Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано10.05.11 19:38



Лис, странно ми е наистина.. По "наше" време /ама това са само някакви си ... 4 години!!!!/ имаше 10-дневен курс по рисуване към самото у-ще, на съвсем сносна цена, на изпита се падна едно от нещата, което са рисували. Моят грам урок не е взел!!!! И тест си имаше по български, ама той има късмет все учителки по български да са му класни /преди беше в 20-то/ , включително и в "техникума". Та такова жувотно като "частни уроци" не познавам. Сбъркват ги от учене. Баш в момента изнемогва от предматурна литература и история! Пък нали и гони успех поне 5,60

Като го приемаха се вземаха предвид като балообразуващи и оценките от дипломата.. Може би системата изобщо е променена, не знам, изненадваш ме

Казвала съм, може би, че аз, като възпитаник на езикова, съм против такива за момчетата.. Но това е друга тема.

П.П. Искаш ли да го помоля да разпита, вътрешно тъй да се каже?

П.П. 1. Той първоначално беше приет друго, но директорката лично се обади да пита дали не искаме да го преместим фотография, без да познаваме нито един човек там. Абе, понякога си мисля, че съдбата си знае работата...



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: XlNG]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.05.11 22:21



Там е работата, я, че не е никакъв инжинерос, ами проЗ преводач от английски.
Вън от бг, все едно е без професия, освен ако на някой в чужбинско му е жизнено необходим преводач ....на български от английски.


Май трябва да пускам тема "Дайте идеи за професия на мъжа ми", щото не може да реши дори какви квалификационни курсове да изкара за нещо си и в кой бранш.
С точните науки е скаран. За софтуерна поддръжка го бива на домашно ниво, субтитриране на филми /освен преводите/... и май толкоз.

На 11 юни сме във вихъра на кандидат-гимназиалните страсти и неволи, няма мърдане от Хаскьой по-далеч от Пловдив за една кръчма, ако ще се прибираш натам. Иначе, за бира и цаца няколко пъти - винаги готови.
И хамон в несметни количества, щом се налага да мезим.

п.п. Релакса бил софтуера наличен за всякакви езици. Твоят испански ако е по-джазов, мятай го насам, най-много аз да го подпукам и да драсна нататък като ракета-носител....то се е видяло.



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.05.11 22:26



Лично предложих на Алиса да идем и да се срещнем с директорката, която ми беше едно време преподавател там, а сега сме добри приятели-познати...за Настя Тюлекова говоря /нали и аз съм завършила Полиграфията и после фотографската надстройка/...ама Лиса се усука нещо...Лисооо...





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.05.11 23:20



На тебе и на Чавдарова - едновременно:
Лир, вие бяхте нещо грипясали през март, когато се натуткахме с Живко да съберем инфо на място. На директорката хич не се и обаждах - я ме помни жената, я - не, пък и нищо по-различно не би ми дала като инфо от канцеларките.
18 г. по-късно старото даскало си е все същото, ама по-старо - никакви подобрения от наше време. Както и да е, поне като си начесах носталгичната краста, реших, че там поне ще са любезни спрямо новите ентусиасти, бъдещи ученици, както е в повечето училища. А се оказа, че едва ли не им преча с моите притеснения как да подготвя дете от провинциален град за кандидатстване в превеликото им училище. Направо ме хвана яд - пълно безразличие. Връчиха ми едно листче със специалностите и телефоните, казаха ни като наближи юни да се обаждаме за датата на изпита, отрязаха ни от консултация с приемната комисия по рисуване, присмяха ни се, че тепърва детето ще се учи да рисува, а ще се конкурира с деца, подготвяни от 1-2 години за художествени гимназии, натириха ни да си търсим частен учител по рисуване, на въпроса ми "ами дипломата и оценките от матурата?" пренебрежително махнаха с ръка - "а, те не са критерий за прием в нашия техникум".
...пък аз си тормозя детето да учи до дупка, щото да е умно и да има шансове за прием в добро училище със себеподобни в един клас...


Абе, отщя ми се, егати антирекламата си направиха тия! Сигурно полиграфическия си е на ниво, ама... по нищо не му пролича.
Хем им се представих като бивша възпитаничка.



Тема Само между наснови [re: LlRA..]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано11.05.11 04:45



Нямай грижа следващия път ако те споходи музата за нова тема преди да се е "оттекла" друга твоя от първа страница. Само драсни бележчица и пускам от твое име. Обаче на никого няма да казваш за комбината.





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.05.11 09:48



уфффф...разбирам те. То само там да е паднало нивото с мед да ги намажеш



Иначе добре сте се ориентирали към езиковата гимназия...сега напъване му е майката и да го запишете и наесен с песен, та и и вие да се успокоите, а и да ви е подръка и пред погледа...нещо май времената сега не са за велико преселение, шаш и авантюри!



Тема Re: Само между наснови [re: Dolce De Leche]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.05.11 09:58







Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор XlNG (късмет)
Публикувано11.05.11 10:46



Абе Живко сигурно го бива и за други работи, ама си траеш... Да фаща отверката, че само с лаф мухабет, ако ще да е на английски, къща трудно се храни. Верно, че на Фуерте срещнах един нашенец, раздаваше шезлонги и чадъри на плажа, ама гащите му бяха скъсани. От две-три години насам положението в Испания се втричи много, безработицата достига на места до 30%. Тук, при мен пък, работа колкото щеш, един милион незаети работни места – медицински персонал, инженери, програмисти, келнери, камериерки и т. н. Обаче всички българи (и особено българки) мрат за белла Италия и Испания. Обичаме си ний циганийката и туйто.
Понса го фърлих в куфара, за начинаещи е. Щи го донеса до Пловдив, но по-нататък едва ли ще мога. Почва летният сезон и разбойниците искат за кола под наем два пъти повече, отколкото в Испания. Ей за това са ни скъсани гащите.

PS Прати някакви координати


Редактирано от XlNG на 11.05.11 16:12.



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор danaia nn ()
Публикувано11.05.11 14:24



Мъжът ти може да се занимава с преводи отвсякъде и да си запази клиентите, на бг хонорари обаче.

По-интересно е ти дали ще можеш?

Испански разни неща имам, които изобщо не ми трябват. Ако те интересуват свиркай





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: XlNG]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.05.11 17:16



милион незаети работни места – медицински персонал, инженери, програмисти, келнери, камериерки

Първите три не ги можем, за келнери и камериерки може и да се цаним, ако ни вземат.


Друг занаят трябва да му търсим на нашия. Инак, и за дойчланда лесно кандисваме, но трябва да се подсигурим с работа, стари сме за авантюри на юруш вече.

Пущам ти бележка, Пловдив е на час път, лесно ще отскочим като си додеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.