Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените? [re: Haдя-Haдя]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 13:50



"Не се увличай в абстрактни и не особено верни изводи."

Моите изводи се базират върху лепенето на етикети и стереотипизиране-основно.

"Май за теб важи, че много си чел, но малко си разбрал."

Не съм криел, че не съм разбрал и че съм чел.

"Мисля, че по-скоро искаш да се прочетеш, да предизвикаш отговори, реакции....самотен ли си?"

Една от причините да пиша тук е, че през лятото получих лична бележка от юзър, който ми каза, че в клуба на разведените царяла странна атмосфера. Тоест какво точно ми е казал ще си го запазя за себе си. Но така или иначе на клуба му се носеше име. Така, че подхождам с пълно предубеждение.

"Изказванията ти тук ми изглуждат като несръчни опити на ученик да се вмести на купон, на който не познава никого."

Дори и така да е. Щом това е лошо последствията са си за мен.

"Тъй че не се шашкай, а нас няма начин да шашнеш....претръпнали сме"

Поредния стереотип. Никого не съм искал да шашкам. Съвсем ясно съм задал въпросите. Това, че има пишещи тук, които не се идентифицират пряко с развода и името на клуба е съвсем отделна тема. Или поне част от темата. Но е факт който си важи.

Редактирано от TUMBO на 05.12.06 13:52.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано05.12.06 14:33



Ох, голяма каша се получи с тази тема, не мислиш ли?


Като те прочетох преди малко, а-ха да се обидя, но вместо това най-неочаквано се засмях на глас. И продължавам...

Да, прав си, ето аз не се идентифицирам пряко с развода. Но тук намирам хора, които могат да ме разберат. Които, дори да не сме на едно мнение по даден въпрос, поне със сигурност разбират за какво иде реч. И които, в крайна сметка не са с нищо криви нито на мен, нито на теб, а са винахги готови на съпричастност и помощ.

Вярно е, тук цари странна атмосфера. Впрочем, би било странно да не е такава...
Сега си спомням, че преди няколко месеца се намъкнах в клуба доста безцеремонно, без "добър ден", без да се представя и т.н. Леко неудобно ми е от това. В интерес на истината, дотук са ме скастряли по-яко само разни нерегистрирани... Тук са добрички!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.12.06 14:41



Здравей отново!

Много ще ми е интересно да напишеш каква е царящата тук атмосфера от твоята гледна точка. Търся поглед "отвън", щото аз самият съм навътре.

Лек ден!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема А, стига си ни коментирал, деее! Казвай какъв ти енови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 14:55



зора! За кво си в тоя клуб? Да търсиш помощ или да даваш помощ? Или да мрънкаш?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: Ryan]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 14:58



На пръв поглед атмосферата е помагаща. Създадена е възможност човек да осъзнае болката си от раздяла. И да намери съпричастност от хора преживяли същото. На втори поглед обаче работите се задълбочават. Съществува риск върху човек да се лепне нещо което самия той не е. В резултата за да върви комуникацията сякаш е нужно човек, да падне долу, да омерзи пола си. Да каже, че мъжете са лоши (ако е мъж). Или да каже, че жените са еди какви си (ако е жена). Това са ми първите впечатленията.

Реално когато влязох в контакт с атмосферата, получих внимание. Обаче има едно голямо обаче. Нетикета се оказва изключително опасен. Из зад него из зад етикетите, и усмивките (

), многоуважението се подреждат някои страшни послания.



Тема На трети поглед ми се стува, че не си за тук!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:16



На теб това може да са ти първите впечатления, но по моите тригодишни впечатления усещам, че такива, като теб, не знаят какво искат!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: wasted_youth]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:18



В такъв случай бих искал да уточня и следното. Тъй като никой не е защитен от провокатори си мисля, че такива теми не бива да будят враждебност. Тоест няма смисъл от нея. Самата провокация може би си има смисъл. Все пак от време на време тя ще се появява. И за това считам, че е в интерес на самите пишещи, да не подхождат с предубеждение към провокацията.



Тема Абе, какви са тия несвързани приказки, бе?нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:22



От коя лудница успя да избягаш?



Тема Re: На трети поглед ми се стува, че не си за тук!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:23



И колко години трябва да минат за да установиш, че докато не си ми отговорила на предишната бележка е безсмислено, да се залавяш за друго съобщение. Което не, че не е отправено и към теб. Но все пак отново ти повтарям - не мисля, че разбираш любопитството ми!!!



Тема Много уважаеми модераторки!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:24



Тоя екземпляр успя да нервира доста хора! Не му ли стига толкова?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.