Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пичка ви лелина!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 09:58



Много вярно написано,точно така е.
Доказателство-колко пъти любовниците са писали в клуба и са се жалвали,че мъжете не искат да се развеждат и те са много нещастни.Колко пъти са ни обяснявали колко много може да обича любовницата и колко лоша е жената?
Мъжете може да са лоши,но ние жените сме още по-лоши.



Тема Re: за изневярата, ерзаца и някои други нещанови [re: xaтшeпcyт]  
Автор woland (непознат)
Публикувано21.11.06 10:02



Забавна работа. И аз ще се съглася с останалите, че обобщенията не са полезно нещо. А от личен опит и наблюдения - прощаването е най-трудното нещо. А част от прощаването е разбирането, едното без другото не върви.
Малко коментари:
по т.1 - няма такова нещо, тоест, масово жените и мъжете не са полигамни. Това, че всеки може да бъде "изкушен" си е ясно, но не значи, че човекът е полигамен. И от харесване до изневяра пътят е доста дълъг. Освен ако не бъде "подпомогнат" от половинката

. Конкретно - ако някой търси нещо извън брака или връзката си - значи нещо твърде много не е наред или "връзката" между двамата е твърде условна, или може би обвързваща само за единия. Знае ли човек - случаи разни, но не и подходящи за обобщения. Неотдавна бях чел едно подобно обобщение, също вярно само наполовина (и съответно - наполовина невярно; но наполовина - това понякога значи и "никак"). Та обобщението беше:

ият проблем с общуването между жените и мъжете идва от това, че ние възприемаме буквално това, което ни казват дамите и очакваме те да реагират и разсъждават като нас. В природата са заложени две противоположни начала - едното е женското, а другото - мъжкото. Те едновременно се привличат, отблъскват и допълват едно-друго, така че, мили мъже, гледайте на жената като на негатив, обърнете всичко с главата надолу, за да разберете истинската й същност. По този начин безкрайната главоблъсканица с разгадаването на "сложната" женска психика свършват. Тя не е нито грам по-сложна от мъжката, просто е диаметрално протвоположна. След като вече знаете това, не бива да се учудвате, че когато правите подаръци и масажи във ваната с червено вино я превръщате в зла кучка, а когато я игорирате ви обича като малко детенце. Вие очаквате тя да реагира по един начин на вашето поведение, а тя реагира по диаметрално противоположен? Това е защото е жена и мисли по абсолютно обратен начин. Ето още примери: всички жени казват, че мразят "лъжата, лицемерието и предатеслството" и, че никога не пускат на първата среща, а всъщност умират да бъдат излъгани от непознат чужденец с тридневна брада, изчукани, а след това изоставени от тайснтвения тип. Всички жени се възмущават от вредните ефекти на бременността върху физиката и злорадстват, когато тяхна приятелка е бременна. Казват: "няма да допусна да ми се случи такова нещо никога", а всъщност завиждат и в този момент окончателно са решили да имат деца. Изобщо, страхувайте се от жени, кооито говорят твърде много ПРОТИВ брака.

В общи линии, нито всички жени са като описаните по-горе, нито всички мъже са като това обощение.

По т.2 - не мислиш ли, че тя е в твърде голямо противоречие с точка 1? Или просто говориш за различни случаи? Хем е страхлив, хем така ... смел в изневерите :)

Прескачам другите и я да видим, т.5 - ами, не е ли така с всяко забавление, което влиза в определението? Аз поне не съм чувал за забавление, което да си остава еднакво привлекателно с годините :)

По т.6 - ами, тия, които са станали прекалено цинични и гледат на всяка връзка само от тази гледна точка, просто си нямат представа какво губят ...


Това ми е първи постинг в клуба, а и като сравнително скоро разведен, може би се вписвам в темата ;)



Тема Re: Пичка ви лелина!нови [re: paзвeдeнa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 10:17



Факт - колкото повече мъжът се опитва да скрие от жена си някое прегрешение - независимо от причините - толкова по-настоятелна и изобретателна става "другата"......то, докато не ти се изтъпанчи пред погледа, че да ти докаже колко е по-по от тебе, не мирясва.
Аз мъже, дето да се чудят как да се наврат в очите на съпруга на някоя любовница, не познавам.....
Да си чула някой мъж да седне да звъни, да дере гърба на жената, да слага червило, да си скубе космите и да й ги мята по пуловера.....аре, бе....мъжете са все олювани, имат си косури, то е ясно, ама жените...такъв набор от стратегически лошотии никой мъж няма.А, да не забравяме, че мнооого малко са мъжете, които подхождат към една жена с цел да се облагодетелстват от положението й, тези са патология, докато ние, само зарад едните пари сме готови да минем през...каквото се сетиш, за да "докопаме" един мъж.
Изключения има всякакви, разбира се.
Основният ми извод обаче е, че мъжът обича жените.....да, изневерява, но има някакво достойнство в нежеланието му да съсипва всичко, което жената иска да запази, докато жените не се съобразяват с нишо, когато искат един мъж.
Почти не съществуват мъже, на които, като им кажещ в прав текст, че не ги щеш, ще продължат да те обсаждат, докато жените....малей....чудеса от подвизи ще извършим, ама няма отърване, ако решим....и няма скруполи.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: за изневярата, ерзаца и някои други нещанови [re: woland]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 10:22



Ами, добре дошъл в клуба с това смислено мнение.
Тук не всички са разведени, но всички са симпатични.



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Пичка ви лелина!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 11:00



Ало, Невъзможната, като те гледам как сладкодумно и вдъхновено си ни започнала, някоя образователна книжка по темата " Жените и многобройните им отрицателни превъплъщения " може да се получи. Мислех, че имаме консенсунс да не обобщаваме чак дотам.





Тема Re: за изневярата, ерзаца и някои други нещанови [re: woland]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 11:03



Ти просто се вписа от раз и в клуба, и в темата с едно вдъхновено и ...хм... интересно мнение за мъжкото и женското начало.





Тема Re: Пичка ви лелина!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 11:22



Това е поздрав за мъжете в клуба, да видят, че ние не сме склонни да се самоопределяме като "съвършени" и да ги броим за единствените изначални носители на злото и семейната разруха



Е, не съм обобщила съвсем, де...оставих си там някакви думички, че всичко е относително и индивидуално, ама...как да напусна множественото число, а?

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Обобщението, което правиш тукнови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор summery ()
Публикувано21.11.06 11:26



е злонамерено, обидно, тенденциозно... Не знам, вероятно се основава на собствения ти живот. Дали наистина всички жени са еднакви, както и всички мъже?!

Поздрави!



Тема Re: Обобщението, което правиш тукнови [re: summery]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 12:03



А, нада ли би подскочила така, ако обобщението касаеше мъжете.
Защо не ти се струва "злонамерено, обидно, тенденциозно..."обобщението, направено за мъжете в първия постинг?!

Моят живот....о, не, аз просто се основавам на библейския принцип, че носител на първичния грях и изкушението е жената.Или оспорваш това?!



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Приеми, че подскачамнови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор summery ()
Публикувано21.11.06 12:19



по същия начин и за обобщение, което касае мъжете.
А колкото до първородния грях - ние всички живеем с последиците от него.

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.