Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: *жeнa*]  
Автор untroubled_ (непознатa)
Публикувано04.09.08 22:02



Слагай си вече по-висока самооценка и гледай напред.
Било е неизбежно, както чета, ти да се събудиш един ден, както и е станало.
Приеми, че от самото начало моделът ни е бил крив и сме се опитали да се нагънем според него, ама не сме стигнали до финала. Който може - нека продължава в опитите за себезаличаване.

Сега..може да знаем, че не сме перфектни, но поне си говорим за тази ни несъвършеност, че и ни е смешно, вместо са де цупим един на друг.

Та, с всичкото това исках да ти рекна и аз - стига вече с тоз перфектен мъж!!!
Перфектен в едно, непригоден за друго.
Важното е, че не сте си по мярка.


А по темата, аз съм от отявлените случаи тук на мазохизъм, от първата година на брака видях каква съм я забъркала, ама се самонаказах да си сърбам попарата още 2 десетилетия. И аз имах манипулативна свекърва, която с мед и масло ме успиваше и ме обработваше как трябва да се грижа ...и т.н....и верно успя:) На това психо- какво му се викаше?:)))))..атака или внушение?
Беше с добро, та затова е имало такъв успех, ако беше с лошо, да се бях усетила по-навреме.

Мислете, хора...не се оставяйте да ви зомбират!



Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано04.09.08 23:12



А за тези които а с половинката си- какво точно ви задържа при него или нея.

Е,това е проблема. Винаги се знае какво точно е пребърнало каруцата(семейството). А на въпроса "какво ви задържа" се сещам само за един отговор - нямаме причини да се разделим.




Редактирано от HAДEЖДA® на 04.09.08 23:12.



Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано04.09.08 23:18



Скуката ...... породена от настъпилата безизходица в следствие на разлика в амбиции и житейски цели.

А как ли ...... тихо, с умерена доза ненавист и уплаха ...... и аз направих банкетче .....

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано04.09.08 23:52



Мисля, че има само една-единствена причина, която би ме накарала да си тръгна от някого. И тя е чувството, че не съм обичана. Нищо друго няма значение.



Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано05.09.08 00:03



Тяло, сляло се с ъгъла на банята .. Ръце, притеглящи тишина около нечуващите уши .. Удари по вратата, които поглъщаха треперещия свят наоколо .. Очакван ужас на кълбо .. Най-после проклетите трески от вратата се разлетяха .. Любими ласки, превърнали се в юмруци .. тихи стъпки, превърнали се в ритници .. валят, изместват писъка и .. душата встрани от всичко - в другия ъгъл на банята. Стоят, наблюдават и чакат .. да свърши. Тържествения гонг на студения душ отбелязва края .. на рунда ..
Тогава не си тръгнах .. не можех ..




Тема Прощавай, Берёзке, какнови [re: Бepeзka!]  
Автор bugler (бивш ASSASSIN)
Публикувано05.09.08 07:31



разбираш, че си обичана?

Ти как показваш, че обичаш?



Тема Re: Прощавай, Берёзке, какнови [re: bugler]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано05.09.08 10:40



Че то се знае, че подаръците подържат приятелството!



Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор Zabravena ()
Публикувано05.09.08 11:36



Нощта, в която 14 годишния ми син застана срещу пияния си баща за да ме защитава. Цяла нощ не можах да го накарам да заспи, придремваше до мене на диванчето (да ме пазел за всеки случай)

...

Тогава осъзнах, че онова, което правим в името на детето, изобщо не е заради детето, а от нерешителност и си е чисто намиране на оправдание.
И всъщност, проблема не е само м/у мен и бившия! И ние нямаме никакво, ама никакво право да принуждаваме детето ни да прави избор чия страна да вземе и да му се налага да се изправя с/у родител!



Тема Re: Прощавай, Берёзке, какнови [re: bugler]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано05.09.08 11:51



Има случаи, в които въвличането в полемика не води до изясняване на същността. Мисля, че случаят е такъв и затова ще се въздържа философстване.



Тема Re: Какво ви накара да си тръгнетенови [re: kiki_monik]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано05.09.08 12:03



Ето и аз да споделя. При Мартичка нямаше капка, защото с благоверния ползвахме по - обемни съдове, за да се заливаме с неприязън. Всичко започна да прелива след т. нар. "весела част" и то по много, по много...Заливахме се три години, докато един самолетен билет реши проблемите ни от раз. Все се чудя дали сме уникално еднакви като характери или коренни противоположности, обаче една знам със сигурност: Той е всичко, което аз не съм. Предполагам, че колкото ме дразнеше хазартната му душичка, толкова той се е дразнил от моята предпазливост /или пресметливост/, колкото аз мразех квакането и перченето му, толкова той е ненавиждал присмехулната сдържаност, която /за да го дразня/ проявявах към любимите му приятелчета...
Ей такива работи, дано не изглежда много ексцентрично, че ги пиша в този ейнджъл клъб.

Език кости няма - кости троши!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.