Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нали знаеш,нови [re: пoтpeceнa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано30.07.07 23:48



нападението е най-добрата форма на защита...
Не вярвай и дума от това, което е казал - държи се като хванато в беля момченце, напук на тебе и обилно гарнирано с отрицание. И, вероятно, те гледа нагло и в упор... Втори пубертет, нищо страшно.
Според мен - все едно не си го чула. Остави го да си чати, но да си стои вкъщи - по-комфортно ще му е. Не му обръщай внимание, не му говори за нея - темата я считай за изчерпана. Живей паралелно, изненадай го с липсата на реакция. Но не бързай да го гониш и да се развеждаш - всяко чудо за три дни... Нека го изживее, нека се изживее като такъв, какъвто е решил.
Не е да не те обича - в момента се дразни, че си му пречка и говори щуротии - афектиран е, затова му попречи да свърши някоя глупост - остави го да си чати и всичко ще приключи - малко време трябва да осъзнае къде се е заплел...
Винаги можеш да се разведеш, не бързай сега. Стисни зъби и изтърпи момента.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Нали знаеш,нови [re: anbra]  
Автор razvedena ()
Публикувано30.07.07 23:54



Заставам твърдо зад твоето мнение.
И се сетих за един много истински мой приятел, с когото си споделяме доста неща и той беше луднал по една жена, чатеше денонощно и почти беше решил да се развежда.
Но бързо му мина и сега се смее на глупостите, които беше сътворил.
Изчакай и не натяквай.



Тема Re: Има само едно нещо с което да увеличи агониятанови [re: Фoтoн]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 23:54



И това е съвета, който и даваш...нищо лично!
При тях работата е...бегала!
Тя търси опората в по-възрастния и улегнал мъж, той си е погалил суетата с агнешко))...е има само едно готино нещо в цялата работа - дечкото! И ествствено печеливша от всичко това е само питащата ако осъзнава колко е гот че има това мъниче!!! Да се радва даже , че става така...супер даже! Ето това вече може да се нарече стимул за ново начало!
А мъжът и просто има нужда явно от други неща, друг вид комуникация и съпричастност...Ех, заспали чувства...дай боже и той да е на прав път!





Тема Е, нали знаеш, все се опитваме да дадем обективеннови [re: LlRA]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.07.07 01:51



съвет, съобразен с нуждите на питащия, а неволно изхождаме от собствен опит и разбиране. То, затова и е хубаво да събереш повече мнени, да сравниш и така да стигнеш до твоя наистина добър вариянт за изход. Имаш право- моя личен напън да задържа семейство години наред се увенча с неуспех, въпреки всичко, след тръгването по наклонената плоскост.но никога няма да разбера, дали щях да съм удовлеворен , ако не бях опитал. А и си бях поне по-дълго до растящите ми деца. Поне спомените им ще са по-бистри.



Без загуби в тези ситуации не минава. Въпросът е да ги минимализираме , според личното ни светоусещане.



Тема Re: Има само едно нещо коетонови [re: пoтpeceнa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано31.07.07 12:37



Като гледам, работата е бегала, наистина.
Много е трудно човек да ти каже какво да правиш. Още повече - като не е наясно с много подробности, като не те познава.
Явно и на теб ти е писнало, както го разбирам, и само детето и издръжката те спират. не знам в коя държава си, в коя държава си си сключила брака. Каква собственост имате заедно...ако сте в европейска държава и там мине разводът, ще бъде по негова вина (ако успееш да докажеш изневярата) и той ще плаща издръжка и на детето, и на теб. Която ще е доста по - различна от българската такава. Ще ти оставят къщата (ако е обща) най - вероятно. Говоря наизуст, защото, както казах, не знам подробности, но в Европа разведената майка по правило взима и долните гащи на мъжа си. Още повече - като е по негова вина.
Най - добре се консултирай с местен адвокат, който да ти обясни какви ще са бъдещите перспективи за финансовата ти стабилност. След като си изясниш този проблем, продължи да мислиш по въпроса, дали искаш или не да чакаш любовта му да се върне, като преди това си е походила по агнешкото...



Тема Re: Има само едно нещо коетонови [re: пoтpeceнa]  
АвторAmelia (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 12:48



Първо трябва да се успокоиш и трезво да помислиш какво точно искаш от живота, от себе си, от съпруга си. Хубаво е, че сте говоpили- поне за него вече знаеш какво иска. Hе разбирам какво значи това, че може и да се изнесе от дома, но може и да остане... Та на 50 години трябва вече да знае какви отговорности носи.
Не знам колко време сте в чужбина и колко добре говориш езика, но порови се из форумите в страната, където живеете. Там сигурно има подобни случаи.



Тема А не е ли длъжен да ти плаЩа иЗдръжканови [re: пoтpeceнa]  
Автор3oe (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 16:59



... и За детето и други неЩа при раЗвод, в таЗи държава в която живеете?

ЛоШ късмет наистина, тя Щом го е оставила на времето, Ще го остави пак,
след като получи от него каквото иска...Но каква полЗа, дотогава Ще сте раЗведени.

Много жалко За теб, мъжете на таЗи въЗраст чух че карали втрори пубертет, маи е вярно





Тема В тоя случайнови [re: пoтpeceнa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано31.07.07 18:11



го "засили". Кажи му да се маха - да ходи при другата и да ходи да си чати сам на воля.
Когато ти не си му 100% на разположение - и отношението към теб ще се промени. Сега тя е по-интересната просто защото теб не те забелязва изобщо.
Кофтито е само че си в относително слаба позиция - както описваш. Прецени си силите.



Тема Re: Моля за помощ, наистина!! [re: пoтpeceнa]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано31.07.07 18:39



Аз пък в никакъв случай не бих предприела мерки за раздяла. В тази ситуация конкретно. Виртуални илюзии - майната им. Ще си пишат те от двата края на света и тя ще е по-важна от мен? Да ти беше казал, че отива да живее с нея - как да е. Ама ти сама да й го набуташ в ръцете??? Извинявай, цели 12 години сте живели като гаджета - ни пиле, ни дете, свободни, щастливи, ти младичка и наперена, той горд и силен. Ей сега току-що сте си направили детето и то ви променя всичко. 12-годишно спокойствие му е рухнало бе! Заминало в небитието! Иска компенсация, някаква. Пак извинявай. Бъди обективна. Не го яж. Аз бях поставена пред свършения факт на решението - "местя се". Ако съпругът ми не се беше изселил, аз нямаше да помръдна! Убедена съм, че с теб МОЖЕ да му е по-лесно. Да ме извинят мъжете, но пътят на по-малкото съпротивление се избира изключително лесно, само да има кой да подаде посоката. Изведнъж ли спря да го обичаш? Защото ти "изневерил"? Не знам, не разбирам. Има любов и изчезнала тая любов. За ден. Има какво да обичаш у някого и хоп - то се изтрило. Както и да е. Помисли си. Винаги има път и човек с всичко се справя. Но гордостта не дава най-правилните решения.

- - - -



Тема Re: Има само едно нещо което [re: пoтpeceнa]  
Автор rygge (vse sushtata) ()
Публикувано31.07.07 19:18



Добре де, аз се придържам към мнението на Фонтон, обаче, ако нещата са наистина драстични, защо да не можеш да се справяш сама в тази чужбина?

Паспортът/ разрешителното ти за работа, или каквото и да е там зависи от него. Слагате картата на масата и се обяснявате.

Той е влЮбен и иска нея, ами нека си изживява романтиката. Ти от друга страна си майка на детето му, което има нужда от дом и издръжка. Ти си готова да му ги осигуриш, само има лека подробност: за целта трябва да си запазиш документите. Изходът: просто ти помага да се изнесеш с детето (ако домът е негов) на удобно за теб място (примерно в близост до градината или пък работата ти). Помага ти в грижите за детето (дали финансово, дали с гледане, докато ти си на работа), но без да злоупотребяваш. Не се развеждате, докато не си оправиш документите. После, го правите без да имате претенции един към друг.

А междувременно, ако той иска да я докара и нея в чужбината и примерно трябва да й е гарант, ами да й стане! Позволено е и без да сте разведени. Аз съм го правила за за приятел, докато стоях като гарант за детето и мъжа си...

Не вярвам толкова да се е разбързал да се жени наново


А ако е, просто ще трябва да прояви разбиране към теб, за да не му тръснеш детето още утре и да си го гледа наравно с новопридобитите внучета. Знаеш ли как ще се стопи романтиката

Последното е в кръга на шегата...Просто, трябва да подходиш към ситуацията трезво, спокойно, с много такт. Само така ще спечелиш!

А наистина няма да се изненадам, ако след 2-3 месеца интернет, може би посещение до БГ или обратно, ще се върне при теб! Само не живей с мисълта за това!

I'll think about it tomorrow!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.