Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: А! Абетор-е и ти си тук. Я да разгледаме въпросанови [re: XXL]  
Автор *жeнa* (член)
Публикувано05.09.07 23:53



присъединявам се,макар и неразведена..откакто сме разделени...и двамата живеем по-качествено..



Тема Не знам ...нови [re: tyrsiistina]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано06.09.07 00:09



... защо още се тормозиш?!

Не знам защо като отворих темата ми се пльосна точно твоя отговор...

Зарязвай го и това е!
Толкова ли не си вярваш и не се обичаш, бе момиче?!



Това е положението ...

Тема А Фройд,нови [re: abettor]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано06.09.07 00:10



мастилено петно, жена ?


Нещата са простички драги Абеторе, без ирония ще кажа че чадъра си беше чадър - обикновен, черен и разперен. Абе и жената си я биваше ама няма общо.



Тема Re: Не знам ...нови [re: Лилa_]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 00:24



Извинявам се за намесата, но как да го зареже като го обича повече от себе си
Хъх

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!


Тема Re: Не знам ...нови [re: kuhata leika]  
Автор Лилa_ ()
Публикувано06.09.07 00:32



Ами, тогава да не хленчи, а да му мие краката и да го моли за ... усмивка, похвала, секс ... и каквото и се иска там.
Няма лошо, но какво прави?

Това е положението ...


Тема Re: Не знам ...нови [re: Лилa_]  
Автор kuhata leika (Пух)
Публикувано06.09.07 00:39



Да ти кажа и аз не знам какво прави
Веднъж така, веднъж онака
по мои наблюдения тя не е наясно със себе си
Просто констатация, чела съм доста теми вече от нея

Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!


Тема Така е така е...нови [re: Markizata]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано06.09.07 09:20



много хубаво си ми отговорила - умничко и традиционно морално, но уви, отговорът ти не важи за мен.

1. Съотнасянето с полицията и престъплението е неадекватно, дори на фона на иначе добрите логични аргументи.
В личните отношения законите са неписани, уви.
Според писания закон - посягането на личната кореспонденция е нарушение, но такова е и изневярата / чела си семейния кодекс, нали?/.

2. А, тръгне ли човек да прави война там и с този, когото твърди, че обича, да се говори за любов, е абсурдно.
Не измествай значението на поговорката.
"На любов - като на война", не означава да правиш война с някой който обичаш. Смисълът е съвсем друг.
Ще го усетиш като се стигне дотам и понеже те виждам колко си умна, интуитивна и сърцата - не се съмнявам, че ще го приложиш доста по-добре от мен навремето...



3. Любовта изключва агресията, ревността и правенето на мръсни номерца и игрички..
Не бих казала "изключва", поне не автоматически - защото в живота има толкова голямо разнообразие от любови, колкото и от личности.
В най-добрия случай бих казала, е агресията, ревността и правенето на мръсни номерца водят до постепенна и трудно обратима деградация на любовта.... в някакво друго чувство.

4. Нея / любовта/ или я има, или я няма.
Звучи логично, направо по математически, но животът е по-сложен.
Любовта има много междинни състояния - около момента на появата си и около момента на изчезването си.
Не е черно бяла - има изгрев и залез...да пък да не говорим, че понякога и в най слънчевата любов има затъмнения...

5.Никой не е задържал никого, който е тръгнал да си ходи, с ровене по сметките и разпечатките.
Това я вярно, но не виждам кой го оспорва?!
Не аз във всеки случай...Целта не е " да го задържа", както писах - не е контрол, а информиране и то както по-горе ме поправиха - когато има " презумпция за вина".

Сега е по-ясно, надявам се... то затова го и написах.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Грешиш.нови [re: djavolche]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано06.09.07 10:29



Смъсълът на сравнението идва от друго .

Не става дума за това, средствата с които се постигат целите на войната да са еднакви с тези на любовта - макар, че привидната им близост на моменти.
Не - нито целите, нито средствата на двата процеса са еднакви - а където се доближават, това е повърхностно,привидно, а понякога парадоксално сходство.

Смисълът на сравнението между любовта и войната е, че изтъква готовността и решимостта в използването на крайни средства за постигане на силно желана цел.

Както на война си готов да приложиш всичко необходимо да свърши войната / защото иначе не е живот/ - така и в любовта си готов на всичко, за да не свършва любовта - / защото без любов - не е живот/.

Сега тук ще ме заядят за това кое точно включва " всичко" и " крайни средства"... и дали в любовта има смисъл да рискуваш живота си, както във войната.

Няма значение конкретният отговор, който бих дала, разбира се... защото той е различен за всеки човек.
За някои, който обича партньора си " крайно средство" може да е да вдигне битов скандал или да удари плесник, за друг - да заведе любимият/ любимата на почивка или да купи диамантен пръстен, за трети да направи най-после дългоотказваната френска или анална любов в леглото... познавам двойки, за които запазването на любовта е дори въпрос на допускане на трети човек в леглото...както и такива, при които прекъсването на всякакви връзки " отровни" родители или пък заминаването в чужбина е било въпрос на живот и смърт за двойката ... наистина сме много различни !

Колкото хора - толкова и степени на " крайност".
И нека никой не хвърля камък по другия...защото глупостта, егоизмът, чувството за собственост, ревността и промените в характера при страсово ежедневие са около нас, точно толкова, колкото и емоционалната интелигентност, нежността, себеотдаването, партнорската подкрепа, страстта и нирваната на взаимното сливане.

Но си остава правилото : на любов - като на война... пък всеки с каквото "оръжие" може.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 06.09.07 10:52.



Тема Не те разбрах за яйцата, нонови [re: jamie]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано06.09.07 11:04



иначе си прав за допълнителните алинеи - 1.2 и 2.2.
Това право си е априрори дадено в една връзка и затова не ми се стори нужно да го споменавам.

Както казва един забравен ник в темата - при презумпция за вина има право да се търсят доказателства по съответен законов ред.
Тоест излиза / ако продължим до край юридическата схема/, че аз съм си ищецът, който се съмнява, и прокурор/съдията, който разрешава средствата за набавяне на доказателствата, аз съм и полицията която ги търси на практика.
Е, къде е проблемът тогава!?


Само не ми казвай, че законът / тоест моралът ми / нещо е не минал поправките на второ четене....хе

Подозирам, че цялата тема с ровенето по джобове, четенето на СМС си и разпечатки идва от липсата на предаване Cheaters и у нас.
Ние, рогоносците и кандидат рогоносците щяхме да спестим доста усилия да влизаме и в трите по-горе изброени роли...

Не искайте много, за да може да платите цената.



Редактирано от MamaNetty на 06.09.07 11:16.



Тема Re: А! Абетор-е и ти си тук. Я да разгледаме въпросанови [re: XXL]  
Автор njakoya....tam (...)
Публикувано06.09.07 11:18



Явно не съм се изказала правилно...По тази логика,аз също имам значи щастлив развод...Може би защото още помня нещастният си брак обаче съм се деформирала малко...Иначе,да поемеш въздух свободно,когато вс. свърши - не го отричам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.