Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:09 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Честно, не ти разбрах мисълтанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор miraboo (незнаещ)
Публикувано19.01.07 09:38



имах предвид да го пазиш емоционално и да не му причиняваш това което не искаш да ти причинят
то другото пазене тури му пепел дето ще го опазиш
той ако не оцени теб и това което даваш ................. какво да кажа отвън не можеш да му ги налееш



Тема Re: Честно, не ти разбрах мисълтанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор miraboo (незнаещ)
Публикувано19.01.07 09:53



еми това е то всеки уважаващ себе си човек не желае да бъде пазач
което ни връща към темата към многото изкушения и невъзможността да им устои единия или другия, и кратките връзки
а тези които искат нещо друго .................
доста труд ги чака
ако не се уморят или откажат
ако имат тройна доза късмет
някой ден ще намерят каквото търсят



Тема Re: Честно, не ти разбрах мисълтанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 18:16



* Ако той има същото отношение към мен, значи няма да кръшне. Ако го няма- значи няма взаимност и тогава да си хваща капата.*

На теория е лесно да го кажеш, ама ако семейството ти не е само от теб и него, ако ти се затръшка, че е сбъркал, ами ако се крие майсторски и ти си живееш години в блажено неведение до някой хубав ден, когато всичко излезе наяве
Нали точно това е проблемът, че може и да няма същото отношение като теб към секса извън връзката, а ти да научиш последна




Тема Re: Честно, не ти разбрах мисълтанови [re: miraboo]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано19.01.07 19:38



Здравей,miraboo!
Приветствам темата ,която започваш и позициите ти по нея!


Разбирам те напълно ,понеже тези дни си мислех за същото...Ценностите и оттам нравите се промениха.Ако преди време хората се криеха повече ,бе неприлично да се знае ,това оказваше някакъв обществен дисциплиниращ натиск върху тях
.Сега вече е по-различно.И ако някой е верен ,понякога е не благодарение ,а въпреки обществените настроения по отношение на верността,по-скоро заради честния глас на сърцето си,което му диктува,кое наистина е стойностно в една връзка.Това просто не е ценност или не толкова,колкото беше.
Мога да споделя следното:Преди година дъщеря ми ме попита-Тате,при положение,че отвсякъде се говори,показва,слуша за секс,че ни облъчват с реклами,нижат се вицове и закачки,а и при определени условия,на момчето с мен може да му се прииска,а и на мен също...та,как да задържа една връзка с момче ,без да правя секс с него? Аз помълчах и я попитах-а досега оставяли ли са те,заради отказ от секс?Неведнъж-ми отговори.
Та ето,секса се е превърнал в залог и разменна монета за приятелство.
По-важно е друго:Че когато имаме интимна връзка с даден човек,трябва слушаме не просто само сърцето и емоциите,но и разума си,който с първите може да ни направи истински ОТГОВОРНИ.Отговорността е тази,която може да ни спре да вършим глупости,а в основата й са мъдрост и разум,а не само чувства.
Иначе е ясно ,че сме слаби и се изкушаваме и от добрите качества на другите,и от недостатъците на "нашия човек"
А за пазенето на другия,разбира се,че трябва да го пази.Всеки е длъжен да отглежда и завоюва любовта на другия!

Редактирано от Фoтoн на 19.01.07 19:41.



Тема Re: За секса интимнонови [re: miraboo]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано19.01.07 21:51



Ъх. Ами аз например приемам секса отделно от любовта. Но държа на моногамните връзки. Моля те, не обвързвай така задължаващо нещата. Паралелни безразборни случайни контакти са нещо съвсем напълно друго.

Мога спокойно да кажа, че тоя вече на тонаж количествено досаден, необвързващ и леснодостъпен секс дотолкова ме отвратява, че аха-аха още малко и ще ме изрита от числото на практикуващите! В музея поне е прохладно.



Според мен основният проблем на безумното предлагане не е поставянето на секса срещу любовта, а безотговорното поведение. Е, няма всяко ново гадже да водя по болници! По-добре стара и здрава отколкото млада и умираща, мерси.

Иначе - определено вярвам, че намирайки и бидейки до точния човек, плътския инстинкт към околния свят стои назад като неважен. Е, никой не е застрахован, но от какво? Сексът не определя непременно липса или наличие на любов. Изкушенията са много и докато преди е било трудно да прекрачиш собственото си психологическо затруднение /ама как, ама защо, може би не трябва/, сега е лесно и който е податлив, заминава. Пък не можем да нацелим всички дружно най-най-силнохарактерното същество. Или се получава, или не. Винаги съм си мислела, че ключът е да намериш някой с основни виждания като теб. На днешно време обаче платоническите проверки за целта са доста в сферата на пожеланията.


И понеже после зачетох останалите - по казаното от Стрейнджър за "времето на демокрацията" - мисля си, че се наложи някак всеки да се грижи сам за своето, да гледа себе си, да сложи личните си приоритети пред всичко останало и последва правилото "аз да съм добре, нищо друго няма значение". Свободни сякаш едва ли не така изведнъж, хипер-демократично и последствията са изблик на егоизъм, неуважение и преследване само на собствената угода. Това със секса е само между другото, като част от всичко.

- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 19.01.07 22:01.



Тема Re: За секса интимнонови [re: miraboo]  
Автормarдeтo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 03:19



Погледнете нещата и от чисто икономическа гледна точка:в обществото все повече се забелязва разслоението на бедни и богати.На богатите често им пушат бушоните и те уравновесяват с алкохол и девойки.Други поддържат любовници но са достатъчно умни да знаят какво може да им коства това в определен момент.И в двата случая просто парират напрежението.Забелязвам че жени също вече прибягват до този изпитан метод.Е кажете сега какво остава за тези с по-скромните възможности -това просто е преливане на капитал.Иначе аз съм за любовта с главно л и сигурно затова съм си все още сама



Тема По първите двенови [re: XXL]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.01.07 08:54



Ако семействието ми не се състои само от него и ако ми се тръшне, мога със сигурност да кажа, че това хич няма да промени нещата. Изобщо не ме интересува дали ще се обяснява, че е сбъркал или напротив, щото аз съм си направила усилието да мисля, а след като той не го е направил, моето уважение към него ще клони към нула, т.е. остава си варианта с ходенето.
По това с разбирането- малко вероятно е да го прави дълго време и аз пък хич да не разбера, но ако е успял, о.к. За да не разбера, значи е запазил отношението си към мен и аз не се чувствам нещастна от това, че той кръшка. Ако разбера, виж горния абзац.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: За секса интимнонови [re: Бeзcъннa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.01.07 08:56



Винаги съм си мислела, че ключът е да намериш някой с основни виждания като теб. Точно така. И не е чак толкова трудно. Краставите магарета... нали...



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: По първите двенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 11:53



А какво ще кажеш за това, грабва си капата и си заминава и после ситуацията се повтаря много -много пъти, защото контингента на моногамните е доста стеснен вече

, дали няма да е прекалено изтощително и да се усетиш в един момент, че си включена във въртележката, макар и не по твое желание



Тема Re: За секса интимнонови [re: Бeзcъннa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 11:57



Много си права*Това със секса е само между другото, като част от всичко.*
Наистина е така, проблемите са комплексни, но този конкретно засяга всички нас и затова много боли






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.