Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 21.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема BILLA Ruse  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 15:53



Kakvo stava s magazina? Koga shte zapochnat da go strojat i na kade v Ruse?
shte e ot goljam plus za nashia grad, da imame magazin na BILLA



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: Venelin]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 13:47



do kolkoto znam pregovorite se provaliha i BILLA v ruse niama da ima



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: ole]  
АвторПoпa (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 17:43



И аз така знам.Главният архитект Панайотов бил против,пък и разни други безполезни старци-също...Жалко,защото бихме имали някакъв избор,освен Метро,а и по план Била е щяла да бъде до Кръговото...



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: Пoпa]  
Авторsliver (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 01:05



az pisah e-mail i kazvat, che shte ima Billa v Ruse, no vse oshte ne se znae kade, zaradi razlichni problemi.

Interesno e che do kragovoto njama dostatachno mjasto, bi se vzelo ot nuznia parking na sportnata zala, kojato se strui/stoi ot 20 godini.

Neznam, njama li neshto da se razmarda i da tragne napred, kakto trjabva!!!!



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: sliver]  
АвторPierrot (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 23:22



Tova oba4e za sefte go 4yvam?a gledam 4e e otskoro...ako e istina shte e syper!a kakvo stana s ideite za letishteto?!



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: Pierrot]  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 01:43



Da super bi bilo s BILLA
za idei za litishteto ne sam chuval, za kakvo se govori?



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: Venelin]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано27.11.02 02:33



ima edno prepolojenie taka da se kaje ikonomi4esko 4e germansko-avstriiska firma shte go kypi da go izpolzva za tovari.i poneje sega my se pravi remont-osnoven t.n.kakvo novo moje da ima v pyce?



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: pierrot]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 23:24



tova e interesno, znachi imat namerenie da go pusnat za patnizi pak!
emi pak germansko-avstriska firma, BILLA e avstriiska no ja izkupiha germanzi.



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: vivanov]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 07:53



ne me razsmivaite please ....

kakwo letishte za pytnici w Ruse -- do kyde shte leti i koi shte moje da si pozwoli bileti?



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: l]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 18:31



shtom predi e imalo dostatachno patnizi, bi trjabvalo i sega da ima.
po prinzip da moze da se patuva do Sofia, Plovdiv, Varna v smisal patuvania v stranata.
Vseki sluchai ne trjabva da se ustavja na zamanerenie!



Тема Re: BILLA Ruseнови [re: vivanov]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 13:01



vsichki shte letim... po cial den shte letim letim.....i shte pazaruvame ot Billa na kragovoto.... i baba mi i tia..... s pensiata shte leti i leti... shte se goniat s diado mi.... To letishte varna ima problemi vie ste tragnali za nasheto da porkarvate... na varna dobre che e letnia sezon da opravdaiat razhodi. Edinstvenata ideia za rusenskoto letishe e voenna.... za koiato ideia shansa e tolkova kolkoto Prista oil da vzeme Dunav..... priatni poleti



Тема Za Pyce!нови [re: ole]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано29.11.02 21:54



Za BILLA na krygovoto-naistina ne znam,tova koeto znam za Pyce e tova koeto pishe vyv vestnicite,vkl i Briag on-line.V sofia ne obi4at grada ni-vseizvesten fakt i ne govorqt mnogo-mnogo za "provinciqta".Glypavo shopsko mnenie smqtam Az.A za letishteto razbrahte li za Shtryklevo-shte stane baza za oby4enie na natovski oficeri-t.e. voenna baza.T.e. koito kaza za voenno letishte e prav,da..no i civilniqt prevoz ima smisyl.Da ne bi c Pyce da nqma hora koito da dadat 40 lv da stignat do Sf za polovin 4as?q molq vi se!A za prista oil i Dunav da ne komentirame...vsi4ki znaem 4e Valio Simeonov nqma da pysne banicata po nikakyv povod.Taka li e?



Тема Re: Za Pyce!нови [re: pierrot]  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 23:24



po koja prichina ne obichat grada ni v Sofia? mislja si zashto, no iskam da znam konkretno.
Litishteto trjabva da se poddarza, dori i da e voenno, a za passagieri neznam, ima biznesmeni koito shte patuvat redovno, moze da se pomisli za tova.
Teikato sam futbolen fen, mnogo me jadosva fakta, che ima vazmoznost za goljam sponsor s ambizii v Ruse, no ne mu pozvoljavat t.k. ne mu davat otbora.
Bihme pone nakraja Beroe kato gosti, no ako izpadnem shte e goljama gibel za rusenskia futbol



Тема Re: Za Pyce!нови [re: Venelin]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано30.11.02 00:06



v smisul takyv 4e v stolicata imame mnogo slabo lobi za jalost...i nqma koi da apelira za neshto polojitelno v polza na grada ni...osven horata v obshtinata.a te opredeleno ne stigat-trqbva i lobi v stolicata,koeto da naso4va vnimanieto nasam.dryg e vyprosyt 4e ne ni haresvat zashtoto izlizat mnogo kato ka4estvo i koli4estvo,kadyrni kadri ot Pyce...



Тема Re: Za Pyce!нови [re: pierrot]  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 00:32



znachi kato konkurenzia ni vizdat!



Тема Re: Za Pyce!нови [re: Venelin]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 12:41



za edno letishte nai vajnoto e poleti da ima... i edin trafik ot 3-ma choveka koito da letiat do Sofia na den ne e nikakvo osnovanie za badeshti investicii......zabravete ideiata za grajdansko letishte....ideiata za voenno e nai hubavata, no vsichko e kasmet...do kolkoto znam drugi sa im ideite ..... neshto shtraklevo ne im vliza v planovete, no dano tova da e vremenno......
ta ta



Тема Re: Za Pyce!нови [re: ole]  
АвторПoпa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 12:52



Навремето пътническите полети пак бяха скъпи,но винаги е имало клиенти-не мисля,че цената би била проблем..Все пак до Сф всеки ден пътуват по няколко автобуса,които обикновено са пълни-от тях биха се намерили достатъчно хора,които да предпочетат пътуването със самолет.А и за полетите в страната се използват малки машини с 30-тина места-предполагам,че не изискват особено големи средства за поддръжка.В крайна сметка-ако така и така ще има летище,военно,всякакво...ще е тъпо да няма и граждански полети..



Тема Re: Za Pyce!нови [re: Пoпa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано30.11.02 16:14



navremeto biletite za samolet biaha 16lv. Pri cena za 1-a klasa wyw wlaka 10lv.

razbira se i dvete ceni ne biaha realni, no tazi za samoletnite bileti beshe dotirana poweche.

ne vijdam kak moje pri polet do sofia s 10-15 mesten samolet (shtoto niama nujda ot poweche), bileta da e po-malko ot 150-300 lv.

ta koi vikash shte dade 150+ lv da stigne za 3 chasa (ot koito 45min polet) do sofia?



Тема Re: Za Pyce!нови [re: l]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 13:02



sravnenieto s dumite "Navremeto ........." "Predi ............."........gi zabravete.....ima sega.....realnost.........ruse zapadna i prodaljava da zapada totalno..........horata biagat..... niama biznes v toia grad...... edno letishte e ogromen razhod....prosto ogromen.... niama kak da stane da se spretne letishteto zaradi edin Antonov 15 mesten deto shte farka edin pat na sedmica....... i cenata na bileta shte e naistina kakto se kaza v prednia posting neshto podobno na 150 lv primerno........ i nedeite pisa podobni iziavlenia che predi bileta e bil 16.....i az patuvah na 16.... no sa nesapostavimi situaciite. A za voenno.....dano.......



Тема Re: Za Pyce!нови [re: ole]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 13:55



Syvsem normalno e edin neuspial chovek da obviniava grada,pravitelstvoto i taka natatyka...kogato napraviat letishteto shte se nameri koi da patuva...no ti niama da si sred tiah ;)



Тема Re: Za Pyce!нови [re: mnenie]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 15:40



znachi ti si gotow da platish 150+ lv za da otidesh do sofia za 3 chasa?

kolko chesto shte hodish? kolko ot "uspelite" ti priateli syshto shte sa gotovi da plashtat tolkowa pari?

izobshto opitval li si se da napravish ocenka za cenite i broia na pytnici, koito sa neobhodimi za da moje edno takova nachinanie da ne e gubeshto? sled kato si uspial, predpolagam che si sposoben na takiva elementarni smetki. spodeli gi s nas -- ubedi ni che shte e pechelivsho.



Тема Re: Za Pyce!нови [re: l]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 17:44



tam kadeto e techalo shte teche pak.
Ne stava duma za otvarjane na novo litishte, a za sashtestvuvashto!



Тема Re: Za Pyce!нови [re: vivanov]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 17:51



Abe na Ruse ne mu trqbvat smotani pesimisti deto gi myrzi da si mrydnat zadnika no znaqt mnogo da kritikuvat. Taka che ne me interesuva koi e uspql ili neuspql no na nqkoi hora verno prizvanieto im e da miqt chinii v Sofia...i az jiveq v typata shopia za momenta no ne se izjivqvam po tozi smeshen nachin ;) V kraina smetka krychmi v sofia mnogo svobodni rabotni mesta za miqchi na chinii syshto. Po zakona na golemite chisla ehehehehe ;)



Тема Re: Za Pyce!нови [re: gat3way]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 01:09



ne sydi po twoite zanimania w sofia za zanimaniata na ostanalite rusenci. mieneto na chinii nawsiakade sucks, taka che imash moite saboleznovania. savsem drugo si e da miesh rodni, rusenski chinii, wmesto gadnite shopski, nali?

taka i ne vidiah niakoi da obori moite smetki za ceni na bileti i broi na pytnici. wmesto towa vijdam lichni napadki i banalni izrazi. haide napravete smetkata i me ubedete che e izgodno da ima poleti ot shtryklevo.



Тема Re: Za Pyce!нови [re: l]  
АвторПoпa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 16:04



Не виждам защо трябва лично теб да те убеждавам в каквото и да било-струва ми се,че ти е все едно какво ще напиша-ти пак ще си твърдиш своето...А може би смяташ да се заемеш с летището,ако някой те убеди...На мен лично изчисленията ти за цените на билетите ми изглеждат смешни-за това разстояние и на базата на предполагаемата сума за поддръжка на машинКата..Пък съществуват и товарни полети...

Какво толкова радостно има в едно военно летище? Май не се сещам за каквото й да било,а напротив...:-(



Тема Air Rousse?нови [re: Пoпa]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано02.12.02 21:04



edin polet - letishtni taksi,gorivo-dosta skypo,oborydvane-ne znam da e evtino nqkyde,personal-ne vijdam da se izbivat bezrabotni letci(v Plovdiv naprimer plashtat na CHASTEN letec na helikopter-min $800 na mesec?),samolet koito da leti a ne da hodi po relsite prez Gorna...istina e 4e shte sa skypi biletite.Istina e oba4e 4e govorim za REALNO letishte,no za grad blizo 300k,nali?a ne pod 200k...
Do I:za mieneto na 4inii Milen(gat3way) e prav,no ot4asti:samata stolica si e takava,koeto ozna4ava 4e e privilegirovana otkym biznes sredi i potencial.Kym denshna data-02.12 v Sf ima nedostig na 150000 m2 biznes plosht.govorim za cifri ot dryga Bg,i vsik4i go znaem.I:v tozi forym nikoi ne se opitva da dokara Pyce nad stolicata,a se opitvame da reshim ne dali,a po kakyv na4in mojem da sme polezni za grada ni...malcina sme..no za na4alo dobre nali?



Тема Re: Air Rousse?нови [re: pierrot]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 15:19



da no ako sluchaino ne znaete letishteto v gorna oriahovica raboti a G.O. e ne samo pod 200k ami i pod 50k daje....taka che pod formata na tovarno letishte prerpolagam ima smisyl...vie kak mislite??



Тема Re: Air Rousse?нови [re: gat3way]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 22:48



tochno tova iskah da spomena, zashto Gorna Orjahovitsa moze da si pozvoli edno letishte a Ruse ne???
Dokolkoto znam, i za patnizi e, znachi trjabva da e vazmozno v Ruse pone tovarno letishte da imame.
Neznam oshte koi gradove sa kato nas, s letishte koeto e sprjano ot dvizenie.



Тема Re: Za Pyce!нови [re: mnenie]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 15:34



хмм......какъв е смисълът да се лети до София за много пари/3часа, като с автобус е малко пари/4 часа????????
oops, забравих taxiтата от летище София до града....



Тема Re: Za Pyce!нови [re: An]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 18:13



a zabravi li pytia do shtryklevo i chakaneto na letishteto tam?

kogato oshte imashe poleti (predi 10-ina godini), ne mi se e sluchwalo da pytia mi sys samolet ot/do sofia (ot wrata do wrata) da e po-malko ot 3 chasa.

viarno, patuval sym samo 20-ina pyti, predi da napraviat cenite fantastichni, i sled towa da sprat poletite poradi lipsa na interes.



Тема Vijte!нови [re: l]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано05.12.02 20:54



Vijte kakvo mi e poslednoto mnenie v TEMATA predlojeniq...kakvo shte kajete tam?pytia do shryklevo e nai-malkiqt ni problem...edna redovna liniq na 84 v Sf ne e nevyzmojno da se yredi,nali?vijte,daite neshto seriozno,ama naistina seriozno da reshim,zashto da ne mojem?mislq 4e vsik4i sme dostaty4no golemi za da pomognem ne samo na pyce,ne samo na nqkoi dryg,a na samite nas nali?
BTW Billa pravqt v Pleven,a Pyce?Letishteto v GO e dosta golqma i e vytreshna mitnica..xm...i e pod kontrola na Pyce...mai nqkoi hi4 ne obi4a Pyce a?



Тема Re: Vijte!нови [re: pierrot]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 19:52



pravi mi i na men vpechatlenie che vse Ruse se rezi, s BILLA e aktualnia primer. Ne moze da e vazmozno v Gorna Orjahovitsa da ima letishte a v Ruse da ne e vazmozno! Sashtoto i s magazina, v Pleven e po-goljama miseria ama shte imat a nie pak na suho.



Тема Re: Vijte!нови [re: vivanov]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 20:35



ohh, w business-a ne stava wypros za liubov i omraza.
wyprosa e mnogo prost -- shte pechelish li ot towa koeto pravish ili ne.

nikoi niama da napravi magazin, letishte i kakwoto i da e, ot liubov. horata sa si napravili smetkata i sa reshili che ne im e izgodno da praviat syotvetnite neshta w Ruse. po-skoro si zadaite wyprosa zashto sa reshili taka, wmesto da se oplakwate ot nespodelena liubov.



Тема Re: Vijte!нови [re: l]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 00:09



dobre de, kazi mi s kakvo e Gorna Or. po izgoden grad za biznesi ot Ruse???
a Pleven?? neznam dali si bil v grada, mnogo zinagi, tuk tame poopraveno, no po-zle ot situatiata v Ruse, az lichno ne vizdam s kakvo da e po-izgodno, no moze pak da ne znam za neshto, koeto ti sigurno shte mozesh da mi objasnish



Тема Re: Vijte!нови [re: vivanov]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 15:49



Твърде отдавна съм далеч от БГ за да мога да определя какви са предмиствата на Горна Оряховица. Но знам как се прави бизнес и че любовта и омразата не му влияят.

Предположенията ми са, че основното предмиство на ГО е местоположението. Града е на по-малко от 2 часа път до всички повечето големи градове в Северна България. Освен това ГО е голям ж.п. център.



Тема Re: Vijte!нови [re: l]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано07.12.02 15:59



a sjakash Ruse ne e goljam rechen zentar i vsashtnost e pochti sashtoto rastojanie ot Ruse do Pleven, Varna i drugi, kakto i ot GO do tezi gradove. Tova ne moze da bade reshavashta prichina, no haide i az ne sam chak tolkova v neshtata che da sporja.



Тема Re: Vijte!нови [re: vivanov]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 20:21



Пак аз. И пак малко иронично....... Минах през берлин преди година и половина.... Метро, Медиа Маркет... Нам кво си дето не ги запомних, ХиперМаркети... пазарувахме си от по малки магазини харнителни...Ауди, Плюс, нам кво си, имаше 3 летища, като застанах на Потсдамер Плац и ми падна ченето.... и ....впечатления..... Лондон си имат Хиит Роу.... и още няколко...Ню Йорк си имат и те бая.... и седя и си мисля като вас що да нямаме и ние... толкова ни е хубаво градчето, такъв живот кипи....Да си направим едно летище....и на Тутракан ще направим, еи таи щото и там са готени кат нас. Че и 3 може си направим, да сме с едни гарди напред пред Горна Оряховица. Трябва само да се хванем ... нали така... и ще направим, че и ако се позасилим и може 2-3 прохода на републиката да заформим. Еи живот.
Стига Ирония. Като четох гледам че хората още май не са осазнали що е пазарна икономика и капитализъм, тоест, ако нашия град има нужда от летище, и ако то е рентабилно........летище ще има. Проблемите с Била са от друго естество, договорености и преговори са проблемите там, те искат едно ние им даваме друго и така. По добре се замислете колко други сериозни нужди има тоя град като инфраструктура и транспорт които са много по належащи от едно летище. И не се заблуждавайте че ако се пракне едно летище и парите ще се стекат в Русе. А за военното което споменах по горе, то изглежда много по реално заради ситуацията (реално да се случи, не че ще се случи), и какъв е смисълът от него, прост, откриване на работни места, подобряване на инфраструктура около летището примерно, и може би живване на едно село, което е Шръклево, това са тези причини, малко са, но са причини към по-добро. И така........
та та



Тема Re: Vijte!нови [re: ole]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 22:43



Според мен, основния проблем на Русе е че живее с миналото.
Бил най-развития БГ град в началото на миналия век, имал хубави сгради (строени пак по същото време -- преди 100-ина години), бил на 3 място по население и т.н. С минало величие се хвалят само лузерите, които няма с какво да се хвалят в момента. Да сте чули/чели англичаните да се хвалят колко велика империя са били и да се оплакват че сега не са?

Според мен това гордеене с минало величие не се обръща внимание на сегашните проблеми. А те са много.



Тема Re: Vijte!нови [re: l]  
Авторvivanov (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 00:28



problemi navsjakade, pone trjabva da ima na neshto na koeto da se gordeem, inache kakvo, samo da se oplakvame li?

varvi tozi napred, koito misli optimistichno



Тема Re: Vijte!нови [re: vivanov]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 10:46



Когато си зле и ти е гадно след неприятна случка, винаги се намира една добра ръка която да застане на твоето рамо и да ти каже "Спокойно, нещата може и да са по зле" след което ти олеква и поглеждаш по спокойно на ситуацията....и разбира се след 2 седмици нещата стават по зле.

Аз не съм писимист нито оптимист, предпочитам да гледам нещата такива каквито са, лошото е че почти нищо хубаво не се вижда за Русе, освен театъра, той винаги си е бил красив.
И така де....Относно Венелин, мисля така беше името, до колкото четох понапред излиза че не си в Русе, нито в БГ май....което доста изкривява ценносната ти оценка за нашия град в момента.

Иначе за мнението: По добре да се гордеем от колкото не.......можеби си прав....донякъде



Тема Re: Vijte!нови [re: ole]  
АвторVenelin (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 01:50



vjarno, ne sam v Bulgaira v momenta, no imam predstava kak e v Ruse. Che v bg v momenta pochti nikade ne e dobre se vizda, no nali vinagi sme se otlichavali s tova che zapazvame optimizma i vse namirame neshto da se gordeem (i razbira se da ni e sram).

A ti kade si v momenta?



Тема Re: Vijte!нови [re: Venelin]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 13:18



в Русе



Тема pazarna ikonomixнови [re: ole]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано11.12.02 20:50



nqkoi moje i da si imat ponqtie ot pazarna ikonomix.Pazarna icon moje i da ima v pyce,o moje i oshte kak!vyprosyt e dali nqkoi go iska?nali taka...napr:Shishedjam,tyrskiqt holding,$120 miliona,koi ti gi dava?nqkoi dava li si smetka kakvo ozna4avat tezi pari za grada ni?dori samo 4ast ot tqh da ostanat?mai ne..



Тема Re: pazarna ikonomixнови [re: pierrot]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 09:27



perrot na kolko si godini?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.