Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Размисли иззад лопатата  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 11:43



Събота, сняг до колене, аз кротко си рина пред блока и се любувам на времето. Нали от няколко месеца живея като разведен (въпреки че формално още не съм) ми е широко около врата.

Станал съм, детето спи, още е рано да му направя закуската, защото ще изтине и какво, какво да правя - ами ще изрина снега пред блока!
Няма я "благоверната" да ми дудне, че не трябва да ИМ чистя, щото ще съм ги научил лошо комшиите, или че ще се прекарам... А всъщност злобее, щото иска тези мои усилия да са по някакъв начин в нейна полза...

Да ама НЕ! Мога да правя каквото си реша!

Та рина си и ми е едно такова лежерно, леко, та ще хвръкна...

На отсрещният вход се появява една булка с малка лопатка с идея да изчисти нещо пред входа им. Някой ще каже, ми такава лопата има, с такава чисти. Да ама и аз нямах лопата преди да започна, но отидох до железарията и си купих! Щото имам намерения наистина да чистя, а не да правя пози. ... и ... - Започва едно непохватно гъзурчене... явно за да предизвика съжаление или чувство за вина у някой "кавалер", та в крайна сметка някой друг да изчисти. На принципа: "Думам ти дъще, сещай се снахо." Даже от входа се появява друга мадама, която ще си чисти колата и й вика: "Няма ли някой мъж да ти помогне...?" - ми явно няма...

Та си мисля...

Ебати клишето, че мъжът трябвало да помага на жената!
Що пък да й помага? Що да й върша аз работата, тя за какво ми е, ако ще ми е само в тежест? Тя с какво ще ми помогне? Какъв е смисълът да се женя или да живея с някоя, ако ще е да поема още едно бреме? Аз колко живота имам, че да пропилявам моя в робуване на тякаква злобна кака тарикатка? ... Не дай боже да се правя на "кавалер", та да робувам на на всички каки.

Ми не ЩА!!! Не ми е оферта!!!

Ето живея си сам с детето и ми е супер! Все едно съм свалил огромен товар от плещите си! Грижите по дома заемат нищожна част от свободното време. Не се притеснявам за нищо, никой не ме юрка за нищо. Постоянно има някой приятел с който да изляза. В работата съм много по-ефективен, защото съм спокоен и много по-самоуверен. Ако реша да флиртувам с някоя засукана кака, нямам проблеми. Парите ми стигат и остават. Въпреки огромните харчове около празниците не можах да си изхарча заплатата. Направих големи подаръци на децата. ... и пак има...

Чудя се, за какво съм търпял всичко онова преди!?

Баси, колко е хубав животът...!!!

Мдааа... Ако някоя има предложение към мен, хубаво да помисли какво ще е то!

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 19.01.16 11:51.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано19.01.16 11:50



Предложение ще получиш, една когато си готов да го приемеш.





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 11:56



Така де, исках да кажа, че при тези обстоятелства не се виждам, как ще се "подготвя" да приема каквото и да било предложение.



... и въпреки това, бъди сигурна, предложения има и ще има... надеждата умира последна... Надеждата на предлагащите имам предвид.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 19.01.16 12:10.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано19.01.16 12:05



Не случайно казвам, че трябва да си готов.
Аз година и половина след развода бягах в обратна посока от всеки мъж, който ми се усмихне и ме покани на кафе.
После започнах да разглеждам разни оферти. Ама, както обичам да казвам "Нищо не очаквам от тези мъже и пак съм разочарована".


Всеки трябва да си измине пътя.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано19.01.16 12:44



Няма какво да се подготвяш - то или ще ти дойде свише като гръм от ясно небе и преди да успееш да реагираш в своя защита, или пропускай дори да разбираш, че някой нещо ти предлага.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Amanotnikove (KIX-754824)
Публикувано19.01.16 13:48



Честито ти прозрение!

Имах период преди години, когато си бях самодостатъчна, после ми мина :)))
Сега отново си се радвам на статуквото и се чудя колко ли ще ме държи този път...

пп за чистенето - също сама си ринах снега и го струпвах така, че да не затрупам колите около мен. С малка лопатка за боклук, ако бях някоя снажна левентка с гребло щях, ама нА.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Amanotnikove]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 15:37



Казах си: Край! Повече жени не ми трябват!

... обаче, знам, че човек никога не трябва да казва "никога".



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 15:39



Едно знам, че към момента не искам никакви жени ... към момента! Страхувам се, че това може да се промени.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 16:26



Радвай се, че в момента се чувстваш добре. Щом така, както живееш сега ти харесва, няма проблем. Ако възникне някакъв, гъвкаво променяш вижданията си.

Само внимавай, бях чела някъде, че "природата празно не търпи", някой да не ти се насади в празното пространство и да ти отрови живота.
Не пускай никого, дори да твърдят, че ще е за кратко.

И веднага ти давам пример със себе си. И аз съм открила, че като си живеем тримата: аз и двете деца е супер прекрасно. И колкото и да обичам бащата на децата ми, съм абсолютно наясно, че си живеем много по-добре без него.
Та, живеехме си, най-после, добре и безметежно ние тримата.

Обаче, от тази зима майка ми се настани при нас, с някакви приказки за икономии от парното. И ни вгорчи живота - изисквания, кавги, претенции, сърдения - нямаме миг спокойствие. (На нейния фон бащата на децата ми е истинско лъчезарно слънчице.) Децата само питат кога ще си ходи, аз се надявам поне напролет да си иде.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 16:44



И още нещо ще ти разкажа, защото всичко се случва.

В моя вход живеят възрастен баща с възрастния си син - единият вдовец, другият разведен. Добре ли, зле ли са си живели двамата, не знам.

През лятото синът ме помоли да гледам за 2 седмици баща му - дядото има деменция, неориентиран е, сам се обслужваше, но някой трябваше да му носи храна и да го извежда на разходки. Основното желание на този дядо беше да си говори с някого. Вече не можеше да чете, трудно гледаше телевизия или слушаше радио. Оплакваше ми се: "Искам да си поприказвам с някого, не мога да стоя вечно сам между тези четири стени и да гледам в празното пространство."
Ама си нямаше жена, така че нищо друго не му оставаше.

Сега състоянието на този дядо много се влоши и синът му непрекъснато ме вика да му помагам. И не защото той не може да се справи сам, а защото му трябва някой човек, с когото да си приказва. И мило, и драго е готов да даде и направи, само да има с кого да си поприказва. Казах му, че докато баща му си отиде, ще помагам доколкото и когато мога, но после или да си намери жена, или да се опита да се събере с бившата си. Виждам, че има нужда от някой близък до себе си.

Та, жените сме абсолютно ненужни и истинско бреме, но има мъже, на които им трябват жени - да има с кого да си поприказват и кой да се погрижи за тях.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Kitty Emp]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано19.01.16 16:52



мдаааа, че хубаво...





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Kitty Emp]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано19.01.16 16:54



Какви са тези ужасни истории, които разказваш?
Да ти се натресе претенциозна майка, която е здрава и права?
Да помагаш на комшия-несретник, който не се справя с живота си?
Ох, да чукна на дърво....



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 16:59



Споделям собствен опит, за да предупредя автора на темата.





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Kitty Emp]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 16:59



" но има мъже, на които им трябват жени - да има с кого да си поприказват и кой да се погрижи за тях." Ми явно не съм от тях. До сега не ми се е случвало някой друг, освен родителите ми и то до 14-та ми година, да се грижи за мен. Обикновено аз се грижа за другите...

Мне, не ме разбирай криво, нямам нищо против, но поне да са благодарни ... хайде благодарни, не, ама поне да не налитат да хапят ръката дето ги храни...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: pyrvata]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 17:00



Кое е хубавото?





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 17:07



Виж, аз съм съгласна с теб и се радвам за теб.

Само ти споделям какво виждам и какво се случва. А ти си решаваш какво и как.

Няма благодарност.
Дали сегашните настроения и писания за "Благодарността" ще изменят хората?!

И когато детето ти порасне, да му позволиш да си създаде семейство, нали.
Ти си се чувствай добре сам, но ти си имал семейство. Не налагай на детето си да остане с теб, защото така ти е идеално. Изглеждаш ми разумен човек, но аз да си кажа.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано19.01.16 17:25



Когато си живял дълго с даден човек, нормално е да мине известно време преди да тръгнеш към друг. Има хора, на които бързо им минават следите от миналото, при други става по-бавно. Май колкото повече остаряваме, толкова повече е второто.
За лопатите - не бъди толкова мнителен. В неделя си разчиствах сама колата и около колата с голяма лопата с дълга дръжка, чистенето ми достави истинско удоволствие, прекрасен сняг, наоколо тишина, леко физическо усилие, ама отстрани не знам как съм изглеждала, може някой като теб да е мислил. Ние жените все пак нямаме отривисти мъжки движения.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Kitty Emp]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 19:25



"Не налагай на детето си да остане с теб, защото така ти е идеално."
Първо Ако бях налагал мнението си на околните, нямаше да се случи това с брака ми. Жена ми щеше да свикне да се съобразява с мен и щеше да си заеме мястото, нямаше да се сети да прекалява, нямаше дори да смее да поиска полагащото й се.

Второ На мен така не ми е идеално.



Не, няма такава опастност.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано19.01.16 20:39



Оф... Ами, открай време има мъжка и женска работа. Сега, темата ти е по-обща, ама почваш с риенето на сняг. Риенето на сняг принципно е мъжка работа, защото изисква повече физическа сила. Та, ти помагаш за снега, тя пък готви и чисти вкъщи. Като имаш предвид, че ти риеш сняг веднъж-два пъти в годината, а тя готви всеки ден, нали няма нужда да ти обяснявам кой е по- на далавера. Сега знам, че ще кажеш, че тя не готвила, ама аз пък ще ти кажа, че повечето жени го правят, така че да си гледал. А като си тръгнал така и аз ще ти кажа:
Събудих се в събота, детето поиска закуска, направих му я. Изчистих, изпрах и прострях за един човек по-малко. Не готвих за обяд, защото детето искаше дюнер, пък и аз реших да го подкрепя. Ако бившият любим беше вкъщи, трябваше да готвя, щото той не минава с един дюнер. В неделя изчистих една немалка част от улицата, щото и аз като теб съм си купила лопата още преди години, изкарах си колата и тръгнах насам-натам. Вечерта отидох на парти. На връщане не трябваше да правя вечеря, защото на мен една плодова салата ми е о.к. Иначе правех вечеря след всяко парти в 1 часа посред нощ. Мога да ти опиша още много неща, които не правя сега, когато не трябва да обгрижвам Мъжа, обаче е излишно. В много отношения ми е по-добре, но нищо от това не може да ми замени гушкането вечер и майтапите, и общуването. Така че колкото и да си чешем клавиатурите колко сме велики... Аз ти вярвам, явно се справяш. Аз също се справям, повярвай ми. Обаче хората не са създадени да живеят като единаци.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано19.01.16 21:14



Не го забравяй.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: hubavka69-110043]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано19.01.16 21:35



Обаче хората не са създадени да живеят като единаци.

Хареса ми това.



Напълно поддържам мнението, че е "По-добре сам/а, отколкото зле придружен/а".
Обаче,
все пак е добре (ако си качествено) придружен/а!





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано19.01.16 21:42



Хахаха, LUClFER777, ти ми напомни за следния виц:



Мъж отива на лекар. Идва неговия ред, сестрата го кани, човека влиза, сваля си панталоните и долните гащи. А доктора учуден пита:
- От какво се оплаквате?
А човека отговаря:
- Аз не се оплаквам, хваля се!

Предполагам, че това между жените е било една шаблонна закачка. Толкоз. Нищо друго. Не е към "мъжете всецяло" насочено.

Има и мъже, и жени, дето ги издържат трети и пети лица - родители, съпрузи, деца.
Шарен свят.

Твоята .. болка .. или възмущение от несправедливостта ... предполагам, че ще ти мине с времето.

Всеки влак си има пътници. Не знам ти дали ще си същия пасажер и машинист. Мисля си, че човек не може да влезе 2 пъти в една и съща река - защото тя вече е различна! :)
Тъй и ние се променяме с времето - трупаме опит - нали така се казва! :)
И ако имаме малко разум ... ще се поучим от него.

*
Детето ти вижда ли се с майка си?



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано19.01.16 21:46



Човекът бил единственото животно, което се спъвало два пъти в един и същи камък.

"Детето ти вижда ли се с майка си?" Рядко.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано20.01.16 00:22



Влязох да ти дам един линк, по повод тези ти думи:

Едно знам, че към момента не искам никакви жени ... към момента! Страхувам се, че това може да се промени.

Ето го:

, (хората са професионалисти!)

и видях това: (одеве просто го забравих измежду всичкото):

Ако реша да флиртувам с някоя засукана кака, нямам проблеми. Парите ми стигат и остават.

Какво правят бедните мъже според тебе? Не флиртуват ли?

Виж, парите дават самочувствие на всеки един човек, или добре, хайде - на повечето хора.
Но КАК обвързваш флирта с пари!?
Те не са необходими за него!
Поне за него!..
: )

Иска се стил, чувство, умение ... другото е фукане.
(И пазарене..)

ох, като деца казвахме фук-фук на боклук!
Имам една ... позната да кажем ... много обича да се превъзнася ... и си избира само такава компания, която да е склонна да й блюдолиже ....
Не е щастлива, никак. Хем притежава всички признаци на успеха.

Сред познатите ми тя е човекът, който държи да е по-по-най!
Не знам вижда ли щетите, които причинява...

Обикновено такива пресилени хвалби, каквито тя прави за себе си за част от някакъв компенсаторен механизъм.

Обаче,
всички си имаме някакъв такъв!

ПоздраФче: :)

... :)

Макар да знаем: "Разбира се, че щастието не е в парите. Но по-добре да плачеш в лимузината, отколкото в градския транспорт." :)

И понеже днес ми е много романтично настроено :) ще ти копирам и едно стихче
на Валери Петров!! Може пък да го изпиташ някога! :)


Не са ми липсвали другари,
не са ми липсвали жени
и твойто идване ме свари,
бих казал, във щастливи дни.

Но дойде ти и, ето, взе ме,
и аз открих сега едвам,
че през това „щастливо“ време
съм бил невероятно сам

и че дружил съм с тоя, с оня,
но все от гордост защитен
и все уплашен тази броня
да не отпадне някой ден.

И ето, виж я, тя отпада
и лекотата в мен расте,
и аз пред тебе – толкоз млада! –
се чувствам, сякаш съм дете,

което пакостта признава
с горчаща от сълзи уста
и в миг усеща как престава
да го измъчва съвестта.

О, тази радост непозната:
да се разтвориш без лъжи
и без боязън, че везната
на лошото ще натежи!..

Разпитвай ме! Така е лека
душата в този искрен час.
Разпитвай ме! И нека, нека
за всичко да ти кажа аз

и да лежа във твойта стая,
разтърсван от плача без звук,
щастлив, че съм успял накрая
да се предам на някой друг!

Редактирано от ray_of_light_ на 20.01.16 00:29.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ray_of_light_]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано20.01.16 00:55



Защо реши, че обвързвам флирта с парите? Защо не реши, че щом излизам с приятели, значи съм гей?

... или, че щом се грижа за дете, значи съм педофил.

... та чак и терапия ми препоръча...

Кажи сега някой сеанс, за промяна на сексуалната ориентация.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор 2biri ()
Публикувано20.01.16 02:17



Бе стига бе. Чудесно е да се чувстваш добре, макар да си сам.

Не е много чудесно обаче да се чувстваш по-добре сам. Това говори за разни по-дълбоки проблеми ( и ние имаме, споко)

Другото - се залъгваш, щото си афектиран, пресен, нахъсан. Чак пък в Рая, щот се развел баш току-що... няма как и на теория дори. Тоест дори теориите казват, че го има и тва, но е лъжливо. Но ще ти мине и наистина ще ти стане по-добре - може и с нова жена. А може и сам. Но вече по-реално.

Ще има време да се разболееш, да си много зает, да нямаш много пари. Пу-пу-пу - дано да те прескочи. Тогава човек става по-сам, по-мелодраматичен. После пак ще скочиш "Аууу ква съм сила неземна!"

Времето обаче лекува всичко. И любови, и мъки. Ще мине време, ще разбереш кое как. Сега е лъжливо.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: 2biri]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано20.01.16 08:57



Никога не съм се чувствал самотен. Може би защото никога не съм оставал сам. Дори напротив, основният ми проблем винаги е бил да си браня личното пространство.

А времето лекува, да! В началото бях много обиден, ядосан, с желание за мъст. Сега ми е лежерно и досадно, че в един момент ще ми назначат дело в съда и ще трябва да се занимавам с глупости, а въобще не ми е до тях. Все пак "благоверната" ми поддържа тонуса, като продължава да пуска жалби в прокуратурата. Сега сменихМЕ районното у-е на МВР, но и в новото я разбраха...

Над 10 станаха... вече не ги броя...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: 2biri]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.01.16 16:15



Времето обаче лекува всичко

Сетих се за един анекдот: Времето било добър лечител и лош козметик





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.01.16 16:20



Радвай се, ч еживееш все пак с дечкото сега. Това пак си е семейство, грижи, отговорности, разнообразие ако щеш.

Сам е кофти...съвсем сам.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lira Emerald]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано20.01.16 16:54



"Сам е кофти...съвсем сам." Кой ще те остави сам!? Досадници колкото си щеш! Шегувам се. Дано не ми се налага да разбера, че е кофти. До сега не ми се е случвало.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.01.16 17:11



То си е до човека - ако мен питаш, е супер да си живееш сам.
В едно си прав обаче - досадници колкото си щеш. И точно в това е единственият проблем.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано20.01.16 17:36



"То си е до човека - ако мен питаш, е супер да си живееш сам." Нали!? И аз така мисля. Ама викам си, не казвай голяма дума, все пак от тук нататък ти предстои да живеиш сам, пък и няма все да си млад, знам ли...?

Бе за 50+ години не изпитах самота, та сега ли? Не вярвам.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано20.01.16 18:12



Аз живея сама от четири години - дотогава 24 години със сина си, но той реши, че му е време да бъде самостоятелен и отиде под наем. Около два-три дни се чувствах объркана, това беше и процесът на изнасянето му, хаосът вкъщи, непрекъснатото влизане и излизане на разни хора, суматоха.
След това направих ремонт, подредих и заживях щастливо сама. Не, никакъв, ама никакъв проблем не ми е - просто е прекрасно, бързам да се прибера вкъщи и, ако може, да не мръдна никъде, толкова ми е добре - тишина, спокойствие, свобода за всичко, завися само от себе си, действам според настроенията си. Оттогава започнах и да спя спокойно нощем - никого не чакам, часовници не гледам, не подскачам на всяко спиране на асансьора... Изобщо благодат.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.

Редактирано от anbra на 20.01.16 18:13.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано21.01.16 11:46



Ти си живяла със сина си и си се нахъсала, какво да кажа за себе си?



Като младеж живях сам, ами много ми беше гот!

Сега живея с детето, не съм сам, все още, но огромното бреме и досада ги няма и съм на седмото небе!

Пак си спомних младостта, когато можех да си правя каквото искам - свободата е велико благо!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано21.01.16 13:29



Ами аз съм такъв човек, че ако живея с някого, непрекъснато му треперя с нужда и без нужда - особено второто...

Чувствам някаква извратена отговорност към него явно, отделно колко очевидно е досадна и ненужна. Вечно съм в напрежение, непонятно за околните, уморително за мен самата.
За мен беше невероятно откритие, че с оставането ми сама, то някак изчезна. Разбира се, успявам да си доставя нужните дози, че да не отвикна съвсем, като милото дете рече да ми сервира я рафтинг по Струма, я разходка с АТВ през зимна виелица, я покоряване на някой връх в Турция в мъглата, я велопоход в проливен дъжд из Странджа - ей такива нещица, на които все още е фен . Добре, все пак, че ходи и на работа, та тогава мога да се отпусна щастливо, още повече, че еженощните му забежки не ги знам и не искам да ги знам

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: anbra]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано21.01.16 13:41



"Чувствам някаква извратена отговорност..." - Че аз нали от това се докарах до развод. Като те виждат, че поемаш, те товарят още, докато една сутрин се събудиш и установиш, че всичко ти е на главата. На всичко отгоре всички го приемат, че то е така, че е нормално, че си длъжен и го изискват от тебе, и се сърдят, ако нещо не можеш да огрееш на всякъде.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано22.01.16 22:50



Колко хубава тема, положителна, радвам се, че има шастливи хора тук отново



ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ray_of_light_ (любима)
Публикувано23.01.16 11:38



Защо реши,
Така бяха подредени думите - едни след други и ми прозвучаха като аргумент.
Другата логика не ми е хрумвала. :)

Терапията - тя е като подарък! (Поне тази и всъщност, ако е от качествени терапевти и все пак да пасва и на личността) Ако си я приел като обида ... то моят въпрос е защо.
Но не чакам отговор на този въпрос.
Всеки
човек
може да се актуализира, да се развива и надгражда. Ами има хора, които са учили така, ама друга е темата на темата. :)

На последната питанка - вярвам, че който търси намира и сам ще си намериш твоя път!





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ptj ()
Публикувано24.01.16 22:24



Много си зле. Миенето на чинии, готвене, чистене, простиране и т.н. отнемат поне час и половина средно на ден (и то ако си достатъчно организиран). Само заради това си заслужава да имаш жена. Да не говорим, че сто пъти по-добре да има с кого да си кажеш 2 приказки, отколкото да пишеш глупости в нет-а. Имам стаж като ерген 20 години:-)

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор ptj ()
Публикувано24.01.16 22:30



Уф, проблема ви е, че не знаете какво искате. Ако беше сменила поне 20 любовника преди първия брак, щеше да имаш перфектн нюх и мъдрост да избереш най-изгодния вариант (мъж).

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано24.01.16 23:00



Добре звучиш, имам предвид личи ти че си добре



Май хората винаги са така когато се отърват от тягостна връзка. Може да измине много време, за да решиш че искаш още нещо повече.

Тогава ще стане ясно какво всъщност точно искаш.
Ние сега можем само да залагаме на варианти.

Аз залагам на това, че ще останеш втренчен в клишираните задачи на мъжете и жените - това са широко разпостранени роли и ще е трудно да намериш някой, който няма отпечатък от тоя феномен.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано24.01.16 23:05



Недостатъците в това да си сам няма да се виждат при теб, но при детето ти.

Аз ги видях в моето и в други деца на сами родители.
Добре е да виждаш като гледаш





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор ellynora (x)
Публикувано25.01.16 01:56



Гарантирам ти, че ще остане сам.





Тема Хм,нови [re: ptj]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.01.16 08:00



това не ми прилича на любов, а на сделка. Не мислиш ли ?





Тема По-добре енови [re: ellynora]  
Автор nbb (весела)
Публикувано25.01.16 08:02



човек да остане сам, отколкото да бъде зле придружен.





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.01.16 09:27



"Недостатъците в това да си сам няма да се виждат при теб, но при детето ти." Знам, но няма как. Сега поне е спокойно. Снощи говорихме и каза, че го е преживяла вече... надявам се, но едвали. Просто не й е толкова тежко, както в началото...



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.01.16 09:28



Чул те Господ!



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ptj]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.01.16 09:33



А аз имам 27 г. стаж като женен.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: dymo]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.01.16 09:38



Благодаря.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано25.01.16 09:39



Дано! Дано наистина не се подлъжа втори път, но не вярвам, вече не съм на 25.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ptj]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано25.01.16 09:46




А като бях сменила 20 любовника преди втория брак?
Това докъде ме доведе?
Или преди втория трябва да са 40? А преди третия - 60?
Ай, стига простотии.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор ptj ()
Публикувано25.01.16 20:36



Изоставаш , в Ялта познавах един дърт коцкар с 8 брака:-)

Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ptj]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано25.01.16 21:36



Не се състезава.
Ако нямах друга работа, щях да съм го изпреварила.


Но, както се знае, бракът е набутка единствено и само за жената.
Не повече!
Но пасаран!
Само любов.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано25.01.16 22:35



Децата (не бебета) сигурно научават да се справят със ситуацията, но ти сам не можеш да бъдеш родител за 2ма.

Аз съм жена и мога да правя всичката домашна "мъжка" работа за която се сетиш - внимавай, имам собствена борна машина и мога да боравя много добре с нея. С огромно Хилти съм се пробвала, голям смях падна

Мога да правя роло на лост на детската площадка, стойка на ръце (но до стената) да преплувам 25метровия басейн под вода, да хвърлям деца до 7г от раменете си във водата, да карам байк градксо за бързина.

Но всичко това не попълва дори на половина мъжката част във възпитанието.
Да оставим настрана, че децата имат нужда да видят как двама взаимодействат, предприемат общи начинания и решават проблеми.

Това трябва да се види от 3 та страна, без детето да е инволвирано директно и наравно с възрастния. Без някой постоянно да е фиксиран в детето, да го чака да се събуди и тогава да прави закуска, а през това време да рине снега пред къщи.

Унас никой не чака детето. Прави се закуска, детето чува че някой се разхожда наоколо и само изпълзява от миризливата хралупа, упс детска непроветрена стая За добро утро се пожелава добър обяд, а детето отвръща - мойн, за това ли си станал толкова рано, да завладееш дивана ?! Пфууу какво мирише така гадно - аах мама си прави кафе.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор ellynora (x)
Публикувано26.01.16 04:00



Няма да се подлъжеш, ти си вече трезво мислещ човек.





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 11:21



Не си и мисля, че мога да бъда родител за двама. Но нямам избор, когато майката е абдикирала. И да искам не мога да го променя това. Майката никой не може да я замени!
Аз мога да правя закуски, мога да купувам подаръци, мога да забавлявам, но не мога да помилвам детската главица като майка. Когато го направя, е като баща - само половината, а за да е пълна хармонията в детската душа, трябва и майчина милувка...

Това е положението! И с него ще се съобразяваме! Дано успеем с минимални поражения.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Не съм!нови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 12:10



Или си трезво мислещ, или не си. Това не става ей така, от днес за утре. Аз не бях и се провалих. Така че имам основания да се притеснявам.

Явно не мога да се оправям с жените, а и нямам нужда.
Какъв е смисълът да се хвърлиш да преплуваш реката, като на отсрещния бряг няма нищо, което те интересува, при положение, че последния път едва не си се удавил?
Секс? - Жени за секс да искаш!
Любов? - Благодаря, ако ще ми коства толкова!
Дружка в живота? - Нещо не ми се получи другаруването, а дадох много повече от нормалното.
Партньорска помощ? - И материално и духовно давах, не вземах.

Е, за какво ми е тогава? Само глупостта може да ме върне в подобен филм отново.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано26.01.16 12:41



Можеш да имаш връзка с друга жена, което задължително ще има отражения в светогледа на детето ти



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 13:20



Със сигурност, но се съмнявам отражението да е положително. До сега не съм видял някой да е прокопсал при мащеха.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано26.01.16 13:26



Има жени, които дават партньорска помощ.

Но е добре за начало да останеш сам и да се разясниш на себе си.



Направи листа с нещата, които искаш от жените още сега, после само ще отбелязваш имаго / няма го

п.п. Само ти не ставай като мъжете, които търсят жена, за да поема майчинските *задължения* над всички деца във връзката.

Задълженията са едни, партньорите само се редуват, за да се постигне постоянност



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано26.01.16 13:31



Жените, чийто приоритет са деца, са перфектни в това.

ЪЪхх сега да помисля, окей взимам моята сестра. Утях всичко се въррти около детето - най-голямата стая след хола е детската. Разменила е мястото на спалнята и детската.

И племенника ми има 4 полубратя и сестри. Предния й приятел има един син и като бяха заедно се грижеше за него



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: ptj]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано26.01.16 13:37



Глупости на търкалета. Големият брой любовници води само до по-голямо отчаяние.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано26.01.16 13:50



Има много читави жени, които са сами, да знаеш. Дори познавам такива, които са чак прекалено читави. На теб обаче ти е много рано. А има и друго - понякога човек се деформира от предишни връзки и повече сериозна връзка не иска и не може да завърже. Ти може и да си от тези. Не го казвам като критика, а като факт.



Тема Re: Не съм!нови [re: copadevino]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 14:30



Не ме разбирате, явно.
Не казвам, че жените са толкова лоши, аз лошо ги научавам.
Давам им безконтролна свобода и те най-накрая я приемат за даденост и злоупотребяват с нея.

Пример:
В момента жена ми по инерция ми държи сметка, що не съм я потърсил да й дам това или онова? Представи си колко е изгубила връзка с реалността, след като си мисли, че аз трябва да я гоня, за да й давам, след всичките й безобразия!

Така е свикнала, така я гонех дори когато тотално прекали. Защото моята логика е такава - това което трябва да се даде, то трябва да се даде и не зависи от това, че в момента сме се скарали жестоко. Въпреки, че тя редовно ме изнудваше в такива ситуации, но аз си казвах това не е редно, тя ще се осъзнае, това не е коректно!

Е кажи, как да не се изгавриш с такъв глупак!? Ми разбирам я!

Така ще съм и със следващата, щото съм си такъв.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 15:03



Към момента нищо не искам от жените.



Както е казал народа - нито жилото, нито меда!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 15:54



хахахаха...
Все едно, че виждам себе си.
Да, и с втората ще е така. Така сме свикнали, да даваме, пък смятаме, че другата страна ще се усети, ще го оцени, от своя страна ще даде поне отношение.
Нееее, не става....
Затова сега съм все нащрек с новата си връзка, макар че не виждам нищо, което да ме безпокои. Все още.





Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано26.01.16 16:01



Аз не твърдя, че ти си казал, че жените са лоши, коментирам думите ти, че не искаш връзка.
Ако така ще си със следващата поне внимателно подбирай жената, някоя с характера на Лили, примерно. Лично аз също не мога да си представя, че който и да е мъж ще ми ходи по дъ-то да ми угажда, не го искам, леко досадно би ми било дори, но съзнавам, че има жени, на които точно това им харесва.
За безконтролната свобода не знам, големи хора сме все пак, не сме в детската градина, би трябвало да оценяваме някои неща.



Тема Re: Не съм!нови [re: copadevino]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 16:11



Абе Лили да не е кифла, бе.
Аз си имам моите ангажименти, никой не може да ми насмогне да ми ходи по гъза, дори да иска.


Затова сега се кефя, че гаджето ми е дори по-заето от мен. Омръзнало ми е от безцелни мъже с много свободно време.

Редактирано от Lili Vihronrav на 26.01.16 16:11.



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано26.01.16 16:27



Така ще съм и със следващата, щото съм си такъв.

По-вероятно е със следващата да е още по-зле, защото тя няма да е майка на децата ти. А и ти, вероятно, няма да я обичаш.

Народната приказка: "От трън та на глог, че е по-висок" е много вярна в случая.

Но не се отчайвай. Ще мине време, ти ще се промениш.
Ако някога, наистина, проимаш нужда от друга жена до себе си, ще намериш подходящата.

Давай поред. Първо приключи с настоящата жена. След това се наслади на живота. И накрая ще решиш точно какво искаш.





Тема Давай поред!нови [re: Kitty Emp]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 16:38



Ей това е! Това правя, давам поред. Затова казвам, че за сега жени не ми трябват. Чакай да приключа с тая, да се освестя, пък после ще го мислим.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 16:40



И ти ли бе Лиле, и ти ли бе душо...?


За теб не знам, но аз съм голям глупак!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: copadevino]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 16:42



Да разбрах, че коментираш нежеланието ми за връзки и затова това написах.
В момента не съм готов, откъдето и да го погледнеш! После ще видим.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано26.01.16 16:48



Започвай да резервираш почивки за теб и децата



Ще се отрази добре, а ако е възможно да е извън държавата, ще се отрази на тренинга на (бившата) жена ти.

Ходи й по границите за неща, които трябва да подписва докато си сам.
Когато намериш приятелка и искаш да правиш всички тези неща, бившата трябва да е дресирана.



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 16:51



Не знам за теб, но аз бягах повече от година от всеки мъж, който реши да ми се усмихне. А пък ако ме покани на кафе, направо нисък старт и спринт в обратна посока.
Едва от миналото лято реших, че мога все пак да се срещам с мъже. Ама беше една...
Както обичам да казвам "Нищо не очаквам и пак съм разочарована".
Сега не знам...
Намерих ли, не намерих ли? Всичко се развива твърде добре, за да е истина. Все очаквам нещо да стане кофти.


Не си е работа този товар от миналото дето го мъкнем.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 16:52



Абе, много резерви имам относно гледането на чужди деца от жена, особено от "конкуренцията"... все пак не бих го причинил на детето си.



Първо сега не ми е време да се занимавам с други жени, а до като ми дойде, детето ще е пораснало и това няма да е проблем.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 16:53



хахаха
Ела ми се оплачи!
Моите съпрузи надебеляваха по 20 кг и накрая напускаха работа.
Ей, така. Стоят си вкъщи, защото знаят, че аз се справям.



Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 16:55



При мен е една съпруга, но същия ефект - напусна работа и надебеля 20 кила...

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 17:01



А смятай като два пъти естанало едно и също, какъв стрес е за мен.
Защото явно аз съм причината.
Два пъти, по един и същ начин.
Стискам ти палци да се поучиш и да не допускаш същите грешки.



Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор c@t ()
Публикувано26.01.16 17:03



Не ми говори за надебелели мъже.
Моя също е надебелял, защото в обедната почивка яде дюнери.
Пари му давам само на заем. После ми ги връща


Като го питам дали иска да ходим във фитнес студио, казва че трябва да проверява домашните на дъщерята.
Като му кажа ще неговите приятели плуват всеки петък вечер в клуба, казва, че първо трябва да отслабне



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 17:09



Абе назаем


Моите като напуснаха работа все ме питаха "какви пари ИМАМЕ".
Все едно, че съм длъжна.
А аз най-чинно държах парите в едно чекмедже, а те си дърпат от там, без да се интересуват какви сметки има за плащане.
И когато спрях да правя това, започваха сръдни.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 17:14



"...бившата трябва да е дресирана." Е, то ако го можех това, в момента нямаше да се развеждаме, а тя щеше да бачка, а аз да съм на "творческо" пътуване финансирано от нея до ... Майорка да речем...



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 17:15



Ей затова се опитвам да ви чета внимателно.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.01.16 17:21



"А пък ако ме покани на кафе, направо нисък старт и спринт в обратна посока. " - Малии... ти си била като някаква девственица...



"Не си е работа този товар от миналото дето го мъкнем." - Проблемът ми е, че много бързо забравям. Утре ще правя същите глупости, от себе си ме е страх.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано26.01.16 17:24



Казах ти - ти веднъж, аз два пъти.
На първия път, хич не ми пукаше, вярвах, че ще се случи по-добре.



Като девственица, казваш... Ами беше ми се отебало, честно.



Тема Re: Давай поред!нови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано26.01.16 19:36



Ще ми е интересно как се развиваш. Пиши понякога да знаем как върви при теб.



След като се освестиш запомни или си го запиши, да не забравиш. Ти си прав, твоите отношения с жените нямат нищо общо с децата ти, освен ако не станат супер сериозни.

Жените ще са много, дръж ги далеч от дома и децата си.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано26.01.16 20:58



...случила си на мъж, Катерино! Той малко не е случил на жена, но пък знам ли, може би точно ти го правиш свестен и готин... внимавай като отслабне да не ти го грабне някоя немкиня...



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано26.01.16 21:02



...споко и аз така мисля като тебе! и не мисля да си променям мнението... чужди хора далеч от дома... ако поискат да станат свои то ще им проличи... грешах и че пусках бившия в къщи, който веднъж си е отишъл си е отишъл и толкова... няма работа в къщи повече и той е чужд човек...



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор ellynora (x)
Публикувано27.01.16 02:43



Не мога да деля живота си с някой, искам всичко да е за мен!


Например не мога да си представя, как някой ще ми се съблича и ще ми идва в леглото да ми пречи,...ще ми отваря хладилника и ще ми яде от храната, ще си суши дрехите в моята сушилня и т.н. каквото и да си помисля, ме побиват тръпки на отвращение.Не виждам и никакъв смисъл да давам обяснения какво съм решила да правя днес и кога ще се прибера. Мразя и телефона да ми звъни непрекъснато, когато съм навън. То хубавото на една връзка е по-малко от лошото просто. Няма смисъл, защо трябва да се убеждаваме!?



Тема Re: Не съм!нови [re: ellynora]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано27.01.16 06:58



Ти си достигнала пълно щастие.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не съм!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано27.01.16 07:03



А майките им казваха ли ти, че ти си ги развалила?

Щото на мен ми казаха.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Не съм!нови [re: ellynora]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано27.01.16 09:45




А на мен и без връзка ми е добре, и с връзка също.
Изобщо животът е хубав. Само не трябва да позволяваме на някой да ни го трови.



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано27.01.16 09:52



...разбираме те...ти си аз в мъжки род... не, аз съм още по зле... но, не ми се говори затова... не мога да се върна към себе си, чувствам се ужасно самотна ...страхувам се , че този страх ще ме поведе към поредната грешка... страхувам се, че може да се събера с някого само, за да не съм сама...което е ужасно... затова стискам зъби и се опитвам да не товаря детето .... мразя всички бивши





Тема Re: Не съм!нови [re: pyrvata]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 11:59



Ммм ... не точно. При мен е обратното. Аз не се страхувам! Постоянно неглижирам опасностите, някои сега ми казват, че съм търпял прекалено много, но истината е, че просто омаловажавам "дреболиите" докато се натрупат като лавина...
Щеше да е хубаво да ме е страх поне малко. Страх лозе пази, както е казал народа. Страхът те пази! Страхливите обикновено са по-защитени, макар и вътрешно да се чувстват по-застрашени.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Давай поред!нови [re: Kitty Emp]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 12:06



"Жените ще са много, дръж ги далеч от дома и децата си." - Те и сега са много ... винаги са били много.



"Ще ми е интересно как се развиваш." На мен не! Знам какво ще се случи. Ще се отпусна, ще забравя всичко лошо от миналото и всичко ще започне да ми се повтаря. Единственото нещо което ми дава надежда, е, че си изпатих здраво, а при такива случки ми остава обица на ухото за цял живот.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: hubavka69-110043]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 12:33



Уф тия майки, моята е най-големата критичка, казва – как те търпят?!



хм как се осмелява да ти говори така?



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 12:35



Много си скромен (това не е ирония, сериозно пиша).

Имам предвид просто да й вкараш в главата че е нормално и в реда на нещата да ти дава разрешенията за децата *преминаване на държавни граници), както ти на нея.



Тема Re: Давай поред!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 12:36



Споко, не си тъп, научил си нещо.

Може би не всичко, но си събрал достатъчно опит.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 14:23



И аз бях сериозен, макар да не е проличало.

Не мога да й вкарам нищо в главата. Въпросът е да направя така, че да не завися от нея.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Давай поред!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 15:05



Опитът не помага. Човекът е единственото животно, което се спъва два пъти в един и същи камък.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: pyrvata]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 15:08



При мен това става съвсем естествено. Нещо в душата ми се чупи и лепене няма! Повече не мога да погледна на този човек както преди. Той наистина ми става чужд, ама много чужд!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 15:18



Нали?


И най-обичам някой да дойде от някъде си и да ми постава условия. Аз живея с мисълта, че съм направил най-големия компромис в живота си да го допусна до себе си, той изисквания има, моля ти се... Я у лево! ... и после да ме плаши, че ще си тръгне...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано27.01.16 15:28







Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 16:14



В отговор на:

Не мога да й вкарам нищо в главата. Въпросът е да направя така, че да не завися от нея.




Май пишем един покрай друг.
Как мислиш да станеш независим от нея относно подписи за детски паспорти и преминаване на държавна граница?

При мен е лесно, но не знам дали е съвет - имаме различно гражданство и всеки живее в държавата, чието гражданство има.
Тоя вариант действа.

Друг вариант е дресировката на бившата, мислех че става с *вкарване в главата*.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 16:44



Чрез развод и получаване на родителски права.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 16:49



Това не е достатъчно.

Дори с развод и попечителски права, нямаш право да минаваш границата с децата без разрешение на бившата.

Попечителските права не са равни на родителските.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 17:02



Това ще го проверя, но ми се струва невъзможно да упражнявам родителски права и да трябва да питам бившата "може ли" за каквото и да било.
По време на брака и двамата родители упражняват заедно родителските права. След развода, единият родител упражнява родителските права изцяло.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 17:05



Не бъди наивен



Ако бившата реши да те спъва на път за почивка, може да го направи без особено усилие.

Както писах вече, единствения начин въобще да не я питаш, е ако вие двамата имате различни гражданства и пътуваш с детския паспорт от твоята държава и служителите разбира се седят зад твоите свободи



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано27.01.16 17:10



Кет е права родителските права не ти позволяват да извеждаш децата в чужбина без съгласието на другия родител.
Става само ако на другия родител му се отнемат напълно родителските права - в случай, че жена ти не плаща издръжка за детето или е болна. Посъветвай се с адвоката си за подробности.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.01.16 17:13



Проверих го. Права си! Ужас!
Е, няма да пътуваме никъде зад граница, но няма да й се моля. Скоро детето ще навърши 18, така че ще изтраем.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано27.01.16 17:26



Ah идеално, на 18 г вече не е дете



Но принципа на дресирането преди да си намерил гажде трябва да го владееш и на сън
Аз ако не пътувам всяка година извън граница, направо ще се побъркам. Дано не ти се налага да чакаш дълго.



Тема Re: Не съм!нови [re: pyrvata]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано27.01.16 17:29



не мога да се върна към себе си, чувствам се ужасно самотна ...страхувам се , че този страх ще ме поведе към поредната грешка... страхувам се, че може да се събера с някого само, за да не съм сама...което е ужасно... затова стискам зъби

Това, което си написала е много интересно. Не е лошо да го пуснеш като нова тема, даже. Има какво да се обсъди.

И аз се страхувам, но пък не се давам.
Да, допускам грешки с мъжете. Сега, наскоро щях да допусна поредната, добре че се обуздах някак.

Самотна си. А кога не си самотна?
Спомням си с бащата на децата ми - лежа до него, а той ми е обърнал гръб и спи, още бяхме в съвсем добри отношения и се обичахме, а аз се чувствах самотна.
Сега съм сама, но никога не съм се чувствала толкова самотна, колкото в онези години.

Би трябвало да знаем, ама май сме забравили, какви са причините да се събираме с някого. Поне аз не мога да си спомня нито една.



Не си права за бившите, според мен, те имат две преимущества: създали са ти прекрасни спомени и вече не са част от живота ти.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано28.01.16 00:32



Да ще издържим до 18 г. Сега детето ще ходи до Италия от училище. Ако иска майка й да я прецака. Трябваше тази екскурзия да е коледен подарък от нея, но се ослушва и не дава парите. Ще видим.

Аз дресьор няма да ставам!
Като е жУвотно, колкото и да го дресираш, ще си остане жУвотно!
Аз имам отношения с хора! Ако не е човек, ДГД! Ше намира сама мярката и ще стои далеч от границите! Ааа решила да се пробва??? Да тества до къде може да стигне??? Тогава, и нея няма да я има! Аз зор за нищо нямам!

Нито съм дресьор на жУвотни, нито превъзпитател на хитруши! Кой сам не влиза в път, ще си изпадне на първия завой.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор ellynora (x)
Публикувано28.01.16 03:39



Допуснем ли, че ни се качат на главата и ще ни скъсат нервите. Затова по-добре да не допускаме изобщо.





Тема Зависинови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано28.01.16 11:15



"Затова по-добре да не допускаме изобщо." - Но само ако можем да си го позволим.
Аз съм преценил, че мога.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано28.01.16 11:47



...имаш право веднъж годишно с разрешение на съда...



Тема Re: Зависинови [re: LUClFER777]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано28.01.16 12:02




стегни брато

тва е пътя към ада
.............
колкото можем, рамо подаваме

натъжаваш брат

знам
..............................



Тема Re: Не съм!нови [re: Kitty Emp]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано28.01.16 15:24



... ами, възможно ли е, докато аз се страхувам и тъна в мрачни мисли, животът през това време да е хубав и някак по лек, отколкото ми изглежда? ... за бившите, всички бивши явно не са еднакви, макар, че имат някои еднакви черти... та нашия бивш се мотае все още в живота ни и нарушава всички граници... той е един емоционален талибан...

има хора, с които общуването ни е противопоказано...



Тема Re: Не съм!нови [re: pyrvata]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано28.01.16 17:00



Ако искаш да продължим разговора на бележки, да не разводняваме и отклоняваме темата.

Хубав си е живота. Ние сами си го съсипваме.
И защо тънеш в страх и мрачни мисли? Защото си попаднала няколко пъти на идиоти?
Всички не са идиоти. Но си права, че човек трябва да внимава с кого общува.

та нашия бивш се мотае все още в живота ни и нарушава всички граници... той е един емоционален талибан.
Има една идея, над която от време навреме разсъждавам: Хората се появяват в живота ти, за да научиш някакъв урок. Щом научиш урока, те изчезват от живота ти. Не знам до колко е вярна. Но може би, ако ти съвсем леко промениш нещо - примерно светоглед или отношнение - може пък да ти се случи приятно чудо.



ПП Ако имаш идея какъв урок трябва да науча от общуването с майка ми, моля веднага ми напиши в другата тема. Много ще ми е от полза.



Тема Re: Давай поред!нови [re: LUClFER777]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано28.01.16 17:03



"Ще ми е интересно как се развиваш." На мен не! Знам какво ще се случи. Ще се отпусна, ще забравя всичко лошо от миналото и всичко ще започне да ми се повтаря. Единственото нещо което ми дава надежда, е, че си изпатих здраво, а при такива случки ми остава обица на ухото за цял живот.


Е, няма да се хващаме на бас. Но по мои наблюдения, тамън, когато човек реши, че е наясно със себе си и знае какво ще се случи, се случва нещо съвсем неочаквано и всичко се променя. Е, ще видим как ще е при теб.





Тема Re: Не съм!нови [re: Kitty Emp]  
Автор c@t ()
Публикувано28.01.16 17:13



Мисля че ако тя има друг партньор, бившия ще спре да се доближава до границите й.



Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор Kitty Emp ()
Публикувано28.01.16 17:32



Кет, не е сигурно.
Според мен, най-добре е тя самостоятелно да се справи с бившия си и да му очертае границата. И да е твърда в изискването за спазването и.

Ако може де. Аз днес се опитах да поставя граница на съседа, той се разплака, като малко дете. И аз веднага се навих да ходя с него до социалните: "Добре, добре, само не плачи" - това му казах.

Абе, мразя го това реване. Ужас, деца реват, възрастни реват, луда работа.





Тема Re: Не съм!нови [re: c@t]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано28.01.16 18:01



...да, обаче той не пуска никой да се приближи...пък и постоянно ни ангажира със себе си... само ние не можем да го ангажираме с нищо... аз съм постоянно ангажирана, детето навряно в къщи... а той си прави каквото реши... уж защото е баща и тя го обича... и така години наред... първата жена в харема се грижи за всичко, докато беят се либи с останалите...

разсмях се... Права си , Кет!



Тема Re: Зависинови [re: LUClFER777]  
Автор ellynora (x)
Публикувано29.01.16 04:13



Не мога да си позволя да допусна.

Ще ми излезе твърде скъпо. Пораженията ще бъдат непоправими.



Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано29.01.16 08:21



да не зависиш от нея можеш: развеждаш се, получаваш правата и водиш дело да те пускат навън без нейно разрешение ... може само веднъж годишно, ако съдът ти уважи молбата... детето става на 18 г. и ви казва чао и на двамата... всички деца на неразбиращи се родители го мечтаят... да станат големи и да се махнат от скандалите и напрежението и да си живеят щастливо...



Тема Не ми говори!нови [re: ellynora]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано29.01.16 22:45



"Ще ми излезе твърде скъпо." Не ми се говори, колко ми излезе. Като започна с това, че ми "махна" 10 кг. Е, като ми се махна от главата, ги възстанових, но така ли трябваше!?
За другите работи е умопомръчително! В парично изражение го изчислявам на ... баси мамата!!!

... и още не е започнал развода...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не съм!нови [re: pyrvata]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано29.01.16 22:52



Аз като гледам, докато се разведем, детето ще стане на 18.

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не съм!нови [re: LUClFER777]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано29.01.16 22:55



...

...ами не ти е проблем значи, голямо дете може да се оправя само...
... то и ние докато се разделим детето ще порасне...



Тема Re: Не ми говори!нови [re: LUClFER777]  
Автор c@t ()
Публикувано29.01.16 22:57



Сори за в случая черен хумор.
Достигна ли разходите за сватбата + прогресивна лихва за 20 години брак?





Тема Re: Не ми говори!нови [re: c@t]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано29.01.16 23:10



Сига бе! Какви разходи за сватба? Какви лихви? (Сватбата + Лихвите) Х 1000!!! ... най-малко!
... и годините са 27!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: Не ми говори!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано29.01.16 23:41



Да я беше убил, преди 10 години да си излязъл от затвора.





Тема Re: Не ми говори!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано29.01.16 23:53



Бе да ти кажа, като започнат да излизат новини от сорта: "Мъж заклал жена си..." и т. н. Винаги си казвам, баси, тая до къде го е докарала тоя...

че и на детето си да посегне...?

... и после, тя мъченица, а той изверг? Дали?

Явно не всеки може да изтърпи многогодишен подкожен тормоз... то се натрупва и накрая човек не издържа.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Не ми говори!нови [re: LUClFER777]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано30.01.16 00:19




Забелязала съм, че съдиите им дават по-малко години за такива семейни убийства, отколкото на останалите.
Явно си представят собствените си жени.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор h1685614 (минаващ)
Публикувано30.01.16 02:45



На отсрещният вход се появява една булка с малка лопатка ... и ... - Започва едно непохватно гъзурчене..

Maлко са жените дето да вземат в свои ръце нещата. Това че не тей викнала на по кафе след риенето не значи че не е очаквала ти да го направиш! Ти си бил наполовин спечелил, с тая голяма лопата си успял да привлечеш внимание вече! Ми като си казал А, кажи и Б бре, нали затова си излязъл с тоя инвентар! Губите си времето а ви се еве, личи, то и мен ми се евеше някога. Зависимост, но по-лесно от цигарите се отказва. Няма друг начин да обезоръжиш жената освен да станеш неебящ. Нейното оръжие е между краката, ние пък там слабостта си държим





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: h1685614]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано30.01.16 13:40



Губите си времето а ви се еве, личи, то и мен ми се евеше някога защо така, какво се случи, че сега вече не ?



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: pyrvata]  
Автор h1685614 (минаващ)
Публикувано31.01.16 05:31



Внезапно стана, вероятно дар от свише. А може и да съм си смачкал простатата, че много седя напоследък.



Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: h1685614]  
Автор pyrvata (sladunka)
Публикувано31.01.16 13:20







Тема Re: Не ми говори!нови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Liya ()
Публикувано01.02.16 19:51



Забелязала съм, че съдиите им дават по-малко години за такива семейни убийства, отколкото на останалите.
Явно си представят собствените си жени.

Имаше един изтъркан виц по повода, сигурно го знаете


Мъж удушава жена си. Съдията го пита защо.
- Ами, гражданино съдия, седя си и си гледам телевизия. Влиза жената и вика:
- Стига си гледал това дуо!
- Жена - казвам - това не е дуо, това е дует.
- Не, бе, дует е, когато двама се мушкат със саби.
- Жено, това не е дует, това е дуел.
- Не, бе, дуел е, дето се разминават влаковете на тъмно.
- Жена, това не е дуел, това е тунел.
- Не, бе, тунел е това, дето е на пътищата за спане.
- Жена, това на пътя не е тунел, това е мотел!
- Не, бе мотел...
- И я удуших.
Съдията казва замислено:
- Аз щях да я свърша още в тунела.




Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: Lili Vihronrav]  
Автор shurdilovich (shunda)
Публикувано03.02.16 19:55



Моите поздравления!





Тема Re: Размисли иззад лопататанови [re: LUClFER777]  
Автор Prosecutor devil (Яков Пратеникът)
Публикувано02.05.16 05:32



Никът ти е предизвикателен, отдавна е привлякъл вниманието ми. Разрушено е семейството ти и скоро ще го удариш на разврат. Никакъв товар не си свалил, товарът идва. Пътят надолу е лесен, а пътят нагоре стръмен и трънлив. Впрочем такава ментална каша като този постинг не бях чел отдавна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.