Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 22.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мичето и Душконови [re: Florian]  
Автор manu (беден)
Публикувано17.01.04 15:10





Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: TAfricanski]  
Автор manu (беден)
Публикувано17.01.04 15:14



Първо трябва да издирим всички купчинки фъшкии за Русе отвсякъде и да ги публикуваме тук, във форума, в специална тема "тоалетна" или "кенеф", както решите. После ще ви кажа какво ще направим.

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Да, всички сме умни,нови [re: manu]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 16:47



Много е трудно да се обобщава само по един признак -- дали някой учи в България или чужбина. Затова аз няма да обобщавам, а ще дам няколко примера с мои познати, а вие си правете изводите. За съжаление, не мога да представя пълната картина, моите познати (като самият мен) не са кой знае колко амбициозни :)

Едно много талантливо момче, след завършване на гимназия, отива в колеж в Западна Европа. Не защото е амбициозно, а просто защото това е стандартният път. След това в САЩ завършва за магистър и пак в Западна Европа докторска степен. След като е живял повече от половината си съзнателен живот извън България (и Русе) с родината му го свързват много малко неща. Повечето му приятели (повече или по-малко умни от него) също са в чужбина. В Русе са само родителите му и учителите с които е ходил по олимпиади (ако не са се преместили в чужди университети). Целият му живот е извън България, той дори не мисли как да остане в чужбина -- това е естествения ред на нещата.

Друг познат завършва в български университет в София. Не е амбициозен, но е умен, и покрай ръководителя на дипломната му работа получава възможност за 6 месечна специализация в Западна Европа. Приема, защото няма какво да загуби -- ако не му хареса, след 6 месеца може да се върне. Докато е там му предлагат да стане аспирант в друга западна страна. След 3-4 години защитава докторска степен, оженва се. Разбира се дори и не му идва наум да се върне -- започва работа в световно известна фирма, жена му също има работа. Повечето му приятели (българи и чужденци) са в чужбина.

Друг приятел завършва техническия университет в Русе. Отново специализации в чужбина. Когато част от университетските преподаватели напускат да направят фирма, му предлагат да започне работа в нея, той приема и остава да живее там.

Друг много добър приятел завършва техническия университет в Русе. Остава да живее в Русе, намира си работа. Не е добре платена, но е достатъчна да преживяват с нея той и жена му. Това е единственият ми близък приятел, който още живее в Русе, и е единствената причина, освен родителите ми, да ходя до Русе когато се прибирам в България.

Друг приятел, софиянец, никога през живота си не е искал да живее в чужбина. Получава добра заплата, има много приятели (макар че половината от тях вече сме в чужбина) и е доволен от живота в София.

Друг приятел софиянец, работи и живее в София, има много контакти с американци, имал е много възможности да емигрира, но в България му е много добре, може да си позволи да работи 4-5 месеца годишно да се издържа, ходи всяка година за няколко седмици в САЩ и Европа.

Не познавам хора, които след завършване на университет в чужбина са се връщали в България. Хората, които са се върнали в Русе след следване в София, обикновено са такива, които са се движили изключително в русенска среда в София.

И последно да кажа за мен. Дори да се върна в България, никога не бих се върнал да живея в Русе. В София имам повече приятели, обичам да ходя на театър и кино, има повече кръчми и клубове.

Не ми е понятен нито местния патриотизъм (в рамките на една държава), нито този на национално ниво. Навсякъде, където съм живял съм срещал свестни хора, както и боклуци.



Тема Re: Да, всички сме умни,нови [re: l]  
Автор manu (беден)
Публикувано17.01.04 21:25



Прав си, брат. Съгласен съм с теб за примерите, които даваш. Но има разни хора с разни идеали. Наистина, не зная сега да се връщат хора в България след завършването си, но по моето време тези с корените се завръщаха. Има хора с корени, има и без корени. Аз например съм принуден да живея в чужбина, но цялото ми време и всичките ми мисли са м България. Ако един ден видя възможност, ще се върна. Засега такава не виждам.

Но ще дойдат времена, и вече почти са дошли, когато ще започнат бури. Къща, разделена против себе си, построена на пясък, ще се срути. България няма да бъде съборена. Заради основата. И хората, които са държали корените, ще се намерят в нея. Блажени са!

Но тогава ще има блудни и блудни синове. Някой Родината ВЕЧЕ няма да приеме! Други дори няма да си направят труда да се върнат! И ще погинат!

Животът не е само кариера и хахо-хихи! Слава, власт и пари! Който намера живота си, ще го загуби! Да го намери, значи да се приспособи! Голяма трагедия е за човек да се приспособи! Да гони и стигне Михаля!

Дали ме разбра? Мога да си представя какво ще ми отговориш. То ще е вярно за тебе, и разбираемо за мен. Но има неща, като любов към майка, Родина и Истина, които не се измерват със сметката в банката и уредения живот! "След мен - потоп!" Това вече беше! След нас нищо няма да има! Само вечност! Или вечни мъки.

Тези, които сега се мъчат в България и по света, но са запазили стойностите на хора, ще бъдат. Русе ще си бъде на мястото. Но за Америка гаранции няма!



Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: manu]  
Автор gat3way (UndergroundLoop)
Публикувано17.01.04 22:29



Аз лично не мисля да се занимавам повече с тези тъпотии...едно на ръка че ми писна второ че всички ме набедиха че страдам от старозагорски кошмари. Има си модератори - да трият. Няма да крия че ми беше изключително интересно да го затапвам всеки път когато напише някоя анти-Русе простотия. Но стига съм му правил кефа да подгрявам маниакалното му поведение.

Според мен правилната следваща стъпка би била да се свържем с другите клубове и да им обясним да не се връзват на тъпотиите на този болен човек. За някои форуми Taffricanski и аз вече се погрижихме. Почти няма форум на град в северна БГ + Пловдив,Бургас и София където да не е писал подобни обиди.

Както аз ги виждам нещата - всичко това е продукт на някакъв страдащ от маниакална невроза. Решил си е че има мисия да бъде в служба на Велика Стара Загора и я следва по своя си извратен начин. Такива теми с различни никове има вече сигурно от поне 2 месеца. Понеже му се вързахме на провокациите явно си е решил че Русе е най-голямата пречка за постигане на заветната цел - затова следват и тези тонове помия. Аз лично съм му станал primary target - защото го затапвам при първа възможност. Понастоящем имам мейлове от него със сканирани изрезки от в-к 24 часа относно стандарта в БГ градове, както и обяснения защо Русе бил западал (вие се смейте ама на мене вече ми е противно). Бележки от същите никове които пускат провокациите из нашия и другите форуми. Доскоро ми беше много интересно да се занимавам с тия глупости - идеално си убивах свободното време на работа (мързелива работа е моята,дам), обаче ми писна а и вече съм по-заангажиран с моите си проблеми.

Затова - мисля че ще бъде трудно да се преборим с болестното му поведение но не мисля че е уместно един луд да прави на луди половината потребители тук.

Естествено предполагам имам донякъде вина в случая, защото аз, както и други луди като мен не му спестявахме подобаващите отговори. За което се извинявам. И се надявам да успеем да се преборим с идиота. Аз повече няма да му отговарям, дано да помогне. Ако имате нужда от мен за нещо - просто кажете.

Айде успехи ;)

In House Music Veritas ;PPPPP


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: gat3way]  
Автор manu (беден)
Публикувано18.01.04 00:10



Този господин е започнал с делото си на 8 декември (студенстския празник някога, сега - не знам) и е започнал от Русе (за два дни е обиколил форумите, като най-много е ръсил в ол.бг (там са му предоставили форум - иначе са много зли за това - къде какво оставят, но неговите простотии стоят в астрономия, туризъм, пазар, плювалник, говорилня, работа, и т.н., което ще рече - добре дошъл е. Реших да видя кой спонсорира ол-ът.бг и да разбера накъде духат модераторскит ветрове... Видях и си направих изводите... Смущаващо е, че е започнал от страницата на общината в Русе... и е намерил съчувствие... Мъча се да видя кой има полза от това политически... Но нали не съм в БГ, нямам хабер...
Но основния "документ" за замиращото Русе не е писан от болник! Нито първите (обикновено) вайкания... Може би някой от злъчките по-нататък са писани от балъци (случайни) или от човек с разклатени нерви, но това е една обмислена кампания, според мен, съвсем не невинна... Дежурните клакьори са с един и същи почерк...Но е много приятно, че Русе си има и защитници по форумите, местни и русенки(ци), които не се дават! Браво на Гена!

Истината е, че Русе много е разстроил някого... Това е добър признак!

Аз продължавам. Имам нерви и ми стана любопитно...


Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: manu]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано18.01.04 02:28



Mnooogo ste pravi, no za syjalenie shte vi kaja iztyrkanata fraza - niama da se opravim ... hm... niama i to po vina na tova, che:
Parite sa v selianite (nai-obshto kazano) bez da konkretiziram vypreki che sym rusenec moga samo da syjaliavam, 4e bezrazboriata v nashia grad e na nivo mnogo nad vyzmojnite 100% i nikoi nishto ne pravi za normalizirane na tova nivo ... NO tova veche ne e po vina na edi koi si i t.n. ami to veche samosyznanieto na Rusenci ne e syshtoto ... niakoi po-gore beshe kazal fraza s koiato sym mnogo syglasen 4e tuk ni "zadushavat" ... NE - nie sami si go pravim ... moje bi ne e pravilno (kakto mi kazvat vsichki), no az lichno si hodia na rabota (zashtoto kak nache) i prez drugoto vreme si stoia v nas slushaiki muzika i t.n. zashtoto mi pisna ot seliania navsiakyde v Ruse ...
Niakoi shte kaje (TIPICHNO PO RUSENSKI) ami kato ne ti haresva tuk i se "zadushavash" zashto ne se mahnesh ... hm ... tova e mnogo interesen vypros i zapochnah da si go zadavam sled kato pochti vsi4ki moi priateli napraviha sushtoto i sa mnoogo dobre - dori bilo to (za syjalenie) i v niakoi drug grad v BG...



Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: bezobraznia]  
Автор manu (беден)
Публикувано18.01.04 12:48



iztyrkanata fraza - niama da se opravim ...
Parite sa v selianite
bezrazboriata
nikoi nishto ne pravi
ne e po vina na edi koi si
samosyznanieto na Rusenci ne e syshtoto ...
tuk ni "zadushavat"
nie sami si go pravim
... moje bi ne e pravilno
hodia na rabota
stoia v nas slushaiki muzika
pisna mi ot seliania navsiakyde v Ruse ...
TIPICHNO PO RUSENSKI - v niakoi drug grad...


Прочети го внимателно и пиши пак. Аз обмислям делови предложения!

Готин си! Обичам те! Има надежда, бе! Само трябва да се види къде е и да се хване за носа!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: manu]  
Автор gena1 (фурия)
Публикувано27.01.04 08:20



Мерси.Не знаех ,че ме четеш в Ола-а Е не можеше да не защитя Русе.Това е града ,който обожавам и в който някой ден ще прекарам старините си.
Мен обаче ме възхити друг форумчанин.Ами 5 те хикса.Тоя човек е уникален да Ви кажа.Хехе така хубаво го насади тоя плюещия ,че мед ми падна на сърцето.Ами не е Русенец обаче му каза ,че мечтата му е да живее в Русе.Абе станах си му фен на 5те хикса няма да си кривя душата.
Аз също си зададох тия въпроси.Кой има интерес от тая атака по дяволите?

всичко казано си е само мое лично мнение


Тема Re: Прав си бе, човекнови [re: gena1]  
Автор manu (беден)
Публикувано30.01.04 21:29



Как нямаше да те чета, бе, Генче, като обяви, че си русенка и че си обичаш града! Все тичах след теб, да видя, какво ще напишеш, че да си го прочета! Ама, пусто, нали се вижда, кой накъде тича, та само тичах, не приказвах! Тук си вървя спокойно, приказваме си - сега другите да тичат! Ние сме си в Русе! С ЕГН-тата!

Блажени са поканените на сватбата на Агнето!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.