Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не е ли излишно?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано19.06.12 14:29



Ее, не мисля, че някой от тук пишещите се чувства смотан заради това, че не е емигрирал. Виж за второто не мога да коментирам. Що се отнася до мен самата аз съм някъде по средата - не живея в България, но не съм и емигрант. Тоест разбирам онези, които живеят в България, донякъде разбирам и тези, живеещи извън България, но от друга страна не мога да вляза напълно в кожата на емигранта. Признавам си обаче, че понякога се паля на тема "българска история".



Тема Re: Не е ли излишно?нови [re: copadevino]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано19.06.12 14:40



То е подсъзнателно. Някакво чувство за малоценност пред ония "по-добрите" от запада.


Виж, не очаквам някой да си признае комплексите.



Тема Re: Не е ли излишно?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано19.06.12 14:47



Ламбич, аз чистосърдечно си признавам, че имам един комплекс, но за съжаление не е на тази основа. Казвам за съжаление, защото бих предпочела да е на тази.
Не знам съществува ли или не подсъзнателен комплекс у някои хора, но откакто пътувам, а то не е от вчера, установих, че хората в държавите "на запад" не са с нищо по-добри или по-лоши от нас. Познавам както прекрасни хора от разни националности, така и такива, които не струват. За мен е простичко.



Тема Re: Прочетох много внимателнонови [re: Gyly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.06.12 14:51



...всички постове на КОМ в тази тема...нищо обидно и нередно не е казал...какво му скачате не знам:)

Ксинг нещо пак е пил кафе с 2 хинина за да му е по-горчиво и там нещо се изцепи поради липса на баница за сутрешна закуска май

, но и той е прав...всички сме граждани на СВЕТА!/казвала съм и аз го имам паспорта на ООН с гълъба на Пиксо за корица/..ама за Ком...нищо, напротив баш право си дума нещата!

Да се има предвид , че се изказвам като човек живял по 5 години и в добрата стара Европа и в САЩ /и то на ТОП места!/...и то не сред българи, а сред местни и грийн карта имах-зарязах я...е, не успях да се натурализирам-признавам, ама това щото тук си ми е най-добре по ред причини
Но си струва да опита всеки, който има желание и смелост

Редактирано от LlRA.. на 19.06.12 16:08.



Тема Re: Джилинови [re: Gyly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.06.12 15:09



А за всички, които по някаква причина са се "спасили" от трудния живот у нас и са зачезнали по-на-запад или далеч на югоизток, нека те се замислят, не са ли те страхливци, та са избягали от трудностите в България. Много лесно е да гледаш от високо и да обясняваш какво трябва да се направи

Не, не са страливци...Ксинг правилно го е казал-ние всички сме граждани на Света! Всеки има право да се размотава където си иска и да си търси късметя:)
Понятието за граници, националност и пр. гордости:)...и на мен са ми чужди...всеки където се е устроил по един или друг начин нека си ползва стандарта.
Нека всеки живее така, както си го направи:)

Наистина, понякога има някакъв уклон за поучаване и изрази като НИЕ и ВИЕ...ама считам, че не трябва да се обръща толкоз Фнимание на подобни настроения

...щото не знаеш кой как станал сутринта...с лице или нещо друго към възглавницата



Тема Re: Глупостинови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.06.12 15:51



Възмутена съм от откровената ти ксенофобия спрямо българите, американецо!

България е особено тежък случай, защото хората не знаят езици и дори и когато пътуват навън - пак са откъснати и консервирани в малки общности от себе-подобни.
От там насетне - това се проектира по асоциация и върху емигрантите - "щом света ни гледа нас като втора ръка - значи гледа и тях".

Големия проблем според мен е, че тази консервативност води до приемане на неща, които иначе биха били неприемливи само защото са "наши". Например - мутренската култура, корупцията, дискриминацията, мръсотията и т.н. все неща, срещу които уж всеки е (на думи), но на практика - застава зад мутрите, дава подкупи, псува циганите и си хвърля буклуците през балкона, защото - това си е "наше".




Тема Re: Мдааа,нови [re: XlNG]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.06.12 16:05



май е кофти е да те управлява болшинството, избрано демократично с помощта на малцинството. Ако и да са „българи в България“. Затова трябва да пъхаме по-честичко и надълбоко пръст в раната, рискувайки първо да се „обиждат точно нормалните хора“. Щото праговете на чувствителност са различни – нормално е нормалните да се обиждат, а ненормалните да си го местят в другия крачол.

Не, вие не го правите, защото ви пука за България, а защото сте едни нагли хорица, уредили си живота другаде заради лична изгода и амбицирани да тероризирате вербално и анонимно българите в България, защото държавата, която сте изоставили заради печалби, ви дразни като дойдете на туризъм. Сънародниците ви тук ви вбесяват, защото не ви правят евала, нито ги интересуват претенциите ви.
Влизате в анонимен форум и си изливате отровата.

Непонятно ми остава защо в клуб за взаимопомощ, а не в клуб Българи в чужбина?
Там сте сред себеподобни, навсякъде другаде звучите като неприятни българофоби, каквито в действителност сте.

Но щом ви харесва....



Тема Re: Прочетох много внимателнонови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.06.12 16:16



Да се има предвид , че се изказвам като човек живял по 5 години и в добрата стара Европа и в САЩ /и то на ТОП места!/...и то не сред българи, а сред местни и грийн карта имах-зарязах я...е, не успях да се натурализирам-признавам, ама това щото тук си ми е най-добре по ред причини
Но си струва да опита всеки, който има желание и смелост


И в частния случай - родител и роднини, които да му плащат разходките или мъже, които да го издържат срещу секс и други изгоди.

Чистата икономическа Миграция е основана на други принципи, а както стана видно, води до друг вид психични изменения.



Тема Re: Мдааа,нови [re: Aлиca.]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано19.06.12 16:36



Така е, ние сме нагли хорица-садисти, земята е плоска и се държи на гърба на три слона...

Когато аргументите свършат, започват личните нападки. Познато ми е отнякъде. Айде със здраве!





Тема Re: Не е ли излишно?нови [re: ЛAMБИ]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано19.06.12 16:58



и що само на запад?! аз пък искам на изток....
сериозно говоря






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.