Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.01.13 07:48



нека бъде светлина!
и дано ми се даде да позная тази любов за която говориш, щото според твоите критерии моите книги са все за безлюбовие


пък описването лесна работа, ако все още имам желание



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.01.13 08:55



Интересна е тая тема за любовта. Чела съм, че докато мислиш за даден човек, ти му влияеш и дефакто... или му помагаш или му пречиш. По-скоро му пречиш, защото и неговата "кутия" не може да мисли за две неща едновременно и твоите мисли го разконцентрират.
И друго съм чела и го вярвам /както вярвам и на горното де/ - за любовта не се говори конкретно. Не се казва на човекът, когото обичаш, че го обичаш. Кажеш ли го- това вече не е любов. Любовта се показва, доказва, изразява, но не с думи.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.01.13 20:21



Не знам Кафенце, може и така да е, нито ми се мисли, нито ми се говори за любов в момента - сменям честотите и съм на нова вълна.
Има логика в това което казваш, всяко натрапено нещо е атака, та защо не и любовта.
Само дето ми се струва, че е твърде опростено, за да е вярно.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано11.01.13 21:33



много е важно да казваш обичам те. Още по-важно е да го подкрепиш с отношение и действия. Споделянето не търпи граници. Споделянето на любовта няма рамки. Понякога липсата на казване на обичам те, изразява чувствата понякога обратното. Рецепти няма и човек е хубаво да усеща кога и какво трябва да казва.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано11.01.13 21:44



бях ти написал нещо относно моето мнение за твоите книги в един друг сайт, но без да искам го изтрих. Та после не можех да се повторя. Пробвах но не стана. А беше много много хубаво.

Твоите книги не са за безлюбовие. Твоите книги са за пътеката към любовта. Ти я вървиш в този момент. Но не подозираш или не виждаш.

Любовта изисква чиста основа и голяма отговорност. Любовта не е просто някаква емоция или копнеж. Любовта е начин на живот, състояние на съзнанието което е постоянно. Любовта е в самата теб, в самия живот който блика от теб. И преди да ти се случи любовта, тя първо ще разруши всичките ти представи за любовта. Не може да е инак. Обикновено хората искат пеперудки, емоции, силни чувства, драма, някаква там драматична, романтична, безумна и опияняваща любовна драма. Нещо което да направи живота им жив и пълен. Нещо което да ги измъкне от сивотата на ежедневието и да им даде криле.

Любовта е в липсата на очаквания, в липсата на модели, в липсата на страх, в липсата на безотговорност, в липсата на безсъзнателност, любовта е в самия

. В малките неща, в теб самата, в поклащането на тревата, във всеки твой дъх, всяка твоя сълза или усмивка, любовта е в музиката на птичките, в поредния семеен скандал, любовта е навсякъде и никъде. Любовта е в твоите очи. Ако очите ти виждат. могат да я видят във всичко дори във убиец или в страдание. Ти вече СИ Любов. Просто още не си я видяла. Но тя Е в теб.

Редактирано от Ангеле на 11.01.13 21:45.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.01.13 22:00



Всичко истинско е супер просто и като рецепта и като еднозначност в усещането откъм другия човек. Затова не съм съгласна с Ангел, че трябва да се изказва. Отделно дето това съм го чела от двама човешки учители, но и сама съм го разбрала и приела безапелационно. Да! Аз казвам, че обичам определени хора, но за тези същите хора е важно не аз какво казвам. Т.е. те търсят моето казано точно защото не са сигурни, от мен не получават това, от което имат нужда и затова се облягам на словото. Един ден, като душа без уста, как ще кажеш, че обичаш?! Като кажеш, че обичаш и наистина обичаш- ти разваляш чистотата на нещо. същото е като кажеш на някого, че е добър в нещо- това му качество се изменя. Може да съвсем малко демиджа, който нанасяш, но го нанасяш.

Редактирано от coffeemate на 11.01.13 22:10.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: Ангеле]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.01.13 22:03



Споделянето търпи граници. Човешката уста и ухо са много .... как да кажа... несъвършени.

Шегувам се, че им придавам такава важност и автономност, но исках да подчертая, колко чуплив е човекът.
Като кажеш, че обичаш някого, само го успокояваш за известно време.
Знам, че няма да се съгласиш, но това е живота.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: Ангеле]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.01.13 22:59



не се ядосвай, сигурно не е трябвало да го чуя и затова се е изтрило


но пък как ме зарадва като разбрах че си ми писал, ех :)
сега да казвам ли, да не казвам ли колко те обичам, като и без това си го знаеш



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор Ангеле (флуиден)
Публикувано11.01.13 23:00



живота не е това, а това е твоята версия за живота. Рецепти няма. Това че ти се страхуваш да казваш обичам те не означава че това е правилно.

Понякога трябва да се казва, понякога не. Защото понякога дори да мълчиш и да доказваш че обичаш пак не е гаранция за любов. Така че обичам те може да е със или без основание, и когато е, е прекрасно понякога да го изкажеш.



Тема Re: Днешното ми настроениенови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано11.01.13 23:08



най-важните неща се усещат и без думи, съгласна съм
но пък и думите не са зло ако са подплатени с искрено чувство




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.