Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.05.11 11:58



вие тази година матури ли имате?...малеее:)))



За къде евентуално иска и мисли младежа да учи?

Емигрантсктвото сега е малко сложен казус, ако си семеен. Давай да се развеждаме и да си правим каквото искаме



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.05.11 12:09



Задължителните тестове с външно оценяване в 7-ми клас.
Абе, както са се събрали в клубта все филолози, преподаватели и ентусиазирани литератори, по някое време ще пусна една тема с преразказа на дребния и критериите за оценка, да видя колко точки ще му пишете.



За езикова гимназия ще го мъчим, с математиката е гадост, не се побира във времето детето и не знам какви ще ги сдъвче на изпитите.

Няма да се развеждаме засега, щото глася татенцето за основен източник на доходи в странство.
На лято почваме да учим испански, живее ми се на топло и цяла зима по къси ръкави.



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.05.11 12:48



Успех с ученето...ами постни го преразказа.



Иначе татенцето навит ли е сам да пътува по странско, щото нашшя хич го няма по това...не ще сам:)

аха...иначе полиграфията викаш отпада за сег акато вариант...но езикова е наистина много добро решение!! Остава и той да е навит



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: LlRA..]  
Автор korani7O (новак)
Публикувано10.05.11 15:25



Абе, защо не ги пратите заедно?! Нали се познават.





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.05.11 15:30



А, татенцето, стига да намисли какво му се работи навън и да заделим един джоб парЕ, лично ще му стегна багажа - и на летището. В поне 4 европейски държави има при кого да живее няколко месеца, докато се ослушва. То, в бг роднини и приятели не ни останаха, почти всичко живо се е окопало отсам или оттатък голямата локва.



Полиграфията нещо не ми вдъхна доверие, проверявах на място. Приемат само с изпит по рисуване, основният им контингент кандидати са отпаднали от прием в художествените гимназии и изобщо не вземат под внимание никакви оценки от дипломи и матури, смятай какво е нивото. А за рисуването - само частни школи и уроци, аз да не съм милионер! Без друго се ръснахме хилядарка за частен подготвителен курс по български и математика.
Кичо да си гледа английския и някой и друг Авропейски език, че повече ще му влезе в употреба.



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор korani7O (новак)
Публикувано10.05.11 15:37



Нали ще пишеш какви оценки е изкарало чедото след дадената хилядарка!

За ориентиране!На следващите!



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: korani7O]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.05.11 15:57



Начи, другата седмица ще взема да пусна тема за помощ, защото станах на луда калинка от Гергьовден насам да изчета де що материали, критерии и примерни тестове има в нета. Сега сме разпечатали 20 теста по двата предмета и вече прилагам ежедневен тренировъчен тормоз - един по БЕЛ, един по математика.
Ако дребното не беше келеш и половина, да ми се прави на репресиран като го изпитвам и му набивам в главата матряла в къщи, щяхме да си спестим грешни пари за курсове. Но истината е, че не ставам за учител.

Иначе, за тези пари са му осигурени всяка седмица 3 часа български и 2 часа математика за цялата учебна година. Преговарят и затвърждават целия изпитен материал и от самото начало правят тестове. Според него имал голяма полза от курсовете, защото освен, че повтаря и затвърждава училищния материал, им обясняват и това, което не разбират.

В училище също ги тренират за матурите от началото на учебната година, пък ще видим как ще се справи. Той е малко по-зле с математиката, в прованса, където сме, квотите за езиковата не са 50:50, както в София за момчета и момичета, а от порядъка на 16 момичета и 10 момчета в паралелка.



Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано10.05.11 16:15



Хъм, при положение, че моят е абитурент догодина и не съм забелязала нищо такова толкова години.. но щом ти го казваш, нема начин да не е така





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор korani7O (новак)
Публикувано10.05.11 16:17



Ще чакам, но доколкото разбирам, детето няма да учи в София, а къде ходи на курс? Също не тук?! И толкова пари!!!





Тема Re: щрихи от ежедневиетонови [re: Aлиca.]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано10.05.11 16:27



1000 лева..за курс в група??????

Какво непоносимо напрежение –
да примиряваш разума със чувствата...
Добромир Тонев



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.