Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: ъ??нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано18.06.12 17:01



Преди мноооого години имах среща с един американец, търговец на PC-та в София. Тогава японския хотел бе супер-мега лукс, срещата бе на бара. След като един час му досаждах, колко сме напред в техниката и културата, какви добри програмисти сме и какво можем, човекът ме хвана за ръкава, заведе ме до стъклената врата на ресторанта и вика: забелязваш ли нещо? Зверя се аз – нищо. Ами мазните пръсти по стъклото не виждаш ли? – пита ме оня. Ами изгорелите дупки по мокета? Ами оръфаното меню? Млъкнах и се замислих.

Никой, намиращ се в една затворена система, не е в състояние да погледне на нещата безпристрастно. Въпреки интернет и възможност за пътуване, на българина все още му липсва база за сравнение. Свикнали сме с помийката и като не можем я промени, обявяваме я за мила и родна и…. толкоз. А който се осмели да ни посочи някой недостатък или, недай боже, дори се опита да промени нещо, се обявява тутакси за родоотстъпник и изменник. Мен, след почистих една градинка от тухли и бетон, ме обявиха за ненормален. Що съм се бил хабил, сега хората щели да паркират колите си на разчистеното. А в същото време не ни е срам, че на половината от пътищата ни има табелки - пътя е рехабилитиран с пари на ЕС.

Просто стандарта не опира само до заплатите, ами и до мисленето. Изискванията тук са много по-високи, нормално е на Кома или мен да ми правят впечатление неща, които мнозина подминават с безразличие. Добре, че има поне студентчета на запад, дето проглеждат. Ама и тях сте на път да изпуснете, защото не им се създават условия за работа. А иначе проблемите ще се решат биологично, по еволюционен път. Който иска - нека чака и се чувства обиден.



Тема Re: ъ??нови [re: XlNG]  
Автор coffeemate (пристрастен)
Публикувано18.06.12 17:42



оххх като почнете да сравнявате несравними неща...
за чистотата на японците ясно. я дай за извратеностите им...
тц тц тц

опс, то било американец ...

както и да е. вече съм убедена, че не ние имаме комплекси толкова от нашето си, колкото вие, дето ни гледате отстрани. като ви е срам- ми това си е ваше усещане. и мен ме е срам от мръсотията у нас, но като ми дойдат на гости, ги водя след природата и виждат и хубавата страна на тази земя.
приемете, че няма идеални хора и идеални народи и държави. Просто едното ще е наред, другото ще куца. Кво толкова има да се чЕрвиме.. Ако искаш, да оцениш чистотата в БГ на малко по-висото ниво- ходи в столицата на Индия за 1 седмица. Тогава тук ще ти се види стерилно.
А относно мръсотията- има и затова обяснение. Не че я обичаме, просто спряхме да се оглеждаме наоколо. това е. Домовете са ни чисти. Навън- там е враждебно и става по-враждебно. Хората ходят със затворени очи. Карат колите си пак така- затова и толкова жертви на пешеходни пътеки. Не ги съди толкова строго българите. За всяко поведение си има причина.

Редактирано от coffeemate на 18.06.12 17:56.



Тема Re: ъ??нови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 18:10



глупости - разбира се, че Германия признава двойното гражданство - баш до мен в леглото имам двойна гражданка такава. Единствено трябва да се заяви в посолството им, което според мен е остатък от нацизма.





Тема Re: ъ??нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 18:14



... защо аз например не обиждам теб или Ком, не търся под вола теле...

Да - днес определено не ти е ден. Ми нали цялата тема тръгна от изказването, че приятеля на Лили - милионера-емигрант от Чикаго го смятали за втора ръка човек.





Тема Re: ъ??нови [re: anbra]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 18:15



кое по-точно ви обижда? Кой ви е казал, че сте лузъри?



Тема Re: ъ??нови [re: XlNG]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.06.12 18:27



Виж сега...
Сигурно се прав за нещата, които се виждат отстрани.
Ама какво целиш с този назидателен тон?
Какво искаш всъщност?

Казал си Въпреки интернет и възможност за пътуване, на българина все още му липсва база за сравнение.
Ми, ела си и се включи ЛИЧНО в промяната, която искаш и за която плямпаш отдалеч, колкото да обидиш хората и да си чешеш езика.
Като казвам обидиш, не включвам себе си, защото аз имам професионални изкривявания - не мога да се обиждам.

Ама не съм се родила такава, та знам какво им е на останалите.

И още. Забелязваш ли, че все се дистанцираш.
Добре, че има поне студентчета на запад, дето проглеждат. Ама и тях сте на път да изпуснете, защото не им се създават условия за работа.

Кой кого изпуска?
Според твоя мироглед, точно това е пътят - студентчетата навън и там остават. Иначе са будали.

Така че не бери грижа по този начин.



Тема Re: ъ??нови [re: coffeemate]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.06.12 18:28



Малей, колко си миролюбива.
Точно тук очаквах боксова ръкавица.





Тема Re: ъ??нови [re: Koм]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.06.12 18:31



Аааааааааааааааааааа, тук ще Утрепя някого.
Моят френд никога не е бил лузър.
И в най-затънтения прованс да беше, пак щеше да е пич на световно ниво.



В чест на истината, едва ли са го приели с отворени обятия, когато е пристигнал, ама човекът се е доказал.



Тема Re: ъ??нови [re: Koм]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано18.06.12 18:33



Ами някъде по-горе са ти го казали, но не ми се търси.
Изказванията ти са "политкоректни", но в тях прозира точно това.

Ако имаш да казваш нещо, което би подразнило хората - адресирай го лично до мен.
Аз съм с имунитет. Всеки ден ме посещават поне по двама идиота, като непременно единият от тях ме заплашва.





Тема Re: ъ??нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано18.06.12 18:36



ми - аз казах, че българите са консервативни и ксенофоби (туй беше май на-обидното) - пък ти не ми приличаш на консервативна и ксенофоб - как да го адресирам към теб?



А, още казах, че не говорят езици, на което всички скочиха, че имало хора, които говорят. За себе си нищо не казаха, ама ай-ся - няма да издребняваме. Важното е, че французите не говорят английски.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.