Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Произход на видоветенови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.01.09 01:14



Обясних го преди малко най-подробно другаде:





Тема Re: Произход на видоветенови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано17.01.09 01:22



Не го прочетох понеже темата е с неразбираемо заглавие но пак не ми стана ясно понеже това са по-скор препратки към трети и четвърти лица.Ако можеш със свои думи и не те мързи като отговори на следните въпроси:
1.За какво се ражда човека
2.Какъв е смисъла на живота
3.За какво умира и как умира
4.Остава ли нещо след него и ако да какво е то





Тема Re: Произход на видоветенови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.01.09 02:06



Вярно, заглавието е неразбираемо, но темата ми е съвсем ясна и достъпна.

Вайрагя на санкрит означава безстрастно, невъвлечено в действието наблюдение.

Чувал ли си древната индийска история за двете неразделни птици?

Едната постоянно кълве сладките и горчиви плодове на живота, а другата невъзмутимо я наблюдава...

Това, което прави втората птица е Вайрагя.

Вивека пък е способността да различваш. Например същественото от несъщественото, реалното от нереалното, мъдростта от глупостта и т.н.

В постинга си аз съм описал едно състояние, на което наистина познавам вкуса, но все още твърде повърхностно.

Поради това съм цитирал как същото това преживяване е описано и обяснено от трима признати мистици на основата на техния собствен личен опит.

Хайде, да не те мързи толкова, опитай се да прочетеш този постинг. За мен той е един от най-сериозните постинги, които съм пускал в последно време, защото посочва ясно къде е вечното битие, за което тук често дискутираме и какъв е пътя за неговото достигане.

Аз пък утре ще се опитам да взема отношение към зададените от теб въпроси.



Редактирано от Aлekc на 17.01.09 02:07.



Тема Re: Произход на видоветенови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано17.01.09 02:16



Благодаря предварително за утре и да не забравиш защото ще ми е много интересно





Тема Отговор на въпросите на Мементоморинови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.01.09 12:45



Струва ми се, че е редно на такива кратки въпроси да дам съответно подобни на тях кратки отговори.



Въпрос 1: За какво се ражда човека?

Отговор: Зависи за кой човек става въпрос. Различни хора се раждат за различни неща.

Въпрос 2: Какъв е смисъла на живота?

Отговор: За смисъла на кой живот питаш? За смисъла на живота изобщо? За смисъла на земния живот? Или за смисъла на живота в цялост на всеки един човек - преди да се роди, сега, и след като умре?

Въпрос 3: а какво умира и как умира?

Въпросът не е ясно формулиран. Моля, коригирай си го!

Във всички случаи не забравя най-същественото:

НЕ ПО СВОЯ ВОЛЯ СЕ РАЖДА ЧОВЕК, НЕ ПО СВОЯ ВОЛЯ ЖИВЕЕ И НЕ ПО СВОЯ ВОЛЯ УМИРА.



Тема Re: Отговор на въпросите на Мементоморинови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано17.01.09 14:57



Това отговори ли са?
1.За какво се ражда човек.
Макар и да изглежда,че всеки се ражда за нещо различно от социална гледна точка-певец,летец,водач и т.н. всички хора се раждат заради едно и също нещо?Какво е то според теб?


Въпрос 2: Какъв е смисъла на живота?
Да смисъла на живота е всъщност друга формулировка на въпрос номер 1 и отговора пак е един на всичките подвъпроси които уж поражда или поражда софистиката или отговора н а въпроса с въпрос
Въпрос 3: а какво умира и как умира?
Пак е свързано със предишните въпроси но има и елемент на технология - обясни какво става според теб -ясно е,че човека изчезва от този свят-хората ползват синонима "отиде си".
П.С. Не се чувствай задължен да отговориш на всяка цена-само ако си изпълнен с добронамереност и желание да споделиш гледната си точка колкото и тя да противоречи на атеизма -все пак това е клуб религия




Тема Re: Отговор на въпросите на Мементоморинови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.01.09 16:50



Не, нищо не ме притеснява.

Освен въпросите ти.



Предлагам за начало да се заемем по-сериозно с първия от тях.

Преди всичко искам да направя разлика между два привидно еднакви, но всъщност съвсем различни въпроси:

1. Защо се ражда човек?

2. За какво се ражда човек?

Първият въпрос позволява прост отговор: човек се ражда, защото не може да не се роди.

Но вторият въпрос, който ти ми зададе е много по-труден. Той предпоставя съшествуването на човека още преди раждането му. И се пита: за какво човека иска да се роди?

Правилно ли съм те разбрал?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Отговор на въпросите на Мементоморинови [re: Aлekc]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано17.01.09 18:22



За мен е ценен твоя отговор според твоето светоусещане но щом искаш уточняващ въпрос той е "Кой има полза от раждането на човек,съществуването му на земята и смъртта му".Изначалната същност наречена от теб поле може много лесно и без човека понеже той е невъобразимо малка част от нейната дейност,а тя не прави нищо даром





Тема Защо свободата на волята е психологическа илюзия? нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.01.09 01:39



Утре ще се опитам да взема отношение към твоя въпрос.

Погледни свързаната макар и косвено с него моя нова тема в клуб "Йога":



Интересно ми е ти какво мислиш по този въпрос?

Освен това бих се радвал, ако някой знае нещо повече за посочените от мен в темата научни изследвания?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Редактирано от Aлekc на 18.01.09 01:41.



Тема Re: Малко еволюционни новини:нови [re: pavelottars]  
Автор Aбcoлют (член)
Публикувано18.01.09 03:55



"Анализът на ДНК-то на шимпанзето показва 96 % сходство с човешкото:

и как това е в полза на еволюцията и отхвърля сътворението ?!!"



Павле неандерталците хора ли са или маймуни и колко процента е сходството на ДНК-то им с човешкото?
Разбира се това не доказва еволюционната теория, може господ да е закопал вкаменелостите им за да ни накара да вярваме в еволюционната теория, само не мога да разбера защо вие набожните не приемате божиите доказателства, какво чудо искате да направи за да МУ повярвате??!!!






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.