Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Яснонови [re: Koм]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 13:18



пхахахаха.....

трябваше да се досетя кой може да сее раздор с адамовата си ябълка


Ей, раздорнико!

Лиска моментално е подпалила моторетката обаче.

БаУуУ
____________________________

Лисо, говори му за изневери и мръсни чорапи и ще му го върнеш!



Де го чукаш, де се пука

Devil may cry...

Редактирано от милейди на 17.06.12 13:18.



Тема Re: ъ??нови [re: Aлиca.]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 13:25



ми обиждай се

кат ти е толкова акъля, кво да ти кажа...

тва дали ще се засегнеш от нещо, зависи само от нагласата вътре в теб

Разсъждава си човека, това му е мнението и си го излага.
Като гледам няма дума на обиди към никой, само някви заключения , които той е извадил за себе си. Всичко, което е казал е истина междудругото. Ти от кой параграф/израз/дума се обиди по-точно??

Сега, аз мога да го почна как Америка е една голяма и много консервативна страна с масови психически отклонения на населението, ама тва е друга тема...



Devil may cry...

Тема Re: ъ??нови [re: Aлиca.]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 13:30



Лиске споко бе жена!

ще ти дам от моя сладолед, да се охладиш малко

Не пишете с Ком от вчера в този форум, трябва да си знаете и пломбите вече

сигурна съм , че не е искал да засегне никой....а само си разсъждава на глас човека. Постът му, поне за мен не звучи обидно.

Ако нещо може да се тълкува с обидно звучене е твойто обръщение към него язвително с ЧУЖДЕНЕЦ. Т.Е. искаш да му натъртиш, че след като е избрал да търси по-добър живот за себе си в чужбина, той е отлъчен от лоното на майка България и няма отношение към съдбата и.

Ако някой иска да уязви някой в случая си ти ->него.

Но той понеже е пич и се засяга само на чорапи, не ти се връзва



Devil may cry...

Редактирано от милейди на 17.06.12 13:35.



Тема Re: ъ??нови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.06.12 16:00



Е, не... няма нужда сега пък и Киро да се замесва!


Просто вече ще игнорираме Ком, като вземе да се хвърля в чувствителни за всички циганско-емигрантски теми и толкова - поне за мен това е решението.

Нека допуснем, че той също иска да направи добро за България - да наеме цигани на работа и да им плати здравните осигуровки, да дари книги на училице в което учат циганчета, да спонсорира обучение на талантливи циганчета в чужбина, да даде дъщеря си на американец от цигански произход...и изобщо реално да се стреми към интеграция. Нека ПОНЕ го допуснем...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 17.06.12 16:03.



Тема Re: ъ??нови [re: MamaNetty]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.06.12 16:25



Нети, да намесваш дъщерята на Ком е гадно и не ти отива да го правиш.



Тема Re: ъ??нови [re: Beщицaтa]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.06.12 16:55



Не я намесвам...излишно преекспонираш една явна шега.

Обаче ти как си представяш принципно интеграцията на на българите с ромите?
Човек като се омесва трайно с един друг етнос въвлича в това и децата си... че и внуците си. Ком е позитивно настроен към интеграцията на циганите, но нашите, а не неговите деца са в контакт с този етнос...Дъщерята на мой близък човек беше сгодена за ром, дъщеря ми пък си имаше съученици от този етнос...и какво?
Въпросът беше да се направи разлика между прокламациите за интеграция и реалната интеграция осъществявана от други...
Щото на думи - всички можем да сме интегрирани.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: ъ??нови [re: MamaNetty]  
Автор Beщицaтa (smilestears)
Публикувано17.06.12 17:21



Мисля, че всеки сам трябва да избира с кого "да се интегрира".



Миналата седмица синът на една приятелка се ожени за циганка. Всичките му роднини бяха против, но ако тя е жената на живота му?!

Преди известно време дъщеря ми хареса бъгито на едно циганче на детската площадка, бях благодарна на майката, че и позволи да си поиграе с него.
Миналта седмица друго цианче хареса автомобилчето на сина ми и аз му казах да си поиграе с него, а маминката на моите деца започна да мърмори, че не е трябвало да го давам - не знаех, че мога да намразя някого за една секунда и за едно изказване. Ами ако ние бяхме малцинство. Не знаеш какъв ще се родиш.



Тема Re: Яснонови [re: милейди]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано17.06.12 18:19



е, че кой друг.



За изневери вече не се говори тук - забеляза ли? Минахме на друго ниво вече - явно разведените ни вълнува повече политиката.

П.П. абе - жена - да ти купя една пералня? Само мръсни чорапи са ти в главата.



Тема Re: ъ??нови [re: милейди]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано17.06.12 18:21



страхувам се, че по тая тема аз мога да пиша повече. И го правя, де.



Интересното е, че някои българи и на това се обиждат.

Редактирано от Koм на 17.06.12 18:21.



Тема 'Роми'нови [re: MamaNetty]  
Автор милейди (дяволка )
Публикувано17.06.12 18:26



Нети,

ако това изказване е направено в някоя друга страна, не в БГ, могат да те подгонят от 'тайните' служби за расизъм и хомофобия.



Навремето негрите са имали същия статут какъвто имат циганите в момента в Америчко и са били утайката на обществото. А днес вече са президент.
+ мексиканците там все още са си със статута на наште циганета, но въпреки безкрайните етноси, някакси живеят заедно .

Въобще се оказа, че глобализацията на света не е добра идея, но понеже вече е факт, явно така е трябвало да се случи и щем не щем да се адаптираме към нея, щот иначе знаем какъв е другия изход - етнически войни и насилие.

Аз как си представям интеграцията - никак на този етап, невъзможна, щото е мн трудно да разбиеш вековен бит, който и не ще да бъде разбит. Ще си кретаме от ден за ден с тях. Но хомофобски и расистки изказвания не отиват на един съвременен и уж образован човек.

Представи си, раждаш се циганин и вече си обречен да си презрян... това е гадно и ние сме тези, които трябва да го променим. Политиката на правителството, нагласата на обществото като цяло и то с цената на много усилия, да се направи нещо за тоз етнос, който....винаги ни е тежал много.
Примерно - дай му помощи, ама ако детето му не ходи на училище - бастия на помощта. При повече от 3 деца, пак бастия. Инспекция на жилищата от социалните работници и др. такива.

Некви крути мерки трябва да се вземат.

Все пак ако тези хора се отглеждат в една санирана и добра среда, образоват и научат на труд от малки в крайна сметка разликата ни с тях ще остане само цветът на кожата.

Но процесът ще е много мъчителен и дълъг. А и означава заличаването на народ , който от както съществува пее, танцува, върви по друмища , проси и краде, Ще се елиминира циганското в циганите.

Откъдето и да го подфанеш е параграф 22 с тях....

Devil may cry...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.