Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Майски изстрел  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:29



в сърцето на мъгливия Ноември: Обожавам липовия чай, о-бо-жа-вам го.
Когато бях малък, десетте дена зимна ваканция бяха късче рай, и един от основните му атрибути бе точно чайника с вече окислен, червен, но прекрасен липов чай. Баба(баба бе всъщност прабаба ми), пъргава старица с младежки дух, береше цвят от дървото на едни роднини, тогава янмахме наше си, аз го засадих преди 25-6 години това, заедно с още едно, което живя няколко години преди да изсъхне.
Постфактум разбрах, че на село в льосовия пясък и жегата има не повече от 10-15 липи, защото много трудно се хващат: тия топлолюбиви дръвчета понасяли студ, но не и суша. На последната реагират болезнено и веднага като малки)
Ала в замяна на това, консервират в странните си листо-цветове цялата пролетна топлина, която никога не е малко там и имат най-хубавия аромат. Защо не се казва "наздраве" И за чай, при положение, че връзката е доказана?





Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.11.09 11:33



защото водата на чая е гореща и като си чукнете чашите, водата може да се разплиска и да те опари.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано19.11.09 11:34



За здраве - не знам, но само като си припомня закуската всяка сутрин с липов чай, препечени филийки и сирене докато бях дете ...



Наливаш си голяма чаша червен като малинов компот чай, добавяш му малко захар, отпиваш, ... после по някое време - когато си преполовил чашата - добавяш две капки лимон и гледаш магията при която чаят пожълтява ... а навън е точно толкова сиво, жълто и червено, както е чаят. Изобщо - приказка ...



Тема лично аз го предпочитамнови [re: Kaлoмaин]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:38



съвсем пресен, кристалножълт, лек. Което е странно, все едно да предпочета блондинка пред тежка, тръпчива, леко окислена брюнетка!





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: Kиpo]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.11.09 11:39



леко окислена..? ужас:))

Думи, думи и нищо повече


Тема Rда, оставена с потта на леглото!нови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.11.09 11:41







Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Sisilia ()
Публикувано19.11.09 20:56



А в сърцето на същинската зима?
...уличните лампи примигват под воя на вятъра, но край камината е топло.
Пламъчетата се заиграват и повдигат капачето на чайника, от който си отсипвам чаша липов чай. Неволно поглеждам към забравена бутилка ром.
Топлина от "съчетание"!!! Обожавам го.





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: Kиpo]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.11.09 21:06



Ей! Какво ни е на блондинките?!



Пред къщата на баба ми имаше огромна липа. А до нея дядо ми беше направил желязна люлка. Ахххх, невероятно... (къде е замечтаната емотиконка?)



Тема зиматанови [re: Sisilia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 10:27



дгд. Спокойно ще преживея липсата и, както и хилядите пчелички, птички и тревички, уверявам те! Аз съм само техен скромен говорител!





Тема Re: лично аз го предпочитамнови [re: *Paл*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 10:28



мечтать не вредно, вредно не мечтать.


Бтв, на сръбски "вредан човек" означава "ценен човек", това без връзка, само да покажа колко съм умен!



Тема Re: Майски изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано20.11.09 10:36



Събуждаш погребани спомени. Сграбчи ме порива да изкрещя "Не пипай липата! Махай се от там, какво ще ядат пчелите като оберете липовия цвят?!?" И да зашляпам към портата боса, по тениска с избеляла червена ябълка отпред, с две нересани опашки, да спирам набезите. Макар че липите са пред портата, и двете са в нашето място и са си наши, садени са специално, за да хранят пчелите. Бях се вживяла в ролята на Главен Пъдар по отношение на липите. С каквото и да се занимавах, ги държах под око, и само да се доближеше някой, камо ли с торба в ръка, се спусках към портата като буреносен облак, виках и трещях, спорех и ожесточено бранех липовия цвят... хм, и освен това, в крайни и не толкова редки случаи, ако се налагаше много и нямах друг избор, така де, се биех с момчетата

... от което набезите не секваха, а зачестяваха



Тема Моята е в ЦЕНТЪРАнови [re: Vulpes]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 10:48



на двора, първо им се налага да преодолеят няколко външни периметъра, така, че тя си е изцяло МОЯ МОЯМОЯМОЯ !!


И на пчелите, де.



Тема куууулллнови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 11:35



Младежи и девойки, на северозападния флагман на субтропичния преход веч е е ]

!
Бой по главата проста зимна, смърт на Карския Антициклон!

Редактирано от Kиpo на 20.11.09 11:36.



Тема Re: куууулллнови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 11:41



Сууупер! Искам да е топло цяла година





Тема Re: куууулллнови [re: agrimonia]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано20.11.09 11:47



И аз, ама да ходим боси докато е топло





Тема Re: куууулллнови [re: Vulpes]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 11:54



Звучи добре, ама я се опитай да ходиш боса по асфалта в тази мръсотия? По-лесно е да станеш нестинарка, отколкото да стъпиш на асфалта или в градинките между блоковете





Тема при мен на село финия пясък нанови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:12



почвата при сухо лятно време е невероятен! Е, мраморират се крачетата от мърсотия, но з акакво е водата?)
Лошото е, че се бяха завъдили бабини зъби, но след тригодишна упорита битка съм на път да спечеля войната с тях! Догодина ще ковна последния пирон в ковчега им, като завъдя стадо от десетина кокошки(стар концептуален спор: стадо ли са нелетящите птици или ято?), което ще ротирам из двора когато почнат да кълнат гадовете. И те са топлолюбиви и тръгват с гадните си сложни листенца едва в края на май, но лете ако им дадещ една седмица, успяват да разхвърлят умалените подобия на противотанкови заграждения, които пукат и велосипедна гума.



Тема започвам все по-уверенонови [re: Vulpes]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:13



да мисля, че сме на прага на повторение на Великата Топла зима.
Дано да е интуицията ми, а не заблуждаващото желание за представяне на исканото за реално(на желаното за действителност

)



Тема Re: при мен на село финия пясък нанови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:14



Кире, бабините зъби били полезна билка- развърти търговия, недей ги мори!



Тема Re: при мен на село финия пясък нанови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано20.11.09 12:14



вместо да ги даваш за производство на Трибестан, ти ги изкореняваш. Еййй. няма никаква търговска жилка в тебе.





Тема Re: започвам все по-уверенонови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:15



Нека да е лято, както се пее в песента!

Само не знам топлата зима как ще повлияе на житните култури, но да му мислят агрономите!



Тема повтарям мнението синови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:23



относно "мъдростта" в народните мъдрости. Значи, ако на житото му трябваше сняг, в Северна Африка и половин Аржентина(последната изхранва половин свят) нямаше да има реколта от тая култова култура.
На житото му трябва вода и топлина. Да, ако става минус 20 е добре да има 30-ина см сняг, но ако въпросните -20 липсват, уверявам те, житото не тръпне от очакване на Снежко и ако го попитаме, определено би предпочело последният да падне под формата на дъжд


Повтарям, ВЕЧЕ имахме една безснежна и по средиземноморски топла зима- 2006/7. Дай боже да стане не искл. , а нещо нормално.
Нафиг(ползвам руската чуждица) зимните ни курорти, да се преориентират към летни такива: с бране на боровинки, гъби и горски секс- примерно!
Снегът е ЗЛО!



Тема Щом на някой не му става, значи така е решиланови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:24



Природата, въз основа на гените на поселдния и неговото поведение до момента на не-ставането. Никакви трибестани и противни билки не могат му' помогна



Тема Re: повтарям мнението синови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:27



Ми хубу, тогава ще имаме по две реколти пшеница и ще сме царе!



Редактирано от agrimonia на 20.11.09 12:29.



Тема Re: повтарям мнението синови [re: Kиpo]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано20.11.09 12:29



Подкрепям, подкрепям

... за снега - по планините да вали, да се радват скьорите.
Мразя софийската кишавица/поледица, наречена зима.

Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема Re: повтарям мнението синови [re: DaCat]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:30



"Мразя софийската кишавица/поледица, наречена зима." И аз!



Тема за две култури пшеницанови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:32



трябват още стотина години ГЗ


Но слушай какво направи един комшия в съседното на моето село(първото откъм Видин, моето е второто):
Въпросният, грък, но БГ зет, купи 40-ина дка между града и селото, удари две помпи и засади картофи. Изкарал по 6-8 тона от декар(нон стоп поливане, но подпочвените му води са на макс. 4-5 метра- водоносен хоризонт на Дунава), прибра ги края на май-началото на юни, по над 60-ина ст. на кг, пресни, местни картофи, доколкото знаМ по самите магазини и заведения на града. Изора и засади пак картофи. В края на Октомври и началото на Ноември прибра и реализира и тях. Доколкото знам, втората реколта е била с около 30 процента под първата, но както и да го смяташ, сметката му излиза, а реколтите са две.
Знам за случая, щото всичко се разиграваше пред очите ми: нивите му са от двете страни на пътя.



Тема Re: повтарям мнението синови [re: agrimonia]  
Автор DaCat (дзвер)
Публикувано20.11.09 12:34



Мдам, помня миналата зима какви пируети и тройни тулупи правех...



Before you attempt to beat the odds, be sure you can survive the odds beating you.

Тема По байтошово време бе правилонови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 12:37



след прибирането на пшеницата веднага да се изорава и засажда фуражна царевица- прибираше се в различни степени на млечна зрелост в края на Септември(почти всяка година имаше годни за варене кочани по нея).
Значи, убеден съм, че сега вече, с "на око" удълженото с поне 15 дни благоприятно време, почти всяка втора подобна царевица ще успява И да узрее, а ако се сади след ечемик(още +2 седмици, следствие на по-ранното и узряване от по-благородния и братчет- пшеницата) - реално всяка.
Тъй че и сега имаме потенциал за две реколти, въпрос на воля и изчисления, преценка.





Тема Re: за две култури пшеницанови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:49



Егати, тоя е гений!

Освен това грък, който работи!



Тема Re: По байтошово време бе правилонови [re: Kиpo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:50



"сега имаме потенциал за две реколти, въпрос на воля и изчисления, преценка" И на мързел, да ти кажа... Виж колко пустеещи земеделски земи има.



Тема Re: повтарям мнението синови [re: DaCat]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.11.09 12:51



Нищо чудно, при това "почистване" на улиците и латиноамерикански танци се учат





Тема е...нови [re: agrimonia]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.11.09 13:02



Моите не са пустеещи, ама не можем да оправим целия свят!)
Освен това, с тая система на субсидии, през последните години видимо намаляват въпросните.



Тема Re: повтарям мнението синови [re: Kиpo]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано20.11.09 13:43



Тиии, с тия приказки, да те не застигне някоя отровна стреличка откъде Банско... че и до Алеко разтегнаха базата... а тия ми ти алпийски въжени линии горският секс не знам как ше ги изплати...
Ама аре стига съм им брала гайлето, ше ида да се попека отзад на терасата... и дано и другия месец да мога да се пека... поне обедната почивка





Тема Re: започвам все по-уверенонови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.11.09 04:33



Какъв е обхвата на Великата Топла зима? Интересно ми е дали ще стигне до мен, за да знам да се радвам ли или да ви завиждам отсега?





Тема Липов изстрелнови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.11.09 05:03



В сърцето на джунглата от бетон, стомана и стъкло, крада глътки слънце и свеж въздух по време на обедна почивка. Изведнъж в познатия мирис на вятър, град и езеро се прокрадва постепенно и настойчиво деликатесния аромат на липа. Първоначално не вярвам на "ноздрите си", след което се превръщам в хищник надушил следа. Озовавам се сред малка горичка от липови дървета приведени към земята от обилен цвят. Сядам на тревата и вдишвам с пълни гърди аромата на детството си...и така вече няколко години.





Тема ако не ме лъже споменанови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.11.09 08:35



за мястото, дето си, трябва да стане някаква катастрофа от планетарен мащаб, да не кажа и един порядък отгоре, за да имате топла зима!





Тема Re: ако не ме лъже споменанови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано25.11.09 07:23



А възможно ли беше малко по-деликатно да разбиеш плахите ми надежди, Студено-кръвний?!



Тема Добре:нови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано25.11.09 09:21



Подочух случайно, гласели откриване на ски-сезона тук в Бг, на 12 Декември, както и някакъв там...хижар ли, хотелиер ли, твърдящ, че нямало страшно(твърдение2), щото през нощта температурите ставали отрицателни(твърдение 1), те имали снежни оръдия(тв.3), които щели да направят сняг(тв.4).
Ако се вгледаш внимателно, всички тв. от 2 до 4 са ВЕРНИ, но лежат на крехките рамене на тв. (1), което НИКАК не е сигурно, че ще бъде булева единица(демек ще бъде вярно)


При вас поне сняг ще има. Така по-добре ли е?)))

Редактирано от Kиpo на 25.11.09 09:22.



Тема Re: Добре:нови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано26.11.09 20:37



При нас сняг ще има (твърдение 1), баири за спускане няма и няма и да има (твърдение 2), нормален ски сезон няма никога да има (твърдение 3).
"Ако се вгледаш внимателно, всички тв. от 2 и 3 са ВЕРНИ", но лежейки на сигурните " (демек ще бъде вярно)" рамене на тв. (1)", така НИКАК НЕ е добре.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.