Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Да си поиграем на семейство...нови  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано15.03.13 23:42



Прави ми впечетление, колко малко хора в днешно време имат реално-реална представа и разбиране за концепцията на семейството и семейните отговорности...

Как за много тва е чисто и просто една игра и първо действат, а после мислят...



И после що имало толква разводи..''.ама аз не бях готов/готова..''

Ми те грам не разбират значението на думите :

1. Обвързване -> и всички рестрикции и последици дет идват с него

2. Всеотдайност

3. Отговорност

–––––––––––––––––––––

Да си семеен е една нелека задача и затова към нея трябва да се похожда с ВНИМАНИЕ!! и предпазливост и да се вземат под предвид 2 фактора:

1.Аджеба готови ли сме да носим хомота на всички 3 точки отгоре
2.Ако ние сме готови, то дали същото се отнася за човека до нас...

Така че ако случайно се набухаме във водовъртежа на ежедневни битовизми, неуредици и скандали ... то некой не е бил за бракуване още...

На който му е ценна свободата, личното време и пространство и въобще дейностите свързани с НЕГОВОТО съществуване само- чисто и просто: НЕ СЕ ОБВЪРЗВА!

и си се кефи на живота, в това число

си ходи, с който му кефне на бар и НЕ дава обяснения и не се чувства гузен пред някаква си половинка

Нал тъй!

Devil may cry...

Редактирано от милейди на 15.03.13 23:46.



Тема аз не мога!нови [re: милейди]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.03.13 23:50



... за всичките ми 38 години нито един мъж не ме убеди, че ей по тая точка

2. Всеотдайност

си струва да му се гласува доверие... колкото и да съм обичала, колкото и жабета да съм гълтала...



Редактирано от parvaty на 15.03.13 23:50.



Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: милейди]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ)
Публикувано16.03.13 02:58



тъй, тъй



само да добавя към тази формула трябва да има и ХУБАВ СЕКС, ей така всеки ден напояване и разораване добре на терена

ЛЮБОВИПАКЛЮБОВ

Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: милейди]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.03.13 05:51



Mи не е точно така. Личното време и пространство по принцип не вредят на брака. Но виж, липсата на такива в доста случаи води до развод. Ходенето на купон сам/а - също не е несъвместимо с брака. Всичко е в мярката. В нормални количества е лекарство, но в големи - отрова.
А от най-голямо значение е правилната преценка ПРЕДИ да си положиш подписа в гражданскито. Да имаш реална преценка за себе си, и за човека, с когото се обвързваш. Защото да знаеш, че този човек има черти в характера си, които те дразнят, и да си мислиш, че видиш ли, ма той щот ме обича ще се промени е най-голямата заблуда и най-прекият път към 13-та зала.
Не по-малка заблуда е, че в брака не съществуват свобода, лично време и пространство. Липсата им също е от най-утъпканите пътечки към 13-та зала.
Бракът не е да се държиш с някой 24/7 за ръчичка и да се гледате в очите, а съюз на двама души, които се обичат, с общи цели, близки възгледи, как те да бъдат постигнати, и се крепи на взаимното уважение и разбирателство. И тогава не е никакъв хомот.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано16.03.13 09:06



"... заблуда е, че в брака не съществуват свобода, лично време и пространство. Липсата им също е от най-утъпканите пътечки към 13-та зала."
+1.



Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: милейди]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано16.03.13 09:33



Нал тъй!

Точно тъй!
Ти откри бойлера просто



М+З=ВЛ


Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: dymo]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано16.03.13 09:36



трябва да има и ХУБАВ СЕКС, ей така всеки ден

Което за пореден път доказва, че си (а) мъжко, поне по паспорт, (б) незадоволено до отчаяние и (в) хал хабер си нямаш от семеен живот.



М+З=ВЛ


Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: MupaM]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано16.03.13 09:44



Присъединявам се.

На този етап имам по- голям проблем с обсебването, което не държи сметка за това, че ние, макар и заедно, сме два свята, преливащи се един в друг според свободния си избор. Имам просто нужда от доверие, хумор, въздух, хармония в секса, почтеност и приятна комуникация в една връзка. Задуши ли ме някой с внимание и със себе си, започва даже леко да ме плаши. Не е необходимо да сме непрекъснато и навсякъде заедно и да си звъним по 20 пъти на ден с повод и без повод, за да сме заедно "в главите" си. Когато съм с някого, нямам нужда от надзор- аз съм с него и точка.

Имам истински проблем точно с това- с пълното обсебване на личното. Не защото не искам да го споделя, а защото ме изтощава да трябва да го правя постоянно... Така че, напълно съм съгласна с Надето...

П.П. Някои хора искат да обсебват пространства и чрез секса, което е манипулативно...


Редактирано от PipilotaV. на 16.03.13 09:47.



Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: милейди]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано16.03.13 09:54



Абсолютно съм съгласна с всеотдайността и отговорността, които би трябвало да ни идват отвътре, ако наистина искаме и сме с един човек и искаме да споделяме живота си с него. Но обвързаността, разбирана по този начин, ми създава проблем. Ако човекът, с когото живееш, се запилее нанякъде и не знаеш какво става, се притесняваш, най- малкото, да. Но да сме като скачени съдове постоянно... Ами, мъжете се срещат с приятели, ходят на риба, правят някакви неща заедно "по мъжки"... И какво?



Изобщо, нека обвързаността да не е... рестриктивна, ако може.




Тема Re: Да си поиграем на семейство...нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.03.13 09:55



А според мен означава, че е здрава и права жена с нормални нужди. Е, всеки ден може би е прекалено, но редовният секс си е задължителен за един добър брак.

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.