Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: Roxana]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:11



Не, имам обяснение, но не мога да правя генерални заключения, понеже съм имала късмета да срещна доста свестни и отговорни мъже.

А заключенията са по- скоро тривиални и простички. Което не освобождава от меркантилност представителите и на двата пола напоследък.



Тема Кое му е сложното ?нови [re: djavolche]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.08.07 17:12



Използваш думата като еталон. Вече обясних за липсата на градация.
ПП: Ближи си сладоледа





Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: PipilotaViktualija]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 17:12



Да.

Актът на подписване вече носи правни последици.

Отделно от това от юридическа гледна точка се прави брачен договор, според който...адвокат го пише, и сверява с твоите интереси. Ако бъдещата съпруга не е съгласна, просто не подписва договора и брачните документи.


Но няма смисъл да го обяснявам. Както виждам, българските жени смятат брака за отживелица и за безперспективно занимание.


Не се занимавай с брачни договори и юридически споразумения, нямаш толкова инфо и ще сметнеш, че те лъжа. Какъв е смисъла, щом за теб това е нещо никога невиждано.



Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: Roxana]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:14



Аз нямам нужда от инфо, Рокси.





Тема Re: Сеганови [re: jamie]  
Автор djavolche (в хралупка)
Публикувано28.08.07 17:17



пък еталон!


Добре дее разбрах, че са ти слабост!
Млъквам на тази тема!

Ближи си сладоледа...



Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: PipilotaViktualija]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 17:18



Не е меркантилност да се погрижиш за доброто на общото дете, на детето си, и да изпълниш родителските си задължения.


В моите очи, да си оставиш детето гладно, е неизпълнение на родителски задължения, за което един родител трябва да влиза в затвор и да се търси родителска отговорност.


Без значение кой от двамата родители, закона трябва да изисква адекватна издръжка поравно от двамата родители, и сумата да се харчи изключително за детето, в интерес на детето, съвместно от двамата родители, и да може да се проследява по банков път и да се наказва административно.


Как всяка банка ти знае доходите и кредитите, а не можело начи да се знае какво харчиш за детето си.


Харчиш през банкова карта, и когато харчиш за детски стоки, получаваш стоки без лихва или с облекчение, или просто това се декларира пред социални служби и се следи кой родител какво дава и как се грижи за детето си.


Като държи гладно детето си и не се грижи, да му се налагат наказания и затвор, в особено тежки случаи.


Детето е нещо свято. Как може телефонната ти сметка да е по-стриктно следена, отколкото съществуването на детето ти.



Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: Roxana]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано28.08.07 17:24



Нямаме спор по този въпрос. Просто не приемам начина, по който отнасяш този проблем към мъжете като цяло. Може и да ми липсва прагматичност, знам ли.





Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: Roxana]  
Автор fidgety (fury)
Публикувано28.08.07 17:30



Мисля, че нещата не опират толкова до материалния статус и на двамата партньори, а по-скоро до манталитета, който имат... Един приятел ми беше казал приказка, която ми се стори разумна: един успешен брак се гради не толкова на сходство в характерите, а на това двамата да гледат в една посока. В живота рядко и двамата могат да бъдат еднакво богати. Ако се обичат достатъчно и са интелигентни хора, то те ще гледат в една посока, а не в джобчетата си.
Случвало ми се е да стартирам връзка, когато нямах пукнат лев в джоба си, защото не можех да си намеря работа. След време нещата се обърнаха - аз започнах хубава работа, а моя партньор го уволниха и в известен период от време аз го издържах. След това и двамата се закрепихме на работното място. Животът е променлив, не можеш да разчиташ, че човекът до теб ще бъде винаги на върха, за да го уважаваш заради това. За мен най-важното е да се допълвате в неудачите си и да гледате в една посока. И най-важното - когато си в някой от двата края (лошия или добрия), да не променяш отношението към ближния, защото според мен точно по тази точка стават най-големите издънки.

La donna e mobile


Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: PipilotaViktualija]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 17:36



Не възразявам срещу ничии възгледи, само изказвам собствените си, а моите възгледи са такива, че децата трябва да са гледани добре, а българския мъж на практика дезертира от всяка родителска отговорност в правната българска система.


Не съм съгласна да се пренебрегват правата на българските деца, и това да се счита за нормално.


Дори да замълча за вредата от пренебрегването на майките им, остава си болния факт, че в България нищо не може да подведе под отговорност един мъж и баща към семейството му, заради което се обезценяват основни и изключително важни човешки ценности като родителство, брак и човещина.


Невъзможно ми е да мълча и да се правя, че всичко е наред, ако децата на тая страна страдат и гладуват, а бога ми, не са чак толкова много децата, отглеждани луксозно в България.


И за това са виновни родителите и всички ние, колективно.


Никой ли от вас не се замисля, или е така лесно да хванеш жената/мъжа за гушата и да го обвиниш в меркантилност?


Аз никога не мога...неспособна съм...да си оставя детето. По-скоро аз бих умряла.


Вероятно нещо ми е сбъркано, щом толкова много хора считат гладуването и лошия живот, и пренебрегването на децата за нормално, и само аз приказвам неща, които звучат еретично.



И при все това аз вярвам в тези истини. За мен е недопустимо български мъж да пуска тема, че жените са меркантилни, ако тези жени буквал;но гладуват с децата си, а мъжете не дават пет пари. Ако дори отвратителни деяния остават престъпно ненаказани, ако децата са изоставени и ако издръжките са такива....айко разводите и транс сексуалните отношения и брака е на такова дередже....


И след подобни факти и реалността, която всеки от нас носи на гърба си, цел клуб в дир.бг почва да прави война срещу "меркантилните" жени и майки, които просто искат нормален живот?



Тема Re: Да поразмишляваме:нови [re: Roxana]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано28.08.07 17:44



Рокси, бих искала да ти се издразня, но донякъде разбирам постинга ти: защитна реакция

Казвам го защото, съм се наслушала на такива неща от стари моми (до момента в който не намерят партньор) и самата аз на моменти съм се залъгвала така...Помага, но е до време...

Равноправното партньорство (реазпределяне на дом. задължения, сходни доходи, задоволеност от работа, хобита,т.н.) е хубаво нещо, но наистина рядко се случва...

По-често става въпрос за компромиси...Бедният мъж, може да има идеалното място до отраканта жена, защото колкото и да е отракана, като се прибере пребита от работа е добре да може се опре на нечие рамо, а не да гушне възглавничката сама на дивана. Не че не може да си щастлив сам, можеш разбира се. Но все ми се струва, че е по-добре, ако сте двама Приятелите са добър заместител, но е до време.

Също така мъжът може да поеме домашните задължения, може да гледа децата вместо жената, стига да няма той самия проблеми със самочувствието. Там май често отича работата...За мен домашните задължения са си пълноценна работа и мога само да оценя трудолЮбието на един човек у дома.

Та рецепта има според мен: всеки да се чувства пълноценен с това, което прави, каквото и да е то. И няма да е лошо, ако и двете страни взаимно да оценяват постиженията си и се поощряват взаимно. При това по правилен начин, така че другата страна да го знае...

За децата и бременността тотално не съм съгласна с теб. Но няма да навлизам в темата. Ще кажа съвсем простичко: за мен да съм майка не е бреме, а най-голямото щастие в живота ми и само се надявам някога да изпитам всичко това отначало.

А представи си двама отракани партньори? Знаеш ли, в какво състезание се превръщат живота и отношенията им? Някои си ги устройва де, но повечето хора май все пак търсят близост и интимност....

I'll think about it tomorrow!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.