Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Смешно и тъжно едновременно!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано19.03.07 15:01



А бе, Невъзможна, спри с тез' сценарии- ще разведем без време жената!





Тема Re: Смешно и тъжно едновременно!нови [re: PipilotaViktualija]  
Авторroтвaчka c oпит (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 15:04



И после ще ви викам за свидетелки по делото.





Тема Re: Смешно и тъжно едновременно!нови [re: roтвaчka c oпит]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано19.03.07 15:13



А, реакцията на подобно поведение е различна.Всеки сам си стига до своята истина.
При всички положения е добре пичът да е наясно, че не е единствен и незаменим и че подобни капризчета може да му се наложи да проявява при някоя, която не е "бабичка".
Сладурчо е твоят.
И аз познавам един такъв



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Дрън-дрън, женски простотии! Позната история!нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано19.03.07 15:25



След развода, казваш, брато! Ами, да! След развода много лесно и човешки обясняват, че на театър им се било ходило, на концерти, на гости, на разходки, и какво ли не още... Елементарни неща, ама защо години наред мълчат като бити гъзове?

Хм, череши ли имат в устите си, а? Кво им пречи да говорят? Да дрънкат глупости по цял ден - могат, а две-три смислени изречения вкъщи - не могат.

Кво искат??? Да им четем мислите и чувствата, вероятно?



Тема Re: Смешно и тъжно едновременно!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Авторroтвaчka c oпит (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 15:30



Днес много писане - малко работа, ама ползата за мен от темата е ГОЛЯМА!!!

При всички положения е добре пичът да е наясно, че не е единствен и незаменим и че подобни капризчета може да му се наложи да проявява при някоя, която не е "бабичка".

- Опитвам се да му го казвам това, но явно не хваща "декиш". Вероятно откъм доказателствената част нещо ми куца.


Сладурчо е твоят.И аз познавам един такъв

- ей, да не би да познаваш моя, м?



Тема Четох, четох инови [re: дъpтa roтвaчka]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано19.03.07 16:12



стигнах до извода, че ти си поредната жена, която идва тук за да се наплаче, а решаването на проблема - не е важно. В това няма нищо лошо, ама щом нито приемате, нито предавате, то и извънземни да дойдат - няма да ви помогнат.

Е, ама вече наистина ми писна да пиша едно и също в този клуб!

Казали са ти вече. ПРЕСТАВАШ ДА ГОТВИШ. Стачка! Ефективна. Щом му мирише, щом му е неприятно - да купи по-голямо жилище с отделена кухня и трапезария. Дотогава - стачка. Минавай на консерви и готови храни.

Давай да те видим що за стока си!

Хайде, де! И готови супи има и кюфтета и кебапчета и боб с наденица и сарми и какви ли не чудесии! И риба има всякакви видове. Всеки от семейството да яде каквото си ще. На съвременните консерви даже отварачка не им е нужда! И ток няма да хабиш за готвене.

ЗАПОЧВАЙ ! Още тази вечер! Утре се обади тук какво е станало!

Ааа, ти приказваш тук за децата, че трябвало да им готвиш! На мен тия номера НЕ минават! Никакви такива оправдания! Че на колко години са, а? Аз в 5-ти клас започнах да си пържа яйца, да си пека чушки и да си варя боб! И зеле - прясно и кисело... И т.н.

Ай, успех. Утре се обади непременно.



Тема Колко са големи гладните ти деца?нови [re: дъpтa roтвaчka]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано19.03.07 18:00



Не преувеличаваш ли ролята на децата в тази ситуация? Не ги ли превъзнасяш? Не ги ли използваш за т. нар. "жив щит"?

Още един вариант имаш. Ипитан е. Тръшкаш се болна и заразваш всякакво домакинстване.

Ай, чао. И недей само да се оплакваш, а направи нещо. Каквото и да е, дори и после да се окаже че е грешка.



Тема Re: Колко са големи гладните ти деца?нови [re: ASSASSlN]  
Автор Бeзcъннa (Сатурн в първи)
Публикувано19.03.07 20:23



За теб се лепвам, защото си последен, а и по думата за децата.

Мила ми готвачке!



Аз мисля така - ВСЕКИ човек полудява малко или много, когато по някаква причина се чувства в капан. Животът ни е труден. И пари на килограм да вади някой, пак има проблеми! Ако един мъж се чувства притиснат, без право на избор, с проблеми в работата, с лоши колеги, с внезапно събудени неосъществени мечти, с хиляди мисли и безумен стрес в главата, може /не казвам, че трябва/, но определено може да обвини за всичките си несгоди най-най-близкото същество. Това си ти! Ти си олицетворение на клетката, в която е попаднал. Семейството му е основата на всички негови стремежи досега, то е нещото, подбутнало живота му именно е тази посока, в която се движи сега. Той, естествено /наистина смятам, че е нормално!/ иска и си представя много други, различни неща по пътя и далеч не всички може да има с ангажиментите, задълженията и начина на живот, който има сега. Мисля, че едно изплашено същество най-лесно удря по първата си мишена. Защото не намира сила и не вижда начин да се измъкне от собствения капан. Според мен за твоя мъж ще бъде светъл бляскав изход да те замени с друга жена, това ще бъде личният му символизъм за промяна, не заради липса на любов или маловажност на семейството, а заради личната му жажда да промени нещата генерално, да се спаси от стреса и да си внуши, че може и може и може повече от това, което е постигнал досега. Не зная дали ме разбираш. Мисля, че най-честата грешка на хора, които оставят семействата си, е именно това - внушението, че промяната ще ги спаси от стреса на ежедневието. Новите им цели и битки замаскирват факта, че животът си е сложна работа независимо дали с тоя човек до теб или с другия и не зависи тая му сложност от конкретната личност, която готви свинското в къщи. Така погледнато - жаля мъжете. Ако не бях твърде обидена, че моят бивш съпруг ми съобщи, че е обикнал друга, защото аз не съм го обичала, щях да опитвам отново и отново да му помагам да се чувства значим във всеки момент с подобна криза. Във всички предишни такива моменти, през целия си брак, почти десет години, успявах. Има мъже, които се плашат, не е нужно да се признава, нито ако жената разбере това, да й е повод да спре да си уважава човека. Но мисля, че винаги има начин да убедиш своя мъж, че колкото и жесток да му се струва животът, ти си не една от спънките в него, а едно от рамената, на които той да се опре. Не харесах идеята да заминаваш с децата, предлагам да пратиш само децата нанякъде, да забравиш малко, че си бачкатор и родител и да замъкнеш мъжа си на въздух. Как точно да го подходиш ти трябва да знаеш и ако искаш да останеш с човека, ще го направиш. Не всички хора разсъждават по една линия, не всички са винаги смели и не всички могат да признават страховете си, еле мъжете. Но пък и не всички са бащи на децата ни.

Разбира се, се чувствам длъжна да кажа, че разводът в моя случай беше по мое желание, но за никой опит не съжалявам. И пак разбира се - това е моята лична идея за как стоят нещата с кризите, на теб може съвсем да не ти пасва. Докато не си на фаза да ти е сервирал друга жена, все пак ми се струва, че можеш да зачакаш още колкото да провериш какво всъщност искаш и накъде отиваш. Когато ти писне и се откажеш, е ясно - пътят е един. Много се надявам да не ти е посягал, че тогава ще имам да ти дължа извинение за тирадата.

- - - -



Тема Re: Четох, четох инови [re: ASSASSlN]  
Авторroтвaчka c oпит (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:19



стигнах до извода, че ти си поредната жена, която идва тук за да се наплаче, а решаването на проблема - не е важно.

Не си прав. Каква е ползата да се наплача? За мен е важен въпроса, който поставих - Дали поведението на мъжа ми е "временна криза" и има ли някой, който е минал през такава ситуация?
Колкото до съветите и отговорите - естествено е едни да приема, други не, в зависимост от собствената ми гледна точка.

Аз не знам какво пишеш в тоя клуб, но никой не те насилва да пишеш едно и също.

Идеята ти за ефективна стачка, колкото и да е примамлива, не е изпълнима в моя случай. Няма да обяснявам и се оправдавам защо.
А и не съм приготвила списък с искания към "правителството"

(иначе какъв е смисълът на стачката).



Тема Re: Колко са големи гладните ти деца?нови [re: ASSASSlN]  
Автордъpтa roтвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:22



Не, не преувеличавам ролята на децата в случая. Мисля, че това само една майка би могла да го разбере.

Колкото до тръшкането болна, нямам никакво ама никакво намерение да си правя подобни експерименти.

Все пак, благодаря за това, че взе отношение по питането ми, макар и да не отговори точно на въпроса, който задавах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.