Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 18.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Романтиката като баланс...  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.11.12 12:13



Понякога ми идват в повече суетата, рационалното, агресията, егостремежите и най-вече безумното драпане да станеш прав. Лошо няма в изброеното всичко зависи от дозата. Някак плашещо как хората осверипяват, обезверяват и търсят начин да прескочат вярата и надеждата и любовта .... само и само да стане на тяхното.

А то поетът го е казал, а дует Шик са напрвили песен по стиховете му



За две ръце протегнати насреща,
земята бих до края извървял.
За две очи, като звезди горещи,
аз цялата си топлина бих дал.

За две слова, от мене вдъхновени,
най-хубавите думи бих редил.
За две сълзи, изплакани за мене,
аз всички океани бих изпил.

Как малко исках аз - по зрънце само,
по капка от далечен, чакан дъжд.
А ти дойде наистина голяма
и всичко ми донесе изведнъж.

Донесе ми от ветрове заръка,
пожари звездни, за да не тъжа,
от мъка - песен, а от песен - мъка
и аз не зная как ще издържа.

Евтим Евтимов

п.п. песента е мааалко по различна от стиха

Редактирано от юpaтa на 04.11.12 12:15.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано04.11.12 13:11



ами юре, то тези останах малко, дето още гледат към звездите, слушат прибоя на морето и си се гушкат. гуш от мен и ще чакаме включване от поетите и поетесите с романтични души.





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 13:25



Здравей, душицо!
Просто "меките" хора останаха малцинство. Преобладават индиферентните и само заради тях, "острите" хора изпъкват.


Да те поздравя с една носталгична песньовка





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: coffeemate]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано04.11.12 13:31



aaa меки меки ама не винаги!




в супер яко настроение съм. Преди малко излязох и гледах луната и звездите и дишах един хубав студен въздух. Нахилил съм се като ряпа и не знам кво ми става, но сякаш времето е спряло. Работя работя, слушам музика, и се кефя на всяка секунда. Тук е вече 5:30 а аз не съм дремвал а и не ми се дреме. Нали ще летим.... а няма да спим...




Редактирано от Aнгeлe на 04.11.12 13:31.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Aнгeлe]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 13:48



Така действа червеното вино- никакво заспиване.


И приятния разговор също така. Знам.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано04.11.12 13:56



Като чета това, се изкушавам да препиша тук един мой любим откъс от книга, който през годините ми е действал по няколко различни начина - първия път ме разплака, втория път си казах: "Да му се не види, това звучи като сбогуване", а последния път почти ме накара да крещя от негодувание, болка и... усещане за измама. И между другото, е първият цитат от книга, който започням наизуст.



Тема дай цитатанови [re: Дeнни]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.11.12 15:09



моля, моля....





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: coffeemate]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.11.12 15:17



, благодяря, незнам за коя мекост говориш, но една източна поговорка казва "по- добре да сеогънеш, отколкото да се пречупиш" а и да отстъпиш не значи че си се размекнал, просто по-умния отстъпва
аз пък да те поздравя с една

Редактирано от юpaтa на 04.11.12 15:18.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Aнгeлe]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.11.12 15:21



ами ти не разбра ли, то сега свободата се приравнява с романтиката


нещо такова:
"По-скоро да препускаш с кон срещу вятъра, да търсиш изгубено съкровище, да отидеш на война и буквално, и не дотам за нещо, в което вярваш, да ходиш с почти разкопчана бяла риза през зимата, докато вали сняг, защото просто така искаш сега и това те изразява и е твоята естетика, да направиш нещо екстремно или да отидеш в планината и 12 дена само да четеш книги без да общуваш с никого. "



Тема Re: дай цитатанови [re: юpaтa]  
Автор Дeнни (Overlander)
Публикувано04.11.12 15:27



Ей сега.

"Дали всички изглеждат по-млади, когато спят? Защото точно сега той сякаш е момчето, на което се натъках в гората преди години, същото, което ме обвини, че крада от капаните му. Каква двойка бяхме само - деца без бащи, изплашени, но също и отчаяно посветени на задачата да нахраним семействата си. Отчаяни, и все пак вече не бяхме сами след онзи ден, когато се намерихме. Спомням си стотици моменти в гората, лениви следобеди, в които ловяхме риба, деня, в който го научих да плува, деня, в който си навехнах коляното и той ме отнесе вкъщи. Спомням си как разчитахме един на друг, как взаимно си пазехме гърбовете, как се насърчавахме да бъдем смели".

Това са двама души, срещнали се за пръв път при опасни и за двамата обстоятелства; двама души, които с годините са си дали сметка, че наистина има нещо повече от приятелство между тях - но не са свободни да му се отдадат. Няма да казвам как свършва историята, защото не е щастливо; но при всичките прочитания неизменно се спирах на това "когато се намерихме". За мен това "да се намериш с някого" е по-силно от влюбването - и може да важи не само за отношения между мъж и жена. И в моя живот има много такива намирания... но да не се отклонявам от темата. Само да кажа - тази, която си мисли това, дето го цитирах, тук се е уплашила, че ще изгуби този човек... и затова чак сега й просветват някои неща...





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 16:35



а аз се чувствам изтощена от емоции и имам нужда от час-два усамотение



нови стихчета
и на подчертаните думи трябва да се цъка
айде после ще вляза да попиша по темите

:)

Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 16:52



Ей красавице, ти де се разхождаш по тея девствени пътеки,м?!


Благодаря за настроението!



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 18:46



еххх любов, любов

търся аз в тюбето някой да е възпял платоническата любов и глей на кво попадам /нещо не я признават за достойна за възпяване тая платоническа...

/




Тема Re: дай цитатанови [re: Дeнни]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 18:53



оффф това е покъртително.





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 19:02



ами "меките" хора са това, което аз не съм хахаха
добре си го казала- огъващи се, търпеливи /а не търпящи/ поради вътрешна мъдрост, любящи, миролюбиви, спокойни, толерантни, прощаващи, обединяващи, неагресивни...

Редактирано от coffeemate на 04.11.12 19:14.



Тема Re: дай цитатанови [re: coffeemate]  
Автор Soldier Everdeen (Overlander)
Публикувано04.11.12 19:56



Така е, а на мен ми въздействаше още повече, защото доста от тези неща, които тя си мислеше, ми бяха твърде близки като преживяване. И аз едно време имах някого, с когото си мислех, че сме преживели това, което се споменава в последните редове - това за взаимното насърчаване имам предвид. Оказа се, че май само аз съм приемала нещата по този начин...



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 20:54



Повечето хора са заети и нямат време за романтика, излишна им се струва и затова. А то не е така, без мечти или илюзии живота няма цвят и аромат

Амбициите са хубаво нещо, стига да ти ограбват душичката.

Здрасти, Юре!

Това избрах за поздрав -

:)

Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Aнгeлe]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:11



стих се откъде ми е толкова позната

!
учихме я на курса по английски и превод има даже!


Ако мога да достигна звездите
бих издърпал една за теб
да блести върху сърцето ми
така че ти би могла да видиш истината
че тази любов, която имам вътре в себе си
е всичко изглежда
Но засега намирам
нея само в мечтите си
и мога да променя света
Ще бъда светлината в твоята вселена
ти ще мислиш, че любовта ми е
наистина нещо добро
бейби ако можех да променя света

И ако можех да съм крал
дори и за ден
бих те взел за моя кралица
не бих имал друг избор
и нашата любов ще управлява
това кралство, което сме си направили
До тогава ще бъда глупак
бленувайки си за деня
че мога да променя света
Ще бъда светлината в твоята вселена
Ти ще мислиш, че любовта ми е
наистина нещо добро
Бейби ако можех да променя света
Бейби ако мога да променя света

:)

Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:16



Хм, като се замисля, то и за мен това е романтиката - свобода, а не цветя и фантифлюшки.

Тези думи на Амелия ли бяха? Много я слушат думите, страхотно го е казала.

:)


Тема Re: дай цитатанови [re: Дeнни]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:25



"да се намериш с някого" е по-силно от влюбването - и може да важи не само за отношения между мъж и жена

да, важи въобще за хората. преставаш да си сам на света и вече си имаш другар.
всичко добива смисъл
точно днес си говорихме с кафенцето за това, че и приятелството е намиране както любовта

:)


Тема Re: дай цитатанови [re: Soldier Everdeen]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 21:26



Ами аз не съм имала в този живот такъв приятел, ама много познато като чувство ми прозвуча.
Всъщност като не е било такова и за другия човек, му с радваш само ти егоистично.

Не е малко, ей. Предполагам е продължило година-години... Е накрая малко тъжен края ама това е живота.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:29



абе и да я възпяват и да не я, тя си съществува
а пък в днешните интернетски времена е по-актуална от всякога

винаги съм я намирала за съвсем естествена, но не срещам разбиране от много хора

:)


Тема Re: дай цитатанови [re: Soldier Everdeen]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:34



май на всички романтици това огорчение не им се е разминало.



мисли за хубавото и него си спомняй
някои неща си остават капсулирани в даден момент и всичко извън него е по-добре да се забрави

сега аз така много лесно ги раздавам съветите, ако можех и сама да си ги спазвам щеше да е идеално

:)

Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 21:36



Оня ден четох, каква била разликата между божествената, ангелската и човешката любов.
Божествената любов била, когато само да зърнеш гърба на даден човек и това да ти направи деня лек, весел, приповдигнат.
Ангелската любов било да искаш да си близо до даден човек, да си в обкръжението му.
Човешката любов била, кога искаш да говориш с даден човек и т.н. вече зависи.
И още четох, че всички беди идвали от прекалената човешка любов. С това, че хората прекалено много се "доближават" един до друг и така лека полека се ограничава свободата, омръзват си ...



Тема Re: дай цитатанови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:36



аз такова усещне в миналото съм имала само към приятелки
и това че тази топлота в отношенията вече рядко ни се случва е нещо което ме измъчва много
това е чувство което ме окрилява и целия свят ми се вижда поносим и прекрасен дори, а и аз с него

:)


Тема Re: дай цитатанови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 21:37



сега аз така много лесно ги раздавам съветите, ако можех и сама да си ги спазвам щеше да е идеално

всеобща слабост. споко.





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: coffeemate]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано04.11.12 21:41



е ми така си е, никой не иска да е вързан
но не е лесно такива отношения да се създадат
може би ако от самото начало са си такива, но после дали ще успеят хората да не са обсебващи като ги налегне ежедневието
не знам, не ми се е случвало, сигурно е много трудно

:)


Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: shshtt]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.11.12 21:51



Мисля, че ангелската любов си съществува. Въпросът е, че хората не я смятат за достатъчна. Търсят все да се задълбочат отношенията.
Аз имам една приятелка от ученическите ми години. С нея и на квартира съм била 5 години, докато учех в Търново. И сега я виждам по 1-2 пъти на година, щото не е в България. Тя много се колебае някак в отношенията си с мен. Аз на нея съм и приятелка, обаче тя ме е предавала чат-пат през годините. И не може да осъзнае, че тя друга приятелка няма. Тази година, последното ни виждане, ми направи един вид признание..

осъзнала се. Дочаках го. Другата година ще си дойде специално да ходим на концерта на Депеш Мод заедно.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Дeнни]  
Автор Aнгeлe (флуиден)
Публикувано04.11.12 22:53



ехх нежна душичка си ти, нежна.





Тема Re: дай цитатанови [re: shshtt]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано05.11.12 08:58



Е, то това, за щастие, не е мое - аз чак до такива мисловни излияния не съм стигала, и мисля да не стигам.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: Aнгeлe]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано05.11.12 09:02



Вярно е, напълно вярно - най-после го разбра някой.





Тема Re: дай цитатанови [re: Денни]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано05.11.12 09:09



За текста ли говориш?

Ама аз не за него, а затова че който е романтична натура, по-често преживява разочарования от връзки и пирятелства.
Защото имаме склонност да не спазваме дистанция и да се отдаваме прекалено
това е затормозяващо за повечето хора.

И защо да не правиш излияния? Какво лошо?

:)


Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.12 09:17



Романтиката кара хората да застинат в дадения момент. Може би затова може и да се ползва за баланс. Иначе за мен е островче. Скачаш там, когато имаш потребност.



Тема Re: дай цитатанови [re: shshtt]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано05.11.12 11:23



Да, за текста говорех...

С другото съм съгласна.
Сега се опитвам да спазвам дистанция, да стоя далече от един човек... защото се е вкопчил в мен, а аз /вече/ нямам какво да му дам. Той на мен - също, но не го знае... а няма как да се разделим окончателно.

Това за излиянията беше конкретно за онзи текст... просто знам какво се случва после. И не знам доколко е възможно, когато в един такъв момент си заявил нещо пред себе си, да можеш да се придържаш към него, след като конкретният момент отмине.

Ей такива ми ти работи...



Тема Re: дай цитатанови [re: Дeнни]  
Автор юpaтa ()
Публикувано05.11.12 12:04



мисля че знам за какво "намиране" говориш. И да ти кажа аз съм благодарна за това споделено време. Знаехме, че няма да продължи - някак такива души в момент на откровение го усещат и си го казват. Но отпечатъка който остава в теб от допира с този друг човек е за цял живот ...даже и за следващ и си сигурен в това.
И още нещо тъй като вярвам, че нищо във вселената не се губи, след раздяла с такъв човек тя- Вселената ще ти отвърне по някакъв начин, не за да намили болката от раздялата, а защото всичко се връща...





Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: shshtt]  
Автор юpaтa ()
Публикувано05.11.12 12:12



заети, заети и нямат време знаеш ли що - щото си слугуват на собствените страсти ... а романтиката що за романтика ще е, ако не я сподеш с някого ?!
благодаря, поздрав и за теб





Тема Re: дай цитатанови [re: юpaтa]  
Автор Денни (Overlander)
Публикувано05.11.12 12:17



Ами, честно казано, аз така не съм се "намирала" с човек от другия пол. Но ми се е случвало в други отношения - включително в професионално отношение, сме се "намирали" с хора, на които цял живот ще бъда благодарна.



Тема Re: Романтиката като баланс...нови [re: юpaтa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано05.11.12 16:18



Юре, нека ти кажа тук, какво мисля за темата ти в Споделено.
Нас един ден ще ни съдят по намеренията. Остави фразата, че пътя към Ада бил постлан от добри намерения... Заеби това. Дали ще си "сготви" една жена бебе чрез изкуствено осеменяване или няма, дали ще си "открадне" или няма, дали ще го роди след нормален полов контакт със собственият си мъж- това няма никакво значение мисля. Децата просто не трябва да са амбиция. А те са. Амбиция да се направят в определен отрязък от време, че после намсикво, че така ще задържи жената мъжът си, че тая родила- дай и аз да родя, да не остана по-назад, че трябва родата да е доволна и особено свекървата.
При мен само факта, че с години знаех, че ще е трудна работа това с децата, само това ме накара да гледам на процеса по-различно и с чувство. А за второто и третото- нито амбиция имах, нито съм участвала в решението Хахаха
Та така- децата трябва да се правят с любов. Голяма мъдрост казах



Редактирано от coffeemate на 05.11.12 16:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.