Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ами сега?  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано01.08.07 11:56



От ден,два ми се е запалила главата от мисли и тревоги.

Дъщеря ми е на 19,има си приятел,естествено по-голям от нея.До тука,добре.Обаче ми съобщи,че имат намерение да ходят на почивка в Италия!??Проблема не е паричен,а това ,че са заедно от 2-3 мес.,виждал съм го 2 пъти(напълно нормаленмъж),но нищо не знам за него.И изведнаж-чужбина!Като чета какви неща се случват с момичета,направо косата ми е настръхнала.Опитвам се да я убедя да изчака,да помисли,или най-малкото да седнем тримата и да си кажем кой какво мисли и има като намерение,ама.....Не палучается!
Давайте акъл,че имам 3-4 дни за реакция!

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано01.08.07 12:13



Само споко.
Три дни са достатъчен срок да седнете тримата на бира и мезе.
В единствен разговор нещата се изясняват повече, от колкото в продължително и мъчително обмисляне. Тогава ще прецениш и защитиш аргументирано тезата си, дали ДА, или НЕ.
Днес "хлапетата" са доста по-разумни в повечето случаи, от колкото очакваме.
Ако момчето е свестно и разумно, момичето с акъла си, това ще бъде най-добрия начин да засвидетелстваш доверие в нея.
Приемаш я вече за зрял човек. Хлапетата оценяват това. По-добър и верен приятел от собственото дете няма.

Моя тиквеник след месец навършва 21 и доскоро здраво се тресях от притеснение след случайно изтървани фрази от сестричката му. Вече не само не се притеснявам за него, ами спокойно говоря за всичко и знам, че хлапето ще е желязно. Без да го демонстрира, без да се изхвърля, без излишни приказки.


жив и здрав
и дано хлапетата само ни радват





Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 12:17



Уффф, мааму стара...


Няма да стане, да знаеш - колкото повече приказваш, толкова по-убедена е тя, че трябва да го направи. Възраст, познаваш особеностите.
Можеш да я спреш - не финансираш мероприятието - такова чудо може да ти спретне, че още по-зле. Освен че младежът може отнякъде да намери пари и пак да заминат. Тя може да намери - хем ти отиде авторитетът, хем заминава, хем връщаш заеми.
Не, няма начин - предполагам не си от тия, дето ще и шибнат два шамара и ще я държат под ключ. Съгласявай се - доверието най-трудно се предава. Виж там, поискай пак да се срещнеш с младежа - тъй да се каже да уточните техническите подробности. Взимай му номера на мобилния, неговия, на родителите му, плащай роуминг на детенцето /паднаха цените от днес - късметлия/ и толкова.
Не ми казвай само, че на чужд гръб сто тояги са малко - и аз съм изправена почти ежедневно пред подобни предизвикателства вкъщи и ги решавам така, както ти казвам.
Съчувствам ти, но и те имат право на мнение, а и на грешки... Наш ред е сега да треперим както едно време са треперили за нас родителите ни, а ние не сме ги разбирали.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Моите уважения [re: Orcad]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано01.08.07 12:23



към Orcad, прав си, но момичето е съвсем друго нещо. Особено когато е на 19

.
Доки, като първо - наистина е необходим разговор - никаква бира и мезе - дистанцията си е дистанция - ти си бащата и въпросният младеж трябва да разбере това!
Второ - аз не бих я пуснала без наблюдение от близък човек, ако имаш възможност - заминете всички: те самостоятелно; вие с приятелката - също, но в съседни спални.
Трето - знам, че женските бащи са ревниви, но тук става въпрос за сигурността на детето ти.
Успех в мъчението да угаждаш на всички



Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано01.08.07 12:35



Трябва да разбереш съвсем конкретно този момък от какво се издържа, какво работи, какво образование има, откъде се взе, къде живее, къде му е фамилията. Да не би да се окаже някой мръсник с други намерения! Демокрация-демокрация, ама ако се случи нещо ужасно? Сложно е да имаш дъщеря.

Аз на моята съм обявила, че докато е на моя издръжка и има нужда от мен, ще трябва да се съобразява с моето мнение. Както и съм я свикнала, че ако попадне в кофти ситуация, ПЪРВО към с мен трябва да говори!



Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор:)))) (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 12:50



Не че не ти разбирам притеснението и тревогите, но дали на 19 или 29, дали в Милано или Китен те лошите неща винаги могат да се случат. Те си казаха хората да научиш възможно най-много за този юнак. Може дори и дъщеря си да попиташ "за нейна сигурност и твое спокойствие" доколко го познава. Ама недей бърза да рисуваш всичко в черни краски.



Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано01.08.07 13:15



Аз мисля, че не е срамно да се видиш с момчето и да му обясниш своите притеснения и страхове. Ако то е свестно, ще те разбере, ще ти даде данните си и въобще ще се постарае да направи всичко, за да се почувстваш сигурен. Мисля, че в такива случаи, особено когато няма много време, откровените разговори са само от полза!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Да,така е,ама... [re: :))))]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано01.08.07 13:15



баба ми )Бог да я прости!)казваше:"Да не те стига това,което си мислят близките ти.",имайки предвид какви ужасии ти се привиждат,когато децата закъсняват или не се обаждат.



Безплатният секс развращава,платения-озлобява!

Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.08.07 13:30



Притесненията ти са разбираеми, обаче...ако това, от което се притесняваш, е трафик на жени, примерно - мисля, че е много малко вероятно! Все пак, 2 - 3 месеца не е малко време. Хората, които изнасят жени, обикновено ги изнасят на по - големи групи и не тръгват с всяка по 2 - 3 месеца. Най - често това са разни мними модни агенции, фирми, предлагащи работа и т.н. Т.е., офертите най - често са за работа, а не за почивка. най - често избират по - бедни момичета и наивни, действат бързо и дават големи обещания за печалба и кариера. И не се запознават с родителите.
Така че...надали това е схемата. Друг въпрос е, че с всекиго и в България, и в чужбина, по всяко време може да ти се случи какво ли не. Което не значи, че трябва да живеем в постоянни страхове - тя е пълнолетна. И, каквото и да я чака с този човек в Италия или в България, надали един разговор с тях двамата ще промени каквото и да било. Така си мисля...



Тема Re: Моите уважения [re: sepide]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.08.07 13:37



Второ - аз не бих я пуснала без наблюдение от близък човек, ако имаш възможност - заминете всички: те самостоятелно; вие с приятелката - също, но в съседни спални

Правилно ли разбирам? Да замине с гаджето си под наблюдение? Тя е на 19. И е пълнолетна. На 20 пак ли баща й да пътува с нея в съседната спалня? А на 30?
То ясно, че децата са си деца за родителите на всяка възраст но не можете да ги водите за ръчичка, когато те вече са станали мъже и жени. Освен, че е абсурдно, също така е вредно и не по - малко опасно това. Защото, докато еднин човек не се откъсне от опеката на родителите си, си остава с детска психика. А, от известнм възраст нататъка,това е инфантилно и дразнещо.

Редактирано от Markizata на 01.08.07 13:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.