Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: mirror_]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 18:10



майка би ли предприела същото?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Най-финалнонови [re: lestr57]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано01.08.07 18:15



Затова пък изпитвам необяснима любов към "запетайките".

П.П. Не води децата си тук, при нас неориентираните...пощади ги. Ще повярваме и на клетвените ти показания



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: anbra]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано01.08.07 18:29



Всъщност да, ако става дума за конкретната ситуация.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: mirror_]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 18:34



Ами къде отива авторитетът на кавалера? Нали трябва да му го пазим, за да се чувства той велик?
Ох, никак не е просто да се намери златната среда и при това, каквото и да предприемаме предварително, колкото и да сме се подсигурили, докато не се върне и не го видим живо и здраво, спокойствие няма...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: anbra]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано01.08.07 18:48



Е предполагам, че предварително ще приложа някакъв дипломатически подхват, за да го убедя, че така е редно да стане



За притесненията е вярно, но нека да живея в заблуда, че уж съм предприела нещо в негов интерес, отколкото да ме свари полужива от нерви.
И пак няма спокойствие

П.П. Междувпрочем сина ми често пътува извън страната, но само веднъж в компания. Необяснимо защо, тогава най-много се притеснявах.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ами сега?нови [re: Markizata]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано01.08.07 18:59



Мило момиче!


Вероятно си на възраст, много по-близка до тази на дъщеря ми, отколкото до моята. Също така, вероятно, твърде много се различавам от твоята майка, защото при нас нито се изключи доверието, нито пък са хладни отношенията. Напротив, роднини често пъти ме упрекват, че детето се отнася към мен не като към майка, а като към приятелка. Говорим си за всичко, знам какво я вълнува и мисля, че в доста моменти съм й помогнала за неща, за които на мен нямаше кой... Просто имах по-голяма дистанция с майка си от едно време, та до сега.
Имах предвид не кой печели и докарва парите, парите ни са общи и тя добре го знае. Знае и че когато нямаме достатъчно, предпочитам да има за нея, не за мен. Но когато човек започне да работи, системно да се труди, да има задължения на работно място (често не най-приятни), отношения с колеги по работа (не винаги по собствен вкус) и установи как се изкарват парите (как се харчат е ясно) - става по-зрял, по умерен, по-трезв в преценките си, по-отговорен към самия себе си.
Като финал: аз съм й майка и тя е най-хубавото, което имам. Обичам я и я разбирам, винаги съм готова да й вляза в положение. Аз ако не гледам всичко в интерес на детето си и ако не ме боли и не се тревожа за нея, кой тогава - чуждите хора ли? Отчиташ ли, че не всеки ви мисли доброто?
Надявам се и вярвам, че моето дете няма да бъде неразумно. А ако все пак някога в нещо се препъне (не дай си боже) - при мен и първо при мен ще дойде. И правилно - така и трябва да бъде.



Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: mirror_]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 19:04



Абе аз все си се притеснявам, но поне се научих да не го показвам. Защото е много противно да се прибереш щастлив и доволен отнякъде и да завариш вкъщи нацупена и тресяща се майка - така да се каже живата съвест, покана за угризения на съвестта, че му е било хубаво, докато на мен не.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: А в качеството си на мъжканови [re: anbra]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано01.08.07 19:07



И правилно



Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Ами сега?нови [re: wasted_youth]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.08.07 20:14



Дано не си възприела мнението ми като намеса, критика или бъркане в неща, които не са ми работа.
Всичко това, което казваш, ми е ясно и без да го кажеш:) Особено в частта за мисленето на доброто. Не знам и не ви познавам отношенията отблизо. както казах, направи ми впечатление това твое изречение Аз на моята съм обявила, че докато е на моя издръжка и има нужда от мен, ще трябва да се съобразява с моето мнение.
Не знам как го мислиш, но, ако го мислиш точно по този начин, не е ок, да знаеш.
Аз казах мнението си и няма какво да добавя...освен, че...в съпоставката с моята майка - тя ми е дала всичко, което родителите могат някога да дадат на детето си. И много повече от това...И, въпреки, че беше най - невероятната майка и най - забележителната личност, и аз го съзнавах през цялото време, въпреки приятелските ни отношения и огромната обич, доста неща не можах да осъзная и рабера навреме. Именно, защото ми бяха поднасяни по начин, неприемлив за мен. Начин,който събуждаше съпротива и обратен ефект.
В момента, в който нея вече я нямаше физически до мен, осъзнах много неща. И съпротивите паднаха от само себе си. Порастнах за един ден. И животът ми и поведението ми се промениха. Но времето никой не може да върне назад. Ако ти можеш да избегнеш това, ще бъде прекрасно!



Тема Спокойнонови [re: Дokи]  
Автор koм (ентусиаст)
Публикувано01.08.07 22:24



Българите сме малко консервативни, но - уверявам те - хората в чужбина не са зверове и не хапят.


Срещни се с младежа и си поговорете - и да не ходят в чужбина е хубаво да го направиш. Освен това - за твое успокоение - обясни на дъщеря си, че в случай на нужда (независимо каква) - трябва да се обърне към местната полиция и да поиска помощ от посолството на България. Ако толкова те е страх - намери телефона за спешна помощ в съответната страна и го запиши в телефона на щерка си. Кажи и да си вземе дебитната карта (ако е такава, която се приема в чужбина) - картата има код и само тя може да я ползва. Ако няма такава - направи и travel check (в твоята банка) - той може да се осребри само с представяне на документ за самоличност. Така ще има финансова сигурност. И това е - другото е - да не си дава паспорта като залог, ако някой го поиска.
Ще мине без проблем. Италия е супер

П.С. Ей - забравих. Дръпни и една беседа за безопасния секс и още от тук и купи презервативи, че - особено ако не знае езика - там може да и е трудно да намери. Това е по-притеснителното според мен.

Редактирано от koм на 01.08.07 22:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.