Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор ellynora (x)
Публикувано03.11.16 02:26



Неудобно ми е да отбележа, че и аз ви видях снимките и определено не сте един за друг. Той явно избива комплекси, защото е с много по-малки възможности и външни данни от теб. Чудя ти се какво си му харесала, ама хайде, минало свършено вече. Най-трудно е времето докато вземаш решението да се разведеш. После почваш да хвърчиш в небето като свободна птичка от щастие. Един огромен товар ще ти падне от плещите. И няма гаранция , че ще останеш сама. Точно след развода почват и едни фатални любови, не е за разправяне.

Ще се влюбиш и в живота отново.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано12.11.16 17:18



Сега като преценявам, любов в пълния смисъл на думата не е имало никога. И двамата сме се били вкопчили един в друг като удавник за сламка.

Тогава какво има за спасяване? (от тази взаимовръзка)

Спасявай себе си.
... Може би ти изглежда несигурно ... да нямаш значим авторитет в живота ти ... Главна Фигура, с която да съобразяваш дните си, престижа си, името си ...

Мога да ти споделя, че минава.

Може би наистина година-две някъде и ... ще ти се иска да си го направила по-рано! :)

Всъщност не знам как ще е при теб. Мене лично възрастта не ме притеснява. Нито остаряването, нито килограмите - чувствам се добре в кожата си!!

Преди не беше така. ... Дори не искам да си спомням!
Понякога нарочно ми е подбивал самочувствието, за да се чувствам зле ..
Но това вече е минало.

Днес (вече) повечето ми приятелки покрай мен са разведени. Някои се бяха впили в съответния ... мъж (даващ им най-лошата версия на себе си) и независимо дали ги биеха, позоряха, използваха парично ... оставаха с тях, "крепяха имидж" и .... очакваха ТОЙ да ги обича!..
ми не станА така!

Някои мъже нямат силата да виреят край по-умните си и способни съпруги ии ... като че ли ги предизвикват с поведението си. Един вид "да видя докъде можеш да издържиш"!
Една добра жена така умря. И още една.
Биеха ги и двете. Изневеряваха им и на двете.
И те ... не искаха да се откъснат от ... тия там (няма да ги обиждам!).

Ти защо не искаш да се откъснеш .... сигурно защото си вложила много ... надежди (да бъде както ти искаш "приказката"). И аз исках.
Но не стАна и няма драма в това. Вече.

за разтуха.

А какво ще каже .... родата, родителите или приятели, неприятели ... еми кой каквото има на сърце това и ще каже! : )
Те би трябвало да си имат свой собствен живот и твоя да не ги касае пряко.
Децата ще те разберат.
От теб зависи.

Редактирано от ray_of_light_ на 12.11.16 17:20.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано12.11.16 18:09



п.п. Кратки литературни форми: :)

"Един просяк седял край пътя повече от тридесет години. Един ден край него минал непознат.
- „Да имаш малко дребни?" - смънкал просякът, протягайки по навик старата си бейзболна шапка.
- „Нямам какво да ти дам" - отвърнал непознатият. После попитал:
- „Какво е това, върху което седиш?"
- „Нищо - отвърнал просякът. - Някаква стара кутия. Седя на нея, откакто се помня."
- „Поглеждал ли си някога вътре?" - попитал непознатият.
- „Не. Защо да гледам? Вътре няма нищо."
- „Я погледни" - настоял непознатият.
Просякът с мъка успял да отвори капака. Удивен, невярващ и възторжен, той установил, че кутията е пълна със злато.
Аз съм този непознат, който няма какво да ви даде и който ви казва да погледнете вътре. Не в кутия, както в притчата, а още по-близо - вътре в себе си. Чувам ви да казвате: „Но аз не съм просяк." Просяк е всеки, който - дори и да има големи материални богатства - не е намерил своето истинско богатство, а то е струящата радост от Битието и дълбокият и непоколебим мир, който идва с него. Търсим извън себе си късчета удоволствие или себеосъществяване, одобрение, сигурност и любов, а носим в себе си съкровище, в което не само че е включено всичко това, но и то е безкрайно по-голямо от всичко, което светът може да ни даде.

*

Седем тона умора
.
Имам седем тона умора по себе си.
И едно недоверие, на всичко отгоре.
Продължавам да пиша по звездните дневници,
а така да не ми се говори…
Да си хвана багажа и тръгна на някъде…
Май на никъде по – е за мене.
Стига вече търпене и чакане.
Имам нужда от свое си време.
Тази седемтонна умора – нахалница
ми тежи по клепачите вечер.
И сама се почувствах на себе си странна.
А пък тя ми лежи във ръцете.
Ще ми писне на шапката, още малко остава.
И тогава ще хукна на някъде.
Като стана пак себе си, ще се върна навярно.
Ако има кой да ме чака.

Caribiana

*
... Жената е безпомощна само докато й изсъхне лакът по ноктите! :)

Редактирано от ray_of_light_ на 12.11.16 18:13.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано12.11.16 18:38



... бликнА ми и не моя са запра:



Кратка и от нея => към ...

+
Станка Пенчева: :)

Признание

Aз съм най-щастливата жена.

Нищо в тоя свят не ме отмина:
ни смъртта, ни материнството,
ни раздялата със дом изстинал,
нито срещата ми късна
със единствения…
Трудила съм се като копачките,
докато се схвана от умора;
и съм ходила с летяща крачка,
със небето съм говорила!
Гледам всичко с мъдро снизхождение,
с кротко опрощаване.
Гледам със очите на новородена,
ту възторжени, ту безпощадни,
и се смея тъй, че се обръщат –
и като зверче, завряно в пущинака,
наранена се заключвам вкъщи…
Пълна е душата ми с добро и болка,
много пях и много плаках.
Но не казвам „стига толкова”.

Ах, какво ли има по-нататък?




Тема Re: Тема за развод.нови [re: ray_of_light_]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано13.11.16 10:26



Много хубаво писание. Аз също имам близка, която без време си отиде заради терзания по изневеряващ мъж. А беше хубава жена, мъжете я харесваха, можеше да си намери някого и да си живее прекрасно с него, обаче не можа да преодолее ината да се държи за тая връзка.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема за развод.нови [re: hubavka69-110043]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано13.11.16 14:34



Сега ме подсещаш, че имам и приятелка, на която мъжът й изневеряваше. Без да е имало физическо насилие, но това негово отношение ... я опустошаваше и тя зазля и здравословно ... махна се от него и се стабилизира.
Иначе сигурно щеше да се погуби .... просто емоционално беше ... смазана.
Аз между най-трудно приех като бях съвсем млада ... то даже не беше изневяра нито физическа, нито е било влюбване, а само повърхностен флирт, но имаше един силен елемент на невяра към мене (не искам да го уточнявам тук, като предателство нещо), та това най-ме боли до ден днешен.

После, в по-късни години започна да залита по други жени и аз знам кога и защо, но както и да е.
Тогава не съм го преживявала толкова.
А днес вече съм доволна да е до друга, щом ще е далече от мене! :)

Арабите имали една поговорка - "Не е важно колко силен е шамара, а колко го е заболяло човек от него" ....



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор 2biri ()
Публикувано13.11.16 23:11



Когато един брак стане бизнес - не може да го развалиш, щото той не те обича както искаш. Бизнесът е рисково начинание.

И двамата хойкате. И двамата сте далеч от "Аз съм обещал вярност и съм длъжен да я дам". Нямаш причина да се развеждаш, поводи имате и двамата. За теб това е вид проект - успешен до един момент - позиция в службата, деца, имоти, коли. Никога не си казвала "Аз го обичах щото беше такъв и онакъв". Няма как да търсиш друго сега.

Гадно е, няма спор. След 10 години още повече ще търчи по фусти. Ти си знаеш дали в проекта ти го има и това. Според мен си е било все така и от двамата.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано18.11.16 04:54



Как отказва да научи български! И ти си се омъжила за този човек, че това е неуважение към теб!!! Моят още в ухажорски период започна да учи думички на български. А всички приятелки, които са омъжени за не-българи говорят прекрасен български със съпрузите си - съпрузи от различни националности и раси!!! А твоят е грък - дето се казва - нищо работа - съсед и може и половин българин даже да е! Егати ината! Това не ти ли показа нещо още тогава? Като се омъжваше?

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Тема за развод.нови [re: LadyMorgana]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано18.11.16 08:36



Аз научих няколко думи на японски дори!


Абе като имаш интерес към някаква култура ... го проявяваш.
Игнора наистина е ... обиден и неуважителен.



Тема Re: Тема за развод.нови [re: pishmangreek]  
Автор won (cool)
Публикувано02.12.16 12:46



Сега прочетох темата и мненията, та си мисля, че е редно да питаш и адвокат: как би протекъл процедурно развода във вашият случай, какви претенции за издръжки можеш да имаш -за теб и за децата, имотните въпроси... Колко трае най-кратката възможна процедура за развод?
Това ти е "план Б"...и той може да се окаже и "план А" за теб! Може даже и да е неотложна помощ за теб. ( ?)
След консултация с адвокат, обмисли след това пак: какво всъщност търпиш? Ако, да търпиш, те поболява - не си го причинявай!

Успех с решенията!
Ако не ги взимаме сами за себе си - то тогава оставяме някой друг да ги взема вместо нас (а това е пак решение и пак с последствия)! (това го знам и от астрологията

)
Вселената не търпи въпроси без отговор, колкото и Шрьодингер да се опитва да ни обърка!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.