Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор Cтpeйнджъp (любимо)
Публикувано01.08.07 13:41



Доки, да си призная, точно на нейната възраст имах една връзка, с мъж който родителите ми хич не одобряваха. Да ти кажа ефекта на забраните беше, че измислях всякакви "гимнастики" само и само да съм с този човек. Сега от позицията на времето разбирам колко прави са били, но както често повтарям на милата ми майчица, ако ме беше оставила тогава да си взема своето, тази връзка щеше да приключи много по-рано от очакваното.



Тема Re: Моите уважения [re: Markizata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано01.08.07 13:53



Ох, не знам дали ще ме разбереш правилно, но на тази възраст си мислят, че морето е до колене, всичко що хвърчи се яде, родителите са врагове, а момчето, което й казва "обичам те" - бог.
Всичко това минава след 2-3 години, при някои и за повече, но родителският контрол трябва да си е на място, според мен.





Тема Re: Ами сега? [re: wasted_youth]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.08.07 13:54



Аз на моята съм обявила, че докато е на моя издръжка и има нужда от мен, ще трябва да се съобразява с моето мнение. Както и съм я свикнала, че ако попадне в кофти ситуация, ПЪРВО към с мен трябва да говори! Моите уважения към твоята тактика за възпитание! Без да се опитвам да се меся, ще ти кажа като една дъщеря, на която също са поставяли нещата по този начин в определен момент - това, първото, изключва това, второто. Изключва доверието. Охладнява отношенията. Често пълнолетните деца известно време продължават да са на издръжка на родителите си - поне докато следват. Което, в интерес на истината, е и задължение на родителите по закон, а не някакво благоволение. Но това, че плащат, не им дава правото , да се месят и ограничават живота на един пълнолетен човек. Ефектът е изцяло обратен. Човек се чувства изнудван и контролиран. А това може да го тласне към много по - големи грешки и бели, които, иначе, не биха се случили.
най - малкото, утре, като почне да печели пари това дете (което вече отдавна е жена, примерно), какво става? Как ще го спреш да не прави това, което е неразумно? Или, до вчера тя е била неразумна и малка, понеже не печели, а от утре, понеже печели, вече ще си спокойна, че няма да сбърка?



Тема Re: Ами сега? [re: Дokи]  
Автор won (cool)
Публикувано01.08.07 13:59



Трябва да се срещнеш с маладежа.С дъщеря ти да уговорите точен час,в който да ти се обажда (фиксиран) от Италия и телефоните да не се изключват.
И споко!

"Споделете!"


Тема Re: Някъде из клубовете [re: Дokи]  
Автор anbra (аз)
Публикувано01.08.07 14:01



бях прочела това:
"Маленькие дети спать не дают, большие - жить не дают"
И го запомних...


Споко, Доки, по-страшно ще става...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Хм! Син имам на 20 [re: Дokи]  
Автор ASSASSlNМодератор (старо куче)
Публикувано01.08.07 14:07



Какво ли бих направил на твое място? Трудно ми е да предложа нещо разумно. Хм. Мъжът на колко години е? Можеш ли да го разузнаеш кой е, какъв е, къде и какво работи?

На първо четене ти предлагам да отделиш пари за непредвидени разходи и да намериш детектив, който да действа светкавично.

Бреее, че ти си в пат-ова ситуация...





Тема Re: Моите уважения [re: sepide]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.08.07 14:08



Как да не те разбирам, като аз бях същата до преди 4 - 5 години?!
И направих много грешки. и продължавам да правя. А ти не правиш ли?...
Разбирам ви напълно, че мислите за доброто на децата си и искате да ги предпазите. Но, един вече зрял човек, не може да бжъде предпазван чрез "контрол", повярвай ми! Ако не вярваш на мен, послушай Анбра.
Контролът може да предизвика само две неща - ответна реакция на инат и пълно отрицание или, да огъне "детето" да бъде подчинително и безволево.
Приятелският, разумо аргументиран съвет е единственото, което един родител може да даде на порастналото си дете. А то трябва да реши, дали да се вслуша в него или да не се вслуша. Трябва и да греши. и да се научи да плаща за грешките си. Защото и най - мъдрият съвет не може да замести опита,, от който се нуждаем всички ние, за да бъдем пълноценни, зрели хора.
Между другото, преди няколко години може би и аз щях да стана жертва на трафик по най - абсурден начин. Спря ме една близка - майка на моя приятелка. Не с императиви и забрани, а с логични доводи и обяснения. Ако беше обратното - ако някой се беше опитал да ме спре против волята ми, щях да замина по един или друг начин.



Тема Re: Моите уважения [re: Markizata]  
Автор sepide (novichka)
Публикувано01.08.07 14:20



Всички правим грешки, разбира се!
Но все ми се струва, че има един вид контрол, който с мнооооого, ама много дипломация и такт (все едно, че решението е на самото дете), може да доведе до консенсус - в истинския смисъл на таз дума - не най-драстичното и не най-вялото решение, а нещо посредата.
Интересно е майката какво казва по въпроса.



Тема +/-нови [re: Дokи]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано01.08.07 15:45



Някога когато се запознах с жена си - тя беше на 19.
Смятам че в сериозна връзка човек трябва да отдаде предпочитание на партньора дори пред родителите си (уважението е друга работа).
От гледна точка на баща - разбирам тревогите ти но знаеш - не можеш да я предпазиш например от пиян шофьор по улиците и т.н. Според мен просто пийте по бира с младежа или тримцата - не е нужно нищо да казваш. Ако е интелигентен - ще си проличи че няма нужда от контрол и наставления. Разбери как ще ходят - ако е с агенция за почивка/екскурзия, риска е пренебрежимо малък (т.е. поведи нещата в разговора натам, убеди ги за тяхно удобство и т.н.).



Тема Re: Ами сега?нови [re: Дokи]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано01.08.07 16:01



Доки, напълно те разбирам, дъщеря ми също е на 19 години. Присъединявам се към останалите мнения - поговори с момчето, пиговори и с дъщеря си, опитай се да си осигуриш повече информация за него, поговори, ако щеш, с бившата си жена, тя вероятно го познава по-добре от теб. Непрекъснатата мобилна връзка е задължителна, за твое спокойствие поне (това не означава да им звъниш през 2 мин). И имай малко повече доверие на преценката на дъщеря си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.