Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 5 начина да промените живота си  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 08:33



Добро утро!

При сутрешния преглед на "печата" попаднах на интересно четиво в сайта на сп. Мениджър - как да се опитаме да променим живота си. Споделям ги с вас и ви питам - това ли са и вашите начини, усвоилили сте ги еднакво добре в живота си и кой от тях се е оказал най-подходящ за вас? Ако имате и допълненителни предложения, ще се радвам да споделите. Може да докараме бройката до 10 (звучи по-сериозно

)

5 НАЧИНА ДА ПРОМЕНИТЕ ЖИВОТА СИ НЕЗАВИСИМО ОТ ВЪЗРАСТТА

1. Отървете се от грешните неща. – Когато определени неща не добавят стойност в живота ви, е време да се отървете от тях. Понякога трябва да се откажете от нещо, за да можете да се развивате. Не можете да откриете нови светове, ако нямате куража да се откажете от старите, познати гледки. Бъдете смели. Следвайте ценностите си. Правете промени. И помнете, че никое рисково приключение не е загуба на време. Това, което не е завършило успешно, е било за урок, така че следващото да има успех.

2. Повярвайте, че можете. – Най-голямата пречка, която спира хората да постигнат мечтите си, е чувството че не са достатъчно добри. Не се плашете от разстоянието между реалността и мечтите ви. Вие сте достатъчно добри! Не оставяйте живота да ви обезкуражи. Успехът често е по-близо, отколкото изглежда. С достатъчно решителност и мотивация всичко е възможно с времето. Всеки, който е стигнал там, където е в момента, е тръгнал от някъде, точно като вас сега.

3. Работете усърдно за това, което искате най-много. – Мечтите не се превръщат в реалност просто така; изисква се много старание, желание, пот и здрав труд. Помнете, че не тежките обстоятелства продължават дълго, а упоритите хора издържат дълго. Повече пречки се изпаряват, когато се настроим, че е време да се изправим смело срещу тях и да тръгнем решително да ги преодолеем. Ако наистина сте отдадени на целите и мечтите си и всяка сутрин се будите с желание и страст да се справите с тях, всичко е възможно.

4. Отстоявайте себе си. – Не можете да накарате насила други хора да ви уважават, но можете да откажете да бъдете унижавани. Ако винаги отстъпвате, само и само да има мир, завинаги ще чувствате вътре в себе си гняв и себеомраза. Кажете каквото е нужно да кажете, направете каквото е нужно да бъде направено, и не се оставяйте на никой да ви мачка.

5. Наслаждавайте се там, където сте сега. – Понякога сме толкова заети да гледаме напред, че забравяме да се насладим на сегашния момент. Смейте се на нелепостите, живейте съзнателно в настоящето, наслаждавайте се на живота, на всеки етап от него. В крайна сметка може и да не успеете да стигнете до целта, която сте си поставили в началото, но поне ще сте се наслаждавали по пътя.

Източник: marcandangel.com

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Редактирано от White_Witch на 05.01.14 08:56.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор diditop-186172 (ентусиаст)
Публикувано05.01.14 08:48



Припознавам се и в петте точки. Вече съм на възраст, когато мога да правя каквото сама реша. Отдавна са отпаднали скрупулите на младостта.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: diditop-186172]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 08:52



Абе и аз съм на възраст, ама още имам да работя

По последните три точки мисля, че съм близо до програма максимум, но по първите две май трябва още да се постаря

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор diditop-186172 (ентусиаст)
Публикувано05.01.14 09:22



Върнах се да прочета точки 1 и 2. Много грешки съм допускала, но и до днес живея с мисълта, че ако не съм аз нещата няма да се получат. Накрая се получават. Да си имам самочувствието





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано05.01.14 09:33



Задраскай всички т.н. правила/начини и впиши само един:"Вземи джакпота на тиража 6/49 от 3 500 000лв."





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 09:52



Тук са напред с материала. Аз сега се занимавам с поставянето на конкретни цели. Установих, че щом съм си поставила цел, винаги успявам да я постигна. Но не си поставям винаги цели, нито пък във всички области на живота си, нито пък ги помня или препрочитам, ако съм ги записала.

Ами как ще стигнат отношенията ми с когото и да било, ако аз не знам каква ми е целта в тези отношения и какви искам да бъдат.

Написах си график за препрочитане на целите.

Сега искам да се съсреодоточа на целите си за отношенията ми в семейството. Засега имам най-бегла и то несигурна представа, какви искам да бъдат, ще се пробвам да я конкретизирам.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.01.14 10:01



Абе, по т.1 много лесно е да се каже "отървете се от грешните неща". Обаче как разбираш дали едно нещо е грешно?
По т.2 също е лесно да се каже, ама хайде представи си един неграмотен човек и ощетен откъм интелект, който от сутрин до вечер блъска някъде за 5 лв., пък ти му обясняваш, че и Бил Гейтс е тръгнал като него. Тръгнал е друг път.
Виж, с последните три точки съм изцяло съгласна и ги спазвам. Понякога пренебрегвам четвъртата, но обикновено е за кратко.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 10:04



Поставянето на ясни цели е първата крачка към постигането им

После трябва да намериш начините за постигането им. Това е по-трудната част, поне според мен

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: Noy BG]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 10:05



За съжаление предпочитам да разчитам на себе си, а не на джакпота. Май не ми върви на хазарт и единствената ми печалба от тотото досега е, че не играя



Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: hubavka69-110043]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 10:19



Грешните неща са онези, които не добавят стойност в живота ти - които те дразнят, пречат ти, карат те да се съобразяваш с нещо против волята ти. Не винаги е лесно да го направиш - например, ако в работата ти има хора, които те дразнят, често пъти ти не можеш да промениш ситуацията и трябва да се съобразиш с нея. Можеш обаче да се постараеш да не им обръщаш внимание.

В личния живот може да има хора, общуването с които "не носи стойност" към живота ти, но ти да ги държиш там поради някакви страхове и други съображения. Или както спомена smilewitch - да си задръстен с ангажименти, които ти пречат, а не подобряват живота ти.

Доколкото те познавам, ти си доста целеустремен и трезвомислещ човек, за да имаш проблем с отсяването на грешните неща

Но ние, "вещиците", очевидно имаме проблем с това. Поне аз...

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:35



Може би си е до човека, но мисля, че не си права. Когато си наясно какво искаш съзнателно и подсъзнателно намираш начин да го постигнеш. То може да не изглежда точно, като в мечтата ти, но основният резултат е каквото си поискала. Хаха, често се оказва, че цената не е точно очакваната от теб и че има разни странични реакции, които не си и подозирала, ама това е само констатация, нямам обяснение, защо е така.

Искаш ли една игра?! Напиши си на лист хартия няколко конкретни цели със срок от един до шест месеца. Прибери го някъде, може и да го забравиш. Напиши си в телефона, да ти припомни за листа след половин година и тогава го извади и пак го прочети. Предполагам, че ще се учудиш, колко много от написаните цели си постигнала, къде с повече, къде с по-малко усилия.





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:41



Грешните неща са онези, които не добавят стойност в живота ти - които те дразнят, пречат ти, карат те да се съобразяваш с нещо против волята ти. Не винаги е лесно да го направиш - например, ако в работата ти има хора, които те дразнят, често пъти ти не можеш да промениш ситуацията и трябва да се съобразиш с нея. Можеш обаче да се постараеш да не им обръщаш внимание.

Най-лесно е да промениш отношението си към ситуацията. Защо не си помислиш по въпросите: Защо този човек ме дразни/пречи? Какво го е направило такъв какъвто е? Защо се държи така?

Надали на света има дори един човек, който ляга и става с мисълта да ти "стъжни" живота. Това го пиша, но и аз го забравям.





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:48



Може би не само "грешни" а и "ненужни".

Покрай празниците, нещо ме подтикна да си купя книгата "Как неволно съсипваме живота си и живтоа на своите близки" от Юлия Свияш.

Леле, тази ме познава по-добре отколкото аз си се познавам.



За задръстването от ангажименти - да, при мен това е отрицателна черта от характера. Доставя ми невъобразимо удоволствие да нося 100 дини под една мишница, и забравям, че рано или късно ще започна да ги изпускам.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.01.14 10:50



Пари ми дай!
Акъл може и да нямам, но поне ще ми е по-лесно с пари да си преглъщам дните...



WALL·E

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: Naglets]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 11:00



Колко?



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.01.14 11:23



Това със стойността, която нещо или някой ти носи... Всеки човек ти дава нещо и ти взима нещо. Въпросът е кое преобладава, но точно това се вижда повече като мине време, отколкото в настоящия момент. Мислиш, че някой нищо не ти дава, щото в конкретния момент те дразни и ти иде да го убиеш, и изобщо не забелязваш хубавото, което прави за теб. После той изчезва/ ти го разкарваш и започва да ти липсва. И обратното също е възможно. Абе...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 11:57



Каквито и отговори да си даваш на въпроса защо ми е трудно да се разбера с колегите в работата, най-ефективното нещо, което можеш да направиш, за да се съхраниш, е да напуснеш и да потърсиш някъде другаде късмета всички колеги да се разбират и харесват... а това наистина е голям късмет!

Иначе хора, които да ти стъжнят живота може да има много и да го правят по много причини - кариера, материални интереси, просто така - за спорта, защото са лоши по душа. Виждала съм хора от всеки вид. Отказала съм се да ги променям. Обръщам им гръб :) Въпросът е кога и колко ще търпя, тоест кога ще приложа Правило 1 "Отървете се от грешните неща."

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано05.01.14 13:15



В библиотеката е пълно с книги, които проповядват подробно точно тези начини. Аз даже си имам 1-2 по които "канализирам" живота си. Тънкият момент е, че дори и шампионите имат нужда от коучиаш т.е. ментор. Няма ли кой да ти подава от време на време ръка - загубен си.

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор c@t ()
Публикувано05.01.14 13:40



Аз значи имам доста динамичен живот



Сега помислих че с възрастта повечето хора искат установен живот т.е. не динамичен, с постоянни промени.

Но как са я докарали в ситуация, в която във сериозна възраст искат да променят, та тепърва да повярват в себе си?
Преди не са ли вярвали в себе си?
Задържали са грешни неща?
Не са се отстоявали?
Странно наистина.

И аз правя изолирано грешни неща, но това в повечето случаи са компромиси заради по-важни неща. Нещо като "необходимото зло"



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.01.14 14:19



:)
Толкова, че да никога да не ми се налага да търся пари за каквото и да било.

WALL·E


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 15:12



Аз тази игра я играя вече 7 години, но без резултат. Или поне резултатът е такъв, че не си е струвало



Според мен многото цели объркват. Аз залагам на малко, но качествени. Ако постигна основната цел, ще споделя с всички тук, как е станало. Може да помогна на някой

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: c@t]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 15:20



Но как са я докарали в ситуация, в която във сериозна възраст искат да променят, та тепърва да повярват в себе си?
Преди не са ли вярвали в себе си?
Задържали са грешни неща?
Не са се отстоявали?


Абе не питай!



Но сега сериозно. С времето човек може много да се обърка. Не знам на колко си години, но явно не са под средната възраст в клуба.

Колкото повече човек живее, толкова повече си дава сметка колко труден може да бъде животът. Същото е и с ученето (ако се учи сериозно, разбира се). На 20 години морето ти е до колене, светът е песен, животът е лесен и имаш сума ти теории как да го изживееш. На 40 години обаче може да се окаже, че нямаш нито една читава теория... Тъжно е, но често се случва. Желая ти никога да не се изправиш пред тази истина.

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Raf OFecin (ex caffe)
Публикувано05.01.14 20:09



Знаеш ли, аз пък се учудвам повече на хора, които стигат до "сериозна" възраст, без да си зададат никога подобни въпроси.
Хора, които никога не са били объркани, не грешат, не страдат.
Наблягам на думата "хора", защото досега на съм срещала наживо богове.



Не запомних точките и не ми се връща обратно да ги чета.
Мисля обаче, че всичко работи по един или друг начин. Пет, десет или една единствена точка. Единственото, което според мен е от значение, е да намериш твоят си начин, за да постигнеш - наречи го, както щеш - покой, баланс, осъзнаване, мир, търпение, смиреност, яснота...
Или по-точно, да се доближаваш все повече до това състояние.

Тоест, да приемаш животът такъв, какъвто е, с очите на наблюдател и участник едновременно.
Наблюдателят е този, който е дистанциран емоционално от събитията и оценява ситуациите отвън.
Участникът е този, който понася успехите или пораженията, радва се или го боли, но знае, че събитията се влияят именно от неговото участие и/или безучастие.
Наблюдателят е рационалната оценка, а участникът - движещата сила на всичко. Сърцето.

Казват, че обикновено, когато разум и сърце са в единство, тогава няма желание и цел, която да не можеш да постигнеш.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор c@t ()
Публикувано05.01.14 20:40



Мисля че колкото повече човек живее, толкова повече си дава сметка че трябва да става по неговите правила, разбирай да си гони интереса.



Моя опит е че при такова поведение на всяка крачка се опитват да ти казвт колко лошо е това,но след като човек целенасочено и на място действа в посока целите си, не виждам каквому е лошото

Така че мислиш ли че трябва да се разкаявам за подобни действия, след като в онзи момент съм премерила предимствата, недостатъците и важността? Неее, в никакъв случай

Аз не омаловажавам постиженията след като са станали реалност



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: c@t]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 21:21



Мисля че колкото повече човек живее, толкова повече си дава сметка че трябва да става по неговите правила, разбирай да си гони интереса.

Не смятам, че с годините човек се опитва да накара животът да се случва по неговите правила. Това е инфантилно и едва ли има разумен човек, на прилична възраст, преживял и препатил, който да разсъждава по този начин. Напротив, по-скоро с възрастта човек се научава да играе по правилата и затова се предполага, че ще има по-голям успех и щастие :)

А разкание... не, не е необходимо. Важно е, човек да живее така както се чувства добре. Ако не - да си направи разбор и извод защо не е щастлив и да се опита да стане.



Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор c@t ()
Публикувано05.01.14 23:28



Напомняш ми на майка ми.

Стигнала е до там че друг взима решнията вместо нея, и й казах да не се оплаква и реве ако не й с харесват резултатите. Сега е на гости на сестра ми, на един час от тук и се чуди защо не може да се впише в графика на дъщеря ми. Даже й предложих да спи унас, но трябвало да готви и бебиситва за сестра ми.
С това съм извън номера, да правят каквото искат, мъжете унас готвят сами, детео не е малко, а и то може да опече пица.

Въобще не бих казала че й се харесва, но двте сте пили абсолютно една ракия



Сори, но аз не мисля някога да се докарвам до това щастие



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано06.01.14 00:33



Ето още няколко начина да промениш живота си, извън джакпота от тото, реални и очевадни при това:
- да се ожениш/омъжиш
- да се разведеш
- да ти се роди дете
- да се ожени/омъжи детето ти
- детето ти да ти народи внуци
- детето ти да "забегне" в чужбина
- детето ти да се върне от чужбина
- да вземеш жилище с ипотека или друг вид голям кредит
- да останеш без работа
- някой друг в семейството да остане без работа
Станаха ли 10





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: Naglets]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.01.14 09:20



Не ставало така. Трябва число.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано06.01.14 09:30



Място, където всички се разбират, има ли такова? Не е ли утопия?!





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: c@t]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано06.01.14 09:32





Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано06.01.14 09:35



Утопия е, затова предпопочитам да заложа на проявата на мъдрост и търпение от моя страна. Да се опитам да игнорирам дразнителите и да се съхраня. Дали успявам - още се уча



Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.

Тема Аз знам само един начиннови [re: White_Witch]  
Автор ckom-201465 (Ком)
Публикувано06.01.14 09:47



Поставяш си цел и работиш докато я постигнеш.


Иначе живота се променя постоянно, но все от неща, които са извън наш контрол.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано06.01.14 11:06



N+~

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.