Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Майски изстрелнови  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:29



в сърцето на мъгливия Ноември: Обожавам липовия чай, о-бо-жа-вам го.
Когато бях малък, десетте дена зимна ваканция бяха късче рай, и един от основните му атрибути бе точно чайника с вече окислен, червен, но прекрасен липов чай. Баба(баба бе всъщност прабаба ми), пъргава старица с младежки дух, береше цвят от дървото на едни роднини, тогава янмахме наше си, аз го засадих преди 25-6 години това, заедно с още едно, което живя няколко години преди да изсъхне.
Постфактум разбрах, че на село в льосовия пясък и жегата има не повече от 10-15 липи, защото много трудно се хващат: тия топлолюбиви дръвчета понасяли студ, но не и суша. На последната реагират болезнено и веднага като малки)
Ала в замяна на това, консервират в странните си листо-цветове цялата пролетна топлина, която никога не е малко там и имат най-хубавия аромат. Защо не се казва "наздраве" И за чай, при положение, че връзката е доказана?





Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.11.09 11:33



защото водата на чая е гореща и като си чукнете чашите, водата може да се разплиска и да те опари.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано19.11.09 11:34



За здраве - не знам, но само като си припомня закуската всяка сутрин с липов чай, препечени филийки и сирене докато бях дете ...



Наливаш си голяма чаша червен като малинов компот чай, добавяш му малко захар, отпиваш, ... после по някое време - когато си преполовил чашата - добавяш две капки лимон и гледаш магията при която чаят пожълтява ... а навън е точно толкова сиво, жълто и червено, както е чаят. Изобщо - приказка ...



Тема лично аз го предпочитамнови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:38



съвсем пресен, кристалножълт, лек. Което е странно, все едно да предпочета блондинка пред тежка, тръпчива, леко окислена брюнетка!





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.11.09 11:39



леко окислена..? ужас:))

Думи, думи и нищо повече


Тема Rда, оставена с потта на леглото!нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:41







Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Sisilia ()
Публикувано19.11.09 20:56



А в сърцето на същинската зима?
...уличните лампи примигват под воя на вятъра, но край камината е топло.
Пламъчетата се заиграват и повдигат капачето на чайника, от който си отсипвам чаша липов чай. Неволно поглеждам към забравена бутилка ром.
Топлина от "съчетание"!!! Обожавам го.





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.11.09 21:06



Ей! Какво ни е на блондинките?!



Пред къщата на баба ми имаше огромна липа. А до нея дядо ми беше направил желязна люлка. Ахххх, невероятно... (къде е замечтаната емотиконка?)



Тема зиматанови [re: Sisilia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 10:27



дгд. Спокойно ще преживея липсата и, както и хилядите пчелички, птички и тревички, уверявам те! Аз съм само техен скромен говорител!





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 10:28



мечтать не вредно, вредно не мечтать.


Бтв, на сръбски "вредан човек" означава "ценен човек", това без връзка, само да покажа колко съм умен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.