Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор won (cool)
Публикувано23.12.16 22:51



Гледам дечицата, внуците ти, са породени. Всъщност дъщеря ти успя ли да си завърши средното образование? Професия?
Ти не си помагала за децата - никога ли не е искала помощта ти? Въобще не е ли искала някога среща с теб, с баща си за тези 10 години?

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.12.16 00:19



Да се обади на 0800 1 8676




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано24.12.16 12:11



Дъщеря ми напусна .. и заживя с друг човек. Тутакси ?!? Напуснала е не само бащата на децата си, а и тях .. и заживяла .. ти да видиш !!!

Очевидно напълно осъзнат и планиран от нейна страна избор. Това и действие няма как да няма предистория и да виждаме причините само в лошия татко е меко казано .. тъпо.

Защо да не си представим, как децата могат да са по-добре с татко си, който не ги е напуснал. Доста едностранчиво е да не се отбелязва нейната /без/отговорност в случая .. ако и деца да са ни - тя требе да понесе резултатите от действията си.

Инак - причини и поводи за напускане в един дом има колкото щеш. Но резултата е тоз - напуснала е .. заживяла е ..



Тема Чакай сега?нови [re: snowprincess]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.12.16 10:49



Как така разговорът се обърна към насилниците? ... и кой е насилникът? Този дето е изоставен? Този на който му изневериха?
Стига! Жените сте царици на изопачаване на истината.



На клубарката трябва да й се помогне, но не с обръщане на истината.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Чакай сега?нови [re: LUClFER777]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.12.16 11:54



Как така разговорът се обърна към насилниците? ... и кой е насилникът? Този дето е изоставен? Този на който му изневериха?

този, от когото бягат, е насилник
никой не бяга от хубаво
искаш ли да ти болдна къде и какво аз прочетох, щото не ви знам мъжете как четете или може би правите проекции на вашите проблеми, но по-добре е да не се обаждате
темата е много, много сериозна и няма нищо общо с твоя развод, въпреки че ти се припознаваш в изоставения съпруг

не мисля, че в тема, в която майка се оплаква, че не е имала никакъв контакт с момичето си години наред, че бившият приятел на дъщеря й може да я убие и не разрешава на децата да се виждат с майка си, има място за смях
прочетох и темата й от преди 10 години
видях как са я накълвали, че не трябвало да се намесва
това не е клуб за взаимопомощ, а да се надцаквате кой е по-по-най - "другите са в лайна до шия, а аз в бяло и знам повече"

случайно, по някакви клончета, влязох в клуба заради темата на Лирка и видях темата на лунното цвете (познавам ги от други клубове)
реших да пиша заради нея
няма да остана тук, но нека прочете и това
и на двете (майка и дъщеря) им трябва психотерапевт, за да оправят взаимоотношенията помежду си и животите си



ще ти кажа нещо и лично на теб, прочетох по диагонал за развода ти и за желанието ти да смачкаш бившата си
знай, че в момента предаваш важен урок на детето си - или как ще се отнасят към него като съпруга, или как ще се отнася в бъдеще към съпругата си (не знам дали е момиче или момче, само че е на 17)
каквото е видяло - това ще прави и със своя живот

продължавай да искаш да смачкаш бившата си, LUClFER777, но имай предвид какво причиняваш на собственото си дете
дете, което мрази майка си, остава с травма за цял живот

весели празници!



Тема Re: Чакай сега?нови [re: snowprincess]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.12.16 12:28



Разбирам. Вероятно си имала проблеми с насилници, за което ти съчувствам.
Но тук темата е друга. От описаното от лунното цвете, не мисля, че става дума за насилие, по-скоро нараненият бивш плаши. Нормално е като те ядоса някой да псуваш.

Че аз малко ли огън и жупел хвърлих по бившата в този клуб, това означава ли, че ще й причиня всичко което съм казал? Просто си я псувам, за да изразя отношението си към нея.

Мисля, че преувеличаваш опасността от насилие от бившия.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Чакай сега?нови [re: LUClFER777]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.12.16 12:45



аз съм психолог, психотерапевт и хипнотерапевт
не съм срещала насилник, те са винаги прави и не стигат до терапия, но познавам жертви на насилие
предпочитам да повярвам на оплакване, отколкото да омаловажавам
за вас може сто тояги да са малко, щом са на чужд гръб
по-добре момичето да е стояло и да падне още няколко пъти в отворени шахти, нали?
разбери, че понякога бягството е животоспасяващо



Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано25.12.16 15:52



Здравей! Честита Коледа и дано идващата година подреди живота на всички ви по най-добрия начин!



Случайно попаднах на тази ти тема и в тоя клуб и се сетих, че отдавна не си наминавала през 40-50 и не си се включвала в теми за култура и изкуство, а преди сме имали интересни диалози по тези теми с теб:-)

Едва ли имам право да съветвам, но докато четох, несъзнателно ми минаваха през ум какви ли не въпроси и не се стърпях да откликна...

Има много неясноти и догадки в цялата тази история. А когато има неясни и скрити неща е много трудно да се действа правилно. Имам пред вид не тук ти да разказваш надълго и нашироко какво и как се е случило, а самата ти да си наясно какво точно се е случило с детето ти, за да можеш да й помогнеш реално. Доколкото разбирам обаче, дълго не си била в близки отношения с дъщеря си и навярно е трудно да възстановиш, макар и в такъв труден момент и деликатна ситуация от раз доверието и близките си отношения с нея. Но пък от друга страна точно сега е моментът да изградиш отново позагубените отношения.

Струва ми се, че бащата на внуците ти или е човек с психически проблеми, или е насилник и манипулатор, който се е възползвал от незрелостта и слабостта на дъщерята - тук имам предвид и случката, описана в темата отпреди 10 години. Трябва да се опиташ да предразположиш дъщеря си и да разбереш как стоят нещата в действителност. Какъв човек е мъжът й и какво се е случвало през тези 10 години с дъщеря ти и семейството й. Този страх и паника, както и другите детайли говорят за физическо и психическо насилие върху дъщеря ти и децата й. Ако има подобно нещо, то прокурора би могъл да се намеси, както и от Агенцията за закрила на децата. Разбира се, тези отношения с друг мъж на дъщеря ти и излизането от дома й без децата не са в нейна полза в този момент и в тази ситуация, защото може да бъде изтълкувано като неглижиране на грижата за състоянието на децата, но трябва колкото се може по-скоро да се търси помощ - психологическа, правна и институционална, както ти правилно си се ориентирала.

Ако си твърдо решена като майка да помогнеш, може би е време да оставиш всякакви подобни съображения, като ненамеса в личните работи на дъщеря ти, щото видиш ли, това било неин избор преди 10-ина години и да бъдеш по-активна и действена. Би било по-добре дъщеря ти да се върне в твоя дом, при вас с баща й, вместо да стои при другия мъж, поне докато трайно и категорично не бъде решен проблемът с извеждането на децата и присъждането им на майката.

Междувременно, ето адреси, които биха могли да окажат комплексна подкрепа с безплатни или почти безплатни консултации:



„АСОЦИАЦИЯ ИМАГО“

Искрено желая успешно разрешаване на проблема и ще се моля за вас!



Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано26.12.16 15:27



Признавам, че много набързо четох, но ми се набиха три изречения. Това е твоят синтезиран разказ, но дяволът е в детайлите, знаеш.

Първо дъщерята, която само от една твоя реплика към нея, прекратила отношения с теб. Звучи непълно. Трябва да има предистория и тя вероятно не включва "зетя". Дете и родител не прекъсват връзка току тъй, освен ако не са достатъчно наранени. Появата на зетя "насилник" (слагам го в кавички, защото не е доказано, че е такъв)би задълбочил проблема, но не го е създал. Най-малкото дъщеря ти щеше да намира начин да контактува с теб, криейки.

Виждам, че след няколко поста на клубари, ти констатира, че - да, наистина е добре да не се намесвам. Много бързо се отказваш. Да е мое дете, щях да обърна света, за да помогна, щом ме е потърсило.

Дъщеря ти се е задомила с друг. Казваш, че сте на село. Може метафора, но ако не е, как е успяла в присъствието на насилник да успее да завърти паралелна връзка, до степен да се изнесе при новият. Да напусне може, ама да заживее с друг изисква задълбочени отношения. Къде е спал "насилникът". Да не би да не е баш такъв лош?

Има неща, които не се връзват. Ако съм на твое място добре ще си помисля и разпитам кой какво е надробил и защо се случва. Виж си подписа, важно е:-)

И слушай предимно мъжете в темата, важна ти е тяхната гледна точка и мислене.:-)



Тема Re: Чакай сега?нови [re: snowprincess]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.12.16 17:44



Насилници? Та има ли по-големи насилници от жените? Колко жени са насилвани? Единици.

А при мъжете?

А сигурно 90 % от мъжете са подложени на перманентен подкожен тормоз. То не е мрънкане, дуднене, изнудване, манипулации, хленчене, капризничене, мяу - мяу миличкооо, ще ми купиш ли... и т.н. Вземи само измамата с грима и контенето, защо го правите? Да не би да е от хуманни подбуди?



Суетата - любимият ми грях!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.