Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Съчувствам!нови [re: pishmangreek]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано02.11.16 16:32



И аз не съм злобен, но нещо се отключи, не знам злоба ли беше, амбиция ли, но ме задържа на повърхността.

Траях 26 години. Като теглих чертата, стигнах до извода, че траянето е най-голямата грешка. Натрупват се проблеми, а ние траем с надеждата, че някой ще ги види и ще си вземе бележка или ще се разрешат от самосебе си. Не, не става така! Става само по-лошо.

Аз траях 27 год.

Както ти казах, стискам ти палци. Гледай да се успокоиш.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Тема за развод.нови [re: anbra]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано02.11.16 16:43



Донякога го правеше само по пристанищата. После се извъди фейсбук. Започна да продължава игричките във виртуалното пространство. После се случи лювовниците му да ми звънят по телефона. Звън от Бразилия по всяко време, без замисляне от часовата разлика! От къде да е , освен от курвичките му? Аз познати в Бразилия нямам. Тези са ми най-малката болка.
Обидно ми е, че ме продава за жени, които не могат да ми се хванат и на кутрето на левия крак.

Защо го прави? Да го попитаме! Баси!



Тема Re: Съчувствам!нови [re: LUClFER777]  
Автор pishmangreek (Слънчице)
Публикувано02.11.16 17:00



траянето е най-голямата грешка. Натрупват се проблеми, а ние траем с надеждата, че някой ще ги види и ще си вземе бележка или ще се разрешат от самосебе си. Не, не става така! Става само по-лошо.

Абсолютно точно!
Върнах филма назад и видях всичко. Капка по капка негативизмите преляха чашата.
Уморих се да бъда силната страна. Наясно съм, че на 50 няма да намеря партньор в живота. Не е ли логично да изчезна?



Тема Погрешна инвестиция.нови [re: pishmangreek]  
Автор echr ()
Публикувано02.11.16 17:04



Това е първо, второ и последно. Ако беше "направила" себе си вместо него, нямаше да имаш беля сега.

Положителното е, че можеш да научиш дъщерите си да не допускат такива грешки.
Можеш също да се опиташ да го туриш в графа "идиоти" и да спреш да се чувсташ пренебрегната - действията му не са оценка на теб като жена и съпруга. Просто той е помияр и толкова може, толкова прави. Същото щеше да е с всяка друга на твое място.
Можеш и да се разведеш, ако можеш да си го позволиш финансово.

Най-излишно и безсмислено е да го чакаш да се промени и да те "оцени". Дори и да се случи (което е малко вероятно), можеш ли да заличиш вече стореното? Можеш ли забравиш как те е карал да се чувстваш и да простиш?

Успяла си да превърнеш хлебарката в бял кон, но никоя не е успявала да трансформира хлебарка в принц.

Аз не виждам за какво се тръшкаш честно. Намери си живот отделно от него.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано02.11.16 17:11



Не те продава, забавлява се.
Не е ли все едно с коя, след като го прави? Също е все едно къде - по пристанища, в Бразилия, на майната си или със съседката у тях, или у вас.

Защо не ти у пукало досега, че го е правил по пристанищата - изглежда това ти се е виждало ако не нормално, то в реда на нещата. Сега кое е по-различното?
Замисли се.
Аршинът, с който се мерим е различен от аршина, с който ни мерят.

И, все пак, ти никога ли не си била с друг мъж по време на брака ви? Ако да - помисли си какви са ти били основанията, ако не - попитай някой, който е бил. Не държа да ми отговаряш в клуба, а и изобщо - само идея за размисъл.

Още - казваш "аз го направих, измъкнах и т.н." Ок, ти си искала да имаш такъв съпруг, с такова образование, с такава работа, с такава кариера, с такива възможности и в това няма нищо странно. Ако ти е било все едно - нищо е нямало да направиш. Нямало е да го буташ, теглиш, влачиш. Т.е И за себе си си го направила, той си е бил доволен от това, което е бил. Не можеш да го обвиняваш за твоите собствени решения и амбиции - пак добре, че се е поддавал.

Не се заяждам, сакън да не си помислиш, опитвам се да дам някаква възможна посока за разсъждения.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано02.11.16 17:22



Най-вероятно винагои е бил такъв.Кръщкал е и като по-млад.

А сега, понеже годините напредват - всичко което му се изпречи под ножа.

Защо не го посплашиш малко, че и ти ще си намериш любовник - и то по-млад от него.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано02.11.16 17:42



Греки...това са временни кризи на възрастта, остави го на мира ...ще му отмине, ако обаче наистина ти е писнало повярвай най добре за всички е един цивилизован развод, за теб, за него , но най вече за децата...няма нищо по лошо от ...неизказаното, фалшиво спокойствие в един дом за децата, а и не забравяй, че той съпругът не че се подмладява и той старее и един ден съм сигурна, че ще разбере какво е загубил, но ще е късно.

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ


Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано02.11.16 18:48



Знаеш ли, гледам ви снимката във Фейса (между другото аз не бих писала по стената му на твое място

). Ти си много по-хубава от него (това по повод сбръчкването и надебеляването). Според мен като изключим нараненото честолюбие, нищо не те държи към него. Просто го остави да си троши главата и не се ядосвай, а си проветри хубавата руса главица на някоя екскурзия и толкова.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано02.11.16 19:00



Успокой се, после размисли трезво - без драматизация, след това вземи решение.

Може би е време да се заемеш със себе си. Ако твърдо решиш да се развеждаш, подготви си всичко, така че разводът да не е в твой и на децата ти ущърб.

Човек, който те кара да се чувстваш "стара, дебела и сбръчкана" не заслужава твоето внимание. И, НЯМА вероятност да те оцени, дори да се гръмнеш.

Ти си прекрасна, зашеметяваща жена, годините ти нямат никакво значение. Време е да се погрижиш за себе си и ти да си се оцениш, няма смисъл да очакваш другия да те оцени, той е зает да си да ти намира кусури, които да оправдаят поведението му.

Не мисли дали ще си намериш друг партньор или не. Може да си намериш, може - не, най-важното е да се чувстваш ти добре и щастлива. На 50 години си - " на попрището жизнено в средата"

, Ако живееш още 45 години, как би искала да ги проживееш?!

И не си въобразявай, че мъжът ти ще остарее и ще се кротне. Баща ми беше на 74 с оперирана простата, след няколко инсулта - почти без мозък, майка ми се грижеше денонощно за него, а той, само я дебнеше да излезе, за да звъни на разни жени и да им говори пошлости (чувала съм го, защото не му пукаше от мен). И това не е най-лошото, сега когато майка ми остана на моите грижи, го оправдавам - човекът само и изневеряваше и то по телефона, остана си женен за нея над 50 години, не я биеше, не я тормозеше, а тя е абсолютно нетърпима.
Това ти го написах, за да мислиш предимно за себе си, даже не и за децата си.



Тема Re: Съчувствам!нови [re: pishmangreek]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано02.11.16 23:34



Като върнеш лентата, виждаш грешките, нали? Е, защо се напъваш да правиш нови, че и фатални!? Не е ли логично да изчезна? Нали си на 50? Ами ние възрастните хора сме разумни и отговорни, а не лабилни! Нямаш право да си слаба, имаш три деца!
Да, вече ти се карам, нищо, че не те познавам, ама земи се стегини!

Наясно съм, че на 50 няма да намеря партньор в живота. Първо, защо пък да не можеш? Второ, защо ти е "партньор в живота"?? Трето, както се упрекваш, че си сбъркала в брака, така може и сега да бъркаш, че няма да си намериш. Четвърто, я стига си правила кардинални заключения, ами се отпусни и успокой. Сега имаш най-много нужда от проветрение на главата и спокойствие, стига си се самонавивала!

В момента съм в развод, продължаващ вече година и половина. В началото се чувствах точно като тебе. Ами мога да те уверя, че минава. Кураж!

Суетата - любимият ми грях!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.