Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема От просто любопитство  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано03.08.15 21:02



В другата ми тема няколко клубарки писаха, че не биха се развели заради една изневяра.
Защо смятате, че това не е достатъчен мотив?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.08.15 21:41



Напротив, напълно предостатъчен мотив е, особено ако нараненият усеща, че не може да преглътне обидата. Въпросът е дали си в изгодна позиция и ти стиска да се разведеш


То самият развод е пей сърце и готово.

Останалото са финансови съображения, деца, имоти и пр.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Lira Emerald]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано03.08.15 22:14



Моя приятелка коментира, че нямало мъж, който да не изневерява.
Жените толкова ли сме толерантни или някои са зависими от изброените от теб неща?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.08.15 22:29



Според мен зависимостта, особено наднешно време е първоопределяща:)

За мъже, коитоне изневеряват ...има и такива, които и не. Твоята приятелка ти го е казвала според мен за да те успокои. Не знам какъв и е опита с мъжете, но ме съмнява да е обемен





Тема бЦолютно ..нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 00:03



.. права е. 100 % от мъжете изневеряват. Ергените кръшкат на гаджетата си с други моми и тук-там с нЕкоя семейна, а семейните на половинките си с половинките на други женени и тук там с нЕкоя мома. Е, естествено има леки изключения ..

Питай приятелката си тез 'всички' мъже с кой аджаба изневеряват. С жени нали ?

тук-там може и с мъже де, но да не влизаме в гей дилеми. Последните впрочем, са истински повод за развод.

С две думи - всички мъже изневеряват, а всичките жени - естествено не правят таквиз неща, то нещо не излиза калема. С кой бе изневеряват тез 'всичките' ?!? .. нЕма как нЕколко % от жените - т.нар. курви , да поемат таз всичката изневерителност. Ше се покъсат милите ..

От твърдението на приятелката ти, логично следва, че и 'всички' жени изневеряват с гореспоменатите мъже. Инак няма с кой да го правят.

И да, изневярата може да е повод и мотив, но не и единствна и достатъчна причина за развод. Има доста по-важни неща. Впрочем, ти изневерявала ли си ? не на мен, на себе си отговори ..



Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 00:32



Няма никакъв проблем да отговоря и на теб.
Не съм изневерявала. И вероятно това е проблемът. Защото, ако го бях правила, сигурно щях и него да разбера.



Тема Re: бЦолютно ..нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 01:39



Йоан 8:7 Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея.

Никому и никога ли ? Но не това бе въпроса ти. Аз лично, съм прагматичен песимист по темата с неизневеряващите. По скоро има непризнали си или нехванати ..

Впрочем, в предната ти тема има редица казуални несъответствия - пишеш, грижовен е и се прибира винаги при теб за вечеря. Малко вероятно е да има любовница, дето ше се включва само в междучасията му. Освен за гол тъп и бърз секс, но това не е любовница. Може да е от липса на секс у дома .. и да 'изневерява' не е никва далавера, а да е от зор.



Мога да изброя и още, например никъде не спомана за твоите чувства към него, за секса ви, за интересите ви общи .. и надали причината да искаш да се разведеш с него е това, че няква луда ти звъни и приказва глупости. Всеки и всяка може да скрой шапка другиму на базата на голи твърдения и по-скоро такива глупости прави жена, на която е отказано. От злоба. С такива изцепки, една жена губи и него.

Де факто, изводите ти за неговата изневяра почиват на твърденията на една недоебана луда.

И не ме напуска усета, че ти по-скоро търсиш повод и нямаш реални причини /освен материалните ви, донякъде и класиката - мама/ да се разведеш с него.

Това е в тебе, знаеш нали ? ако не го обичаш и не искаш да си с него или нещо друго ви куца, което не си решила да оповестиш .. не търси причините в него. Ако едно от последните е верно - това променя казуса, нали ?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 06:23



Ами, сега ще ти разкажа нещо доста лично, което не съм го разказвала преди, но наистина ми се струва, че имаш нужда от помощ и затова ще си прескоча колебанието да го направя.

С първият ми мъж живяхме заедно 13 години като женени и 2 като гаджета. През цялото това време аз бях една от най-щастливите жени на света. Човекът беше невероятно слънчев, готин, обичлив, грижовен баща и всичко останало. Като се върнеше вкъщи искрено ми се радваше, абе... Е, като почина се случиха някакви неща, които ме карат почти със сигурност да си мисля, че в някаква част от тези 15 години, той е имал любовница. В случая дори няма значение така ли е или не, защото това по никакъв начин не ме наранява. Не само защото човекът не е между живите, а защото през времето, през което сме били заедно, съм имала всичката любов, уважение и зачитане, от които съм имала нужда. Твоят човек дава ли ти всичко, от което имаш нужда?

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 06:25



Това изобщо не е вярно. Има и мъже, за които дори мисълта да изневерят е обидна. Живяла съм и с такъв мъж.

Друг е въпросът, че него съм го ревнувала повече, защото пък съм имала други липси, но определено има такива мъже.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 06:36



Малко вероятно е да има любовница, дето ше се включва само в междучасията му. Освен за гол тъп и бърз секс, но това не е любовница. Тук почти съм съгласна. Почти, защото ако беше съвсем така, би трябвало да я зареже още при първото оповестяване на случая, а той не го е направил.
Всеки и всяка може да скрой шапка другиму на базата на голи твърдения и по-скоро такива глупости прави жена, на която е отказано. От злоба. Че е от злоба, от злоба е. Че онази се чувства пренебрегната, чувства се, но не мисля, че и е било отказано. Също е съществен въпросът трябва ли една жена да се радва, че е предпочетена, когато това не е достатъчно, за да е единствена? В моят случай човекът дори ни събра двете и каза на другата, че предпочита мен, че съм му много по-важна и т.н. и попита мен какво да правим. И какво от това?
Може да е от липса на секс у дома .. и да 'изневерява' не е никва далавера, а да е от зор. Да, за това може и да се замисли момата, защото бая мъже се оплакват от липса на секс вкъщи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 08:54



Освен за гол тъп и бърз секс, но това не е любовница.
Смяташ ли?


Според него и секс нямало, а тя го търсела за не знам вече какво.



Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 09:06



Никому и никога ли ? Но не това бе въпроса ти. Аз лично, съм прагматичен песимист по темата с неизневеряващите. По скоро има непризнали си или нехванати ..
Е, има и такива идиоти, които сме имали десетократно възможността, но не сме го направили.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 09:10



Дава го, но самият факт, че изневерява, не е ли показателен, че уважението липсва?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.08.15 09:29



Аз съм една от онези, които ти казаха, че заради едната изневяра няма да се разведат. Всъщност изневярата не ме интересуваше и никога не съм се интересувала от наличието или липсата на подобни уклони у бившия. Разведох се, защото стана груб, агресивен, посегна да бие детето (в тийнейджърска възраст) и бях подложена на психо-тормоз.
В последствие (ама много много впоследствие) разбрах, че имало друга кака и прибрани сериозни суми от неговата заплата и други доходи, за сметка на моята. Но по времето, когато бяхме семейни, всъщност нямах нищо против, не знаех и си въобразявах (или поне ми беше внушено), че неговата заплата свършва още на първата седмица от месеца за разни сметки и други неотложни плащания. Живеехме с моята и с дребни кредити от приятели.

Никога не бях информирана за какви пари става дума като негов приход (голяма грешка и непростима наивност от моя страна) и винаги ми беше казвано "Ти не разбираш". От мен се очакваше да върша абсолютно всичко у дома плюс да ходя на работа и накрая ми се обясняваше, как съм длъжна (ама съвсем като в българската "семейна" класика - да го чакам вечер със салата и ракия на масата), докато той си почива на канапето или пред компютъра. Ходеше да пита шефа ми кога ще ме изпраща в командировка, и се очакваше като пътувам да върна парите от командировъчните, и разни други подобни безумия
Виждаш ли, за някои други жени и това са дребни прегрешения щом не пие, не бие и не ходи по жени. Но за мен, всичко това ме беше докарало до границата на психическото ми равновесие. Епизодът с детето беше капката, която преля чашата.

Та, ако беше едната изневяра - много важно, човещинка е понякога човек, не от липса на уважение може да му се поиска нещо друго, различно, или обстоятелства, ситуации, провокация на съзнанието ако щеш.... Ако го нямаше всичко онова по-горе, и досега щяхме да си живеем тихо и кротко.


ПП: Никога не даваше пари, за нищо, все нямаше, така и продължи. Обяви че ще дава по 80 лв на дъщерята и нито стотинка повече, нищо че беше абитуриентка, студентка..... толкова. Да съм се оправяла както мога, като съм била много велика. (Защото видите ли, ако не бил той....
..... да съм видела "Кон боб яде ли" ). Е, видях. И не само това.

Редактирано от Gyly на 04.08.15 10:06.



Тема Зависинови [re: Malinali1]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 09:52



от ситуацията и от разбиранията на човека. Аз се сещам за куп причини хората да не се развеждат заради изневяра: физическата вярност не е важна за връзката, щото и двамата изневеряват тайно или по съгласие; щото ги свързват материални неща; щото не се обичат вече/не са се обичали никога и не им пука особено; смятат, че могат си простят и да я преодолеят; зависимост от другия/от връзката; страх от промяна на статуквото; децата...

Важно е как възприемаш ти изневярата, хора всякакви и реакции различни.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: hubavka69-110043]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 10:01



Това ми напомня един разказ на Декамерон за една жена, която съдят за изневяра. Тя се обръща към съпруга си и го пита: имало ли е случай да не си бил обгрижен във всяко отношение. Той - не, нямало е. Тя се обръща към съда и казва: Е, господа съдии, като имам и артисва, на кучетата ли да го Фърля?!



Има резон в това, което казваш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 10:10



Ето ти и още нещо, ако търсиш причина да не се разведеш, което е напълно нормален процес в смилането на изневярата и много разумен подход в разрешаване на кризата. Отношението към изневярата е културно обусловено и ти си в тая драма само защото си възпитана в културните ценности на западната цивилизация. Всъщност по-голямата част от човечеството приема изневярата като нормална част от (междуполовите) отношения.

С горното искам да кажа да питаш себе си на по-дълбоко ниво от какво имаш нужда и какво те свързва с тоя човек.

И още, не съм чула някой да се е развел заради една-единствена изневяра. Всеки човек може да сгреши и всяка връзка заслужава втори шанс.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 10:10



много важно, човещинка е понякога човек, не от липса на уважение може да му се поиска нещо друго, различно, или обстоятелства, ситуации, провокация на съзнанието ако щеш....
Сигурно съм много глупава, но точно това не мога да си обясня. Особено частта с провокацията на съзнанието, за която говори и той.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.08.15 10:20



Според Бегбеде, любовта траела 3 години. Нека не е три, нека е 5, 10 - факт е, че все някога свършва. И става бивша любов, съответно бивш любим или бивша любима. В оптималния случай хората остават приятели, което улеснява съжителството. Та, ако твой приятел има връзка, ти едва ли ще го счетеш за изневяра - помисли. Още повече ако не променя по никакъв начин отношението си към тебе. Да наречеш нещо изневяра означава, че у теб има ревност, т.е., че чувството ти за собственост е непреодолимо. Но никой никому не принадлежи.

Затова считам - уточнявам - със сегашния си акъл и опит, че докато в ежедневието нещата вървят нормално, не са затормозващи, изчерпващи психически и физически по вина на единия, дори напротив са грижовни и подкрепящи, то от раздяла няма смисъл.

В другата ти тема стана дума за начина ви на разпределяне на финансите - когато сте го решавали, сте били двамата и по ваши съображения сте го решили така, ти си била съгласна също, доколкото разбирам и затова, за разлика от хората, които са съзрели в този факт някаква потенциална измама от страна на съпруга ти, аз не съм на това това мнение именно защото е било с твоето одобрение.

Не, не съм негов адвокат в никакъв случай, но да се разведеш заради някаква си там с недоказани функции, при положение, че като я изключим нея и историята, която е завихрила, живеете нормално и в разбирателство, ми се струва неразумно. Годините минават и все по-трудно става да се намери човек, с когото да се разбираме, да понасяме присъствието му, да не ни дразнят извънредно навиците му, да сме готови да дадем колкото трябва от времето си да се напаснем и т.н....почти кауза пердута.

Знам, че младостта ти не би допуснала такива разсъждения, направо би ги отхвърлила и може би с право - в живота всичко е възможно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.08.15 10:44



Анбра го е казала много по-добре от мен.



А за съзнанието ли, ами на мъжете сексът им е първо в главите (пък и май не само на мъжете). Отделно за феромони, химия, биохимия и разни други .... след изчерпване на медиаторите, за следствието вж. мнението на Анбра и прочети Бегбеде.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: anbra]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 10:57



В другата ти тема стана дума за начина ви на разпределяне на финансите - когато сте го решавали, сте били двамата и по ваши съображения сте го решили така, ти си била съгласна също, доколкото разбирам и затова, за разлика от хората, които са съзрели в този факт някаква потенциална измама от страна на съпруга ти, аз не съм на това това мнение именно защото е било с твоето одобрение.

Бях аз тази, която го предложи. Защото той вече имаше този влог с някакви премии от времето преди кризата. За да не ходим по банки и да се занимаваме излишно, му казах да си превежда парите там. Все пак, оставяше някаква сума за екскурзия или непредвиден разход.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 11:16



Не. Никой не е безпогрешен. Въпросът е в мярката, в това, което правиш, за да не нараняваш и т.н.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Еми .. ?нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 11:52



Ти как реши, че ти изневерявал ? какато рекох, на базата на думи от пренебрегната луда.

Земеш си подредиш приоритетите ли.



Ако ти е доскучал живота /с него/ вместо да правиш глупости и да се развеждаш - земи кръшни и си му признай или му оферирай тройка. И в двата случая ще е забава ..

Мдам, и онзи усет за теб, пак не ме напуща. Грижливо отбягваш себе си и своите действия или бездействия и участието си и безучастието в описаната от теб и лудата схема.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.08.15 11:58



Излиза, че този факт изобщо не представлява никакъв проблем във вашите взаимоотношения.
Истинността на историята, която ви е спретнала онази с неясните функции също подлежи на уточняване, както и защо и вярваш на нея, непознатата, а на съпруга си не. Макар че и да е истина, и да не е - това е без значение на фона на останалото, което е много по-ценно, но вече писах по този въпрос в предишния си пост.
Каквото и решение да вземеш, пак премисли и премисли.

Имам приятели - много навремето някаква се беше обадила на съпругата и се беше обявила за любовница на съпруга. Съпругата спретна невъобразим скандал, съпругът не се овладя и и посегна - имаше следи от верижката на медальона си по шията, че и от пръстите му...той хлопна вратата и си излезе бесен. Близките им бяхме привикани на съвет и без изключение казахме - развеждай се. Единствено пострадавшата от изневярата и боя рече - няма... Той премисли и се върна след 2-3 месеца да се извини. И да, телефонната подстрекателка се оказа, че наистина е преспала с него...

Не можех да го приема и проумея нито тогава - заради изневярата и посягането, нито сега - единствено заради посягането, но това е едно от малкото семейства, които са вече над 40 години заедно и живеят в мир и сговор...бих казала дори щастливо и безпроблемно. А колко други се разпаднаха и без изневери...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Еми .. ?нови [re: borecom]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.08.15 12:05



Мдам, и онзи усет за теб, пак не ме напуща. Грижливо отбягваш себе си и своите действия или бездействия и участието си и безучастието в описаната от теб и лудата схема.

Мдаммм...



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано04.08.15 12:39



Мацко, ако си търсиш повод за развод явно си го намерила....
Това с изневерите доста детски ми стои....
Има къде по-лоши неща в една връзка дето може да се получат...
Всеки решава за себе си доколко може да преглътне....
Лично аз понеже на себе си нямам вяра....абсурд да очаквам вярност от жена...


Така си спестявам доста разочарования а и не оставям лъжливи очаквания...
Пак ти казвам явно държиш на този чиляк.....та без резки движения....

Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!


Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 12:49



Все повече заприличваш на едни каки, дет им се приебало, а те се женят, вместо да си го ..



Та и ти с развода си .. сбра мнения, голяма част от тях повече от разумни. Сега остава да си пренаредиш приоритетите - кое важно, кое не и да ги следваш. Ако можеш.

Впрочем, попаднала си на кротък мъж. Аз ако бях, до сега оназ телефонната луда, да съм я заврял на майната и. А теб, ошамарил, за дет я слушаш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: lud gidiq]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.08.15 17:06



А, ти къде се изгуби?

Относно:
Лично аз понеже на себе си нямам вяра
мога да добавя и че
Никога не е късно да станеш за резил!





Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.08.15 17:08



Аз също съм против за развод поради изневяра.

Хората си омръзват, понякога се налага нещо освежаващо, разбираемо е.

Мен лично ме притеснява повече въпросът с финансите.
Ако една любовница е причина за изтичане на ресурси - твърдо съм против.
Да си намери любивница милионерка, поне нещо да влиза в къщата...





Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Ryan ()
Публикувано04.08.15 17:14



Привет, Malinali1,

Какво е изневярата?
Въпросът ми не е риторичен и нямам предвид физическия акт или емоционалното развитие. Имам предвид личната за всеки мисловна матрица, в която чувстваш и разбираш живота си.

Изневярата е контейнер – съдържа в себе си близост и липсата и, доверие и липсата му, чувства и липсата им. Изневярата е много особена „точка“ в „живота“ на една връзка. Нормално животът тече - възходи, падения, но в общи линии си има ясна някаква посока. Изневярата е момент и място, в което посоката може рязко да се смени и пътищата на партньорите да продължат заедно, разделно, напред, назад, встрани… Т.е. изневярата маркира неопределеност.

Изневярата обозначава, всъщност по-точно е да се каже, че разкрива криза. Изважда всичко на повърхността, осветява и разголва отношенията. Преди да се стигне до тази точка проблемите могат да се крият, неглижират, дори да не се забелязват. Но след нея – ами проглеждаш. Проглеждаш, но емоциите замъгляват рационалното…

Кризите изкарват на повърхността най-точните, най-ясни човешки качества. Ако успееш да прогледнеш през мъглата - разбираш дали наистина обичаш и дали наистина си обичан. Разкриват се истинските характери, съпричастност и формата на егоизма ви. Откриваш границите на своята търпимост и способността си да приемаш.

Изневярата ти дава шанс да разбереш какви сте и в тази светлина да прецените дали за новото начало е необходима раздяла или ще вървите в старата конфигурация по общ път, но (вероятно) по различен начин.

Ако някой от партньорите не може (не иска) да реши с кого и как да върви, ако не осъзнава кризата и крайната необходимост от решение, ако се носи по течението, ако прекомерно гони личното си удобство – раздялата е неизбежна, защото – така или иначе - връзка няма.

Кофти в подобна ситуация е, че не можеш да повлияеш, макар да ти се иска, а и не трябва да го правиш… Даваш шанс, но не поредица от шансове. В средата на живота си човек може да даде време – поне месеци, година (според мен) е окончателната граница. Да даде, но и да си даде време - така или иначе емоционалната и физическа ексклузивност на връзката е разрушена. Т.е. не приемай даването на време като една Пенелопа, обречено-задължена да чака единствения Одисей.

Накрая, вече риторично:
Та какво за теб е изневяра?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор ShokoLaDA (лято е!)
Публикувано04.08.15 20:17



Здравей!...


Понеже не съм оттук и съм за малко, но прочетох другата ти тема иииии останах многоооооо изненадана...
Сега имам един въпрос, който може да ти се стори странен....ти държиш ли на него?...Обичаш ли го? Или това с онази девойка е добре дошло за теб, за да се разведеш...не ми отговаряй на мен...а на себе си...
Ииии понеже прочетох доста странни коментари искам да попитам дамите, които не могат да преглътнат "изневярата", те за какво са с мъжете си? В смисъл за това да държат някой във вериги, да ги ограничават или защото искат да са с тях и ги обичат? Ами човек се ражда сам и напълно разполага със себе си и желанията си, ако искате да не ви изневеряват има няколко възможности...първо научете какво им липсва и им го дайте, второ - разведете се докато е време за да сте единствените в живота им и трето може ли да се задържи човек за цял един живот? Защото някак ми е глупаво да се върви срещу природата...
Аз също съм семейна, но абсолютно никога не съм следяла мъжа си, не ме е интересувало какво прави през свободното си време и дори и да има някоя не искам да знам, мен ме интересува неготово отношение към мен..да получавам вниманието което искам...получавам го и ми е достатъчно! А той ако има сили и желание да се разкъсва, ако ще и пет любовници да има...негови са..да се оправя!
Въобще нямам желание да се превръщам в единствена и неповторима....: )))...обичта не е обсебване...нито завързване във веригите на "верността"...
Нооо това е мое мнение де...



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Lira Emerald]  
Автор ShokoLaDA (лято е!)
Публикувано04.08.15 20:19



напълно предостатъчен мотив е, особено ако нараненият усеща, че не може да преглътне обидата
Охххх...и къде по-точно е обидата....че не я виждам нещо?
Това, че не може да се приеме, че не сме единствени и неповторими?...
Махам се...чеее ще направя бунт в клуба май....


Байййй...: )))



Тема Re: От просто любопитствонови [re: ShokoLaDA]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.08.15 20:35



Здравей ShokoLaDa,

Докато те четях се зачудих, да не би случайно да си моето второ аз

Не се шегувам, просто си формулирала моите мисли и възприятия по абсолютно идентичен начин.

Приятна вечер!



Тема Re: От просто любопитствонови [re: ShokoLaDA]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 21:29



А ти имала ли си странични връзки, докато си била омъжена? Ако искаш да отговориш, де...



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Мне ..нови [re: hubavka69-110043]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано05.08.15 01:17



.. абсурд !!!

То е очевидно от мнението и.

Аман ..



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор shurdilovich (shunda)
Публикувано05.08.15 14:13



не смятаме





Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.08.15 19:50



Преди считах, че на всеки може да се случи да изневери, човещинка, няма безгрешни хора. Никой не е ничия собственост. А само чрез интимни отношения можеш напълно да опознаеш друг човек.

Сега, след като съм била вярна и съм имала верен партньор, след като съм изневерявала и са ми изневерявали, след като съм била тази, с която изневеряват, промених мнението си - там където има изневяра, няма любов.

Няма любов нито към себе си, нито към другите. Да, може да има влюбване, страст, емоции, може да е страхотно изживяване и би трябвало да си го направим такова, за да си заслужава цената, но няма любов.

Да, може да споделим с всекиго, можем да пофлиртуваме или да се влюбим, докато имаме връзка и любов с даден партньор, но стигне ли се до изневяра - интимна връзка едновременно с повече от един партньори, които не знаят за останалите, там любовта си е отишла.

Да, никой не е моя собственост и аз не съм единствена и незаменима, и всеки е свободен в решенията и действията си.

Но открих, че когато има любов, партньорът ми е единствен и незаменим, и дори не помислям да му изневеря. И свободните ми решения и действия са да му бъда вярна и това не ми тежи, защото за мен в целия свят в този момент няма друг мъж освен него. Мисля, че това важи за всекиго.

Животът не е достатъчно дълъг да живея с някого без любов.

Странно, но с напредването на възрастта, готовността ми да правя компромиси удивително намалява.

Ти си реши за себе си какво искаш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано05.08.15 20:57



За собствеността съм съгласна.
Обаче, по повод на това:
А само чрез интимни отношения можеш напълно да опознаеш друг човек.
почвам да се чудя в кой свят живея.





Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.08.15 23:03



Ам, да, я!
:)

WALL·E


Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.08.15 23:21







Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано06.08.15 09:39



там където има изневяра, няма любов Като жена съм абсолютно съгласна с теб, но не съм сигурна, че и при мъжете така. Иначе, аз също поддържах тази теза доста дълго време.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано06.08.15 10:02



Аз, като участвала в почти всички възможнеи конфигурации, съм общо-взето на твоето мнение. За мен проблемът не е в чувството за собственост, а в това, че като започнат изневерите - лягаш си и ставаш с човек, за когото не знаеш много неща, в един момент почти чужд човек и това ми се струва някак отблъскващо.
За любовта като има изневери не знам има ли я, няма ли я, има хора с много широки сърца, в които се побира много любов. Пък има и такива, които в секса с друг не влагат нищо, освен обмяна на течности.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: copadevino]  
Автор shurdilovich (shunda)
Публикувано06.08.15 10:45



За любовта като има изневери не знам има ли я, няма ли я, има хора с много широки сърца, в които се побира много любов

Ако говориш за любов между мъжът и жената, естествено, че няма такава. Тя не съществува. Любовта съществува само между майката и детето и между човекът и кучето. Има и някои други спорадични видове. Останалото са страсти, нагони, инстинкти и сметки.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: shurdilovich]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано06.08.15 10:58



Въпреки че звучи леко цинично, и в това има нещо вярно.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: shurdilovich]  
Автор echr ()
Публикувано06.08.15 17:45



Верно, и аз напоследък си мисля тъй. Обичаш Гошо заради туй, което той ти дава. Ако спре да дава, спираш да го обичаш

.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: WitchSmile]  
Автор won (cool)
Публикувано06.08.15 19:36



Права си, така е, но и доста семейства си живеят без любов , а заради куп други неща -естествено, важни за тях.

Изневярата е като катализатор (мая) - тя действа като такъв върху други текущи проблеми на двойката (ако ги има)...И става, каквото става.
Най-често с търпимостта се приключва. Тонът и атмосферата стават други. Уважението и самоуважението се претеглят отново.

Абе критичен момент е. Първата изневяра се преодолява само с общо решение на двамата да я преодолеят, като не чоплят това, което не е зараснало (също не го правят и пред чужди очи и уши).

За многократните изневери - не знам как се преодолява и продължава. Аз не мога да бъда невидима.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: От просто любопитствонови [re: echr]  
Автор shurdilovich (shunda)
Публикувано06.08.15 20:21



Начи не го обичаш. Любовта е безусловна. И божествена.
Ма ние тук сме тленни грешници.





Тема Re: От просто любопитствонови [re: shurdilovich]  
Автор echr ()
Публикувано06.08.15 22:24



Таман! И след като комай никой никого не обича, кво си търсим кусури?! Изневери, дрън-дрън... Накрая оставаш с тоя, който ти задоволява нуждите, каквито там са те.

Ама е философия да си го признаем, де.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано07.08.15 00:45



Изневярата е само оправдание. Разводът, поради изневяра, е чиста проба наказателна акция. Той/тя ми изневери, чакай аз да го/я накажа като го разведа. Естествено, ще се опитам да прикрия нараненото си его зад куп благодородни доводи, като - пускам го на свобода, грижа се за добруването му при другата/другия и дрън-дрън-подобни. Ако употребявахме същите усилия да задържим любимия до себе си, доста безмислени разводи щяха да са спестени и много семейства съхранени. От друга страна пък ... какво семейство е това, което едната изневяра може да го бутне ?! Та ... леко съм в дилема, де - вероятно по-разумното е да го няма семейството.






Тема Re: От просто любопитствонови [re: pravil_nick]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано07.08.15 00:59



Не знам. Може би защото не съм го очаквала от него реагирам така. Интересното е, че той казва същото.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: echr]  
Автор shurdilovich (shunda)
Публикувано07.08.15 08:45



Накрая оставаш с тоя, който ти задоволява нуждите, каквито там са те.

...иии поради одъртяване ставаш инертен и не ти е зор да го сменяш





Тема Re: От просто любопитствонови [re: shurdilovich]  
Автор echr ()
Публикувано07.08.15 10:25



Много важен фактор е одъртяването, даам



Настъпва и суша откъм избор.



Тема така де...нови [re: echr]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано07.08.15 22:32



Ами нормално е......всичко готино е заето......тук таме може хвръкне някой неориентиран.....
Но с нашия късмет едва ли ще се падне на нас.....



Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!


Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор won (cool)
Публикувано08.08.15 20:44



Абе аз за това ти препоръчах в другата ти тема да си отворите брака и ти да си намериш любовник. Така ще му влезеш в обувките, дет се вика, ще му разбереш по-добре проблемите и дилемите с теб ли да остава или с любовницата... Да видиш ти мъка и терзания що са...

А дано съм лош пророк, ама ти докато си се "професионално изкривяваш" (цитирам те) и се чудиш, аджеба "що е изневяра и на кого се случва", то ще вземе да забременее любовницата...и ти ще се почустваш като героиня от тъп латино-сериал.

М-да, нищо, че дори не ги гледаш, вероятно. Животът е голям циник. Вервай ми!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 08.08.15 20:47.



Тема Страхотни идеи ..нови [re: won]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано08.08.15 23:14



Създаваш латино сериал в развитие .. само дето момата не е актриса, не чете сценария, разчита на аутокю и телефонни подсказки от анонимни суфлиращи и .. хабер няма на кой свят е.

Ти така като я четеш, дали може да вземе нещата в ръцете си?

Впрочем, гледаш ли на карти?

ми метнеш едни ..



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор ellynora (x)
Публикувано10.08.15 01:57



Достатъчно основание е. В твоят случай става въпрос за системно, не за еднократно изневеряване. Човек, който се лута между двама души не обича нито единият от тях, освен ако няма някаква жизненоважна причина да не може да бъде само с единият от тях.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.08.15 13:59



зависи oт изневярата. Ако е само секс, и е направено така, че да ти запази достойнството (демек никой да не разбере) - то такава дефакто няма.
Броя пъти не е важен. Понякога и само един-единствен път е достатъчен, за да се счупи непоправимо доверието, а оттук нататък няма дилеми.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор 2biri (рекордьор)
Публикувано13.08.15 00:38



Достатъчен мотив е.
Но не е причина.

Всичко е в твоята глава. Ако питаш комшийките, може и децата да си намразиш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: 2biri]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано13.08.15 09:49



А каква е разликата между мотив и причина?





Тема Re: Страхотни идеи ..нови [re: borecom]  
Автор won (cool)
Публикувано13.08.15 14:04



Сценарият може да е в моята глава, ама и времето на любовницата изтича. И тя си прави някакви равно/сметки дали да е с тоя мъж или да продължава към следващия.
За съжаление ако си търси спонсор и/или донор на сперма и това е вариант за сценарий.

П.П. да изЯсним - не гледам на карти (освен астрологични и то без гаранция

)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: От просто любопитствонови [re: Entrepreneurial Spir]  
Автор Chromanin (рак пустинник)
Публикувано13.08.15 18:01



Причината е факт от реалността. Мотивът е лично отношение. Не са обвързани по никакъв начин; т.е. може да имаш причина, но да нямаш мотив, или обратно. Или и двете...



Всеки миг, в който не правя това, което желая, не живея, а просто бавно умирам.

Тема Re: От просто любопитствонови [re: Chromanin]  
Автор Entrepreneurial Spirit (inEnterprise)
Публикувано13.08.15 20:55



Благодаря за пояснението.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор ray_of_light_ (минаващ)
Публикувано15.08.15 22:53



Ах, къде е мойто либе,
дали мисли той за мене?
Яз за него съм родена
и за него яз ке умра.
Яз за него съм родена
И за него яз ке умра.

Колиничих яз пред него
и със сълзи на очите.
Кажи,кажи верно либе,
коя любиш освен мене.
Кажи,кажи верно либе,
коя любиш освен мене.

Туй що рекох яз пред мама
И когато бяхме двама
Ако ли да ме излъжеш
По-добре и яз да умрам
Ако ли да ме излъжеш
По-добре и яз да умрам.

Ах,блазе му на душата
Кой що люби верно либе
Той безценен камък носи
И е верен чак до гроба.
Той безценен камък носи
И е верен чак до гроба.

http://vbox7.com/play:e9598c75&start=35

Има и такива хора.

Познавам ги. И не се заблуждавам.

*

Има и други (жени главно, които иначе са умни), но най-наивно смятат, че ако направят достатъчно щедри ... жестове, то мъжете им (тези, които са си набелязали да "купят") ще са винаги верни до полите им.

Няма такова нещо.

За справка мога да дам някои от най-красивите и желани жени на планетата - Ума Търман, Моника Белучи и безброй и една още - и са прекрасни, превъзходни и т.н. но ... са само една. Едничка, не растяща прогресия...

Белучи имаше отворена връзка, мъжът й живееше отделно и имаше свобода на връзките си - и пак не би и не беше достатъчно...

Та, ... не няма достатъчно, ако човек сам не реши, че този човек е за него и до друг не иска да се допира.

www.pravoslavieto.com/books/za_tajnite_neduzi_na_dushata.htm


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.