Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: хм...нови [re: moon_flower]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано22.12.16 00:54



Здравей Лунно цвете:)

Извини ме, по темата незнам какво точно да напиша, но на мен друго ми направи впечатление, това ти изречение:
" Нека се среща със специалисти, те да отговарят на въпросите й, и доколкото можем със съпруга - финансово. "

Не мислиш ли, че след като жената е пълнолетна със своите отговорности, с две деца, най-вече с нов човек в живота си...не трябва ли поне новият човек да поеме нещата финансово?...това ме озадачава...нали все пак той е с претенции за мъж някакъв



Иначе ще стане от трън та на глог, че по-висок.

Нищо лично, просто се замислих...



Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор ellynora (x)
Публикувано22.12.16 02:25



По-добрият вариант беше не да се мести при друг мъж, а да се върне при майка си и баща ли или да живее сама, с децата си и с новия мъж само да се среща. Но , любов, какво да се прави ...а тя е толкова нетрайна.





Тема Re: родителски праванови [re: LUClFER777]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано22.12.16 08:28



Не мога да ти отговоря съвсем конкретно. При разговора с адвоката тя сподели, че бащата на децата няколко пъти ги е удрял. Не просто пошляпване. Пред мен сподели с половин уста, че също я е удрял. Какво и как е било, не мога да кажа със сигурност, не съм била свидетел. Преди доста време се оплака, че си е извадила ръката при падане в отворена шахта, ама отворени шахти в града няма. Това мога да го кажа със сигурност.

Не ми се иска да ставам адвокат на нито една от страните. Още повече пък на своята дъщеря, защото съм пристрастна, естествено.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: хм...нови [re: makeover]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано22.12.16 08:37



Засега не сме разговаряли за последващи действия. Кой и какво ще поеме. Тя получава мин заплата, Новият й партньор също има две деца от предишна своя връзка - но там нещата са уредени по много цивилизован начин. Той си плаща някаква издръжка, за която са се споразумяли с неговата бивша, грижи са за децата. Той също е дете на разведени родители, та не му е лесно и на него. Неговите родители също са на мин заплати, има и брат - също с две деца.

Засега дъщеря ми не отваря дума за пари и не ни се тръшка. Просто й предложих консултацията при адвоката да я заплатим ние, защото тя си мислеше, че е от порядъка на 20-30 лв мах.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: родителски праванови [re: ellynora]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано22.12.16 08:51



Мдам, същият въпрос зададе и адвоката, същият вариант е предложил и новият партньор.

защо не го е направила - на 11.12. се срещнахме за пръв път от 10 години. Просто тя прекъсна връзката с нас. Защо - моето предположение - по внушение на бившия си партньор. Ние, по-скоро аз, да съм далеч от нея, и той да бъде нейният свят. закрила, опора. Ние не съществувахме. Може би, е избягала. За мен детето ми е доста наплашено и травмирано. Така го усещам по думите й. Тя все още не може да споделя откровено. При първия ни разговор, когато разбрах, че го е напуснала, я попитам за вариант за връщане. Усетих паника в гласа й, а думите й бяха - аз не съм мазохист.

та постоянно като ти внушават, че твоите родители не те обичат, а аз те обичам най-много от всички наоколо, не ти позволяват контакт с тях (последните 2-3 години започна да вдига телефон, и то след като започна работа и да се среща с други хора), приятелките са преценени и одобрени, вижданията с тях на кафе - също контролирани, та човек, колкото и да има здрава и силна психика, в един момент ще се пречупи. А тя беше на 18 години, когато заживя с него.

В интерес на истината, надявах се, че неговите родители ще проявят някакво разбиране - и при ражданията, рождените дни на внуците ни, ще ни поканят заедно да празнуваме. Е, не се случи.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: хм...нови [re: moon_flower]  
Автор makeover (Lira Emerald )
Публикувано22.12.16 12:51



оххх, ясно...ама не ми харесва тая работа да се събере с човек дето и той с проблеми на главата...но ха дано да е за добро.


....щото нали знаеш, то лИбоФта е до време, после е само красотата на жУвота



Тема Re: хм...нови [re: makeover]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано22.12.16 13:31





С него тя се чувства щастлива, обичана, подкрепяна - това за мен е най-важното. Мисля, че ще се справят и финансово.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: родителски праванови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано22.12.16 16:24



Твоята е освидетелствана, доколкото знам, а и твоето дете не е ли голямо? Има разлика.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: родителски праванови [re: moon_flower]  
Автор won (cool)
Публикувано22.12.16 23:24



Сви ме стомаха, докато чета историята!
Кофти ситуация! И като че ли в нея няма печеливши ходове!

Само по съдебен ред може да иска правата и режим на свиждане. Съдът вероятно ще иска доклад от социален работник, ако трябва и мнение на детски психолог.
Ами, каквото стане , стане на делото, но аз мисля. че дъщеря ти не трябва да се връща при насилник и манипулатор! Тя е важна! Тя трябва да е жива и здрава!
Надявам се бащата да не използва децата за да я наранява, а да се грижи за тях и ако те искат да видят майка си, да не ги спира. Надявам се!

А за теб не е ли време да поговорите с неговите родители? Кажи,че искаш да си поделите съвместното гледане на децата от двете фамилии - да е по-лесно. Запазете добрият тон, но не се опитвайте да ги съберете отново!

Успех!

П.П. Прочетох и "старата тема", което си беше като машина на времето! Отровните думи тогава, са дали отровни плодове сега - дъщеря ти се отдалечила не само от теб, но и от СЕБЕ СИ, и е ... заобичала насилника си!

Редактирано от won на 23.12.16 00:43.



Тема Re: хм...нови [re: moon_flower]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано23.12.16 00:05



...така се чувства, ама сега, защото сравнява едното с другото и този и се вижда прекрасен... като е решила да напуска съпругът си, просто е трябвало да дойде при вас... или да заживее сама... след края на една връзка трябва време, за да се приключи наистина и да се пренастрои за нов начин на живот, самостоятелен... грешка е започването на нова връзка веднага ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.