Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 19:11



Много благодаря за изказаното мнение. Ще се опитам да оправдая гласуваното ми доверие.





Тема Re: Пипи, малеее, ма какви четки отнесе)))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 19:19



Виждаш ли сега какво е да получиш признание преживе)))Само гледай някой път да не отреагираш по "старозаветному", щото веднага ще ти отнемат приза!!!)))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!



Тема Re: Пипи, малеее, ма какви четки отнесе)))нови [re: makeover]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 19:28



Че какво пък- да не би да не ги заслужавам? "Четките", де.

Е, ти повече разбираш от четки. Хайде, че ме чакат.



Тема Re: Пипи, малеее, ма какви четки отнесе)))нови [re: makeover]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.11.06 23:16



Е,"никога не е късно да станеш за резил"

-аз или тя...или ти.))))Това,че сме различни или сродни си е факт.
Да не искаш да си бия другарчето ,като в училище ,за да покажа ,че го харесвам?



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Фoтoн]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано18.11.06 00:04



Тези понятия са колкото субективни,колкото и обществено приети ,дори повече второто,понеже едни ценности не са ли споделени ,не са ценности.

По тази логика, ако една истина е известна само на един човек тя не е истина, така ли?

Съжалявам, но за мен моралът, индивидуалната етика, си е обективно съществуваща реалност.

Както и е сигурно,обаче,че ако всички мислят различно,не всички от тях мислят правилно
А съществува ли въобще такъв термин? Правилно спрямо кого и какво?

Та,като говорим за ценности,аз се придържам към християнските.
Мда, явно от тук идва и голямото различие, понеже за мен от християнството по-голямо зло като религия трудно може да се намери. Христианството е причинили повече вреда от седемте смъртни гряха взети заедно

Никъде не пишеш за "изпрявяне "на поведението и мотивациите,на вадене поука от грешките.Какъв е смисъла от това да продължиш напред ,продължавайки да грешиш и да "вървиш" напред без терзания?Аз не откривам.

Така е, не пиша. И не пиша, защото не вярвам и в това. Грешките, които си допуснал са спрямо един конкретен човек, можеш да се поправиш спрямо само неговите очаквания тогава. Какъв е смисълът да го правиш обаче за нов, чиито очаквания и съответно критерии за грешка може да са съвсем други?

Не се сърдя, става ми винаги интересно да говоря с хора, които виждат толкова основни понятия толкова различно от мен.

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: EvaB.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано18.11.06 00:43



Евичка,първо ти благодаря,че върна усмивките в постинга си и към мен!
По повод споделянето,нямам предвид изприказването на преживяно, почувствано и т.н.А имах предвид изповядването на едни ценности,което ги прави общи.(И не говоря за изповед в религиозен смисъл,за да не стане пак недоразумение. )

"Както и е сигурно,обаче,че ако всички мислят различно,не всички от тях мислят правилно
А съществува ли въобще такъв термин? Правилно спрямо кого и какво?

Ева,забравяш какво си твърдяла.Може би издребняваме,но това ,което ти написах е по повод твоето :

" Това, че всички мислят еднакво никак не означава, че мислят правилно." и
"тогава движението винаги е било вътрешно, защото хората са разбирали правилно..."

Евичка,съществува ли въобще такъв термин? Правилно спрямо кого и какво?

Предпочитам Христос да ми е Бог и Спасител,пред това Сократ и индийските гурута да ми бъдат авторитети.Казвам го с уточнението,че считам само православната църква за ПРАВОславна,така че моля те ,да не й вменяваме всички земни злини!Приеми,че съм пристрастен.
Нещата в живота не са толкова неповторими.осъзнаването на грешките спрямо един човек,винаги може да ти помогне в отношенията с друг за в бъдеще.Поне е за препоръчване.

Редактирано от Фoтoн на 18.11.06 00:47.



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Фoтoн]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано18.11.06 01:00




Мога да ти пратя и някоя целувка, но не мисля, че ще е видяна с добро око, особено след полунощ
Именно, общи ценности, точно за това говоря и аз. Ако моите не са и твои, това прави ли ги по-малко ценни за мен? Или по-малко съществуващи и реални?
Да сключим сделка Аз няма да си осветявам градината с теб като жива факла, а ти няма да събаряш храмовете ми и да чупиш статуите на моите богове

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Eлka]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 03:34



Исках да ти кажа нещо мило, защото знам как с горчивина не може да се живее. Има моменти, в които нещастието и горчилката стават твърде тежки за носене. Така че ги пусни, дори с цената на друго. Но разбирам нуждата ти и ти да имаш вина, разбирам колко жестоко ти се струва невинна да ти се случи това, което преживяваш. Хората от край време трудно носят идеята за безсмислието, те имат нужда да знаят, че някъде там има причина за всичко. Така се раждат боговете, така се раждат суеверията, така се раждат книгите на Дан Браун...:)



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: avatarx]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 03:36



Да го казваш точно ти ми се струва изключително забавно :)))



Тема Re: Пипи, малеее, ма какви четки отнесе)))нови [re: PipilotaViktualija]  
АвторE.Б. (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 03:45



Браво, Пипи, виждаш ли, че стига да искаш можеш :)))) Знаех си, че ограничиш ли жълто-оранжевото

, ще си много готин събеседник




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.