Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Понеже предната тема е твърде дълга и  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано16.06.12 21:04



вече разводнена, съм сигурна, че никой намя да обърне внимание на поста ми, искам да напиша мнението си отделно.



Понеже никога не съм се самоопределяла като:
втора ръка човек,
като човек без самочувствие или
такъв, който живее в страх от голямата страшна чужбина;
като човек, на който му доставя удоволствие да живее в мизерия или
създаваш и подържащ мизерията в страната във всевъзможните й форми;
нито като човек, който толерира корупцията

Нито пък хората, с които споделям ежедневието си (роднини, партньор, колеги и приятели) бих могла да причисля към подобна категория субекти.

Не мога да проумея агресията на всички, озовали се по някакъв повод в чужбина, устроили се там (по какъвто и да е начин), които идват тук (независимо дали физически или виртуално) и започват да ми обясняват какъв съм идиот, че все още живея в България.

Не страдам от това, че живея в България. Мисля, че това което работя и знанията и уменията, които имам, независимо че живея в България се оценяват от колегите ми от други европейски държави. И това не е само проява на куртоазия.

А за всички, които по някаква причина са се "спасили" от трудния живот у нас и са зачезнали по-на-запад или далеч на югоизток, нека те се замислят, не са ли те страхливци, та са избягали от трудностите в България. Много лесно е да гледаш от високо и да обясняваш какво трябва да се направи.

Ами ако изчезнем всички, кой ще го направи? Елате тук, на родна територия и го направете!!! Или помогнете, да го направим заедно. Щото с този менторски тон не печелите червени точки.

ПП: Сега очаквам да ме обявят за лозунго-носител или създател.
Но, няма да доказвам, че нямам сестра, точно както преди 10-15 дни не се и опитах да обясня, че нито съм комерсиална, нито съм страхлива, нито нерешителна. Живейте и си имайте мнението.

Редактирано от Gyly на 16.06.12 21:07.



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано16.06.12 21:17



Да ти отговоря, че съм подпалила


Не ме е страх от големия страшен вълк, тоест чужбината, била съм там, на няколко пъти в различни страни, можела съм да остана. И сега мога да тръгна.
Не искам.
Родила съм се тук, учила съм тук, започнала съм да ставам човек тук.
Не мога да се оплача от живота си, не работя, защото работя нещото, което винаги съм искала, тоест хоби ми е А всъщност работя много и постоянно съм в контакт с чужденци...
Изкарвам достатъчно, за да гледам сам-сама 3 деца. Като под "гледам" нямам предвид само да са нахранени, обути и да ходят на училище.
Водя ги по гори и паланки, когато мога, говорим си за история и география..
Мен не ме е страх.
Нито от тук, нито от там.
Но предпочитам да съм там, където е майка ми, леля ми, братовчедките ми, приятелите ми.
И където мога да се разбера с всеки на родния си език



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: chavdar4e]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано16.06.12 21:21



Анджък, де!

Но се разпрострях в излишни словоизлияния и аз, че също бях подпалила.





Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано16.06.12 21:29



Уффф, рядко ми се случва..

Пример.

Синът ми снима размириците тия дни на Орлов мост и му се счупва апарата... Прави проект, за да го приемат във висше. Фотото е лентово, рядко вече... Пуска питане дали някой не може да му услужи, докато си направи проекта.
Днес вече има три


От напълно непознати хора, разбиращи идеята.
Даваш нещо свое на напълно непознат.
И това не е до нация, защото и на мен и на него ни се е случвало подобно в Чехия и Австрия.

Всичко е до хора.

Извинявай, аз, дето мразя да чета и пиша дълго... фанаха ме бесните



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано16.06.12 22:00



Душата.. то се получава една серия от такива теми, че не знам дали ще има някой, на който да му е останал ищах да говори на тая тема.





Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.06.12 22:05



Аз само минавам да те подкрепя в изказването.
Изявления пред чужденци от български произход няма да правя, пък пред нашите е излишно.
Да се доказвам пък - хептен.
Най-добре всеки да си гледа кочинката ние нашата, те - тяхната.



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано16.06.12 22:11



+1



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Aлиca.]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано16.06.12 22:14



Аз ще си гледам конюшнята.





Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор crystalkyle (член)
Публикувано16.06.12 22:24



Gily, под това бих се подписала:
Понеже никога не съм се самоопределяла като:
втора ръка човек,
като човек без самочувствие или
такъв, който живее в страх от малката страшна България;
като човек, на който му доставя удоволствие да живее в мизерия или
създаваш и подържащ мизерията в страната във всевъзможните й форми;
нито като човек, който толерира корупцията


Въпросът ми беше защо трябва да има конфронтации и се отрича, даже не, направо заклеймява, правото на избор, какъвто и да е той, ако се случи да е различен от нашия.

За протокола, аз съм второ поколение емигрант (или, по-точно, едно и половина, защото до ок 8 и половигодишна възраст повечето време сме живели в България). Оттогава си спомням и за храненичето, и за нетърпимостта към малко по-различния съсед по принцип. Българският ми дядо си отиде с прякора "Чужденеца", тъй като беше завършил в Германия, а майка ми е полякиня (а всички в БГ знаят що за стока са полякините; hi, PTJ!). Та... имам малко личен опит с особената форма на толерантност. А също имам и много повече чудесни спомени, и отношения които и сега поддържаме, макар че в България е останала да живее само баба ни и много много приятели.

Искам да благодаря на Анбра, Надежда и Ком от предишната тема за премерените мнения; да се извиня на Парвати, че я замесих неуместно (годините нямат нищо общо наистина; сравнението с "храненичето" беше по асоциация с нейното твърдение за емигрантите като втора ръка хора).

Ариел, не разбрах защо подхождаш с ирония; аз също не съм класически емигрант, каквото и да означава това: живея някъде извън БГ, а работя на различни места по света, просто защото такава ми е работата.

Еchr, всеки има право да мисли каквото си иска; не съм съгласна с това каквото пишеш за уютния живот навън, отдавна я няма тази идилия, но не и това дискутираме. Въпросът беше можем ли да приемем различния избор без да му даваме обидни квалификации.

Между другото, Алиса, много добре знам какво значи "хранениче" и си спомням какъв ефект имаше тази невинна сп. теб дума върху жената, която беше МАЙКА на осиновеното дете.



Тема Re: Понеже предната тема е твърде дълга инови [re: Gyly]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано16.06.12 22:34



Този постинг е към мен нали?
Та къде съм те обявил за идиот? Тя и ПИ ме обвини, че в това съм я обявил, та почвам да се замислям вече?

Защо мислиш, че ако някой изкаже мнение, което е различно от твоето, общо-приетото или пропагандното - то непременно това е агресия? Или пък е някакъв опит да те убедят да не живееш в България? Само защото изказалия мнение не живее в България?

И защо мислиш, че хората непременно са "избягали" от България? Ти ако решиш да идеш с мъжа си ще избягаш ли? Ама пък дори и да са избягали - защо това да ги определя като страхливци. Има много хора по света, които бягат и не са страхливци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.