Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Чудя се  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 18:56



дали да не си прибера мъжа?
Може и да получа много остри критики, но си признавам, че сама издишам с домакинската работа.


Да, сама съм, от две седмици си правим компания с една тийнейджърка, но през последните два месеца се чувствам много изморена. Преди деляхме работата по апартамента на две, но определено той вършеше повече неща от мен, защото е по-бърз. Аз пък пиша по-бързо на клавиатурата. Настояваше да готви изцяло той, защото държи на здравословното хранене и си имаше там разни принципи и чалъми, но все пак беше вкусно. В няколко мейла гледам, че ми е писал с огромен шрифт:
НИКОГА НЕ КУПУВАЙ НИЩО ОТ ТОПЛА ВИТРИНА.
НЕ ЯЖ КОЛБАСИ.
НЕ ПИЙ КАФЕ. Въобще цирк.
С готвенето нямах чак такъв проблем, но сега нося отговорност за тийна и е добре да има домашно приготвена храна поне вечер. Освен това ми се увеличи обема на задачите по чистене, гладене, етц.
Но...горе главата. Ще свикна на темпото. Това с прибирането на мъжа беше шега като прелюдия на един въпрос, който винаги съм искала да задам в този клуб.
Има ли развели се, защото единият - предимно жената - е поемала на 100% ангажиментите по къщната работа и в един момент и е писнало?



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:18



Прочети тази статия и после вземи решение.
Възползвай се от японската философия за залепване на счупените неща в пряк и преносен смисъл:)

Това е моя статия, която днес публикуваха в сайта Woman.bg за японското изкуство Kintsugi. Главен двигател тази статия да стане реалност е модератора на клуба тук-An Bra. Преди 2 седмици ми подаде кратък материал н аруски за това изкуство, след , което се зарових в нета да разуча нещата и написах този материал:)

Факт е, че през цялото време си мислех и за теб и твоят случай и ми се искаше да прочетеш това. Ето подходящото време и място...дано японската гледна точка ти помогне.

Статията-Изкуството на златния шев-Kintsugi:



Редактирано от Lira Emerald на 26.09.15 19:18.



Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 19:30



Много мило от твоя страна - днес научих нещо ново.


Поздравления за статията! Страхотна е.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано26.09.15 19:39



ПрЕбери си го, да не оди самотен по чуждо.

WALL·E


Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано26.09.15 19:42



Малинали, спри да позволяваш на чужди хора или мнения да ръководят живота ти.
Животът си е твой, ако решиш да си прибереш съпруга, прибери си го, ако не - не. Ти си решавай и да не ти пука от чуждото мнение. Ти знаеш кое е най-добро за теб.

Но, ако го прибереш, не го прибирай, защото имаш тийн вкъщи, а защото ТИ ИСКАШ.

ПП. Тийнът да помага в домакинството.





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.09.15 19:47



Аз също съм в развод, както писах в други теми.

При мен нещата обаче са точно обратното. Откакто жена ми не "помага" в домакинството, защото тя тотално е абдикирала от грижи за детето и домакинството, ми е страшно по-лесно!!!

Днес за 1 час съм изчистил къщата, през това вр. пералнята изпра, прострях и цял ден мързелувам. Бе то страшно много домакинска работа, бе, няма що. Сега ще метна едни пилешки шишчета (по марокански - много са добри!) за 1 ч. са готови. ... и кво? Много страшно, хайде няма нужда! Това са оплакнвания от мързеливи и мърляви "домакини"!

За финансовата страна на въпроса да не говорим! Сега караме с детето с 1/4 от парите които преди ни трябваха...? Смятай, какъв разход ми е била!!! И на детето правихме три - четири шопинга, обзаведох го с два чифта обувки три панталона, четири пуловера блузки... и какво ли още не, ...А! и учебници!
Колата беше на сериозен ремонт (2100 лв.) и заплатата ми пак стигна този месец, а преди все до кр. карта допирах.

Не! За нищо на света не желая подобна "помощ" повече. Предпочитам сам да се "мъча"! Нека ми е зле!

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 26.09.15 19:49.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:51



Благодаря:)
Знам, че от днес нещо у теб ще се промени... :)



Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 19:54



Вече ще чистя по-бързо, защото няма да се страхувам от непохватността си.
Ако счупя нещо, то ще ми даде поле за творчество. Може да се окажа скрит кинцуги талант.





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:58



Разбра ме:))

Та а дано....





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.09.15 19:58



Няма ли по-евтино да ти излезе да си вземеш домашна помощничка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.