Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Религия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За религията...нови  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 21:09



"Аз не вярвам в религията. Виждал съм как "религията" определя човешкия фанатизъм като "Божия воля". Светостта е в праведните постъпки и в смелата защита на онези, които не могат да се защитят." ("Небесно царство")


Смятате ли, че на настоящия етап на развитие на човешката цивилизация, е възможно да се противодейства резултатно на разрушителната вълна от религиозно безумие, заляла цялата планета?

Като се има предвид, че поне 4 милиарда жители на Земята живеят скотски и нямат никакво реално осъзнаване за света по принцип, а пък и сред останалите, дори и сред заможните и много богатите има немалко, които попадат в капаните на различни религиозни институции и вери. Какво може да се направи, за да се промени тази невесела ситуация? И дали религията на Златния телец, която изповядват мнозина, е по-малко пагубна от другите религии?



Тема Re: За религията... [re: rнocтиk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано11.08.07 22:25



Докато хората чакат някой друг да ги оправи, да ги спаси, да им покаже Светлия път - нищо няма да се промени.

За справка Илф и Петров.



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: За религията...нови [re: rнocтиk]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.08.07 01:40



На настоящия етап от развитие на човешката цивилизация най-важните и належащи въпроси стоят с изхранването, борбата с бедността и болестите, опазването на околната среда, преодоляването на войните и конфликтите, както и потисничествата навсякъде по света. В последното се съдържа и изваждане на отровата на религиите от организма на човечеството. Но това е проблем, който също като останалите изисква много сериозно внимание и не може да се реши, без да се решат и останалите проблеми (които всъщност са бедствия за човечеството).

Имам конкретни идеи как може да стане това и ще пусна утре (т.е. вече днес, но след като се наспя) тема по въпроса.



Тема Re: За религията...нови [re: бeзпътeн]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 11:50



Да, но защо има бедност, невежество, войни, конфликти, потисничество? Защо няма рационално лечение на много заболявания, защо има такова хищническо унищожаване на околната среда?

Преди няколко дена си говорихме с мой приятел, който е бил в Индия известно време. Той ми каза, че там, в областта където е бил, в повечето мюсюлмански семейства имат по 10 деца! Двукраки необразовани, диви, с промити от религиозните служби и внушения мозъци още от малки. От една страна религията ги учи да се плодят като зайци, от друга - не стимулира израстването им като човешки същества и освен това ги използва за своите си ненормални цели. Вчера пък чета за зверствата, които са извършвали мюсюлманите в Чечения и дори и не си мисля да ги опиша тук, защото на някои може да му стане лошо, когато прочете за дейнията на тези уродливи създания, закърмени с исляма. Такива зверства нямат никакво оправдание, защото са извършвани по отношение на абсолютно невинни хора, и то такива, които са спасявали живота на самите чеченци в болниците - т.е. лекари и медицински сестри! В България ислямът много умело се използва, за да се промени съзнанието на българите мохамедани и да ги накарат да се чувстват турци и освен това "различни", защото изповядват една ненормална вяра.
В същото време свръхбогатите акули на планетата не правят нищо, за да намалят страданието на милиарди по планетата, хищнически ограбват каквото могат и стимулират конфликти и войни, за да печелят.
Религията очевидно се явява един от най-мощните инструмент за въздействие върху съзнанието на хората в негативна насока и да ги кара да се мразят и изтребват едни други. И проблемът е в това, че самите "вярващи", за каквито те се смятат, не искат да си отворят очите за истината. Достатъчно е да хвърлим един поглед на безумните писания в крубовете "Православие" и "Християнство", както и в тукашния от емира и подобните му с промити мозъци мюсюлмани.
Положението е много сериозно.



Тема Не си гностик, то е виднонови [re: rнocтиk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.08.07 12:12



За да си гностик, първо трябва да съумееш да запазиш позицията на безпристрастен наблюдател, което явно не ти се отдава.

Всичките ти въпроси се свеждат до един - Защо света не е идеален?

Отговора е елементарен - Светът е такъв, какъвто го виждаме ние.

Ако виждаш само лошите неща, то само на тях ще се натъкваш през живота си и ще си останеш нещастен, огорчен и гневен.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Не си гностик, то е виднонови [re: valsodar]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 12:25



Не съм Буда, за да съм напълно безпристрастен.

И не става въпрос за идеален свят, което е невъзможно, а за един по-човечен свят. Що се отнася до т.нар. лоши неща, те съществуват дори да си затваряш очите за тях. Приличаш ми на Ню ейдж феновете, които са си сложили розови очила и мислят, че ако в главата им се въртят само положителни мисли, светът около тях цъфти. Да, ама не. Щото познавам такива фенове и колкото и розово да мислят, неприятностите не ги отминават. Така че дай смислен отговор по темата, ако можеш. Ако не, не прави излишни коментари.



Тема Дал съм ти много конкретен отговорнови [re: rнocтиk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.08.07 12:32



Дал съм ти много конкретен отговор, но явно невежеството ти свързано с възрастта ти , ти е попречило да го видиш.

Най-добрия и верен отговор са го дали Илф и Петров в една тяхна крилата фраза - "Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се !".

Да ти го разтълкувам ли или ще се понапънеш малко ?

Забелязвам, че мисленето е болезнен процес в този форум и явно на това се дължат многобройните постинги клишета и скандирания от типа на тези по митинги на Атака.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Дал съм ти много конкретен отговорнови [re: valsodar]  
Авторrнocтиk (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 12:59



Май съм попаднал на велик мислител и самоспасител.

Това, което си написал отначало, е очевидно. Но то не изчерпва тази тема.



Тема Изчерпва я изцялонови [re: rнocтиk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.08.07 13:07



Спасението на човечеството е дело на самото човечество.
Всички кандидат месии са водили единствено до диктатури, поддържани от страхливите им последователи.

Има си хора и хора.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: За религията...нови [re: rнocтиk]  
Автор Joseph (magister ludi)
Публикувано12.08.07 18:54



Аз не вярвам в религията.

Много важно.

Dominvs illvminatio mea et salvs mea



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.