Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 08:54



Освен за гол тъп и бърз секс, но това не е любовница.
Смяташ ли?


Според него и секс нямало, а тя го търсела за не знам вече какво.



Тема Re: бЦолютно ..нови [re: borecom]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 09:06



Никому и никога ли ? Но не това бе въпроса ти. Аз лично, съм прагматичен песимист по темата с неизневеряващите. По скоро има непризнали си или нехванати ..
Е, има и такива идиоти, които сме имали десетократно възможността, но не сме го направили.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: hubavka69-110043]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 09:10



Дава го, но самият факт, че изневерява, не е ли показателен, че уважението липсва?



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.08.15 09:29



Аз съм една от онези, които ти казаха, че заради едната изневяра няма да се разведат. Всъщност изневярата не ме интересуваше и никога не съм се интересувала от наличието или липсата на подобни уклони у бившия. Разведох се, защото стана груб, агресивен, посегна да бие детето (в тийнейджърска възраст) и бях подложена на психо-тормоз.
В последствие (ама много много впоследствие) разбрах, че имало друга кака и прибрани сериозни суми от неговата заплата и други доходи, за сметка на моята. Но по времето, когато бяхме семейни, всъщност нямах нищо против, не знаех и си въобразявах (или поне ми беше внушено), че неговата заплата свършва още на първата седмица от месеца за разни сметки и други неотложни плащания. Живеехме с моята и с дребни кредити от приятели.

Никога не бях информирана за какви пари става дума като негов приход (голяма грешка и непростима наивност от моя страна) и винаги ми беше казвано "Ти не разбираш". От мен се очакваше да върша абсолютно всичко у дома плюс да ходя на работа и накрая ми се обясняваше, как съм длъжна (ама съвсем като в българската "семейна" класика - да го чакам вечер със салата и ракия на масата), докато той си почива на канапето или пред компютъра. Ходеше да пита шефа ми кога ще ме изпраща в командировка, и се очакваше като пътувам да върна парите от командировъчните, и разни други подобни безумия
Виждаш ли, за някои други жени и това са дребни прегрешения щом не пие, не бие и не ходи по жени. Но за мен, всичко това ме беше докарало до границата на психическото ми равновесие. Епизодът с детето беше капката, която преля чашата.

Та, ако беше едната изневяра - много важно, човещинка е понякога човек, не от липса на уважение може да му се поиска нещо друго, различно, или обстоятелства, ситуации, провокация на съзнанието ако щеш.... Ако го нямаше всичко онова по-горе, и досега щяхме да си живеем тихо и кротко.


ПП: Никога не даваше пари, за нищо, все нямаше, така и продължи. Обяви че ще дава по 80 лв на дъщерята и нито стотинка повече, нищо че беше абитуриентка, студентка..... толкова. Да съм се оправяла както мога, като съм била много велика. (Защото видите ли, ако не бил той....
..... да съм видела "Кон боб яде ли" ). Е, видях. И не само това.

Редактирано от Gyly на 04.08.15 10:06.



Тема Зависинови [re: Malinali1]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 09:52



от ситуацията и от разбиранията на човека. Аз се сещам за куп причини хората да не се развеждат заради изневяра: физическата вярност не е важна за връзката, щото и двамата изневеряват тайно или по съгласие; щото ги свързват материални неща; щото не се обичат вече/не са се обичали никога и не им пука особено; смятат, че могат си простят и да я преодолеят; зависимост от другия/от връзката; страх от промяна на статуквото; децата...

Важно е как възприемаш ти изневярата, хора всякакви и реакции различни.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: hubavka69-110043]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 10:01



Това ми напомня един разказ на Декамерон за една жена, която съдят за изневяра. Тя се обръща към съпруга си и го пита: имало ли е случай да не си бил обгрижен във всяко отношение. Той - не, нямало е. Тя се обръща към съда и казва: Е, господа съдии, като имам и артисва, на кучетата ли да го Фърля?!



Има резон в това, което казваш.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор echr ()
Публикувано04.08.15 10:10



Ето ти и още нещо, ако търсиш причина да не се разведеш, което е напълно нормален процес в смилането на изневярата и много разумен подход в разрешаване на кризата. Отношението към изневярата е културно обусловено и ти си в тая драма само защото си възпитана в културните ценности на западната цивилизация. Всъщност по-голямата част от човечеството приема изневярата като нормална част от (междуполовите) отношения.

С горното искам да кажа да питаш себе си на по-дълбоко ниво от какво имаш нужда и какво те свързва с тоя човек.

И още, не съм чула някой да се е развел заради една-единствена изневяра. Всеки човек може да сгреши и всяка връзка заслужава втори шанс.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Gyly]  
Автор Malinali1 (член)
Публикувано04.08.15 10:10



много важно, човещинка е понякога човек, не от липса на уважение може да му се поиска нещо друго, различно, или обстоятелства, ситуации, провокация на съзнанието ако щеш....
Сигурно съм много глупава, но точно това не мога да си обясня. Особено частта с провокацията на съзнанието, за която говори и той.



Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано04.08.15 10:20



Според Бегбеде, любовта траела 3 години. Нека не е три, нека е 5, 10 - факт е, че все някога свършва. И става бивша любов, съответно бивш любим или бивша любима. В оптималния случай хората остават приятели, което улеснява съжителството. Та, ако твой приятел има връзка, ти едва ли ще го счетеш за изневяра - помисли. Още повече ако не променя по никакъв начин отношението си към тебе. Да наречеш нещо изневяра означава, че у теб има ревност, т.е., че чувството ти за собственост е непреодолимо. Но никой никому не принадлежи.

Затова считам - уточнявам - със сегашния си акъл и опит, че докато в ежедневието нещата вървят нормално, не са затормозващи, изчерпващи психически и физически по вина на единия, дори напротив са грижовни и подкрепящи, то от раздяла няма смисъл.

В другата ти тема стана дума за начина ви на разпределяне на финансите - когато сте го решавали, сте били двамата и по ваши съображения сте го решили така, ти си била съгласна също, доколкото разбирам и затова, за разлика от хората, които са съзрели в този факт някаква потенциална измама от страна на съпруга ти, аз не съм на това това мнение именно защото е било с твоето одобрение.

Не, не съм негов адвокат в никакъв случай, но да се разведеш заради някаква си там с недоказани функции, при положение, че като я изключим нея и историята, която е завихрила, живеете нормално и в разбирателство, ми се струва неразумно. Годините минават и все по-трудно става да се намери човек, с когото да се разбираме, да понасяме присъствието му, да не ни дразнят извънредно навиците му, да сме готови да дадем колкото трябва от времето си да се напаснем и т.н....почти кауза пердута.

Знам, че младостта ти не би допуснала такива разсъждения, направо би ги отхвърлила и може би с право - в живота всичко е възможно.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: От просто любопитствонови [re: Malinali1]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано04.08.15 10:44



Анбра го е казала много по-добре от мен.



А за съзнанието ли, ами на мъжете сексът им е първо в главите (пък и май не само на мъжете). Отделно за феромони, химия, биохимия и разни други .... след изчерпване на медиаторите, за следствието вж. мнението на Анбра и прочети Бегбеде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.