Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема За "пълноценния живот"  
Автор denny (Overlander)
Публикувано08.11.09 15:09



Съжалявам, не мислех да пускам такава депресарска тема, още по-малко пък в неделя следобед, но ми е много тежко. Не ми отговаряйте, ако не искате... просто трябва да се "изприказвам" някъде, защото иначе ще се пръсна.
Може би съм споделяла тук, че имам сериозен проблем със зрението, който ми пречи за много неща - да пътувам сама, да върша някои битови неща, да спортувам. Въпреки това обаче успях да си завърша образованието и - след многобройни усилия и опити - най-после да работя това, което искам. Почти всичко, което съм постигнала, е било с безброй трудности и рядко се е получавало от първи път.
Така. Това дотук беше увод, а не оплакване. Та днес един от най-близките ми приятели, който е наясно с всички тези неща, и който също така знае какво означава за мен това, с което се занимавам, ме обвини, че водя непълноценен живот и че - видиш ли ти - нямам никакви интереси освен работата си. Което категорично не е вярно. Някои от вас знаят за сайта ми, знаят, че пиша, пътувам, дори правя опити за рисуване.

След което ми беше заявено, че едва ли не си пропилявам живота, защото общувам с твърде малко хора. Добре, кажете ми: как мога да обясня, че аз просто не чувствам нужда около мен да има много хора? Това, че имам десетина приятели, а не, например, трийсет, прави ли ме асоциален човек? Просто общувам с толкова хора, от колкото имам нужда /говоря в емоционален смисъл/. Това за общуването с твърде малко хора ми беше казано, след като споделих, че почти няма с кого да си говоря за книги... а аз просто не попадм на хора, които четат същите книги като мен. Та заради ей тези неща бях обвинена, че тъпча на едно място. И това - след като ми трябваха години да си изградя някакво подобие на самочувствие. И това - казано от приятел...
Спирам. И пак се захващам с "безсмислици", щото утре ще ми звъннат да питат какво става с превода.



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: denny]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.11.09 15:16



Дени, крайно време е да спреш да възприемаш живота си като мнението на другите за теб.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано08.11.09 15:34



Прав си, Ястребе, и далеч не държа на мнението на всеки. Просто тия приказки ми ги наприказва близка приятелка, която много обичам. А иначе аз за себе си съм решила, че вече няма да се опитвам да се впиша в образа, в който някой се опитва "да ме набута" - съжалявам за грубия израз... само че едно е да решиш, друго е да го изпълниш.
Върхът на всичко е, когато някой започне да ми обяснява колко съм самотна и нещастна... при положение, че ни най-малко не се чувствам такава.



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано08.11.09 15:40



+1

tarsaa dobra,mila,sampatichna da si znae i razbira ot zadalgeniata,da e kontaktna


Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.11.09 15:41



Странно е, но някои хора смятат, че това което е важно за тях трябва да е важно за всички останали. По някога даже могат да нараняват /защото са ни близки и им го позволяваме/. Това, че някой нещо не разбрал си е негов проблем не твой.

Виж коктейла в темата ми...



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано08.11.09 15:44



"Някои хора смятат, че това, което е важно за тях, трябва да е важно за всички останали".

Именно. И отказват да приемат, че някой може би разбира нещата като цяло /и щастието в частност/ по различен от техния начин.

Видях коктейла, даже ти благодарих.

Изгрежда прекрасно.

Наздраве!



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: denny]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано08.11.09 15:46



Наздраве! Аз съм на коктеили от вчера...

Стискай палци, че ще правя баница...



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: *Paл*]  
Автор denny (Overlander)
Публикувано08.11.09 15:49



Стискам, стискам...

Вкъщи колко баници се изядоха в последно време... не е истина просто.



Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: denny]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.11.09 16:09



Кое точно те засегна? Ако е самото мнение-възможно ли е да има някаква истина в това-самата ти да си недоволна от нещо, но като ти го каже друг човек да боли повече?
Ако е от това, че го е казала приятелка-може тя наистина така да мисли и да смята, че казвайки ти го, го прави за твое добро, може ти нещо да си се оплаквала преди това и тя да е решила да "формулира" проблема така, както го вижда.
И трето-приятелите понякога нараняват. Понякога и ние го правим, но не вярвам да е било нарочно.


Хайде, черпя те с един локум от тези, които ям в момента, но не взимай от зелените, защото са ми любими.:))

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: За "пълноценния живот"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано08.11.09 16:10



ей, сладкиш, да ти кажа ли какво мисля за теб?



Думи, думи и нищо повече


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.