Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема въпрос към почти всичкинови  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 10:50



Чета понякога(изчитам цялата първа страница:)) когато имам време
Близки са ми почти всички проблеми обсъждани тук
Много мисля и сигурно това ми е грешката, но и до сега не мога да си отговоря на въпроса защо никой (или почти никой) тук не говори за любов

Мразите половинките си-бившите или ги обвинявате(в най-добрия случай са ви безразлични, което не е любов),
разпъвате на кръст някоя, която е дръзнала да се влюби и да обича женен мъж,
при мъжете това е доста по-рядко явление, защото Егото им не позволява да делят с някой друг обекта на желанията си(съвсем съзнателно тук не употребих тази вече почти "мръсна" дума - любов;))

Та, тук струва ми се или се изказват крайно емоционални, но негативно оцветени(от "постави се на мястото" - на кого на мястото бре? на този дето не обича и си упражнява Егото ли?, до - "разпни го") мнения
или се чертаят хладно рационални политико- стратегически планове от типа - има много свободни, здрави, прави жени(мъже) хващай една(един) за ушите и започвай да я/го "изграждаш"
Това ли е любовта и брака?
Хващаш някого и започваш усърдно манипулациите по "промяна" за свое удобство? за да го заобичаш? ако не - край, аут, крах, апокалипсис

Баси, сигурно аз не съм в ред за да си мисля, че Любовта е главното
Това, да даваш без да очакваш и това да те прави щастлив, но и да правиш това, което теб те прави щастлив
Това , да искаш другия да е щастлив и това да ти носи щастие, а не да се чувстваш "ограбен" когато не си получил това, което очакваш

Да твърдиш, че си правил и правиш "всичко" за другия, а всъщност да вървиш с Егото си напред и да искаш, да искаш, да искаш
и все някой "друг" да е виновен, че ти не си щастлив е егоизъм, пазарлък е, а не Любов

Та какво ще кажете за Любовта?
Как, по дяволите, с тези мисли и чувства вие очаквате да срещнете отново Любовта?
Или не вярвате вече , че тя съществува?
Да не би да сте я унищожили в самите себе си?





Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 11:13



Ами как да ти кажа, когато по някакъв начин видиш някои дето уж те е обичал на какви простотии е способен към уж голямата си любов някак си си задаваш някои въпроси, а техните отговори никак не са приятни! Аз моята в никакъв случаи не я мразя, по-скоро понякога я съжалявам! Докато бяхме заедно и гледах да помагам с каквото и за каквото мога бях виновен. Сега я оставих да се спасява сама и да не разчита на мен....е пак съм виновен! Баси и любовта! Значи докато тя е в криза и помагаш - ок, когато вече няма кой знае каква файда или пък ти изпаднеш в криза - айде чао! А бях някой без който не можеше да си представи да живее! Та за какво си говорехме...?



Тема Браво!нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано17.02.07 11:19



И аз съм си мислила същото, специално за мен - може би наистина не съм обичала истински отдавна, може би съм се консервирала в себе си, може би се пазя инстинктивно, дори, но всичко, което си написал/а е ТОЧНО ТАКА, поне за мен важи ужасно... Не мога да кажа честно, че съм обичала безрезервно, но не мога и да кажа , че не съм давала от себе си... Просто, мисля ,че сбърках човека, на който да давам, и който да ОПИТАМ да обичам... А ти защо не приемеш, че не всички хора са програмирани да обичат, и , че Любовта има нужда да бъде накарана да разцъфне - а когато само единия я полива, и й пее - няма как, за Любов са нужни двама. А всъщност, егоизма е най-здравото чувство, то ни държи живи в моменти, в които ни е все едно къде ще сме... Помисли си по въпроса... Някои от нас - визирам себе си, са преживяли мигове след раздялата, които не могат да опишат и не искат да си спомнят, и това е причината да се крием зад обиди, тъга, ако искаш и егоизъм... Просто съм ранена... Това е истината! Ти позна, макар и не съвсем точната причина





Тема Ако това донякъде ще те успокои...нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано17.02.07 11:56



...аз съм изключение от това, което пишеш. Което не е странно, аз често спадам към изключенията.
Не мразя бившата половинка, не го тормозя, дори по своему ме боли за него. Не го обвинявам за нищо, никой не ме е карал насила да се омъжвам за него - направих го съвсем доброволно, дори с голямо желание. А че не се е получило - ами, не винаги нещата стават по най-добрия начин. Продължавам да изповядвам идеята, че когато един брак не върви, той просто не върви! И не на мен разни като "да съм мислил(а) навремето".

Докато сме живи, нищо не е веднъж завинаги! Забелязала съм, че хората със щастлив брак (около мен има такива) никога не обясняват колко/дали им върви брака, как взаимно се обичат/уважават/имат ди доверие, както и че са заедно "докато смъртта ги раздели". Просто тези въпроси при тях не се разглеждат, не стоят. Думички като "отговорност", "дълг", "запазване на дома и семейството" при тях не са в активна употреба. Защото няма нужда.

Въпросите за любовта и смъртта са винаги двата най-съдбовни, най-важни и дискутирани въпроси за хората. Не сме на етап да умираме все още, така че да, любовта е главното! Но, ако ще е главното, то трябва да е така не само на думи. Знам какво е да обичаш истински. В състояние съм, без да умувам и мъдрувам, да дам приоритет на любовта си ПРЕД всичко друго. А ти - ти можеш ли го? И въобще - колко от приказващите за любов го могат, биха го направили и го правят? Или - аз сега си имам основателни причини и не мога, но хайде, следващият път вече със сигурност....Да, де!



Тема Re: Ако това донякъде ще те успокои...нови [re: wasted_youth]  
Автор bubble ()
Публикувано17.02.07 12:06



така е-нещата или стават или не, не винаги системата за "средно положение" работи



Тема Брей, колко нравоучително...нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано17.02.07 12:23



все едно сме в час по " морал и право" или " етика" - преди сто години...ха!


Честно казано не разбрах въпроса ти - толкова риторично -общ е, колкото и коментариите ти за нашите " крайно емоционални, но негативно оцветени... мнения" в клуба...

Обобщенията, по принцип, са израз на безпомощност в реалността или задънена улица в мисленето, до която всички сме стигали / за съжаление/ в различни моменти от живота си, но обобщенията на тема " любов" са ми най-противни, защото издават - не просто криза на мирогледа, но и липса на себепознание на най елементално/ ежедневно/ ниво.
Уважаема " няма значение" - това какво мисли някой си за любовта като понятие наистина няма никакво практическо значение, освен ако по някаква случайност, именно той не е нашият любим...
Не знам на колко години си и какъв ти е социалният и " любовен" опит, но това че досега не си осъзнала, колко маловажни са чуждите мнения по въпроса за любовта си е голям пропуск, който тепърва ще наваксаш - щеш не-щеш!

Да, в този форум не се афишира любовта, но не защото " не вярваме че тя съществува" или сме я "унищожили в себе си", а защото повечето хора изпитват БОЛКА, поради скорошната и загуба...и СТРАХ от това " да я срещнат отново" и им трябва време за" оздравяване".

Тези пък, които са отново щастливо влюбени и обичани / като мен
/ гледат да се радват на късмета си, а не да го развяват като знаме за кръстоносен поход...


А иначе и аз съм алтруист... мило и драго давам за другия - затова и ме обичат, де......
Еххх,сигурно пак съм си забравила "егото" в другата чанта..

Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 17.02.07 12:25.



Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 12:54



Любовта е хубаво нещо, но хората които пишат тук обикновено са в кризисен момент от живота си и са установили на свой гръб, че любовта не е достатъчна , за да оцелее една връзка или един брак


Не знам за другите, но аз започнах брака си с любов и дълги години не желаех да призная дори пред себе си, че нещата не вървят и няма да ги бъде.Не мразя бившата половинка, както ти казваш, нито съм напълно безразлична какво става с него, по-скоро съжалявам за това, което можеше да бъде, но не станаможе да е странно, но аз искам той да не е сам и да съумее да запази новата си връзкае , тук може да се намесва и факторът, че така ще ми е по-удобно на мен и на децата
Странно е, че понякога чувствам отговорност за него, но не пред него, а пред майка му, която много отдавна е починала, но с нея се разбирахме много добре и правя някои неща сякаш заради нея повече.
Признавам, че когато пиша тук се опитвам мненията ми да са хладно рационални, защото когато огънят гори на твоята глава, отстрани нещата се виждат по- добре и човек няма нужда някой да му напомня колко боли от загубената любов, а по-скоро да му се помогне да стъпи здраво на краката си и да преодолее кризата с най-малки загуби.



Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 13:36



От София ли си? Искаш ли да разчепкаме тая тема на някоя клубна сбирка? Не съм се явявал на клубна сбирка от маса време, но ако кажеш на коя сбирка ще дойдеш ще си направя труда да дойда и аз.
пп. Не зная от колко време четеш тук, но аз съм от бая отдавна. Определено има много в това, което си написал/а, но една част от пишещите тук просто няма да разберат за какво става въпрос и ще решат, че става въпрос за поредното мрънкане.





Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: Cнeйп]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 13:47



Отгаварям на теб , не за друго , а защото е последния отговор
Ще отговоря на всички защото мисля, че има смисъл да говорим за това(а на Мама Нети специално искам да отговоря, предизвиква ме защото ;))), раздразни ме с Егото си, което уж била забравяла в другата чанта)
Радва ме , това че се отзоваха хора(честно казано не очаквах нищо)
На клубна сбирка не искам да дойда не за друго, а защото там разговорите се раводняват, така че ако искаш тук, добре(дори и някой като мрънкане да го възприеме кво ти пука)
ако - не, здраве да е





Тема Тук няма да е.нови [re: нямa знaчeниe]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 14:15



Твърде много мазоли ще настъпя, ако разчепкаме темата тук. Държа да отбележа, че дори и да не посочвам конкретни имена и хора тези, за които става въпрос ще познаят себе си и ще ми скочат. Всичко това би създало много и ненужна болка на един куп хора, включително и на мен самия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.