Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Чудя се  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 18:56



дали да не си прибера мъжа?
Може и да получа много остри критики, но си признавам, че сама издишам с домакинската работа.


Да, сама съм, от две седмици си правим компания с една тийнейджърка, но през последните два месеца се чувствам много изморена. Преди деляхме работата по апартамента на две, но определено той вършеше повече неща от мен, защото е по-бърз. Аз пък пиша по-бързо на клавиатурата. Настояваше да готви изцяло той, защото държи на здравословното хранене и си имаше там разни принципи и чалъми, но все пак беше вкусно. В няколко мейла гледам, че ми е писал с огромен шрифт:
НИКОГА НЕ КУПУВАЙ НИЩО ОТ ТОПЛА ВИТРИНА.
НЕ ЯЖ КОЛБАСИ.
НЕ ПИЙ КАФЕ. Въобще цирк.
С готвенето нямах чак такъв проблем, но сега нося отговорност за тийна и е добре да има домашно приготвена храна поне вечер. Освен това ми се увеличи обема на задачите по чистене, гладене, етц.
Но...горе главата. Ще свикна на темпото. Това с прибирането на мъжа беше шега като прелюдия на един въпрос, който винаги съм искала да задам в този клуб.
Има ли развели се, защото единият - предимно жената - е поемала на 100% ангажиментите по къщната работа и в един момент и е писнало?



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:18



Прочети тази статия и после вземи решение.
Възползвай се от японската философия за залепване на счупените неща в пряк и преносен смисъл:)

Това е моя статия, която днес публикуваха в сайта Woman.bg за японското изкуство Kintsugi. Главен двигател тази статия да стане реалност е модератора на клуба тук-An Bra. Преди 2 седмици ми подаде кратък материал н аруски за това изкуство, след , което се зарових в нета да разуча нещата и написах този материал:)

Факт е, че през цялото време си мислех и за теб и твоят случай и ми се искаше да прочетеш това. Ето подходящото време и място...дано японската гледна точка ти помогне.

Статията-Изкуството на златния шев-Kintsugi:



Редактирано от Lira Emerald на 26.09.15 19:18.



Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 19:30



Много мило от твоя страна - днес научих нещо ново.


Поздравления за статията! Страхотна е.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано26.09.15 19:39



ПрЕбери си го, да не оди самотен по чуждо.

WALL·E


Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано26.09.15 19:42



Малинали, спри да позволяваш на чужди хора или мнения да ръководят живота ти.
Животът си е твой, ако решиш да си прибереш съпруга, прибери си го, ако не - не. Ти си решавай и да не ти пука от чуждото мнение. Ти знаеш кое е най-добро за теб.

Но, ако го прибереш, не го прибирай, защото имаш тийн вкъщи, а защото ТИ ИСКАШ.

ПП. Тийнът да помага в домакинството.





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.09.15 19:47



Аз също съм в развод, както писах в други теми.

При мен нещата обаче са точно обратното. Откакто жена ми не "помага" в домакинството, защото тя тотално е абдикирала от грижи за детето и домакинството, ми е страшно по-лесно!!!

Днес за 1 час съм изчистил къщата, през това вр. пералнята изпра, прострях и цял ден мързелувам. Бе то страшно много домакинска работа, бе, няма що. Сега ще метна едни пилешки шишчета (по марокански - много са добри!) за 1 ч. са готови. ... и кво? Много страшно, хайде няма нужда! Това са оплакнвания от мързеливи и мърляви "домакини"!

За финансовата страна на въпроса да не говорим! Сега караме с детето с 1/4 от парите които преди ни трябваха...? Смятай, какъв разход ми е била!!! И на детето правихме три - четири шопинга, обзаведох го с два чифта обувки три панталона, четири пуловера блузки... и какво ли още не, ...А! и учебници!
Колата беше на сериозен ремонт (2100 лв.) и заплатата ми пак стигна този месец, а преди все до кр. карта допирах.

Не! За нищо на света не желая подобна "помощ" повече. Предпочитам сам да се "мъча"! Нека ми е зле!

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от LUClFER777 на 26.09.15 19:49.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:51



Благодаря:)
Знам, че от днес нещо у теб ще се промени... :)



Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 19:54



Вече ще чистя по-бързо, защото няма да се страхувам от непохватността си.
Ако счупя нещо, то ще ми даде поле за творчество. Може да се окажа скрит кинцуги талант.





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано26.09.15 19:58



Разбра ме:))

Та а дано....





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано26.09.15 19:58



Няма ли по-евтино да ти излезе да си вземеш домашна помощничка?



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 20:01



Също е вариант.



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано26.09.15 20:04



Те искат пари, а мъжете го правят фор фри.

Че и по някой лев вкарват в къщата...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано26.09.15 20:34



Това с прибирането на мъжа беше шега

"Добре че е шегата, то да си кажем истината" казва народа и психолозите го подкрепят.



Присъединявам се към мнението, че каквото и да направиш (е най-добре за тебе) да е защото ти така си решила, а не че някой си ти е казал. Бил той близък или далечен.

За тийна отговорността е на родителите му.

Сигурна съм, че ти си знаеш верния отговор за тебе си - просто трябва да си го признаеш ясно.

Ако го обичаш лепи смело - като в примера с чудесната статията за японското изкуство.

Все пак това си е твоят живот.



https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Чудя сенови [re: rayoflight]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 21:22



В момента не мога да кажа, че толкова го обичам, ама поне нещо вършеше.



Тема Re: Чудя сенови [re: LUClFER777]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано26.09.15 21:23



Това съм го признала, че мъжете са по-добри в домакинската работа, ама що са ги възлагали тези задачи винаги по подразбиране на нас, не знам.



Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано26.09.15 22:01



Браво, Лир!



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор ptj ()
Публикувано26.09.15 22:15



Никога не е късно да се научиш да готвиш вкусно. В интернет има безброй рецепти, а и повечето не отнемат много време. Има си някои тънкости, но с времето ще ги научиш...





Жената е слабо, беззащитно създание, от което няма спасение.

Редактирано от ptj на 26.09.15 22:19.



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано26.09.15 22:17



Няма ли по-евтино да ти излезе да си вземеш домашна помощничка?

Ще я лиши от възможността да приложи творчество,

а и усещането, че сама си се справила е чудесно!
Изобщо - каквото човек сам си направи ... никой друг не може да му го направи. : )

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Тъй ле ..нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано26.09.15 22:26



'мъжете са по-добри в домакинската работа'

Да видиш ти.

И от кой по-добри?



Тема Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано26.09.15 22:30



.. 'поне нещо' бил вършил, като ти си я окъсала без него.

Очевидно си гладна, след месец ще виеш. Земай си го, белким ви нахрани.





Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано26.09.15 22:32



Тоя ход вече може да не проработи, поне мъжът вече може да е прелъстен от твоята съперничка, за която твърдиш, че е доста по-красива от теб. Но щом казваш, че е шега, хубаво, ако не друго, ти е останало поне чувство за хумор





Тема Re: Е как ..нови [re: borecom]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано26.09.15 22:33



ааа, ако само туй е мотива - нье - има рестУранти, заведения и пр.



Вече, ако си го иска него - това е друг въпрос.

https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Чудя сенови [re: prekrasenden]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано26.09.15 22:34



Красотата е в очите на гледащия.

Главния герой нали на нашето момиче пише!?



https://www.youtube.com/watch?v=Cwkr7SnCjtk

Тема Re: Е как ..нови [re: rayoflight]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано26.09.15 22:42



Нье! Твърдо нье .. не го обича и тва си е.

Но пък е на .. за неколко седмици с туй 'готвене' от топлата витрина, огладня за прясна и домашна храница. Ко да прави ? С тва пране и гладене, дет се е струпало .. кой да се оправя?

Да си го връща и толкоз! След месец ше и изгори и крушка, и гуми зимни ше се сменят .. кой? Прагматично е да си го земе.

Е .. с поебаването ше свикне, ко толкоз.

Но какво е некво си кръшкане пред топлата вкусна домашна храна .. дреболии.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор 2biri ()
Публикувано26.09.15 23:34



Иска ми се да се шегуваш. Прагматизмът инак прозира.

Веднъж бившият се опита да ми изнесе лекция как кренвиршите са боклук-храна и ако имам нужда - да ми купи качествено месо. Било е по повод на някакъв разговор кво е яло детето. Много се смях. Казах му, че ако иска - да купи, няма да го върна. Но да смята, че веднъж кренвирши е критерий за нещо - няма начин.

Работещите сами жени трудно се оправят с къщата. Поне аз съм лоша домакиня през повечето време. Не ми е хрумвало да се събирам с някой, щото ще ми е по-лесно с торбите цимент



Готвенето не отнема чак толкова. Чистенето покрай него обаче - да. Повечето сами жени, които работят повече от 8 часа на ден са наясно, че няма как и работа, и манджа, и шетане, и внимание на детето. Просто не може. Или се примиряваш с храна от топлата витрина, или с хаоса в къщата, или с липсата на пари. Няма как да се разведеш без да усетиш и ползите от "лошия"



Тема Re: Чудя сенови [re: rayoflight]  
Автор prekrasenden ()
Публикувано27.09.15 00:18



Почти всеки може да пише. Нещо ново?

Редактирано от prekrasenden на 27.09.15 00:43.



Тема Re: Чудя сенови [re: LUClFER777]  
Автор Melany99 ()
Публикувано27.09.15 02:12



Някои - може, ама ти не четеш ли, че точно този си вкарвал неговите пари в лична банкова сметка?

Редактирано от Melany99 на 27.09.15 02:19.



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.09.15 02:29



Няма лошо да има резерв.

А ти не четеш ли, че е въртял къщата и без него тя не може да се оправи?

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано27.09.15 07:18



Според мен се чувстваш изморена от липсата на съпруга си (самотата изморява) и от всичко, което се е случило напоследък. Ако не вземаш, започни да вземаш витамини. Не зависимо как се храниш след изживяния стрес имаш нужда.

Какво правиш за себе си? Как ти е личният живот?

Не си свикнала да се грижиш и за дете и сега ти е трудно, но ще се справиш.

И не се вторачвай в домакинството.

Откакто купих индукционен котлон, готвенето в тенджерата под налягане ми отнема около 30 минути. А разни кремчета, грисове стават за 10 минути. Вярно, че моите деца са малки и ядат манджи със сосове, но аз смятам, че в "топлата" храна трябва да има нещо течно.

Стегни се, и си оптимизирай кулинарията.

Тийнът момиче ли беше? Все едно от пола, редно е да си чисти стаята, така че ти става една стая по-малко за чистене.

Аз направо намразих гладенето, откакто гладих за бебетата. Гладя само дрехи.
Имам една приятелка, която обича да глади, но тя е направила така, че глади седнала пред телевизора. Докато изгледа новините или някой филм и е изгладила. В Икеа имаше малки дъски за гладене, които могат да се слагат върху масичка.

Това, което, обаче, най-ме мъчи са дребните ремонти. Които един мъж ще ги направи за секунди, а на мен ми отнема цял ден и накрая резултатът е незадоволителен.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор untroubled_-139701 (untroubled_)
Публикувано27.09.15 08:30



Mда...на пръв поглед затова се разведох. Изморих се.
Но не беше само къщната работа, а въобще семейната работа като цяло. После само аз бях виновна. Значи, хем теглиш каруцата, хем си виновен.
Много добре знаех причините, поради които той беше такъв. Неща, които е преживял и които са го формирали. Затова и издържах толкова много - 20 години.Оказа се, че да разбираш хората и да им прощаваш може да е разрушително за самият теб. Опитваш се да спасяваш...неспасяемото - човек, който сам не желае да бъде спасен. Накрая изходът е един- спасяваш себе си.
И още нещо, най-важното по казуса тук- няма ли го уважението към Мъжа, няма как да се получи.
Има ли любов без уважение? Това е моят въпрос , който винаги съм искала да поставя в клуба на обсъждане, но понеже нямам време да поддържам моя тема, не съм го направила досега. Ако на някой му се занимава, нека пусне тема от мое име, аз ще се включвам.
На мен ми се губи отношението ти към този мъж. Къде е /отишла/ любовта?
Може да не съм прочела всичко, за което се извинявам.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано27.09.15 09:29



По-добри са друг път. Я ще изчисти праха без да вдигне никой от стоящите на лавицата предмети, я ще сготви, ама след него по пода ще стоят следи от всичко сготвено... За добро домакинство си трябва търпение и внимание към детайлите, пък те карат на едро. Изключение- някои мъже-деви.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Чудя сенови [re: hubavka69-110043]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.09.15 09:59



"Я ще изчисти праха без да вдигне никой от стоящите на лавицата предмети, я ще сготви, ама след него по пода ще стоят следи от всичко сготвено... За добро домакинство си трябва търпение и внимание към детайлите,..." От къде познаваш жена ми!?

Описала си я перфектно!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Чудя сенови [re: LUClFER777]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.09.15 10:43



Като те чета - ти да не си Ламби?



Сори, че го намесвам, ако не сте едно и също лице, а сигурно не сте, ама този ти пост все едно е преписан от някои негови.

Редактирано от MupaM на 27.09.15 10:44.



Тема Re: Чудя сенови [re: LUClFER777]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано27.09.15 11:41



Мисля, че не говорим за изключенията. Ако твоята жена беше правило, мъжете камериери щяха да са много повече от жените камериерки, ама не е така.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Чудя сенови [re: LUClFER777]  
Автор Melany99 ()
Публикувано27.09.15 16:10



Според мен - мрънка си сега, че още не е придобила рутина в новото си положение.
Но нека да се оплаче жената.
Както се казва - и ето пройдет!

Хубаво е да има някой да се грижи за къщата, а ти само да си мързелуваш.
Зависи от цената, която трябва да платиш!



Редактирано от Melany99 на 27.09.15 16:12.



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор LUClFER777 (Сатана)
Публикувано27.09.15 17:51



Някои не плащат цена за мързела си, а дори получават заплата за него. Справедливост ли търсиш?

Пожелавам ти успех с намирането й!

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 08:44



преди да прочета по-надолу от началния постинг, аз пък се чудя:
ти знаеш ли какво искаш?
Някакви внушения минаха тук по повод твоята драма, че въпросният изритан помияр бил на твоя издръжка - аууууу! как можело ти да плащаш режийните, пък той да си спестява заплатата и само да ти финансира почивките и пътуванията. То пъ се оказа, че било по твое настояване. Сега пък търтеят вършел повече слугинаж, излезе наяве.
И се грижел за храната и здравето ти.

дали да не си прибера мъжа?
Ти откъде ще си прибираш полезната вещ? от кофите за боклук на улицата ли2

Редактирано от alisalisa на 28.09.15 08:45.



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 08:47



Няма ли по-евтино да ти излезе да си вземеш домашна помощничка?

със сигурност, но тя или е стисната, или не може да си го позволи.
щом в една свързана тема твърди, че никога не би се бръкнала да си финансира пътувания, почивки и СПА, смятай за какъв манталитет иде реч.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 08:48



В момента не мога да кажа, че толкова го обичам, ама поне нещо вършеше.



култово!



Тема Re: Чудя сенови [re: Melany99]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 08:56



Някои - може, ама ти не четеш ли, че точно този си вкарвал неговите пари в лична банкова сметка?

ама ти не прочете ли, че това решение е взето по настояване на момата, за да съберат пари за общ бизнес? пичът много я питал сигурна ли е, че точно по този начин трябва да оперират с общите финанси, тя била сигурна.

обаче, той финансирал почивки, пътувания и СПА за двамата - тя не би похарчила и стинка за подобни "глезотии". което много ме зачуди - представи си да живееш в някакъв град и квартал и едничкият ти маршрут през целия живот да е от къщи до работата и обратно, за разкош малко пеша в градския парк. секви уикенди и отпуски - в къщи или наоколо напълно безплатно, щото да мръднеш на курорт струва грешни пари.





Тема Re: Тъй ле ..нови [re: borecom]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 08:58



'мъжете са по-добри в домакинската работа'

Да видиш ти. И от кой по-добри?


от гъзоръките женки.





Тема Re: Чудя сенови [re: alisalisa]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано28.09.15 10:45



Голям праз два пъти годишно "глезотийки" на СПА.
Айде, нямам нужда от това, някой да ми ги финансира, след като ще ми ги изкарва през носа.



Тема Re: Чудя сенови [re: Lili Vihronrav]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано28.09.15 11:05



ти милена ли си или по навик си баеш за себе си?



Тема Re: Чудя сенови [re: alisalisa]  
Автор Lili Vihronrav (позната)
Публикувано28.09.15 13:06



Участвам в разговора.
Може ли?



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано28.09.15 14:12



Според мен при една раздяла основното е има ли жената финанси или не да продължи сама напред. Другото са бели кахъри. Ако имаш финанси - концентрирай се върху готвенето и, както и други са те посъветвали, намери жена да върши почистването веднъж седмично. Доколкото знам тарифата е 10 лева на час, тоест не е нещо чак толкова непосилно при добри доходи.
Аз обичам да чистя, но никога не съм била фен на ежедневното готвене. Не съм оставяла дъщеря ми гладна, но не готвих всеки ден. Да не говорим, че ние си имахме ненормален според баща й режим - спане до обяд и късна закуска (палачинки, филийки и пр. вкусотии) събота и неделя.



Тема Re: Тъй ле ..нови [re: alisalisa]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано28.09.15 18:49



Ми щом има гъзоръки мъже, що да няма гъзоръки жени?





Тема Re: Чудя сенови [re: Lili Vihronrav]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано28.09.15 19:54



Не може, защото циците ти са по-големи от нейните и я дразниш.

WALL·E


Тема Re: Е как ..нови [re: borecom]  
Автор 317 (•>)
Публикувано29.09.15 17:56



е добре де, кво ти е направил горкият човек?!
таман се е отървал и ти - "връщай го!"
той сега още може да е в шок и лека паника - разстроено му е ежедневието, ама като напери гребена ще си щрака с пръсти и ще плюе в пазва да не му се случва пак такова чудо

Вхат а вондерфул, фуцкингли амайзинг ворлд!


Тема Re: Е как ..нови [re: 317]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано29.09.15 20:02



Щом готви добре - дайте го насам. Много важно, че е склонен към изневяра....





Тема Re: Е как ..нови [re: 317]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано29.09.15 21:52



Смеем се ний ама ..



Тема Re: Е как ..нови [re: copadevino]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано29.09.15 21:58



Абе може и изневяра да е не е имАло .. а просто да е ходел да хапне нещо, различно от салам, при другата мома.

При тва без да го е готвил ..

Човещинки.



Тема Re: Чудя сенови [re: Malinali1]  
Автор Liya ()
Публикувано29.09.15 23:28



един въпрос, който винаги съм искала да задам в този клуб.
Има ли развели се, защото единият - предимно жената - е поемала на 100% ангажиментите по къщната работа и в един момент и е писнало?

Защо те интересува това, след като не ти е близко - нали при теб не е било така.
Само за домакинството ли ти липсва мъжа ти? В никакъв друг аспект?



Тема Re: Е как ..нови [re: borecom]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано30.09.15 15:15



Нье! Твърдо нье .. не го обича и тва си е.

Но пък е на .. за неколко седмици с туй 'готвене' от топлата витрина, огладня за прясна и домашна храница. Ко да прави ? С тва пране и гладене, дет се е струпало .. кой да се оправя?

Да си го връща и толкоз! След месец ше и изгори и крушка, и гуми зимни ше се сменят .. кой? Прагматично е да си го земе.

.. 'поне нещо' бил вършил, като ти си я окъсала без него.


Един възрастен мъж казваше, преди сто години нейде)) - бях мъж са удоволствие, а сега съм мъж за продоволствие)))
Не се смей, че нали знаеш........бай бабо да не те стигне))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Чудя сенови [re: Liya]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано30.09.15 15:41



Темата беше с лека (само)ирония, но както предполагах, се възприе твърде буквално. Чаках да се наберат мнения, за това не писах.
А въпросът е от любопитство. Много познати (жени) се оплакват от такава рутина и се замислих дали това, както и изневярата, могат да бъдат достатъчно основание за раздяла.
Както съм писала по-горе, домакинската работа се делеше на две, но и за това бях оплюта.



Тема Налинови [re: Malinali1]  
Автор nbb (весела)
Публикувано30.09.15 15:42



знаеш, че всеки гледа от собствената си камбанария.





Тема Re: Е как ..нови [re: 317]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано30.09.15 15:43



ще плюе в пазва да не му се случва пак такова чудо
Кое е чудото в случая?



Тема Re: Налинови [re: nbb]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано30.09.15 15:44



Така е. Не го взимам навътре.



Тема Re: Е как ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано30.09.15 15:45



Човекът признаваше за готвач само себе си.





Тема Re: Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано30.09.15 15:47



Трябва обаче да признаем, че мъжете са страхотни готвачи. Тези, които го умеят.



Тема Re: Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор dolphinclio (Пържолка)
Публикувано04.10.15 21:55



Бе що ми се чини, че тука нещо си изфантазира причините поради които искаш си го прибереш



Не че нещо ...ама и ми се чини, че ти дреме общественото/чуждото мнение, което изначало си е предпоставка за генерално неудволетворение в която и да е област. Може и да е една от причините да кръшне ...ама глей пък на ква се надЕна тоя. Нещо куц късмет го вади.

Последно повтарям - прибирай го този и да си говорим за манджите, които готви. Ако не - просто си намери друг. Нещата са от прости по-прости......



Тема Re: Е как ..нови [re: dolphinclio]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано04.10.15 22:42



...ама и ми се чини, че ти дреме общественото/чуждото мнение,

И на мен тъй ми са чини. : )
Чуждото мнение може да има някакво значение, но за тези, сърдечните неща аз не питам никого, защото най-добре си знам (себе си).

Един цитат:



"Индианците ми разказаха, че всички американци са луди и разбира се, ги попитах защо? „Защото те говорят сякаш мислят с главите си. Нормалният и здрав човек не мисли с главата си. Ние мислим със сърцето.""

Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Тема Re: Е как ..нови [re: rayoflight]  
Автор dolphinclio (Пържолка)
Публикувано04.10.15 22:58



Този цитат много ми харесва и ще ти го открадна



Между другото ти ме накара да се замисля, че всичките ми лични решения и предпочитания са в голям разрез със мнението на близките ми хора....пък те още са ми близки. Значи че да ме обичат много



Тема Re: Е как ..нови [re: dolphinclio]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано04.10.15 23:42



Радвам се, че ти харесва,

и за близките ти също!

Моят любим цитат на сърдечната тема е:
"Сърцето има доводи, които разумът не разбира", защото е така. :)

Баланса между двете ... би трябвало да се учи. :)



Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Редактирано от rayoflight на 04.10.15 23:44.



Тема Re: Е как ..нови [re: rayoflight]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано04.10.15 23:45



"Сърцето има доводи, които разумът не разбира"

Този цитат, пък, ми допадна на мен.

В последно време все вършша разни работи, а нямам разумен отговор на въпроса защо ги правя. Сега вече имам.





Тема Re: Е как ..нови [re: WitchSmile]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано04.10.15 23:48





Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Тема Re: Е как ..нови [re: dolphinclio]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано05.10.15 14:25



.ама и ми се чини, че ти дреме общественото/чуждото мнение
Не, няма такова нещо. Пиша си тук.
В момента, в който пуснах темата, наистина бях много изморена, но както някой ми писа май повече се дължи на психическо изтощение от миналите събития. Сега работя по отстраняването на тази умора, след това не мисля, че домакинството ще ми тежи.



Тема Re: Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.10.15 15:39



Запиши се на салса, прекрасно действа.

Разкършване, нови емоции, горещи ритми.



Тема Re: Е как ..нови [re: WitchSmile]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано05.10.15 16:03



Благодаря за идеята. Малката ме навива за зумба, но ще видим.



Тема Re: Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.10.15 16:20



На зумба ходят ли мъже? Правят ли се купони и партита?
Ако да, ходи на зумба. Ако не, ходете на салса.

За мен салсата е страхотен купон, защото няма алкохол и цигари, и не е нужно да търсиш тъпи теми за разговор или да скучаеш. Музика, танци, усмивки.

А и на всички, които познавам и са ходили на салса им се е случвало, да идат на някакво парти, да открият там някой непознат, който също е ходил на салса. И да се започнат едни танци, като по филмите, ама без репетициите.

Ходи на нещо и не чакай да "видиш". Запиши се, ако не ти хареса, винаги можеш да се откажеш и да опиташ друго.





Тема Re: Е как ..нови [re: Malinali1]  
Автор rayoflight (член)
Публикувано05.10.15 19:31



и на народни танци може.



ихуу


Quizas
https://www.youtube.com/watch?v=xYz5CiEy5bY&list=RDxYz5CiEy5bY#t=3

Тема Re: Чудя сенови [re: Lira Emerald]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано15.10.15 16:54








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.