Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 09.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема I-net na Regianaнови  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 16:34



Tui ne e reklama ama 4ak sq vidqh 4e FUN-GSM iska pove4e info i...

Instalacionna taksa-20 leva.
mase4na taksa 10leva + 100MB bezplatno.
dopylnitelen trafic-
ot 50 do 200 MB - 0.10 lv/MB
ot 201 do 500 MB - 0.09 lv/MB
ot 501 do 1000 MB - 0.08 lv/MB
ot 1001 do 2500 MB - 0.07 lv/MB
nad 2500 MB - 0.06 lv/MB

Ako mogat-vryzvat na lan kydeto ima free ftp server. Ako ne mogat- vryzvat na kabelen modem koito e BEZPLATEN!!!. Tam oba4e ne mozhelo da se napravi taka 4e da ne ot4ita ot free servera zatova ne e free:( Ve4e po4ti mesec sym na tqh s modem. Ponqkoga modemyt sam si re6ava dali da nabira oba4e se svyrzva mnogo po 4esto otkolkoto na BTC taka 4e nqmam oplakvaniq.

Za vqprosi mozhete da pi6ete na teodor_slavchev@mail.bg



Тема kabelnia modem NE NABIRA NISHTO !!!!!!нови [re: TAfricanski]  
АвторRegiana (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 18:40



abe pi4, ko mi gi hvalish tezi ????
I VYOBSHTE ZA KAKVO GOVORISH ???????????

kabelnia modem NE NABIRA NISHTO !!!!!!
toi si e postoianno svyrzan

ako shte gi hvalish regiana dai sydyrzanieto na ftp servera im, sigurno go obnovjavat s po 1 film na 6mese4ie



Тема Re: kabelnia modem NE NABIRA NISHTO !!!!!!нови [re: Regiana]  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 19:28



Abe pi4. Ti 6a mi kazhe6 ko nabira. Za po golqma sigurnost v mrezhata sa vliza prez dial-up i modema nabira. Tui 4e ne nabira po telefona a po coaxialen kabel ne promenq ni6to. Za da vlqza v internet modema nabira p2020 kydeto p e pausa. I si e to4no kato dial-up ama ne polzva telefon! I si svyrzan kogato iska6. A za syrvera ne znam. Tam ne vlizam 6toto ne mi e bezplaten. Samo znam 4e vseki mozhe da ka4va na nego kvoto iska. Provery free.regiana.net Mozhe i da vleze6 i ogledai kvo ima.



Тема Re: I-net na Regianaнови [re: TAfricanski]  
Автор FUN-GSM (търсещ)
Публикувано28.10.03 18:46



ами неограничен няма ли???
всички фирми имат само региана не!
странно.....дори аквилон и дсм имат даже чувам че и ДЖ има, а региана?
аз на МБ никога няма да плащам тва е рекет!



Тема Неограничен ???нови [re: FUN-GSM]  
Автор shaman (MAC user)
Публикувано28.10.03 18:58



Ако може някой да ми обясни какво означава "неограничен" ?
Предполагам, че става въпрос да плащаш една такса, а да ползваш колкото искаш !

Интернет е нещо на което може да бъде измерено потреблението. Това е трафика, който се прави.

Да искаш да плащаш една такса независимо от потреблението е все едно да отидеш в енергото и да кажеш: "аз ще ви плащам по 20 лева месечно, а вие няма да ми отчитате електромера".. Същия пример може да се даде с всичко останало: телефони, вода, даже и парното вече... Няма такова нещо..

Щом потреблениоето може да бъде измерено най-коректно за всички е да се плаща на реалното използване на съответната услуга.

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire


Тема Re: I-net na Regianaнови [re: FUN-GSM]  
Авторslu4aen (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 22:38



цитираните фирми са също ограничени в нета-става въпрос за скоростта им.
В региана скоростта е твърда 86 или 128,трафика неограничен.Колкото направиш ,толкова плащаш!Времето е пари и то в Региана е по -евтино.Пробвай и ще се убедиш,а ако нямаш възможност за нета на Региана,можеш само да съжаляваш!



Тема Re: I-net na Regianaнови [re: slu4aen]  
Автор FUN-GSM (търсещ)
Публикувано30.10.03 14:29



а как предлагаш да си платя 1-2ГБ? по 10ст ли или по 6? аз трябва цял месец за нет да събирам пари.....стотина лв.....малко множко а?



Тема Re: kabelnia modem NE NABIRA NISHTO !!!!!! [re: TAfricanski]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:58



Само няколко технически уточнения...През мрежата не влизаш с dial-up , това звучи глупаво. Това което имаш впредвид се нарича VPN. Естествено че няма как да набира - коаксиалната мрежа си няма комутатори (поне в този смисъл в които се използва термина за телефонни мрежи). За да влезеш в интернет може и да сложиш в настройките на VPN-a P2020 където P по принцип не означава пауза, а "импулсно набиране"...обаче пробвай да напишеш някакъв друг номер след P...примерно 8888 и пак ще се свържеш...малко странно а?

Между Dial-up и VPN има доста общи неща, вдигането на PPP връзка м/у двата хоста и съответно автентикацията и евентуалната компресия. Разликата е че при dial-up-а се свързваш по телефонната линия, по която TCP/IP протокола по обясними причини не работи (поне за аналоговите мрежи). При VPN-ите връзката се базира на IP протокола (GRE тунелиране) затова и го използваш в ethernet-и и кабелни мрежи. Предимството идва оттам че можеш да добавиш автентикация с парола или ключове както ти хареса, освен това е възможна и компресия на данните. Има и други предимства от гледна точка на администрирането.

В общи линии нешата стоят така, макар че естествено някои може да ме коригира...просто казвам най-обшо какво е положението.



Тема Re: Неограничен ???нови [re: shaman]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 16:10



shaman, не съм съгласен с тебе. При положение че провайдърите ползват линии с гарантирана скорост ми се вижда малко нескромно да таксуват потребителите на трафик. Не виждам защо ISP-тата които си плащат за дадаен капацитет твърда сума месечно трябва да таксуват юзърите си в зависимост от това колкото ползват. По-справедливо е да разделят честотната лента на потребителите си и да и shape-нат линиите. Това че някои админи-некадърници не могат да се оправят с tc на iproute2 или пък с функциите на Cisco ИОС-а не означава че потребителите трябва да си го отнасят.

...мисля да си започна бизнес в Русе...ще давам платени консултации по advanced routing & traffic control for Linux ... май ще спечеля кинти хехеххехехеххе


...................................................................................................................................................
tc qdisc add dev ethX handle 1: root cbq bandwidth XXXMbps......
tc class add dev ethX handle 1:1 parent 1: cbq bandwidth YYYKbps bounded isolated prio Z.....
tc filter...

толкова ли е сложно че не мога да разбера ;)



Тема Re: Неограничен ???нови [re: gat3way]  
Автор shaman (MAC user)
Публикувано30.10.03 18:11



Не знам дали ползваш автомобил !
Когато отидеш на бензиностанция казваш "напълнете толкова литра бензин". Не казваш "толкова килограма" ! Въпреки, че бензиностанциите купуват на тон.
По тази логика би трябвало на килограм да продават бензина.

Но както не мисля да се възползвам от платените ти консултации по "advanced routing & traffic control for Linux", така и не смятам да давам безплатни по фирмено управление и ценообразуване.

MacOS - for creativity
Unix - for stability
PalmOS - for mobility
Windows - for solitaire



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.