Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 25.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: По пътянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 15:21



Бря! Ти пък да не си преоблечен Киро? Говорим си за разни неща, ако романтиката ти убягва, проблема е изцяло твой.
За любов става дума тук, за любоооф





Тема Re: По пътянови [re: coffeemate]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано06.05.13 18:13





ами то дразненето пак идва от егото.

Мен нищо например тук не ме дразни. Мнения шарени. ИСтината е една. Понякога и на мен не ми харесва, ама стискам зъби.

И като леко преминах на темата истина, какво е истината? Истината не е някакво мнение човешко. Истината е самия живот. Онова което на всеки от нас му се случва или не му се случва. Истината не се изказва, тя съществува, тя е и ние я преживяваме. Понякога си затваряме очите когато истината (нашия живот) не ни харесва. Например имаш скандал със съпруга. Това е сигнал че нещо не е наред. Истината е на лице - скандал. Няма как да е по-истинно. Друг е въпроса дали сме откровенни да си го признаем -да има скандал, да нещо не е наред, да може би аз нещо греша, не в конкретния разговор или ситуация, а може би нещо в моя подход, моето отношение, по принцип към нещата - и за това се стигна до скандал. Дали същия този човек който имаше скандал с мен за даденото нещо, ще има скандал с друг човек по същата тема, може би да, а може би не. Зависи. Зависи от това с какво настроение влизаш, с какво отношение, респект или липсата на такъв.

Живота или истината идва за да ни направи по-добри. А ние обикновено не щем, щото да станеш по-добър, означава да се промениш. И най-често трябва да се променят 2-3 неща - мързел, алчност, навици, бягане от отговорност. А тези неща изискват човек да се напъне, да даде нещо от себе си, да не мери всичко на кантар. Все неща които са демоде в днешно време.



Тема Re: По пътянови [re: shshtt]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано06.05.13 18:24



ами да не ти харесва, шото ти искаш нещо консуматорско. Ти нямаш време, да отделиш, малко тишина, малко търпение. Всичко жужи в теб и ти искаш да скачаш като пеперудка от цвят на цвят. За да гледаш/слушаш Ошо се иска вътрешна потребност, която в теб я няма. Пoтребност да научиш нещо за себе си, нещо за това как да се развиваш, да станеш по любовна, как да се справяш с децата по-добре.

ето едно видео специално за теб:



Ако това което си написала ти е направило най-голямо впечатление, ясно. Повечето хора смятат че духовния път е вечен купон, всички са щастливи, всички са смеещи се и радващи се. Напротив, всичките тия проблеми които имаш в момента, и не смееш да ги конфронтираш, трябва да излязат на повърхостта. И понякога не са толкова лицеприятни. Ще има плач, ще има болка, ще има смях, ще има страдание и радост докато се опитваш да се справиш с всичките си неосъзнатости.

Ама виж сега ти търсиш нещо сладко, нещо лесно за смилане, да има купон и емоцийки.



Тема Re: По пътянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано06.05.13 18:27



много умно. Споделям си мнението и не правя реклама на никой. Какво е разрешено тук? То има форум за

, ама Кирето си пуска палмичките тука. Еми нема лошо. Айде стига сме се опитвали да бъдем оригинални. Ако имаш нещо да кажеп по темата, казвай. Аз съм точно по темата. А тя е за пътя.



Тема Re: По пътянови [re: shshtt]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано06.05.13 18:30



всъщност теб кой учител те привлича?





Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано06.05.13 19:10



от това за истината, ангеле, нищо не ми стана ясно. но детайли на лични ще те питам. че явно с твоите радари ме улучи неподготвена.





Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 19:29



Благодаря за видеото

Но недостъпно ще си остане за мен това знание на този език.
Винаги си бил силен по характеристиките, съвсем вярно си ме описал, както и че няма да се конфронтирам с близките си, за сметка на разни духовни растежи.
И по сладкото, и по лесното, и по консумирането си падам, да.
Както и никак не обичам опекунството и следването на "правия път" само защото за някой друг той е "прав" или пък има нужда да се изживява като учител.
Знаеш къде да ме чукнеш обаче, с темата за децата. Родителството засега за мен е извор преди всичко на гордост и удовлетворение, не само на угризения. Но ти не обичаш да чуваш, че някои неща не ги разбираш, и че примерно аз или някой "неизрастнал досатъчно" е по наясно. Не, ти искаш и вярваш че той трева пасе и се нуждае от твоите напътствия , че да иде на извора да пие.

Всичко жужи в теб и ти искаш да скачаш като пеперудка от цвят на цвят
още се хиля на това
Да, нямам време и търпение за безрезултатни дейности като задълбоченото четене на Ошо. Не запомням нищо, което не мога да "изконсумирам", т.е. да ме докосне емоционално. Както правилно отбеляза чета за удоволствие и за да се информирам, и не за да откривам топлата вода, а за да я ползвам.
Такава съм, ти пък си друг. Не пишеше ли точно в твойте книжки, че никой не е по-добър или по-лош от друг?

Днес 3 пъти прочетох ето . Просто е красив, не за друго.
Подарявам ти го за четене в свободното време, ако имаш такова за безсмислени неща като художествена литература



Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 19:32



Всички са ми интересни, но ти не питаш за това. В момента ми е любим Дон Хуан, за после не знам.
Съмнявам се, че бих могла да съм верен последовател на някой учител или учение.



Тема Re: По пътянови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано06.05.13 21:06



Гледах видеото тук -

.

За брака няма да коментирам, защото на всеки бракуван са му ясни недостатъците му и с радост бих се отдала на свободната любов, но....Ошо представя само едната страна, а за другата с приятелството или партьорството нищо не казва. А това за мен е водещото в брака - ние двама, срещу всички останали, в името на семейството и отглеждането на децата.

Ти сериозно ли смяташ, че да се отглеждат в комуна за децата е по-добре?
Няма да те лъжа, че съм шокирана.



Тема Re: По пътянови [re: shshtt]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано06.05.13 21:40



няма да споря с теб. на теб определено ти липсва откровенност а без нея с теб разговорите ни винаги ще стигат до задънена улица. Никой няма нужда от опекунство, въпроса е че ти нямаш ама ни най-малко желание да си откровена. И от там ни идват големите разминавания. Иначе аз кво мисля квакво има значение за теб, така или иначе се държиш леко казано грубо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.