Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Черна дупка  
Автор Алената Буква (прозрачна)
Публикувано30.12.12 23:48



Може да продължи с дни. Месеци. Година. Може да бъде много повече, отколкото си очаквал.

Тази кухина, която те оформя отвътре, не е нищо повече от една черна дупка. И като такава притежава силата да засмуква живот. Да убива думите ти, движенията, да унищожава погледа. Да бъдеш безчувствен за света и да желаеш и той да бъде такъв за теб. Или дори да го няма.

Трябва да внимаваш.
Разклащай се добре преди употреба.



Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор coffeemate ()
Публикувано31.12.12 11:38



Вярваш ли в това наистина?



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано31.12.12 11:56



Не ми стана много ясно какво иска да каже.



Тема Re: Черна дупканови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано31.12.12 12:07



Май нещо за самоунищожението. Но аз вече не вярвам, че няма светлина в тунела. Затова я питам- тя би ли се оставила на "черната дупка". Обаче може и да не съм разбрала правилно.



Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано31.12.12 13:04



има един роман на Клифърд Саймак, в който в далечно бъдеще във всеки човешки мозък ще бъде имплантирана мини черна дупка.





Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано31.12.12 13:06



Черната дупка предоставя възможности. Виж, ако не знаеш, че си в нея, е по - опасно. Щото и това го има.



Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор Джoaннa (Гордата ТО)
Публикувано01.01.13 12:49



.........мдааа, като излетят пеперудите и остава празнота ...но не се взимай на толкова сериозно, все ще намериш с какво да я запълниш, иначе ще те изяде ......



всичко е в ръцете ми .......мамка му

Тема Re: Черна дупканови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано01.01.13 18:39



Всяко състояние носи уроци. На много нива. Но това "дупка" някак навява асоциации на нещо дълбоко и тъмно

и... лепкаво. От тези, дето трудно издрапва човек. Ние като човечество сме в такива л.. дупки и също не виждаме, колко лесно би могло да се измъкнем. Само с пожелания от сърце обаче, не по проформа. Ей на- хората едва дочакаха да видят "края на света" и пак се чуват разни игри за въоръжаване и унищожения. А колко по-лесно и дет се казва- безплатно и с малко следства би могло просто всеки един нормален, дребен, нищожен сам по себе си човечец да си каже вътрешно "Абе ай сектир с вашите, моите и въобще с войните. Писнахте ми на шапката!" И А да видим дали пък няма да дойде помощ "от горе". Така, мисля, стават нещата. На личен план съм го видяла. В глобален план- тепърва се нАдям да го видя.
Та относно черната дупка, за която така и не се разбра от авторката от кой вид Е.
Няма такава. Съществува само в нашите глави и винаги може да се изпари. Въпрос на воля за живот.

Редактирано от coffeemate на 01.01.13 18:41.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано01.01.13 19:07



Абе ай сектир с вашите, моите и въобще с войните. Писнахте ми на шапката!

Това означава да влезеш в битка с тази част в себе си, която търси външно проявление под формата на войни, кавги и подобни. Абе, голямо оплитане става с използването на думите битка, война, боец.

Но аз съм си Боец, де, и Войн става. Най - добре Вещица.





Тема Re: Черна дупканови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.01.13 08:36



Вярно си е обърквация. Затова съм си заменила думите - война, борба и т.н. със думата служене.
Иначе май от теб съм чела, че човек е най-добре да се бори със себе си- така няма да има победител.



Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.01.13 19:58



Душо, къде изчезА?! Да не те е засмукала тая черна дупка вЕрно?! Айларипииии





Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано07.01.13 02:02



С твоята усмивка??? Не мисля, че има черна дупка, която би могла да те погълне. Усмихнѝ се:)



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано15.01.13 14:27



няма нужда да се заменят думи. Война си е война, служене си е служене. В крайна сметка и любовта си я заменихте с някакви си други неквалифицирани определения и разбирания. Човек се бори винаги и преди всичко със себе си и това е най-голямата война. Когато човек спре да го прави на вътрешен план спира и на външен. ЗА това да воюваш на какъвто и да било план пък дори наречено с думичката служене си е водене на война.

Човек има нужда от осъзнаване, от наблюдение, от състрадание, от грижа за ближния, да обича и да помага, това са нещата които трябва съзнателно човек да се стреми към тях. Да наблюдава безпристрастно. Другите неща са просто да си замажем пред очите и да се убеждаваме колко сме добри и порастнали.





Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано15.01.13 14:32



ако си слаб, пиеш една вода и продължаваш да си кух. Ако си силен, разбираш че никога не е имало нищо друго освен една празнота. Празнотата може да е нож с две остриета - може да е реализиране на това което е, а може и да е тотално нереализиране на това което е. Какво е празнотата? Това което е или това което ти искаш да видиш в нея. Всичко е един прекрасен шанс да разбереш, да осъзнаеш, какво ще осъзнаеш и дали ще осъзнаеш, вече зависи от теб. И колкото по-трудно толкова по-голям е потенциала.



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.01.13 18:21



Ами авторката на темата вече не се вясва, та да си задам въпроса аз тогава. Може ли? :)))))))
С една дума- нищо не разбрах.
Имаше преди време един форумец в един друг клуб, който много ме ядоса с това, че каза, че ние дефакто вече сме мъртви. Та и ти сега- има ли ни или ни няма?! Щом всичко е празнота.....

Виталитееее, къде си бре душо.... таман разговор като за теб.

Цялата работа е в това, че разсъждения като тези са опасни за хората. На мен така ми се струва. Демотивиращи са някак. Къде е радостта в тях, за щастие да не говорим?! Не е ли по-логично да търсят хората нещо, за което да се хванат, а не да гледат в бездни разни?!
Да осъзнаваме празнотата и безсмислието на всяко нещо, което ни е в живота!?! Да наблюдаваме безпристрастно значи... че ние сме само човеци. От какъв зор ни е да гледаме на света като нечовеци... а за безпристрастност- няма такава при хората. Ние не сме устроени да сме безпристрастни.

Редактирано от coffeemate на 15.01.13 18:49.



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.01.13 18:27



Искаш да кажеш, че аз съм я заменила. Аз не я познавам тая Любов дето е с главно "Л", че да се изказвам за нея. Та не съм дори правила опит да я заменям, обяснявам. Само разсъждения тук-там. Ама то ако и това не се случва в този клуб- за какво да си говорим въобще?!



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано15.01.13 19:55



опитвам се (от време на време) да имитирам твоя начин на изказване в клубовете (с лека контра на всеки пост),

също така за заменянето казах "заменихте " а не замени, което е в множествено число и може да се или да не се отнася до теб (имаш избор да се причислиш или не към групата на заменящите).

Спекулацията с Главното Л трябва да спре. Има една любов. Има един живот. Една истина. Кво е това голяма любов малка любов? Според нивото на съзнание и етапа на развитие, любовта се описва като такова състояние на съзнанието което допринася за мирното и градивно съществуване на човека. Ако аз не съм способен да обичам някого без съмнения например, то навярно съм способен да давам безусловно. Или ако не мога да бъда деликатен и смирен, навярно мога да бъда топъл и състрадателен. Зависи от маята с която всеки е замесен и пътя който е извървял. Та на кратко, любовта е онова което когато е в нас носи мир и тишина за теб и хората около теб. Най-лесно се разбира дали всичко е наред като се огледаме около нас и видим как общуваме. Любовта не е и не бива да е нещо сложно и далечно. Защото ако беше така нямаше да имаме никакъв шанс. Щяхме да се "изпарим" на мига.

Друг е въпроса за мешането на любовта със секса и други човешки емоции, но смятам че всеки що годе порастнал човек прави разлика, между онази човешка любов и ниво на съзнание с чисто физическите инстинкти и нагон.

Ами говорим си де, ти не приемай нещата толкова лично или толкова обидно. Просто си водим диалог. Както ти можеш да "кълвеш" понякога така и аз мога да те имитирам и да ти показвам, кое е онова което не е толкова приятно за преживяване. Нямам нужда от спорове. Нито от правоти. Имам нужда от споделяне, от общуване. Ако и твоите нужди са такива тогава никой не би трябвало да има зор да се заяжда.



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано15.01.13 22:57



опитвам се (от време на време) да имитирам твоя начин на изказване в клубовете (с лека контра на всеки пост),

YESSSS!

Съвсем в десятката ама малко хора са ми го казвали. А тук в дир-а- ти си първият!

Ами говорим си де, ти не приемай нещата толкова лично или толкова обидно. Просто си водим диалог. Както ти можеш да "кълвеш" понякога така и аз мога да те имитирам и да ти показвам, кое е онова което не е толкова приятно за преживяване. Нямам нужда от спорове. Нито от правоти. Имам нужда от споделяне, от общуване. Ако и твоите нужди са такива тогава никой не би трябвало да има зор да се заяжда.

Не се заяждам, а си държа на позицията. И като видя, че ти почваш да се дразниш от това- още повече се заинатявам. Кво да правя... характер... Споделянето е малко ограничено в клубовете. Не върви да казвам всичко, макар че се старая доста хахаха. Затова се придържам към една здравословна дистанция, за да не стане прекалено частен разговора. Абе сложно ми е да го обясня, но така ми се струва най-удачен разговора в дир-а. Иначе принципно, когато не съм на кеф съм по-склонна да се заяждам контрирайки. И така, като гледам, колко нетрайни и повърхностни се оказват приятелствата в нета, си мисля, че за мен лично е по-добре да се погрижа за себе си. Но мисля, че не обиждам никого, нали?



Ако аз не съм способен да обичам някого без съмнения например, то навярно съм способен да давам безусловно. Или ако не мога да бъда деликатен и смирен, навярно мога да бъда топъл и състрадателен.
тук няма ли смислово противоречие или аз верно съм тоталко изкуфяла и нищо не вдявам... /явно плувам в посока празнотата :DDDD/ Въпреки, че героите на Джек Лондон хич не са деликатни и смирени ама са големи хора...

Редактирано от coffeemate на 15.01.13 23:23.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано15.01.13 23:47



сега не схванах точно въпроса но да доизясня.

Кога казваме шумно е около мен? Или кога си лягаме а не можем да заспим поради прекалено много мислене. Е това е пълнотата

. Празнотата е когато няма нищо или никой около теб и в теб. Би трябвало да е обратното на навалицата и да носи какво? Релакс. За това понякога търсим уединение сред прироадата и успяваме да си починем. Защото има празнота - тоест няма много мисли и от там и проблеми. Липсата на мисли-проблеми-радости води до празнота, а в празнотата можеш да релакснеш и да бъдеш себе си, защото няма нужда да си нито добър нито лош. От друга страна ако вътрешно имаш потребност от шум тази празнота може да ти се стори задушаваща до полуда. Безпристрастносста е качество което определя скоростта с която можем да преминаваме от едното състояние на шум в другото състояние на тишина. Колкото си по-безпристрастен ти е толкова по-лесно да навлезеш в тишина и обратното. Тишината е срванима с празнотата. Така разбираемо ли е?



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Алената Буква (прозрачна)
Публикувано16.01.13 01:22



Добре. Явно има необходимост.

Темата не е фокусирана върху мен. :) Тя е обръщение към някой друг. Думи, които са за споделяне. Искала съм. Казала съм го. По този начин.

Нямам черни дупки в себе си. Но пък е интересно да наблюдавам разсъжденията и различните матрици, в които може да се развият хипотезите. Не посещавам форума често.

Нямам това пристрастие.
Правя го, когато ми е крайно доскучало. Или както в случая, когато искам думите ми да останат.



Тема Re: Черна дупканови [re: Boждa]  
Автор Алената Буква (прозрачна)
Публикувано16.01.13 01:24



И си толкова прав Вожде ...





Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано16.01.13 08:40



трябва да мина и да ти събера назад във времето /докъдето мога/ такива мисли-бисери
така простичко успяваш да обясниш сложни неща

Редактирано от shshtt на 16.01.13 08:43.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано16.01.13 08:48



И така, като гледам, колко нетрайни и повърхностни се оказват приятелствата в нета, си мисля, че за мен лично е по-добре да се погрижа за себе си. Но мисля, че не обиждам никого, нали?

Всички рано или късно откриваме топлата вода


Казват че изключенията само потвърждавали правилото - съгласна съм.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.01.13 09:26



Празнотата е чистота, покой... и липса на онази самоубийствена чувствителност, която те прави разбиращ и чувствителен, но по различен начин, и спрямо външния и спрямо вътрешния свят.



Тема Re: Черна дупканови [re: shshtt]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано16.01.13 18:04



едно приятелство независимо дали е онлайн или не, продължава до тогава докато хората проявяват отговорност един към друг. Другото е просто проза.





Тема Re: Черна дупканови [re: Vitalite]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано16.01.13 18:11



ей ей, празнотата няма нищо общо с чувствителността! Чувствителността е качество което определя с какъв интензитет си способен да регистриращ събитията. Може да си в покой и да продължаваш да регистрираш събитията. Дори когато си в покой тази способност - чувствителността нараства, защото имаш по-голям капацитет на възприемане. Чувствителността е качество което определя дали усещаш - материално и невидимо - например навън е студено, ако не си чувствителен (например напил си се като кирка) можеш да легнеш в снега и да не усещаш студ. Твоето съзнание е замъглено от там и чувствителността ти е занижена.

Покоя е просто липса на мисли, чувства и емоции и наличие на наблюдаване - осъзнаване на онова което Е в теб и извън теб.

Друг е въпроса че когато си чувствителен си раним. Но си раним поради липса на безпристрастие - тоест съществува егото - казваш си този ме нарани, онзи ме настъпа, този ме прекара. Финни са измеренията на нараняването и онзи който има по-голяма чувствителност е по-склонен да бъде наранен. Това не означава обаче че той няма избор - има избор, да продължи да е чувствителен но също така и безпристрастен.





Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано16.01.13 19:15







Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.01.13 19:31



Е, да, де - нещо такова имах предвид.



Но вече внимавам като използвам думичките емоционалност, чувствителност, осъзнатост, безпристрастност...



Тема Re: Черна дупканови [re: Алената Буква]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.01.13 23:15



То се вижда, че не си по писането напоследък. А може би и винаги си била така де. Но все пак ти благодаря, че се появи. Темата се оказа многостранна.





Тема Re: Черна дупканови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.01.13 23:19



Мда ... всеки сам си избира клетката, в която да си живурка.



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.01.13 23:29



Въобще не предполагах, че говориш за тази празнота. Сега вече те разбрах. Първият ти постинг ми напомни един друг разговор /аз го споменах/ и навързах други мисли.



Тема Re: Черна дупканови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано16.01.13 23:35



На теория изглежда хубаво, ама на практика- къде са тези хора спокойни и въобще такива, каквито ги описвате ти и Ангел. Аз уча от реалните примери и искам такива хора да срещна.Тогава вече ще знам.
хаха звуча малко като Блъди.



п.с.Например не съм срещнала човек с малко Его. Срещала съм хора, които имат добър самоконтрол и не си личи в началото, но после все пак то изкача в даден момент.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано16.01.13 23:51



да, а понякога ние го слагаме в определена клетка и когато се окаже, че не му е по мярка се ядосваме и чувстваме предадени и излъгани
и крехките неща тук се чупят
което всъщност е много добре, защото не се хаби ресурс на вятъра за задълбочаване на нещо, което няма потенциал да се задълбочи



Тема Re: Черна дупканови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.01.13 07:08



нищо не можеш да оцениш през призмата на пароноята си. плувай.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано17.01.13 07:32



е, не е съвсем нищо, някои липси са очевидни





Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.01.13 10:23



Е, да, но само едно самоуверено и силно его, може да преодолее и надскочи себе си.

Пародкс някакъв се получава.



Тема Re: Черна дупканови [re: shshtt]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано17.01.13 19:44



И двете, какво печелите от тези конфронтации? Нито имате кво да делите, нито имате какво да си дадете? Чудно ми е защо толкова ви сърби да се чепкате?





Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано17.01.13 19:49



Не се чепкам. Нещо стана, не знам какво, но и не е важно.



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано17.01.13 19:59



Ами аз преживях лек шок. Но това, Ангеле, при жените си е нормално поведение. Заеби. Имам си куп неща за мислене, че да отделям повече енергия за глупости. И този разговор нямаше да се състои, ако зависеше от мен, но на шът явно нещо и се говори по въпроса. На мен обаче вече не ми се говори и бях дотук с нея.



Тема Re: Черна дупканови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано17.01.13 20:45



И така, като гледам, колко нетрайни и повърхностни се оказват приятелствата в нета, си мисля, че за мен лично е по-добре да се погрижа за себе си. Но мисля, че не обиждам никого, нали?

ако нямаше реплика, нямаше да има и дуплика
айде със здраве



Тема Re: Черна дупканови [re: shshtt]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано17.01.13 22:00



и все пак някой трябва да направи първата крачка!



Айде да спреме да спамиме темата, че то стана една дълга. Оправяйте се по други канали (бележки, скайп, имейл).



Тема Re: Черна дупканови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано17.01.13 22:59



няма да съм аз
знам че искаш да цари мир и любов и да си общуваме дружески както преди, но няма как да стане, не се хаби
ще има мир обаче, обещавам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.