Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 18.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кeф в Pyceнови  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 20:40



Kakvo vi kefi nai-mnogo v Pyce?

na men: horata, spokoistvieto, atmosferata, arhitekturata, ....

eh nashija Pyce .....



Тема Re: Кeф в Pyce [re: Venelin]  
Автор FUN-GSM (непознат )
Публикувано24.06.03 22:00



zna4i po4wam kakto si go napisal:
horata- ne
spokoistwie nema-ima golqm trafik hora i koli osobeno sega s teq remonti!
atmosfera-hmmm biva ama....
arhitektura - DA:)



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: Venelin]  
Автор Mopraнa (La reine Margot)
Публикувано24.06.03 22:47



Дунава е много хубав...отдалече
За останалото съм съгласна абсолютно. Абе, в интерес на истината, някои съседи не биха ми липсвали особено ако решат да се изселят



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: Mopraнa]  
Автор vivanov ()
Публикувано24.06.03 23:20



Tova s horata go imah predvid, bulgarskata toplina, v tova otnoshenie sryvnjavah s drugi dyrzhavi i che ima sysedi s koito ne se razbirame, vjarno, taka e vinagi.
Perfektno njama, ima losho, hubavo i mnogo hubavo!



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: vivanov]  
Автор4i4O Bu4 (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 10:37



Ako haresvate otvudnoto ste popadnali na to4noto mjasto
Tuka e grad na prizraci,4erveni babi4ki i njama svezi pari
sled 10 h ve4er njama nikoj po ulicite
po4ti sme stanali kato neadretalcite , koito se dvizeli na malki grupi ot po 1 4ovek - namesta i po malko....
Firmite vurtjat edni i sushti sredstva- tozi mesec az na tebe drugija ti na mene....
zakrivat se rabotni mesta i t.n.
Kakvo moze da go stopli 4ovek edni4kata arhitektura- pridobivka otpredi 100 godini......



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: 4i4O Bu4]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 14:25



da ne zabravim i shizoidnite tipove koito oplakvat polojenieto na grada v koeto moje bi vijdat reflektiralo sobstvenoto dushevno i finansovo systoqnie...zashto ne se izselite v germania da miete chinii??? Ehhh da mojeshe tova da se sluchi....ama vie i tam shte se oplakvate garancia ;)


vse pak bez vas grada nqmashe da e syshtia...



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: Venelin]  
АвторDGD (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 13:20



Кефи ме, че е град. Това звучи гордо.
Кефи ме, че е разположена на брега на Дунав (за съжаление само от едната страна). Кефи ме, че има бърза връзка с Румъния - Дунав мост.
Кефи ме, че все пак има останали аристократи в града.
Кефи ме, че носи дух на доста изискано място (макар да е като гниля ябълка - отвън хубава, отвътре червива).
Кефи ме, че когато поискам мога да отида и да поплувам с яхта по реката.
Когато поискам мога да отида и на природа - Николово е наблизо все пак.
Не ме кефи климата, не ме кефят хората.
Макар, че когато отида В София например и ми се лекедосват насреща софийските гъзета винаги се държа твърдо и им обеснявам, че това ни е аристократичния дух на всички русенци, с коато ги закопавам от първия път.

Кефи ме че казват на града "Малката Виена".
Има още куп причини да ми харесва и куп такива да не ми харесва. Но все пак живея тук от много време и никога не съм си мислела, че може да има по-интересн като архитектура град, град с дух и минало.

Първите неща в България, случили се в Русе:

1. Първата кино прожекция - била е в салона, където в момента се намира Кралска закуска".
2. Първия асансьор - намирал се е в хотел Сплендит - бил е с човешка тяга - въжетата са били теглени от 4 цигани.
3. Първия хладилник в старната е бил произведен в Русе. В момента функционира в мазето на един човек - има вид на шкаф с гравюри...


И все други такива неща.
Можем да се гордеем с историята на някой от гимназиите - например Бастилията. (Христо Ботев)...

Примери колкото искате - просто се поровете в историята на града.


За съжаление преди е имало доста хора влиятелни и богати, които са давали пари за реализирането на множество инициативи. Сега също има богаташи, но силно се опасявам, че са хора от селата, придошли в града само за да се правят на аристокрация. ЩО се отнася до парите, които биха вложили в издигането на нещо ново в града - то те клонят към 0 лв.

Всяко правило все пак има и изключения.



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: DGD]  
Автор Mopraнa (La reine Margot)
Публикувано27.06.03 21:32



И аз това си мислех - за предприемачите от миналото, които са тласкали града напред и каквито, за съжаление, сега осезаемо липсват. В момента тези, чийто бизнес потръгне, смятат за едва ли не срамно да остават в града и да влагат в развитието му, а предпочитат да се изнесат към София. А съжалявам, че и много приятели, занимаващи се с изкуство, забравят, че и в родния си град имат публика и биха могли поне от време на време да имат участия в Русе...



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: Mopraнa]  
Автор OPREV (минаващ)
Публикувано27.06.03 21:41



Kvo me kefi v Ruse li ?Mi she vi kaja bre : Mi vsi4ko ....... iiiii vsi4ko
a sponah li vsi4ko ?



Тема Re: Кeф в Pyceнови [re: DGD]  
Автор peshehoden (непознат )
Публикувано30.06.03 18:51



Браво, браво, DGD! Радвам се, че има останали граждани в Русе!
Имаш ли идеи какво трябва да се направи за да станем трима?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.