си тананиках песничката: “Не е богат този, който има пари, а е богат този, който ги харчи”. Не ме ли помниш?

- Ах, да... Ти беше с един познат, който обеща да... (дали не преигравам?- помисли си Мичето. Я по добре да завъртя разговора към...)

- Лелееее, муци, ама за коя улица говориш бе? Не съм млада като Гошето - изобщо пък на - не се сещам, бе, хора ...коя беше "9 ти септември"?????? Тая , която от гарата води до паметника на Сободата ли? – включи се към разговора им една госпожица, която хвърляше горещи погледи към Душко и прониза Мичето до кокъл.

- Аз пък сега не зная наименованията на улиците, за което моля да бъда извинен. Та от гарата до паметника се казваше Георги Димитров. От паметника Алоша до старата поща и пожарна, ако има такава сега, се казваше 9 септември. А гезмето започваше от халите и завършваше до слаткарница Златните рибки. Това е – нацупи се Душко на новодошлата и започна да си тананика: “не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.”

- Е, чакай де, то тя улицата от паметника Альоша до старата поща не е ли Александровска? А и отсечката от Халите до Златните рибки май пак е по тази улица. А 9 септември не я знам, аз знам улицата 6-ти септември каде е. А " Златните рибки" не е ли? Абе "Макдоналдс", който прочетох, че бил затворен. И сега какво има там - един господ знае – не спираше новодошлата и направи знак на Душко с примигвания – три къси и две дълги...

Горкият Душко понамести очилата 6 диоптра и си помисли: “Да взема да хапна аз едно шкембе ......пък тая Миче да си ходи при когото си иска... Ще хвана ей туй маце, да му обясня кое накъде е - я, как напира и ми мига на парцали...Ще я заведа в ....

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: manu]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано01.02.04 11:52



Лелеееее Ману, ама ние сме били страшни бе.....бре,че разказ се получи.Направо съм шашната да знаеш.
Продължаваме ли?
Харесва ли Ви бе хора


Към разказа:

....в библиотека "Л.Каравелов" да видя как ще реагира.Пък после......

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: gena1]  
Автор manu (беден)
Публикувано01.02.04 12:00



... ще отидем в музея "Баба Тонка", да я науча на преданост към българщината - поиска ли ми конци, да шие байрак, ще я взема с мен в Щатите със зелената карта, дето я спечелих от тотото - ех, ще се изучим, ще покорим американците и... ще се размножим... С нея няма да се затрия - види ми се управна! Но...

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Играе ли Ви се на разказ?нови [re: manu]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано01.02.04 19:15



да не бързам с розовите мечти все пак аз -помисли си Душко- знам ли я може пък да не може да....

всичко казано си е само мое лично мнение



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.