Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.11.12 12:03







Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.11.12 14:25



Когато пожелаеш - на твое разположение съм.





Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано23.11.12 21:02







Тема а какво значи ...нови [re: shshtt]  
Автор юpaтa ()
Публикувано23.11.12 22:02



ако не мога да си намеря музика за настроението... Харесвам музиката, но от известно време тя няма връзка, не може да отрази настроението ми





Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.11.12 22:39







Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано24.11.12 07:23



Какви мисли ви минават, когато гледате тази картина?






Търсейки още поеми из нета снощи и попадам на тази картина и се сетих за думите на един приятел- как изглеждала "недоволната" жена. /чудех се как да го кажа по-културно:)/. Той опошли картината, разбира се, въпреки че разбира от това изкуство.

А към Виталите- коя беше любимата ти картина?


:))))

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от coffeemate на 24.11.12 07:24.</EM></FONT></P>

Редактирано от coffeemate на 24.11.12 07:34.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.11.12 09:02





Херцогиня Алба - муза на Гоя.

Желаеща да види със собствените си очи «необикновения Гоя», Алба отишла в ателието му. Била високомерна, красива, женствена и чувствена. След посещението и, през лятото на 1795 година, художникът, без да сдържа чувствата си, разказвал на приятеля си за срещата с новата позната и възкликнал: «О, най-после аз вече знам, какво означава да живееш!»
Страстният им роман продължил седем години. Но през всичките тези години Франсиско Гоя забравил за другите жени, и само една — най-красивата жена на Испания по това време — Каетана Мария дел Пилар, херцогиня Алба, — си оставала негова муза, вдъхновявала художника за създаване на шедьоври.
Херцогинята не би могло да бъде наречена благопристойна и скромна дама — обществото знаело за многобройните и порочни връзки, впрочем, Алба и не мислела да ги крие. Сред любовниците и били най-знатните и влиятелни мъже в страната.
Омъжването и на 13 години за вече не младия херцог, представител на една от най-могъщите аристократични фамилии на Европа, не донесло на Каетана душевно спокойствие. Младото сърце желаело пламенни чувства, а тялото се стремяло да опознае всички наслаждения и ласки. Страстна и чувствена, младата херцогиня на двадесетгодишна възраст станала много опитна и коварна прелъстителка. Съвременниците си спомняли, че била желана от всички мъже на Испания. «Когато тя вървяла по улицата, — писал един френски пътешественик, — всички я гледали от прозорците си, даже децата захвърляли игрите си. ».




Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано24.11.12 15:02



На много забавна песньовка попаднах. Слушайте текста.






Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано24.11.12 15:30



знам ги тези, готини са, мерси



не съм на кеф днес, от няколко дни спрях да казвам че съм на диетата, защото с количествата които ям, явно не съм и няма никакъв ефект
ще съм си дебела и това е, то се видя
а мъжа ми много ме нервира като се разочарова, че не се справям

не ми се пише, кафенце, изчезвам за ден-два, гуш



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано24.11.12 16:52



Е ми нормално- две крачки напред, една назад. Важното е да не се отказваш. И малката крачица е важна. Аз поне така се успокоявам за моите уж непостожими цели.


голямо ГУШ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.