Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: 'Роми'нови [re: Koм]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 18:55



......казах че ще мине сериозна проверка, щото ще подходя много подозрително, НО

ако я издържи - ще го наема.



Просто не са конкурентноспособни на този етап и не им е от полза това, че са цигани, но някой ден - когато кадърните си пробият път - щото който иска успява,...те ще имат поколение, което ще е вече много по-конкурентноспособно

Трудното ще е за тези, които ще поставят основите и ще са трамплина за облагородяването на тази етнос. Дано издържат. Щото много ще им е трудно.

Devil may cry...

Редактирано от милейди на 17.06.12 18:56.



Тема Re: Яснонови [re: Koм]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 19:04



on-line ли ще ми я поръчаш?



;)
Айде опрощавам ти дълга. Вие мъжете сте особено чувствителни кат дойде ред някой да ви бръкне в безценните финанси.

Купи нещо на щерка ти от мен и я учи ква жена трябва да е: всички мъже да са и в краката и само един истински до нея ;)

Devil may cry...

Редактирано от милейди на 17.06.12 19:05.



Тема Re: 'Роми'нови [re: милейди]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано17.06.12 19:09



Чернокожите са били и в робство даже.. и пак са изплували. Циганите са били свободни и на много континенти- и пак само част от тях е изплувала.
Проблемът на давещия се е проблем на самия давещ се. Както проблемите на българите, са си проблеми на българите. Ако ще и Свръх ЕС да дойде.. все тая.
Всеки си има неговата орисия ...



Тема Re: 'Роми'нови [re: милейди]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано17.06.12 19:15



Няма да наемеш на работа циганин, ако не намериш работна ръка, която да отговаря на определено изискване за квалификация. Освен ако не се нуждаеш от нискоквалифицирана работна ръка.

Тоест, преди това трябва това малцинство да се образова. От това то има вопиюща нужда. Защото заплатата на нискоквалифицираната работна ръка, ако допуснем изобщо, че има достатъчно такава, пак няма да може да изхранва традиционно голямата челяд на въпросния етнос.




Тема Re: 'Роми'нови [re: Koм]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано17.06.12 19:18



Понеже и аз не съм достатъчно информирана, но позитивно настроена към всички различни етноси, може ли да ми обясниш защо смяташ че масово не се наемат цигани на работа в България?

Съвсем наскоро се наложи да си ремонтираме комините на кооперацията и наехме точно цигани за целта. Фирмите за чистота също наемат предимно цигани.
Преди години, когато живеех в чужбина, се запознах със семейство цигани, които бяха изпратени от българска фирма там. Цялото семейство работеше и не крадяха, за разлика от българи отишли там без предварителен договор.



Тема Re: 'Роми'нови [re: coffeemate]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано17.06.12 19:18



ти имаш ли представа как са "изплували" чернокожите в САЩ? Ако това се приложи в България към циганите - ти ще грабнеш оръжието на мига.





Тема Re: 'Роми'нови [re: Gemilla]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано17.06.12 19:22



защото безработицата сред циганите клони към 100%. Естествено има изключения, но изключенията не пълнят училищата с деца, нали? Ромските деца "работят" от малки, което само по себе си вече е против закона. Ама закона на стомаха е по-силен от закона, приет в Парламента и цялата човешка история го доказва.


Не знам защо в България масово се мисли, че е обратното.



Тема Re: 'Роми'нови [re: Koм]  
Автор 2biri (пристрастен)
Публикувано17.06.12 19:26



Малко преекспонираш.

Аз за работа ходя на интервю и доказвам образование, знания, опит, езици и поведение и ме оценяват. Майка ми е пенсионерка отскоро. Има образование, знания, опит и енергия, но не знае език и не работи с компютър. И не я взимат. За чистачка също не я искат, защото е прекалено образована. Дискриминирана е със сигурност. Но това е пазара.

Как да стане с дискриминацията на ромите точно? Ама не на ангро, а конкретно, ако може. Дай пример обаче.

Щото аз съм работила с турци, цигани и помаци. На мен ми е все едно, честно. Но като искам да измери с рулетката, искам да знае цифрите и да сметне 10 плюс 5. Е като не може - какво да го правя, ако съм толерантна? А и ги мързи - в най-общ смисъл и без да се сърдиш. Турците от селата си правят бригади. Пътуват, работят и ако един може само да копае, другият може да смята и си помагат. Циганите в бригада не влизат.

Не ми се влиза в подробности - наистина съм работила с тях и имам преки впечатления. Щото шанс е ок - ама шанс заради пропагандата не е ок. Турците ми носеха мляко, щото гледаха животни. Неграмотни хора, но работливи. Аз им купувах лимонада или сладолед. Циганин нищо не ми е донесъл, само искаха и клинчиха.

Иначе ти може да си ром или марсианец - все тая. Но си изключение от общото. Как не разбираш, че има хора, които нямат нищо против цвета на кожата, но имат много против начина на мислене. И да, децата нямат никаква вина. Но интеграцията може да стане само и единствено на детска възраст. И ако децата не ходят на детска градина и на училище, няма никакъв смисъл да дадеш работа на баща му, щото си толерантен. По-добре да ги дадеш на детето да учи. Обаче татковците не искат. Това е истината.

Дай ми примери, конкретни неща. Не само теория. Аз много искам тези деца да ги вкараме в детските градини - това е задължително, а не знам как. Те дишат лепило на 5 и не говорят български - това в техния квартал. Пила съм кафе - от тяхното кафене и говорила с родителите. От 100 - двама стават. Другите са безнадеждни. И детето си съм водила. Искам наистина да се абстрахираш от това дали си евреин или ром и да ми кажеш как става насила. Те наистина не искат да се интегрират, искат просто да ползват, това е реалността.

Изключения винаги има.



Тема Re: 'Роми'нови [re: Koм]  
Автор Gemilla (различна)
Публикувано17.06.12 19:30



В София имаме училища, които са пълни с циганчета. Познавам директор на едно такова училище и със сигурност зная за още 2 такива. Не лоши училища при това.
Мислех че родителите не пускат децата си на училище.



Тема Re: 'Роми'нови [re: Koм]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано17.06.12 19:30



Аз знам, че са още в гета. Че покрай черните причисляват и всичко що е с латински корени. Че ги мразят и стават разни мини граждански войни чат-пат. Това съм чувала. Не съм го видяла или прочела някъде.
Но знам, че имат желание да работят и работят хората.

Сега загрях, че говориш за освобождението на Юга

.

Не измествай факта, че са били под робство. А циганите -не.
Ама аз пак говоря глупости де..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.