Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:35



Може би си е до човека, но мисля, че не си права. Когато си наясно какво искаш съзнателно и подсъзнателно намираш начин да го постигнеш. То може да не изглежда точно, като в мечтата ти, но основният резултат е каквото си поискала. Хаха, често се оказва, че цената не е точно очакваната от теб и че има разни странични реакции, които не си и подозирала, ама това е само констатация, нямам обяснение, защо е така.

Искаш ли една игра?! Напиши си на лист хартия няколко конкретни цели със срок от един до шест месеца. Прибери го някъде, може и да го забравиш. Напиши си в телефона, да ти припомни за листа след половин година и тогава го извади и пак го прочети. Предполагам, че ще се учудиш, колко много от написаните цели си постигнала, къде с повече, къде с по-малко усилия.





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:41



Грешните неща са онези, които не добавят стойност в живота ти - които те дразнят, пречат ти, карат те да се съобразяваш с нещо против волята ти. Не винаги е лесно да го направиш - например, ако в работата ти има хора, които те дразнят, често пъти ти не можеш да промениш ситуацията и трябва да се съобразиш с нея. Можеш обаче да се постараеш да не им обръщаш внимание.

Най-лесно е да промениш отношението си към ситуацията. Защо не си помислиш по въпросите: Защо този човек ме дразни/пречи? Какво го е направило такъв какъвто е? Защо се държи така?

Надали на света има дори един човек, който ляга и става с мисълта да ти "стъжни" живота. Това го пиша, но и аз го забравям.





Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 10:48



Може би не само "грешни" а и "ненужни".

Покрай празниците, нещо ме подтикна да си купя книгата "Как неволно съсипваме живота си и живтоа на своите близки" от Юлия Свияш.

Леле, тази ме познава по-добре отколкото аз си се познавам.



За задръстването от ангажименти - да, при мен това е отрицателна черта от характера. Доставя ми невъобразимо удоволствие да нося 100 дини под една мишница, и забравям, че рано или късно ще започна да ги изпускам.



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.01.14 10:50



Пари ми дай!
Акъл може и да нямам, но поне ще ми е по-лесно с пари да си преглъщам дните...



WALL·E

Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: Naglets]  
Автор WitchSmile (smilestears)
Публикувано05.01.14 11:00



Колко?



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор hubavka69-110043 (тиква, бе)
Публикувано05.01.14 11:23



Това със стойността, която нещо или някой ти носи... Всеки човек ти дава нещо и ти взима нещо. Въпросът е кое преобладава, но точно това се вижда повече като мине време, отколкото в настоящия момент. Мислиш, че някой нищо не ти дава, щото в конкретния момент те дразни и ти иде да го убиеш, и изобщо не забелязваш хубавото, което прави за теб. После той изчезва/ ти го разкарваш и започва да ти липсва. И обратното също е възможно. Абе...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор White_Witch (In Wonderland)
Публикувано05.01.14 11:57



Каквито и отговори да си даваш на въпроса защо ми е трудно да се разбера с колегите в работата, най-ефективното нещо, което можеш да направиш, за да се съхраниш, е да напуснеш и да потърсиш някъде другаде късмета всички колеги да се разбират и харесват... а това наистина е голям късмет!

Иначе хора, които да ти стъжнят живота може да има много и да го правят по много причини - кариера, материални интереси, просто така - за спорта, защото са лоши по душа. Виждала съм хора от всеки вид. Отказала съм се да ги променям. Обръщам им гръб :) Въпросът е кога и колко ще търпя, тоест кога ще приложа Правило 1 "Отървете се от грешните неща."

Винаги се прицелвай в слънцето. Дори да не го уцелиш, поне ще бъдеш сред звездите.


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор Refurbished (PHP ЗидароМазач)
Публикувано05.01.14 13:15



В библиотеката е пълно с книги, които проповядват подробно точно тези начини. Аз даже си имам 1-2 по които "канализирам" живота си. Тънкият момент е, че дори и шампионите имат нужда от коучиаш т.е. ментор. Няма ли кой да ти подава от време на време ръка - загубен си.

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet---


Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: White_Witch]  
Автор c@t ()
Публикувано05.01.14 13:40



Аз значи имам доста динамичен живот



Сега помислих че с възрастта повечето хора искат установен живот т.е. не динамичен, с постоянни промени.

Но как са я докарали в ситуация, в която във сериозна възраст искат да променят, та тепърва да повярват в себе си?
Преди не са ли вярвали в себе си?
Задържали са грешни неща?
Не са се отстоявали?
Странно наистина.

И аз правя изолирано грешни неща, но това в повечето случаи са компромиси заради по-важни неща. Нещо като "необходимото зло"



Тема Re: 5 начина да промените живота синови [re: WitchSmile]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано05.01.14 14:19



:)
Толкова, че да никога да не ми се налага да търся пари за каквото и да било.

WALL·E



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.