Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: От просто любопитствонови [re: anbra]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 10:57



В другата ти тема стана дума за начина ви на разпределяне на финансите - когато сте го решавали, сте били двамата и по ваши съображения сте го решили така, ти си била съгласна също, доколкото разбирам и затова, за разлика от хората, които са съзрели в този факт някаква потенциална измама от страна на съпруга ти, аз не съм на това това мнение именно защото е било с твоето одобрение.

Бях аз тази, която го предложи. Защото той вече имаше този влог с някакви премии от времето преди кризата. За да не ходим по банки и да се занимаваме излишно, му казах да си превежда парите там. Все пак, оставяше някаква сума за екскурзия или непредвиден разход.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано04.08.15 11:16



Не. Никой не е безпогрешен. Въпросът е в мярката, в това, което правиш, за да не нараняваш и т.н.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Еми .. ?нови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 11:52



Ти как реши, че ти изневерявал ? какато рекох, на базата на думи от пренебрегната луда.

Земеш си подредиш приоритетите ли.



Ако ти е доскучал живота /с него/ вместо да правиш глупости и да се развеждаш - земи кръшни и си му признай или му оферирай тройка. И в двата случая ще е забава ..

Мдам, и онзи усет за теб, пак не ме напуща. Грижливо отбягваш себе си и своите действия или бездействия и участието си и безучастието в описаната от теб и лудата схема.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.08.15 11:58



Излиза, че този факт изобщо не представлява никакъв проблем във вашите взаимоотношения.
Истинността на историята, която ви е спретнала онази с неясните функции също подлежи на уточняване, както и защо и вярваш на нея, непознатата, а на съпруга си не. Макар че и да е истина, и да не е - това е без значение на фона на останалото, което е много по-ценно, но вече писах по този въпрос в предишния си пост.
Каквото и решение да вземеш, пак премисли и премисли.

Имам приятели - много навремето някаква се беше обадила на съпругата и се беше обявила за любовница на съпруга. Съпругата спретна невъобразим скандал, съпругът не се овладя и и посегна - имаше следи от верижката на медальона си по шията, че и от пръстите му...той хлопна вратата и си излезе бесен. Близките им бяхме привикани на съвет и без изключение казахме - развеждай се. Единствено пострадавшата от изневярата и боя рече - няма... Той премисли и се върна след 2-3 месеца да се извини. И да, телефонната подстрекателка се оказа, че наистина е преспала с него...

Не можех да го приема и проумея нито тогава - заради изневярата и посягането, нито сега - единствено заради посягането, но това е едно от малкото семейства, които са вече над 40 години заедно и живеят в мир и сговор...бих казала дори щастливо и безпроблемно. А колко други се разпаднаха и без изневери...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Еми .. ?нови [re: borecom]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано04.08.15 12:05



Мдам, и онзи усет за теб, пак не ме напуща. Грижливо отбягваш себе си и своите действия или бездействия и участието си и безучастието в описаната от теб и лудата схема.

Мдаммм...



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано04.08.15 12:39



Мацко, ако си търсиш повод за развод явно си го намерила....
Това с изневерите доста детски ми стои....
Има къде по-лоши неща в една връзка дето може да се получат...
Всеки решава за себе си доколко може да преглътне....
Лично аз понеже на себе си нямам вяра....абсурд да очаквам вярност от жена...


Така си спестявам доста разочарования а и не оставям лъжливи очаквания...
Пак ти казвам явно държиш на този чиляк.....та без резки движения....

Роналд Рейгън - враг номер 1 на Община Тутракан!


Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор borecomМодератор (aman of you be)
Публикувано04.08.15 12:49



Все повече заприличваш на едни каки, дет им се приебало, а те се женят, вместо да си го ..



Та и ти с развода си .. сбра мнения, голяма част от тях повече от разумни. Сега остава да си пренаредиш приоритетите - кое важно, кое не и да ги следваш. Ако можеш.

Впрочем, попаднала си на кротък мъж. Аз ако бях, до сега оназ телефонната луда, да съм я заврял на майната и. А теб, ошамарил, за дет я слушаш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: lud gidiq]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.08.15 17:06



А, ти къде се изгуби?

Относно:
Лично аз понеже на себе си нямам вяра
мога да добавя и че
Никога не е късно да станеш за резил!





Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.08.15 17:08



Аз също съм против за развод поради изневяра.

Хората си омръзват, понякога се налага нещо освежаващо, разбираемо е.

Мен лично ме притеснява повече въпросът с финансите.
Ако една любовница е причина за изтичане на ресурси - твърдо съм против.
Да си намери любивница милионерка, поне нещо да влиза в къщата...





Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Ryan ()
Публикувано04.08.15 17:14



Привет, Malinali1,

Какво е изневярата?
Въпросът ми не е риторичен и нямам предвид физическия акт или емоционалното развитие. Имам предвид личната за всеки мисловна матрица, в която чувстваш и разбираш живота си.

Изневярата е контейнер – съдържа в себе си близост и липсата и, доверие и липсата му, чувства и липсата им. Изневярата е много особена „точка“ в „живота“ на една връзка. Нормално животът тече - възходи, падения, но в общи линии си има ясна някаква посока. Изневярата е момент и място, в което посоката може рязко да се смени и пътищата на партньорите да продължат заедно, разделно, напред, назад, встрани… Т.е. изневярата маркира неопределеност.

Изневярата обозначава, всъщност по-точно е да се каже, че разкрива криза. Изважда всичко на повърхността, осветява и разголва отношенията. Преди да се стигне до тази точка проблемите могат да се крият, неглижират, дори да не се забелязват. Но след нея – ами проглеждаш. Проглеждаш, но емоциите замъгляват рационалното…

Кризите изкарват на повърхността най-точните, най-ясни човешки качества. Ако успееш да прогледнеш през мъглата - разбираш дали наистина обичаш и дали наистина си обичан. Разкриват се истинските характери, съпричастност и формата на егоизма ви. Откриваш границите на своята търпимост и способността си да приемаш.

Изневярата ти дава шанс да разбереш какви сте и в тази светлина да прецените дали за новото начало е необходима раздяла или ще вървите в старата конфигурация по общ път, но (вероятно) по различен начин.

Ако някой от партньорите не може (не иска) да реши с кого и как да върви, ако не осъзнава кризата и крайната необходимост от решение, ако се носи по течението, ако прекомерно гони личното си удобство – раздялата е неизбежна, защото – така или иначе - връзка няма.

Кофти в подобна ситуация е, че не можеш да повлияеш, макар да ти се иска, а и не трябва да го правиш… Даваш шанс, но не поредица от шансове. В средата на живота си човек може да даде време – поне месеци, година (според мен) е окончателната граница. Да даде, но и да си даде време - така или иначе емоционалната и физическа ексклузивност на връзката е разрушена. Т.е. не приемай даването на време като една Пенелопа, обречено-задължена да чака единствения Одисей.

Накрая, вече риторично:
Та какво за теб е изневяра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.