Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема мъжът ми си намери по-младанови  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 13:30



Ами това е - вчера след 15 години брак, съпругът ми ( който напоследък се държеше много странно ) ми съобщи радостната вест - имал си бил друга, с 28 години по-млада от него. Той е над 50.
Мен вече не ме обичал и затова трябвало веднага да си събера багажа и да си тръгна по най-бързия начин. Иначе щял да ме пребие. Нито знам какво да правя, нито знам на кой да се обадя.



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано14.12.06 13:46



Поне бързо се разплитат нещата. Ако нямате малки деца може и да мине почти гладко.

C'mon, meat!

Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Автор s_m (непознат)
Публикувано14.12.06 13:53



Още един изкукал мъж!
Никъде няма да ходиш, кажи му точно и ясно, че ако посегне ще се обадиш в полицията.
Вече сме в ЕС и нещата с домашното насилие стоят по-друг начин.
Като е толкова влюбен и щастлив да ходи на квартира и създаде отново всичко с любимата!



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Авторyvy (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 14:26



Деси, като начало се успокой, остави емоциите на заден план и се опитай трезво да прецениш ситуацията. Познавам болката и обидата, унижението и смазващото му безразличие. Знам, че в такъв момент е почти невъзможно да се разговаря с Него - илюзорната му любов го е издигнала на такъв висок пиедестал, че е недостижим. Не си позволявай да му покажеш колко много те е наранил. Напротив, бъди категорична, че няма да напуснеш дома ви, а ако той е намерил любовта на живота си - нека тихо и безболезнено за никой да си събере нещата и да отиде някъде другаде да гради новия си живот...



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано14.12.06 14:37



Хайде дай малко повечко информация:
1. Имате ли деца? Възраст?
2. Чие е жилището?
3. Какво ти е финансовото състояние? Някакви общи финансови задължения?
4. Отношение на приятели и роднини? Има ли на кого да разчиташ?
5. Някога посягал ли ти е?
6. Той има ли характеропатии и въобще можеш ли да се разбереш с него?
Засега не напускай дома и ако се наложи сезирай полицията, но определено трябва да помислиш по-сериозно за бъдещето, което не се очертава розово.



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано14.12.06 14:53



ато си е намерил по млада да си ходи той.А ти прибери некой на 25,и ше забравиш за твоя :-)))





Тема ЕСнови [re: s_m]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.12.06 15:47



ама друг път

Законодателството е сходно но не еднакво.
ПП: Колко ли трябва да го е тормозила че с такъв замах да я изгони ???



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 15:54



При всички случаи няма право да те гони от дома ти , дори апартамента да е лично негов.Докато не се разведе с теб официално няма право да иска да напуснеш жилището.Ако имаш деца под 18 години, дори жилището да е придобито от него преди брака ви то се счита за семейно и съдът ще определи кой да остане в него, след присъждане на родителските права.
Ако нямате деца, и апартаментът е лично негов ще се наложи да ги напуснеш, но не преди да получиш официален развод.
За заплахите има вариант да подадеш молба във районното ви отделение на МВР като опишеш ситуацията и предупредиш участъковия ви за възможността да ги търсиш по спешност.
Вкарай телефоните, които ще ти дадат на първо място в GSM -а си , при необходимост могат да се отзоват , а може и да го предупредят официално, ако прецениш, че ще има ефект.
Ако апартаментът ви е придобит по-време на брака, няма да мърдаш оттам и никакъв багаж няма да изнасяш, това е първият съвет, който би ти дал всеки адвокат.Има закон срещу домашното насилие и ако мъжът ти започне да те бие, викай полиция без да се колебаеш, а ако наистина те удари, вземи си веднага медицинско от съдебен лекар-това е много важно при един развод по вина.
Това са спешни мерки, а най-добре е ако успееш все пак да говориш с него нормално и да се разберете по някакъв приемлив за двамата начин.Не се поддавай на рекет и на страх, търси защита от полицията, съдействие от близки хора, които имат авторитет пред съпруга ти.Ако се наложи, може да го притиснеш и с оплакване на работното му място, ако няма друг нормален вариант.
Ако иска да се разведе, да го направи по законния начин, без простотиите, които прави в момента.



Тема Re: мъжът ми си намери по-младанови [re: Дecи]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано14.12.06 16:08



Не напускай жилището!
жилището, в което живеете, е семейно жилище и ти имаш точно толкова право да живееш в него, колкото и той (независимо чия е собствеността!) докато не влезе в сила решение на съд, който да се произнесе по евентуалния развод, както и за това кой - къде ще живее (зависи дали има деца от брака и дали ти имаш къде да живееш).
Комплексни са нещата и за да мога да ти дам рационален съвет, трябва повече информация. Но, сигурно се сещаш, това, че мъжут ти не те обичал и си намерил любовница,не е основание за да те изхвърли от дома ти!
Ако ти се подчиниш, при последващ развод може да го използва и да каже , че "тя е напуснала семейното жилище", а ти ходи - доказвай, че той те бил заплашил.
Та - НЕ НАПУСКАЙ - ако той има късмета да ти посегне, сигнализираш полицията, после прокуратурата и - по каналния ред. после се доказва и изневярата и твоят Ромео на 50 ще има да ти плаща издръжки до края на живота си...а може и къщата да му вземеш.
В обратния вариант ти ще си прецаканата . отвсякъде.
при всички случаи, дай още инфо, ако искаш точна информация какво следва да се случи:)
А, иначе - и да ти съчувстваме, и да не ти съчувстваме - това са мъжете, това са хората, това са нещата от живота. Нищо ново под слънцето, за съжаление...





Тема Не я лъжи, [re: Markizata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано14.12.06 16:31



нейния може да я пребие - ако няма следи така ще си остане ненаказан.
И няма да и плаща издръжки - не че е би могло но трябва да е последен глупак да се остави да го осъдят и на това


Май презобахте с "ние сме в ЕС" и решихте че сте на отглеждане Я се вземете в ръце - на работа !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.